Kaş arası çizgiyi aldıran oldumu aranızda?

Nevincee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2010
327
17
Kızlar hani su kaş arasi çizgi oluyor ya, bende o çizgi çok belirgin. Son 2 yıldır ortaya çıktı belirgin bir şekilde. ben oraya dolgu veya botoks gibi geçici uygulama yerine, kalıcı birşey istiyorum. internet de o çizginin ameliyat ile yok edildiğini, daha doğrusu kaş çatmaya neden olan o kas´in ameliyatla alındığını okudum.

Sonuç kalıcı oluyormuş. bayağı yattı aklıma diyebilirim. aranızda bu ameliyatı geçirmis olanlar varmi? Varsa ve bizimle paylaşırsa memnun olurum.

Kızlar hani su kaş arasi çizgi oluyor ya, bende o çizgi çok belirgin. Son 2 yıldır ortaya çıktı belirgin bir şekilde. ben oraya dolgu veya botoks gibi geçici uygulama yerine, kalıcı birşey istiyorum. internet de o çizginin ameliyat ile yok edildiğini, daha doğrusu kaş çatmaya neden olan o kas´in ameliyatla alındığını okudum.

Sonuç kalıcı oluyormuş. bayağı yattı aklıma diyebilirim. aranızda bu ameliyatı geçirmis olanlar varmi? Varsa ve bizimle paylaşırsa memnun olurum.

canım bende de aynı sorun var. Erhan Eryılmaz ile görüştüm. Onun dediği endoskopik yöntem. Bu yöntem ile, kaş arasındaki sinirlerin bir kısmı alınıyor. Alınan yere dolgu konuyor.
Bende kendisine "hiç kaşlarımı çatamayacak mıyım" diye sordum o da, hepsini almadığımız için kaslar zaten bir süre sonra güçleniyor diyor.

Teoman bey ise bunu önermiyor. Şakak germe ve botox öneriyor.
İki arada kaldım bende

Son düzenleme:
bende de belirgin, göremediğim için kaşlarımı çatmamdan dolayı oldu.. ben de ilerde bişeyler düşünüyorum kendileri için..

pepitcim, endoskopik yüz germe olunca yanaklari kaldiriyorlar? kas arasina bir etki yaparmi acaba, sanmiyorum gerci. bazen aynada bakarken geriyorum kas arasini, inanki hemen 5 yas fark ediyor sanki. iki cizginin vermis oldugu o yorgunluk görüntüsü ve gerginlik ifadesi de cabasi.

bende cok kararsizim, orta yüz germe düsünüyordum zaten ama kas arasina bir fayda edecegini sanmiyordum. botoks gibi seylerde sürekli tekralanmasi gerken seyler, para dayanmazki ona canim ya:KK43:

yaptirmis olan birileri fikir verse keske, bekliyoruz kizlar...

23 yaşındayım ve bende de çok belirgin.bu sene daha da çok belirginleşti sanki.istemsiz yaptığım bişey ve asla düzeltemiyorum ayna karşısında kendime bakarrken bile düzeltemiyorum o kendiliğinden oluyo..:KK43: ama küçüklüğümden beri vardı yeni olmadı ,yeni olan artık gölgede bile bi çizgim olması

pepitcim, endoskopik yüz germe olunca yanaklari kaldiriyorlar? kas arasina bir etki yaparmi acaba, sanmiyorum gerci. bazen aynada bakarken geriyorum kas arasini, inanki hemen 5 yas fark ediyor sanki. iki cizginin vermis oldugu o yorgunluk görüntüsü ve gerginlik ifadesi de cabasi.

bende cok kararsizim, orta yüz germe düsünüyordum zaten ama kas arasina bir fayda edecegini sanmiyordum. botoks gibi seylerde sürekli tekralanmasi gerken seyler, para dayanmazki ona canim ya:KK43:

yaptirmis olan birileri fikir verse keske, bekliyoruz kizlar...

