Kocam bir başkasına aşık:(

Ben bekarım ne derece doğru yorum yapmam bilmiyorum ama..
eşim kızla görüşse bi dk durmam çekip giderim demişsiniz görüşmesine gerek var mı sizce bunca zaman geçmiş ama içinde yaşatıyor zaten görüşse ne olu görüşmese ne..
hatayı siz en başta yeni ilişkiden çıkmış bir erkeğin evlenme teklifine evet demekte yapmışsınız ...kaç yaşındaydınız evlendiğinizde.

o en büyük hatamdı. bilemeycek kadar toy ve çok aşıktım. teklifi hemen kabul ettim. hatta kayınvalidem o zaman karşı çıktı bize. ben çok kızmıştım. ama hep bunları görmüş kadıncağız. 23 yaşımdaydım.

elbette bunu hissetmek ve karşındakinin suskun kalması, senin de susman hiç kolay değil. ama malesef aşkta mantık olmuyor. ne eşimin içinde yaşadığı aşkta, ne benim eşime olan aşkımda. bende tek mantık, kızımın bazı şeyleri anlar yaşa gelmesini beklemek. bunu beklerken de acaba birşeyler değişir mi, düzelir mi diye umud etmek. boşanmak üstelik çocuk varken boşanmak hiç kolay değil. eşimin bana karşı hissettiği sevgi dostça bir sevgi. korur, kollar, kimseye ezdirmez, saygısız değildir tavırlarında. kimsenin saygısız davranmasına da izin vermez. ama aşk yok işte.

bir arkadaşım yaşamıştı benzer bir durumu. sonunda adam onu bırakıp gittiğinde keşke önce ben gitseydim diye hayıflanmıştı. Allah size sabır versin diyorum kalmaya niyetliyseniz. büyük konuşmayayım ama benim tahammül etme ihtimalim hiç yok. kızımı da böyle bir yuvada büyütmezdim.

elbette bunu hissetmek ve karşındakinin suskun kalması, senin de susman hiç kolay değil. ama malesef aşkta mantık olmuyor. ne eşimin içinde yaşadığı aşkta, ne benim eşime olan aşkımda. bende tek mantık, kızımın bazı şeyleri anlar yaşa gelmesini beklemek. bunu beklerken de acaba birşeyler değişir mi, düzelir mi diye umud etmek. boşanmak üstelik çocuk varken boşanmak hiç kolay değil. eşimin bana karşı hissettiği sevgi dostça bir sevgi. korur, kollar, kimseye ezdirmez, saygısız değildir tavırlarında. kimsenin saygısız davranmasına da izin vermez. ama aşk yok işte.

buyrun burdan yakın!!!başka bir yorum yazcaktım sana ama bunu okuyunca başka şeyler yazasım geldi..aşk yok ama beni ezdirmez el üstünde tutar korur kollar diyorsun...sevdiğini söyleyip de ezdiren akrabaları üstüne gelince ağzını bile açmayı çok gören karısının psikolojisinin uzun süredir kötü olduğunu gördüğü halde akrabsına çiğneten bir erkek mi cazip?sevdiğini söylemeden onu kimseye ezdirmeyen aslanlar gibi koruyp kollayan bir erkek mi? sana bunu soruyorum sence hangisini tercih edersin?cevabına göre başka bir yorum yapcam??

Son düzenleme:
keşke dediğin gibi kuruntu yapmış olsaydım. ilk evlendiğimiz zamanlarda ismini sayıklardı. ben uyandırır söylerdim. sonraları benimle birlikte hiç aynı anda uyumaz oldu. hep benden sonra yatağa giriyor. ben uyumuş oluyorum. elbette kızım için belki unutur diye evliliğime çok emek veriyorum:KK43: ama sevildiğini ya da sevilmediğini hangi kadın hissetmez ki? bazı şarkıları dinlerken transa geçiyor. seslendiğimde gözlerinin dolu dolu olduğunu görüyorum. çok sabrettim ama artık çok yoruldum:KK43: bana kötü davransa belki mücadeleden vazgeçeceğim. kız bir ara nişanlanacak olmuş. bunu duyduğunda kendini dağıttı. elbette bunları benimle paylaşmıyor. ortak arkadaşlarından duydum. bana sabırlı ol unutacak diye telkin veriyorlar ama sabrım tğkendi artık:KK43:

sana kötü davranmıyor ama seni sevdiğini hissetmiyorsun daha ne olsunki çok zor bişey yaşadığın hayattan zevk almadan yaşıyorsun çünkü mutlu değilsin ben senin yerinde olsam onunla açık açık konuşurdum herşeyi göze alarak eğer ondan sonra hayatı tek başına götürebileceksen bir saniye olsun yanında durmam bu adamın senin sevgin nereye kadar götürecekki sizi bence kendine değer ver ilk aşklar asla unutulmaz belki çok acı ve katı konuşuyorum ama bir bildiğm var ben yapamadım ama yürümüyor işte

buyrun burdan yakın!!!başka bir yorum yazcaktım sana ama bunu okuyunca başka şeyler yazasım geldi..aşk yok ama beni ezdirmez el üstünde tutar korur kollar diyorsun...sevdiğini söyleyip de ezdiren akrabaları üstüne gelince ağzını bile açmayı çok gören karısının psikolojisinin uzun süredir kötü olduğunu gördüğü halde akrabsına çiğneten bir erkek mi cazip?sevdiğini söylemeden onu kimseye ezdirmeyen aslanlar gibi koruyp kollayan bir erkek mi? sana bunu soruyorum sence hangisini tercih edersin?cevabına göre başka bir yorum yapcam??

evliliğimin artı ve eksilerini yazıyorum. hangi erkek cazip hangisi değil böyle bir
şey söyleyemem. herkes yaşadığını bilir hanımefendi. öylesi de zordur, böylesi de. farklı bakış açılarıyla bakmayı sevdiğim için paylaştım hepsi bu. teşekkür ederim.

sana kötü davranmıyor ama seni sevdiğini hissetmiyorsun daha ne olsunki çok zor bişey yaşadığın hayattan zevk almadan yaşıyorsun çünkü mutlu değilsin ben senin yerinde olsam onunla açık açık konuşurdum herşeyi göze alarak eğer ondan sonra hayatı tek başına götürebileceksen bir saniye olsun yanında durmam bu adamın senin sevgin nereye kadar götürecekki sizi bence kendine değer ver ilk aşklar asla unutulmaz belki çok acı ve katı konuşuyorum ama bir bildiğm var ben yapamadım ama yürümüyor işte

o cesareti kendimde bulduğumda konuşacağım elbette. bugüne kadar birbirimize ağır lafımız olmadı. sanki iki ev arkadaşı gibi yaşadık. ayrılsam da kızımız olduğu için kötü ayrılmak istemem. kırmak istemem. ama şimdilerde kendimmde bu güzcü ve cesareti henüz bulamıyorum.

evliliğimin artı ve eksilerini yazıyorum. hangi erkek cazip hangisi değil böyle bir
şey söyleyemem. herkes yaşadığını bilir hanımefendi. öylesi de zordur, böylesi de. farklı bakış açılarıyla bakmayı sevdiğim için paylaştım hepsi bu. teşekkür ederim.[/QUOTE]

ortada bir çocuk varken artısıyla eksisiyle düşünmek çok güzel o yüzden lütfen umudumyok'a karşı anlayışlı olmanızı bekliyorum. benım çoluğum cocuğum yokken kıvanıyorum sorunlarımı nasıl çözeceğim diye. ama yineliyorum; adam kalbinde başka birini taşıyor hatta adını sayıklıyorsa eve ekmek geitirip size iyi davranması kocalık demek olmuyor. buna nasıl katlandınız bu kadar yıl canım yaa?

Birde, beni sever birgün diye beklemek yanlış bir düşünce bence.
Eğer cidden eşiniz dediğiniz gibi sizi sevmiyorsa, boşa kürek çekiyorsunuz.
Geçmişte ki bayanın eşinizi hala sevdiğini nasıl biliyorsunuz o kısmı anlamadım,
hadi eşinizin ki anlıyorsunuzda.
Madem ikisi de bu kadar seviyormuş, niye ayrılmışlar.

neden ayrıldıklarını bilmiyorum. o kısmı ortak arkadaşlarımdan biri ağzından kaçırdı. hala sevse de kesinlikle senin yuvanı dağıtmaya yönelik bir düşüncesi olmaz gibi bir cümle kullandı. zaten kızı ben de tanıyorum. görüşmeyi kabul edecek bir kız değil.

