Kocam bir başkasına aşık:(

Çunki çoğunluk affetmemesinden yana :) o zaman herkes kışkırtıyo :) kötüyüz biz evlilik düşmanı :)

esen77 ve tüm arkadaşlarımız düşüncelerini olumlu yada olumsuz belirtmekte serbest arkadaşım

Nasıl istiosam o şekilde yorum yaparım . sen bana sanırım misilleme yapmaya çalıştın ama birazcık saçma oldu :) olsun o da senin görüşün saygı duyarım. sende kışkırtıyorsun o zaman daha çok acı çeksin diye. :) bende öyle düşünüyorum :) Burda bi kışkırtma yok baştan beri yazdıklarımın aynısını yazıyorum ama bana diş biledin herhalde :)

Misilleme yapmak mı ? Asla aklımdan geçmeyen bir şey. Benim burdaki herkesin yorumlarına karşı sonsuz saygım var elbette ve zaten son yorumumda bilmeden bir hatam olduysa özür dilerim diye bitirdim. Ben acı çekmesini kimsenin istemem ama çok acı yaşamış ve görmüş biri olarak bazı şeylerin basit olmadığının kanısındayım arkadaşım anlaşamadığımız bir konu yok diye düşünüyorum.Ama baştan beri sürekli olumsuz bakman beni rahatsız etmedi değil hani.. Eş zaten yeterince saygılı sevgili aşk yok sadece oda olur çok mu zor ? Ölümcül bir hastalıkmı allah korusunda..
Yapıcı olun biraz ayrıca kimseye diş bilediğim fln yok olmaz öyle birşeyde kışkırtmayın sadece rica ediyorum.. İnsanlar zor durumda olduğu zaman en ufak bir kelimede cümlede kendilerini gaza getirip istemedikleri duruma gelirler.. Böyle düşünüyorum..

Saygılar.

Kadınların ömrü de beklemekle geçiyor yaa... Çok üzücü. Allah yardım etsin. Sevince gerçekleri göremiyor insan. Umudunu tüketemiyor içinde malesef.

Sizin ki mantık evliliği ile kıyasalanacak bir durum değil malesef.
Mantık evliliklerinde de ileride aşk olacak, sevgi olacak diye birşey yok, hiç olmayabilirde.
Sizin durumunuz mantık evliliğinden çok farklı.
Siz üstüne basa basa, ben hissediyorum ve biliyorum o kişiyi sevdiğini diyorsunuz.
Mantık evliliğinde, ortada 3. bir şahıs olmadığı için, birbirilerini sevme olasılıkları vardır.
Düşünüyorumda eşiniz gün gelince (o günde gelir mi ki acaba), sen bana çok sabrettin,
artık sevgi mi hakettin, şimdi seni seviyorum mu diyecek.
Daha önce de yazmıştım, o kişiyle birşeyleri yaşayıp tüketmediği sürece,
hala unutmadıysa, bundan sonra da unutması zor.
Emek verdğime emin olmalıyım derken, ne yapmayı düşünüyorsunuz.
Bu yaşadığınız şeyin net cevabı eşinizde ve sizde, oturup konuştuğunuzda mutlaka biryere varacaksınızdır, işte emek ondan sonra başlar.
Eşiniz bir başkasını severken, emek diye birşey olmaz.
Eşiniz ya gerçekten içten içe bu evlilik bitse de koşa koşa gitsem diye düşünüyorsa.
Bunun için mi emek vereceksiniz.
Önce bir oturun konuşun, duygularını açıkça öğrenin, sonra emek verilecek birşey varsa ortada,
o zaman emek veriyim diyin, bir şeye yarasın bari kendinizi boşuna tüketmeyin bence.

Misilleme yapmak mı ? Asla aklımdan geçmeyen bir şey. Benim burdaki herkesin yorumlarına karşı sonsuz saygım var elbette ve zaten son yorumumda bilmeden bir hatam olduysa özür dilerim diye bitirdim. Ben acı çekmesini kimsenin istemem ama çok acı yaşamış ve görmüş biri olarak bazı şeylerin basit olmadığının kanısındayım arkadaşım anlaşamadığımız bir konu yok diye düşünüyorum.Ama baştan beri sürekli olumsuz bakman beni rahatsız etmedi değil hani.. Eş zaten yeterince saygılı sevgili aşk yok sadece oda olur çok mu zor ? Ölümcül bir hastalıkmı allah korusunda..
Yapıcı olun biraz ayrıca kimseye diş bilediğim fln yok olmaz öyle birşeyde kışkırtmayın sadece rica ediyorum.. İnsanlar zor durumda olduğu zaman en ufak bir kelimede cümlede kendilerini gaza getirip istemedikleri duruma gelirler.. Böyle düşünüyorum..

Saygılar.

