anne karnındakı bebege nası kılo aldırcaz sımdı??

asiLL

papatya
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2010
108
1
arkadaslar 16 haftalık gebeyım bende ve dıger bebeklerımı kılosu dusuk olarak dunyaya getırdıgım ıcın sıkıntısını cok yasadım ve sımdıden onun korkusu almaya basladı benı.dıger topıklere baktım ama 2008 den 2009 dan kalan cokk eskı yorumlar var guncel bısey yok malesef.ve ben bu konuyu sızlepaylasmak ıstedım. gece yatmadan pekmezmı yıyelım sute mı agırlık verelım anlamadım.doktoruma sordugumda sekerlı seyler kılo aldırır bebege dedı ama saglıklı dengelı beslen sen dıyede ılave ettı. oyle yapmaya calısıyoruz haftada ıkı kez balık bı kez tavuk yıyorum baklagıllerden bı kez sebze falan ama ben bonus olarakta bıseyler yapmak ıstıyorum eger yorumlarınızı yazarsanız sewınırım sımdıden tesekkurler..:KK71:

benimde yaşadıgım problemlerden dolayı bebek 2 hafta geriledi.
30 haftalıksa 28 haftalıkla uyumluydu gelişimi.
yumurta hergün-hergün et köften kızartma değilde fırında-tavugun-et suyuna haşlama içinde patates-havuç-tavuk suyuna haşlama-günlük muzun-pekmezi su bardagında üzerine su koyup şerbet gibi içtim-
sabahları çay yerine elma-armut-havuç suyu sıkıp içmek. tatlı olarakta sütlü muhallebi tarzı-irmikli sütlü tatlılar-sütlaç gibi...ceviz-badem-fındık bir avuç kadar-500 ml günlüksüt. haftada 2 defada balık.
pirinçç pilavı-kızartmalar-ekmek-hamur işleri karbonhidrat kendine boş kilo yaparsın...
protein agırlıklı beslenn bebek kilo alsın sen değil...
2006da dogum yaptım bunlar kalmış aklımda. çok iyi bir dr tavsiye etti bana bunları.alanında 1.diye geçen bir dr. gerçektnde bebek kilo aldı ama ben fazla almadım.
hergün yumurta ve 4 et köftesi yemekten tiksindim ama mecbur olunca yeniyor.

ben de aynı dertten muzdaribim...23+5 haftada 586 gr dı sadece...aynı haftada olanlar 700 grlardan bahsediyolar...bu konuya değindiğin için teşekkürler...

sabahları haşlanmış köy yumurtası,bal,peynir,taze sıkılmış meyve suyuyla kahvaltı yapıyorum...
akşamları haftada 3 gün balık,2 gün kırmızı et,1 gün tavuk diğer günler baklagil ve pilav yiyorum salata ve yoğurtla birlikte...öğlen sebze yemeklerini tercih ediyorum...bol meyve,aralarda fındık,ceviz,badem,kuru incir yiyorum...gece yatarken koca bi bardak muzlu süt yapıyorum...bütün bu çabaya rağmen bebeğim büyümüyo...

bunlar dışında öneriler olursa çok sevinicem... erken doğum riskim var,bu yüzden bebeğimin kilo alması çok önemli...

arkadaşlar yiyebildiğiniz kadar balık yeyin...mevsim de uygun..ve balık bebeğe çok güzel kilo aldırıyor...eğer seviyorsanız haftada 3 günle yetinmeyin...hamsi,somon, levrek vsvs yağlı balıklar..özellikle hamsi hem ucuz hem yağlı...tabi alırken güvenilir bildiğiniz bir yer olmasına dikkat edin...onun dışında ara öğünlerin çok olmasının faydası var bildiğim kadarıyla....

bende ek olarak haftada 2 defa balık yediğim gibi,
balık yagı hapıda günlük içiyordum.
500mglıktı prof dr yazmıştı.
ama benimki özel durumdu beebeğim 2 hafta geri idi ve rahim kısalmasından dolayı erken dogum riskim vardı.o yüzden belkide ek hapla bebege kilo aldırmaya çalıştık.

ben de aynı dertten muzdaribim...23+5 haftada 586 gr dı sadece...aynı haftada olanlar 700 grlardan bahsediyolar...bu konuya değindiğin için teşekkürler...

sabahları haşlanmış köy yumurtası,bal,peynir,taze sıkılmış meyve suyuyla kahvaltı yapıyorum...
akşamları haftada 3 gün balık,2 gün kırmızı et,1 gün tavuk diğer günler baklagil ve pilav yiyorum salata ve yoğurtla birlikte...öğlen sebze yemeklerini tercih ediyorum...bol meyve,aralarda fındık,ceviz,badem,kuru incir yiyorum...gece yatarken koca bi bardak muzlu süt yapıyorum...bütün bu çabaya rağmen bebeğim büyümüyo...

bunlar dışında öneriler olursa çok sevinicem... erken doğum riskim var,bu yüzden bebeğimin kilo alması çok önemli...

