Evi böcek sardı, ağlıyorum.

meliss81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2010
47
2
Günaydın kızlar ben yeni evli sayılırım bii süre önce kabuklu ceviz ve fındık almıştık mutfakta masamın altında poşette duruyordu ben tabi tecrübesiz olduğumdan aklıma böcekleneceği gelmedi dün akşam poşeti alıp cevizleri kırmak istedim ancak bir batım ki bütün poşeti beyaz kepek büyüklüğünde böcekler sarmış ceviz fındık beyaz o böceklerin içinde görünmüyor etrafı incelemeye başladım bütün mutfağı sarmış meğerse ama küçük ve beyaz olduklarından zor görünüyor akşam bi şeyler yaptım temziledim olmadı şimdi eşim işe gitti arkasında etrafı inceledim bütün holde kapılarda banyoda varlar dikkatli inceleyince görünüyormuş oturdum ağlıyorum ne olur yardım edin bunlar nedir bilen var mı ne yapsam bilemiyorum

Bunun için mi ağlıyorsun?

Tamam zor bir durum ama acilen bir böcek ilaçlama firmasıyla anlaşmaktan başka çaren yok gibi.

Herkes nefret eder iğrenir böcekten, ben de görmeye bile dayanamam ama bunun için de ağlama lütfen.

amaaaannn tek derdin bu olsun canım... benim evimi hamam böceği bastı kocaman kapkara ve iğrençleeerr.. başta çok üzüldüm ama evi düzenli olarak ilaçlatınca bitti gittiiiiii... sende şimdi evini güzelce temzile o bahsettiğin kurtçuklar okadar önemli değil ilaçlama yapmana bile gerek yok temzile kabınnı kacağını çamaşırsularıyla yıka bak bi daha çıkıyormu yeni evlilerin başına gelir böyle şeyler üzme kendini büyütecek bişey değil...

tam olarak bilemiyorum ama sanırım kurtlanmış..
evin her tarafını özellikle mutfağınızı güzelce elektrik süpürgesi ile süpürürseniz hiçbir şey kalmayacağını düşünüyorum..
sıkmayın canınızı lütfen:KK39:

Yeni evliyken benim evimi de aynı o boyutta kelebekler sarmıştı, kabus gibiydi, bi de uçtuklarını düşün :) Benim de kuru börülceden yayılmıştı öyle her yere. Bak ne yap biliyo musun her yeri elektrik süpürgesiyle ince ince süpür. O süpürgenin poşetini at ama, sonra da dök bi kovaya çamaşır suyunu ve suyu, kapıları, yerleri güzelce sil, ben bu şekilde kurtulmuştum. Bi kaç gün sürdü ama sonra yok oldular.

Oturup aglayacana bi an evvel temizlemeye basla :KK53:
Süpürgeyle heryeri süpür daha sonra heryeri ilacli suyla sil
Bunu belki birkac gün yapman gerekir böceklerden kurtulana kadar

süpürmekle falan başa çıkamayacağını düşünüyorsan ilaçlama şirketlerinden acil yardım al mazallah böcükler kapı dışına komşularına kadar ulaşırlar

Kızlar öyle zor bir durum ki iş yerinden zor izin aldım uzun saatler çalışıyorum misafirim gelecek bir kaç gün sonra buzdolabının üzerinde banyoda heryerde minik minik dolular öylede zor görünüyorlar ki beyaz toz tanesi kadarlar dikkatli inceleyince hareket ettikleri farkediliyor bütün tabaklarıma tencerelerime ulaştılarsa kirli çamaşırlarımın içlerine kadar ben nasıl başederim tekbaşıma eşime karşıda çok utandım anneme söylesem çok üzülecek tek başıma çaresizim evde

canım bence annene söyle
üzülmez acemilik olur böyle şeylerr
annen yardımcı olur sana

meliss81 öncelikle sakin ol.sadece evi süpürmekle bence geçmez tam bilmiyorum ama yumurtaları tekrar üreyip heryeri temizledin sandığın evinde gene ürerler.her yeri süpürtükten sonra ya bulaşık makinesinde yada kaynamış suda bütün mutfak eşyalarını kapını kacağını sen nerelere sıçramış daha iyi bilirsin hepsini yıka.heryerini çamaşır duyu ile sil belki faydası olur.gene ürerlerse mecbur ilaçlatacaksınız.geçmiş olsun..