hayır hayatım geçmiyor. O sadece yanak kaldırmaya yönelik bi uygulama. Ama doktorlar istersen orta yüz germe sırasında oraya da müdahale edebiliyor.
Ama ben kaş kaldırmayı çok sevmiyorum uzaylı gibi oluor. Az biraz yapması lazım doktorun. İple kaş kaldırma diye bi şey okudum. O hem uygun hem ameliyatız ama kalıcılığı 1 sene gibiymiş

ya ben bayagi taktim pepitcim yaptiricam galiba bu endoskopik zimbirtiyi:)

Dr. beye mail attim bakalim ne dicek. kas arasina da bir cözüm öneriri umarim. ay bu ne ya, ne bitmez cilesi var su kadinlarin. Erkeklerde hic böyle sorunlar olmuyor. bizim yüzlerimiz daha cabuk cöküyor:KK43:

mrb arkadaşlar bende yaptırmak istiyorum fakat iyi doktor bulmak gerekiyor çünkü tekrarlıyor yaptıran arkadaşlarım memnun kalmadı

Canım benim bu işte uzman değilim ama sonuçta orda kas var. Ve doktorun yapacağı tek şey ordaki kasları kesmek YADA bi kısmını çıkarmak. Ama sonuçta hep çalıştırdığın bi kasın olduğundan, tekrar güçleniyor ve tekrarlıyor tabi ki. Bu doktorun beceriksizliği değil de kasların güçlenmesi ile ilgili bir şey.
Ama doktorlar genelde botox etkili olmazsa ameliyat öneriyorlar. Onun dışında botox ve dolgu öneriyorlar. Bi gün birleşip hep beraber doktora gidelim diyorum ben 3, 5 kişi isterseniz. Ben erhan beye gittim ama diğerlerinin de fikrini alırım.
Erhan bey bana, endoskopik yoöntemle alnının ortasındaki saçının içinden 2,3 cmlik bir kesiyle kaş arasındaki kasların bir kısmını çıkartarak zayıflatabileceğini ve oraya yağ konulacağını söyledi. Ama ömrü en fazla 5, 6 senedir. Yağ zaten erir, bi de hep kaş çattığım için (şaşırınca, güneş gözüme girince) gene o kaslar güçlenecektir. Ama şüphesiz 5 yıl sonra bile şu an ki halinden iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Erhan bey bana, endoskopik yoöntemle alnının ortasındaki saçının içinden 2,3 cmlik bir kesiyle kaş arasındaki kasların bir kısmını çıkartarak zayıflatabileceğini ve oraya yağ konulacağını söyledi.

Peki hepsi çıkarılamıyor muymuş? Lübnanlı Feyruz adlı bir şarkıcının tamamen aldırdığını okumuştum.

Son düzenleme:
kalıcı dolg yaptırdım duruken konuşurken yoktu sadece çatınca oluyordu dr dürüstse söyler benimki gibi:kaslarını kullanırsan bir yanı çizgi oluşur xdiye yüzünle konuşmayacaksın işşyerınde 6 ay aynayla çalıştım şimdi ifadesiz konuşuyorum el kol hjareketleriyle sohpetimi zenginleştiriyorum ben dedikten sonra karşımdakiler cfarkediyo yani öykle ölü balık gibi de degilim bir de yüregi yeten yapsın; her gece yatarken şeffaf yapışkan bantı enine atarsan korse gibi olanı ilerletmez

Pepitcim, haklisin valla, bencede gitmek lazim toptan doktora. kafam karisti iyice, neyi yaptirsam daha iyi olur diye düsünüp duruyorum.

aynaya düsmanim zaten artik, ya tek istedigim yorgunluk ifadem kaybolsun , beni babyface gibi yapsin demiyorumki:)

Ya tv de tuba büyüküstünü görünce bayiliyorum. ne kadar güzel bir kiz, acaba onun yüzünde dolgu varmi merak ediyorum, gerilmis gibi sanki, ufacik bir yorgunluk yok masallah...

bazilari ne kadar sansli dimi..

X