rıca ederım arkadasım nedemek hepımızın sıkıntısı saglıklı bebekler dunyaya getırmek degılmı?keske daha fazla bılgı bulabılsem bununla ılgılı ama neyazıkkı yok:26: bende senınle aynı kahvaltıyı yapıyorum hemen hemen hergun yumurta olmuyor bende bunun dısında aynı ama noluyosa olmuyo bı problem var cunku baska anne adayları masallah ama sut ıctım bebegım kılo aldı pekmez yedım kılo aldı falan derken ben soyleyemedım hıc bole bısey .ayın 13unde tekrar doktorumla randevum var yıne uzerıne bastıra bastıra sorcam ne yemelıyım dıye buarada ınsallah daha fazla paylasım olurda fıkırlerı okuruz en azından denerız.ınsallah gununde ve zamanında gelır bebegın ve ınsallah kılo aldırmaya burdan bı faydamız olur canım sımdılık hoscakal..:KK71:

asilcim her yemekten sonra sol tarafına yat yarım saat..bana doktorum önermişti..bebek daha rahat besleniyormuş....

bende hamileyken 7 aylıktım bebeğim 2 kilo bile değildi hüngür hüngür ağlayarak geldim eve sonra doktorumun önerilerine daha çok kulak astım hem bulantımda olmuştu hava sıcaktı dikkat etmedim kendime her sabah haşlanmış yumurta taze portakla suyu peynir zeytin ceviz fındık ara öğünde meyve sebze ama en çok süt içtim çikolata yedim havuç yedim yemeklerden sonra biraz uzandım bebeğim 3 ,300 gr doğdu şaşırdık hepimiz adam olmaz bu diyorduk şimdi 3 yaşında tosun gibi oğlum var allah kolay doğumlar versin canım sağlıkla al bebeğini kucağana kalorisi yüksek besinler tüket havuçta çok faydalı çikolata süt tüket

jjulieett tesekkurler canım ahh bı basarabılsem sola yatmayı sımdıden yuvarlanıyorum:emir_bebek:

cokmasum saol tatlım onerılerın ıcın sımdılık sut onde gıdıyor gercekten ve ben ıkı gundur sute dadanmıs durumdayım pekmezı kestım sanırım tansıyonum cıkıyor cunku kulaklarım patlarcasına cınlıyordu. dıkkate alacagım cok tesekkurler

Yemeklerden sonra sol tarafına yatıp dinlenmelisin tatlım. Ayrıca yatmadan evvel keçiboynuzu pekmezi de yiyebilirsin. Dilersen dıcak süte karıştır..

Güzel ve önemli bir konu
Benim gibi ikiz hamileler daha çok dikkat etmeli
Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat ediyordum
ama bebeklerin daha iyi beslenmesi için yemekten sonra sol tarafa yatılması gerektiğini bilmiyordum

Teşekkürler kızlar, bu yemekten sonra sol tarafa uzanma durumunu bilmiyordum.bundan sonra oyke yapacagim

Bana doktorum son aylarda Bebek kilo alsın diye omega 3 veriyoruz sesi ben de 34. Haftamdayım. Bir aydır içiyorum haftaya kontrolüm var. Merak içindeyim kilo aldı mı diye

Benim beşinci hamileligim maşallah bebeklerim dört kilodan fazla doğuyorlar ben kilo almıyorum en fazla 12 kilo alıyorum oda doğumda gidiyor zaten ben süt ürünlerini fazla tüketiyorum birde pekmez yiyorum sanirim bu sebepten kilolu oluyorlar.şu an 23 haftaya girdim bebeğim iki hafta önde gidiyor maşallah deyin kuzuma.

Bende aynı dertten muzdariptim ilk gebeliğimde kızım 34haftalıkken Dr 2hafta geriden geldiğini söyledi
2.800doğdu sonradan hiç toparlanamadı malesef
Doğrudüzgün emmedi yemedi
Şuan 4yaşında hala 14kilo
Şimdi 5aylık hamileyim ve bebeğimin kilolu doğması için neler yiyorum inşallah öyle olur sağlıklı ve hayırlı bir şekilde

Kızlar şekerim Yüksek çıktı doktor diyet yap dedi ama hem diyet yapıp hem de bebeğe nasıl kilo aldıracağım

Ben inanmiyorum yediklerimizle direk alakali olduguna. Ben 9 ay boyunca hergun haslanmis yumurta zeytin peynir yogurt muz pekmez ceviz findik et balik tavuk ekmek ne bulursam yedim, 24 kilo aldim. Hic sevmedigim halde 9 ay soluma yattim. Bebegin gelisimi ultrason olcumlerinde hep haftasi ile uyumluydu. Sonuc 37,5 haftalik 2830 dogum yaptim. Bence annenin rahimin ne kadar genisledigiyle alakali bebegin kilo alimi. Annemin ilk gebeligi 3, ikincisi 3,500 3cocuguda 3900 dunyaya geldi.

X