Buna mı ağlıyorsun:))) tek derdin bu olsun.O böcekler havasızlıktan oluyor. bir kutu ilaç al marketten akşamyatmadan sık mutfağa. Sabahta havalandır tamam arkadaşımyaaa..:)

herkese çok teşekkürler cevap yazdığınız için ama ağlamamak elde değil çünkü mutfağı sarmış dolaplara baktım heryerde var birde en kötüsü gözle görmek çok üç o kadar miniklerki toz tanesi gibi nokta kadarlar ve beyazlar sabahtan beri siliyorum heryeri o kadar yoruldum ki sanki evde heryerde varmış gibi öyle üzüldüm ki yepyeni eşyalarım herşeyime ediğimize içtiğimize bulaşacaklar

Ağlama ltf allah baska dert vermesın bunun caresı yok değil bak kızlar birsürü şey önermıs en kotusu cagırısın bı ılac fırması olur bıter

canım öncelikle sakin ol. elektirik süpürgesiyle heryeri süpür. sonra halılarını kaldır çamaşır susuyla bolca sil.
gerekirse ilaçlama yaptır.

evinizde rutubet varsa ondan da olur.her yeri temizleyip evi ve tüm eşyaları havalandırabilirsiniz.

Merhaba.
Bende yeni evli sayılırım.Evliliğimin ilk aylarında tüm bakliyatlarımım böceklenmişti sıcak ve nemden.
O zaman o kadar iğrenip ağlamıştm ki.
Evde ne var ne yok hepsini çöpe basmıştım.Deli gibide temizlik yapmıştım tabi.
Aylar sonra baktım yine bakliyatlarımda aynı böcekler.Yine bi sinir ve öfkeyle herşeyi çöpe bastım.
Daha sonra sordum soruşturdum ki,bu böceklenme olayı sıcak ve nemli memleketlerde çok fazla oluyormuş.Bu yaz bakliyatları buzdolabına kaldırdım.Ufak tefek böceklenmeler yine olsada artık ilk zamanlarda ki gibi bir tepki vermiyorum.
Velhasılı kelam.Cevizin kurtlanmış olması senin suçun değil.Herkesin başına gelebilir böyle bir olay.Eğer gerçekten temizlemekle başa çıkamıyorsan bi ilaçlama firmasını ara evi ilaçlasınlar.Sonrada güzel bi temizlik yaparsın olur biter.

Bizimde apartmandan kaynaklı böcekler çıkıyor bazen öldürüyorum bazen atıyorum ama bu kadar korkmana gerek yok.Böcek tabletleri var onlardan koy her yere temizle ilaç sık.Heralde çok da büyük şeyler değil

bilindik markaların güçlü ilaçlarından al marketlerde var..mutfakta her şeyin ağzını kapat dolaba kaldır ortada yiyecek bulunmasın ..o ilacı heryere sık dolapların içine ve tabak çanak vs... bi kere sudan geçir ya da yıka..tablet yok dolap altlarına ve en son olarak bi ilaç var detan mı bilmiyorum betona yerlere dolap altına sıkıyor ama yerleri/ gün silmeyeceksin o sıkılan şeyince tabak gibi kalıyor ya yerde onu gelip yiyorla ve rahmetli oluyorlar..inan etkili olacak..açık havada balkoba sıkmıştı yıkamadım balkonu hafta açık havada ölmüş hamama böceği...kolay gelsin..

elma kurdu ilacı var tavsiye ederim tüm haşereleri anında yok ediyor....çok büyük yapı marketlerde vs satılıyor

Eczanelerden temin edeceğin haşere ilaçları var
küçük kutuda 5 tl falan,onu alıyorsun belli ölçüleri var
sulandırıyorsun ve cam sil kutusu vb. bır kutu yardımıyla
tüm eve sıkıyorsun duvarlar dolap içleri heryer aklına neresi geliyorsa
ilaçladıktan sonra evde kalmıyorsun ve bütün böcekler yok oluyor
etkiside bayağı uzun sürüyor.yerinde olsam bunu yapardım
üzülmene,ağlamana zaman kaybetmene gerek yok
Biran önce bunları yap,yapamam dersen ilaçlama firmasını çağır
okadar rahatlıycaksın ki birdaha böcek görmeyeceksin.

Ben herzaman ilaçlarım evi,böcek olmasa dahi
karsılasmak istemıyorum çünkü aşırı tiksiniyorum

X