Sevgili arkadaşım. kendisi sordu bende cevap verdim. ne onu tanırım ne eşini nede diğer kızı. ben hemcinslerimin zayıf olmasına tahammülü olmayan bir insanım. hayatta en çok tepkili oldugum konuların başında da aldatma gelir.. fiziksel yada duygusal farketmez. ben kendisine yorum yapıyorum senin hayatınla ilgili yorum yapmıyorum. kişiselleştirmenin manası yok. ama sen sanıyorum biraz aksiyon arıosun girdiğinden beri hem hitap şeklinde hem yazdıgın eleştirilerde bunu hissettim. lütfen kavga ortamı arama olurmu.. kimseyide kavgaya girmesi için gazlama..benimle ilgili sorunun varsada özelime yaz... konunun dağılmasına izin vermeyelim.
Sevgiler

Bilemiyorum..
ama dediğim gibi,
bunları kendinizi hazır hissetiğinizde konuşmaktan başka
mantıklı bişey gelmiyor aklıma..
belki duymaktan korktuğunuz şeyler duyacak,
acı gerçekle yüzleşeceksin..
o andan sonrada zaten evli kalmaya çalışmak saçmalık olur..
ama birde diğer ihtimal var..
ben nedense eşinizin hassas biri olduğunu düşünüyorum..
neticede büyük bir aşk la sevmiş olsaydı,
onu ne sen, nede çocuk tutabilirdiniz..giderdi.
demek istediğim bence hala umut var,
ama cesaretinizi toplayıp konuşun,
sizin varlığınızın önemini anlayabilir,
anlaması içinde sizin cümleleriniz yeterli olacaktır..

Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun..

Bütün yorumlarıma bakılırsa sadece yaşadıklarımdan çıkarak yardımcı olmaya çalıştım.Yoksa benim ne haddime birilerinin hayatına yorum yapmaya..Ya da hayatımı burada öne sürüp aksiyon yaratmak.. Ben kimseyi gazlamıyorum dikkat ettiyseniz sadece olumlu taraf olmaya çalışıyorum.Ve bir bayan olarak bende bayanların zayıf olmamalarının taraftarıyım. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum.Şayet konu dağılıyor.Bendende sevgiler.

keşke dediğin gibi kuruntu yapmış olsaydım. ilk evlendiğimiz zamanlarda ismini sayıklardı. ben uyandırır söylerdim. sonraları benimle birlikte hiç aynı anda uyumaz oldu. hep benden sonra yatağa giriyor. ben uyumuş oluyorum. elbette kızım için belki unutur diye evliliğime çok emek veriyorum:KK43: ama sevildiğini ya da sevilmediğini hangi kadın hissetmez ki? bazı şarkıları dinlerken transa geçiyor. seslendiğimde gözlerinin dolu dolu olduğunu görüyorum. çok sabrettim ama artık çok yoruldum:KK43: bana kötü davransa belki mücadeleden vazgeçeceğim. kız bir ara nişanlanacak olmuş. bunu duyduğunda kendini dağıttı. elbette bunları benimle paylaşmıyor. ortak arkadaşlarından duydum. bana sabırlı ol unutacak diye telkin veriyorlar ama sabrım tğkendi artık:KK43:

Bu anlattıklarınız beni benden aldı.:KK14:
siz ne yapardınız diye soruyorsanız derhal boşanırdım derim.
Mutsuz anne,mutsuz çocuk demektir.Siz bu şekilde asla mutlu olamazsınız.
Sevilmek sizin de istediğiniz bir olay değil mi.Hepimiz bunun peşinden koşmuyor muyuz.
Bu nasıl bir haksızlıktır.Evlilik sadece çocuk büyütmek için kurulmuş bir kurum mu?
Kocam şarkı dinlerken dahi başkasını düşünecek,o kız nişanlanacak diye kendini dağıtacak.Baştan yapmış hatayı.Unutmak için evlenmiş ama unutamamış.Unutsun diye beklemeye gücünüz var mı.
Aman çocuk için falan diyenleri de anlamıyorum,boşandım bir de oğlum var.Artık çok daha mutlu,çünkü ben daha mutluyum..Ne bu ya,çocukların arkasına kimse sığınmasın.Hayattan,yalnız kalmaktan,maddi güçsüzlükten korkuyorum desin.:KK22:

Saygılar.

olumsuz bakması sizi rahatsız etmiş olsa bile uyaramazsınız
benimde sizin fazla yapıcı olmasını beklemeniz rahatsız etti ama belirtmedim
ne yani ben istemiyorum diye fikrinizi yazmayacaksınız düşüncesi çok saçma

arkadaşlar rica ediyorum birbirinizi kırabilecek yorumlar yapmayın. konu sahibi olarak her türlü fikre, bakış açısına açık olduğum için sizlerle paylaştım. aynı konuya farklı gözlerle bakmak pekala mümkün. kimseden aferin almak gibi bir kaygım da yok, aman bu beni şöyle eleştirmiş deyip kızmak gibi bir lüksüm de yok. farklı bakan gözlere zaman zaman hepimiz ihtiyaç duyarız. ben hepinizin samimiyetle yardımcı olmaya çalıştığınıza inanıyorum. çok teşekkürler.