şey söyleyemem. herkes yaşadığını bilir hanımefendi. öylesi de zordur, böylesi de. farklı bakış açılarıyla bakmayı sevdiğim için paylaştım hepsi bu. teşekkür ederim.

böyle sormamnın nedenini açıklayayım istersen evlililiğinin olumlu tarafını göstermeye çalışıyorum sana ..ya bir de sana kötüdavranan birisi olsaydı üstüne üstlük?..beni seveceği gün yakındır diyorsan sabırla onun gözüne girmeye çalış Allah a dua ederek bekle derim.yok kaldıramıyorum ama ayrılmaya da gücüm yok diyorsan -ki çocuk varken en uç noktaya gelene kadar boşanma taraftarı diilim- çok uçtaysan artık o gücü bulup bi şekilde ayrıl derim çünkü tükenerek yaşanmaz t;ükendiğindiğinde bir de senden devamlı ilgi isteyen bir çocuğa neler vereceğini kestiremiyor insan..boşanmak aklında da gücüm yok diyen insan elbet o gücü isterse bulur ve hakkıyla seven biri de çıkar ..kendine güvenin gelsin herşeyden önce unutma çocuğun seni inceden inceye gözlemliyor ki onlar o kadar hassas alıcılarla takip eiyor ki anne babayı..

kesinlikle garantisi olmayan birşey. ben deli gibi aşıktım ve 4 yıllık nişanlımı bıraktım. sevdiğim adam nişanlıyken benimle hiç görüşmedi ona hasretimden öleceğim sandım. kesinlikle görüşmeyi kabule decek biri değil diye düşünmeyin. ikisi de birbirini hala çok seviyorsa siz maalesef pürüz oluyorsunuz hayatlarında

ortada bir çocuk varken artısıyla eksisiyle düşünmek çok güzel o yüzden lütfen umudumyok'a karşı anlayışlı olmanızı bekliyorum. benım çoluğum cocuğum yokken kıvanıyorum sorunlarımı nasıl çözeceğim diye. ama yineliyorum; adam kalbinde başka birini taşıyor hatta adını sayıklıyorsa eve ekmek geitirip size iyi davranması kocalık demek olmuyor. buna nasıl katlandınız bu kadar yıl canım yaa?[/QUOTE]

eşime duyduğum aşkın bir gün ona da sirayet edeceği düşüncesiyle. ama olmuyormuş:KK43: hayat çok garip. birbirine aşık olanlar kıymetini bilmeyip ayrılıyor. karşılıksız aşkla evlilik devam edebiliyor. hayat tuhaf. insan olan yerde her türlü olay var.

benim de senin gibi sorunlarım oldu geçmişte bazıları kuruntuydu belkide bazıları gerçek ama şuan da daha farklı sorunlar çıktı şu ara onsuz yaşayamam derken hayatımda onun olmasını istemediğimi hissediyorum eşimle 9 sene çıktım ve 5 senelik evliyiz 30 yaşındayım 2 tane 9 aylık bebeğimiz var ama sevgi yok işte bittimi bitiyor

kesinlikle garantisi olmayan birşey. ben deli gibi aşıktım ve 4 yıllık nişanlımı bıraktım. sevdiğim adam nişanlıyken benimle hiç görüşmedi ona hasretimden öleceğim sandım. kesinlikle görüşmeyi kabule decek biri değil diye düşünmeyin. ikisi de birbirini hala çok seviyorsa siz maalesef pürüz oluyorsunuz hayatlarında

eşim allah korkusu olan bir insandır. yalan söylemez, fiilen böyle bir ilişki sürdürmez. ahlaklıdır. ama gönül işte ona söz geçmiyor. burda da bana sabır, güç, cesaret düşüyor.