Şu an fazlasıyla yanlış anlaşıldım sanırım.Ben sadece o yorumu için öyle söyledim ve ricada bulundum yoksa herkes özgür isteyen istediğini der ve lütfen konu dışına daha fazla çıkmayalım önemli olan şu an konu sahibi..

Kusura bakma umudumyok arkadaşım. senin kendi derdin kendine bide bizim için yorum yapmak zorunda kaldın. daha iyi konular açıp mutluluğunu bizlerle paylaşman dileğimle..

yorumların tamamıyla yıkıcı olumlu hiçbir yanı yok ve resmen kırşkırtıyorsun... buna dikkat et teşekkür ediyorum :KK66:

Bakın arkadaşım...
Burada bir çok üye tarafından hep karıştırılan bir durum söz konusu.
Fikir beyan etmek ayrı şeydir, hakaret, saygısızlık veya konuyu dağıtmak ayrı şeydir.
Konu açan arkadaşımız ve tüm üyeler bir konu hakkında olumlu veya olumsuz bütün yorumlara saygı duymak zorundadır.
Kimsenin olumlu yorum yapma mecburiyeti yoktur,
İş ki hakarete saygısızlığa veya konu dışı mesajlara vardırmasın...
Bu tartışmayı uzatmanız her iki taraf açısından da uyarı sebebidir, lütfen konuyu dağıtmayalım.

böyle kararlar başkası tarafından hep kolay verilir. yaşayan gibi düşünmemiz mümkün değil ama bende olsam ayrılırdım. beni sevmeyen bir insanla aynı evde yaşayamam diye düşünüyorum. eşimin biraz canı sıkkın olsa biraz benden uzak dursa o gün geçmez bana bir türlü.
çocuğunuzda varmış zor bir karar gerçekten sizin için. allah yardımıcnız olsun.hakkınızda hayırlısı.

Valla sanırım sizin sevginiz ikinizede yetiyorki boşanmayı düşünmüyorsunuz.Alışmışsınız eşinizin sizi sevmemesine ragmen onun sevmedıgı karısı olarak yaşamaya (üstelik bide cocugk yapmışsınız).Büyük konusmamak lazım derler ama sanırım ben 4 sene bir adamı sadece ben sevıyorum dıye aynı evde yaşayamazdım.
Kendi sevgimden çok onun beni sevmemesi durumuyla ilgilenirdim..

konu sahıbi yorumlara açıklık getirdikçe daha çok üzüldüm ben ..

Erkekler ne kadar nankör ya .. karşısında oturmasını konusmasını susmasını bilen belliki belirli vasıfları olan bir kadın var üstelik bu kadın kocasına aşık .. onu başka bır kalple paylasmayı göze alacak kadar aşık ..

Ama kocanıza yetmiyor ..
Bir söz var : gümüş uzaktan aldın gibi parlarmış .. diye .. bu durumda böyle ..

ama siz bu durumu hak etmıyorsunuz , yazık size ..
savaş aman boşanma geçici bu durum diyenler olmuş aldanmayın ..
Bu kadar fedakar , aşık bir kadınla 4 yıldır evli ustelık baba olmuş bir adam hala kalbinde yer açamamışsa
karısına .. geçici falan değildir durum ..

Konusun eşiyle dıyorsunuz, oldu ki konuştular .. bişeyler dile gelince adam dediki '' ben de soyleme ıstıyordum ama kırmak ıstemıyordum ama dayanamıyorum bu iş bitsin .. '' o zaman yaşayacağı yıkımı göz onune alıyormusunuz yorum yaparken ?

Erkekler ne kadar nankör ya .. karşısında oturmasını konusmasını susmasını bilen belliki belirli vasıfları olan bir kadın var üstelik bu kadın kocasına aşık .. onu başka bır kalple paylasmayı göze alacak kadar aşık ..

Ama kocanıza yetmiyor ..

Bu kadar fedakar , aşık bir kadınla 4 yıldır evli ustelık baba olmuş bir adam hala kalbinde yer açamamışsa

Konusun eşiyle dıyorsunuz, oldu ki konuştular .. bişeyler dile gelince adam dediki '' ben de soyleme ıstıyordum ama kırmak ıstemıyordum ama dayanamıyorum bu iş bitsin .. '' o zaman yaşayacağı yıkımı göz onune alıyormusunuz yorum yaparken ?

peki sizce ne yapılmalı?

Ama kocanıza yetmiyor ..

ben konuşsun diye yorum yapmadım ama size de katılmıyorum
gerçeklerden kaçılmaz biran önce içindekileri birbirlerine söyleyip bu kafanın içinden düşünmelerden, içi içini yemelerden kurtulur hiç olmazsa eşinin hareketlerinden bişeyler çıkarmaya çalışmaktan kurtulur konuşarak.belkide adam onu unuttum hayır başkasına aşık değilim falan diyecek hayat bu.öyle yada böyle konuşmak en iyisi düşünülürse

X