eşim allah korkusu olan bir insandır. yalan söylemez, fiilen böyle bir ilişki sürdürmez. ahlaklıdır. ama gönül işte ona söz geçmiyor. burda da bana sabır, güç, cesaret düşüyor.

canım sen kocanı gerçekten çok seviyorsun sen asla boşanamazsın hani allah korusun olursa bile sana çok zor gelir

elinden gelen ne varsa onu yap bence belki seni sevmeyi dener yada sen ben mantık evliliği yaptım de ve kendini avut ve bu konuları hiç kafana takma psikolojin sağlam kalsın allah yardımcın olsun ve sen kendine yardım et

Offf cok zor bi durum...nasil katlaniyorsun...kadin hisseder...ne kadar aci cok sevdigin esin ve cocugunun babasinin baskasina asik oldugunu ve onu hala aklindan cikarmadigini düsünerek yasamak...en iyi karari sen verceksin cünkü yasayan sensin...sana sabirlar diliyorum:KK58:

4 sene geçmiş dile kolay...
4 senede hala unutamamışmı eşiniz.
o kız evlimi peki...
çok zor bir durum yaşadığınız..
hemen koparıp atmayın mücadele edin
sonuçta ortada bir çocuk var
Allah sabır versin..

bence bir erkek (çoğu)isterse 10 çocuğu olsun bizim gibi düşünemiyor burnunun dikine gidiyor.yani demem o ki eğer kocan o kızı hakktende dediğin kadar sevseydi 4 yıl bu acıyı yaşayamazdı.ayrılırdı vaya onunla beraber olurdu.bence sabret dua et.arkadaşın dediği gibi sen onu çok seviyorsun aylmaya dayanamazsın hemde 4 yıl öncesine ait bir macera yüzünden.bilmiyorum ama bu durumlarda en başta yapılacak şey muhit değiştirmek yani kocanın o kızı hatırlayacağı her şeyi terkermek tabi imkan varsa.

çok üzücü gerçekten 3 kişide mantık ve duygu paylaşımında ve ilk defa oırtada çirkef bir kadın sorumsuz bi koca ve kocaya baskı yapan inatçı kadın yok....
3 üde ortada kalmış insanlar var...aslında 2, kızın bişiden haberi yk sanırım ama yuva yıkan cins de değil
bana kalırsa siz şu anda kocanıza eş değilde yoldaş bi dertten kurtulması için yardımcı olacak bi dost gibi olun eğer eş gibi olursanız yardımcı olamazsınız acı çekersiniz...objektif olun aynı burda yazdığınız gibi onada açılınsizin yıkıcı anlamda değilde yapıcı olduğunuuz görürse belki bu ılımlılık işe yarar

nasıl katlanıyosun kı bu duruma...cok zr gercekten...tahammul edılemez bır sey..ben esımın benden oncekı hayatını bıle kıskanırken sen baskasını sevdıgını bıle bıle sabredıyorsun allah yardımcın olsun ne dıyım

Sevmek , ama sevilmemek ..
Sevilmek ama sevememek ..

İki duyguda insanda derin yanıklar,acılar bırakır .. bilirim ..
Herkez size üzülmüş .. ama ben hem eşinize hem de size üzüldüm ..
birbirinize nasıl yaparsınız bunu ?
Başka bir kadına aşık .. onu istiyor .. bu istemenin , özlemenin , özledikçe kalbinin parçalanmasının ne demek olduğunu çok iyi bildiğim için söyluyorum
hiç hazmedilebilcek bir duygu değil bu .. nasıl göz yumarsınız buna bile bile ?
nasıl dayanıyorsun gözlerinin önünde başka bir kadına aşık adamla yaşamayı ?

kendine bunu nasıl yapıyorsun ?
Sana dokunduğu zaman o kızı hayal ettiğini anlıyamıyormusun ?
insan ölmez mi ya o an ..
kendine bunu yapma ..
sana da yazık .. hayat bır kere yaşanıyor be guselım ..
Çek git .. içindeki herşeyi dök kocana ve git ..
4 yıldır unutmadıysa bu saatten sonrada unutamaz ..
hayat gelip geçiyor .. ıkınızde kandırmayın birbirinizi ..

X