Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende sizler gibi binbir soruyla yaptırdım bu karışımı..acaba?? acaba?? acabalar öldürdü beni. Ama yüzüm öyle kötü olmuştuki artık çaresiz yaptırmak istedim yoksa roc. başlicaktım...ilk başlarda çok memnundum herşey iyi gidiyordu ama daha sonra yüzümde ciddi bi sivilce artışı oldu ama ben kullanmayı kesmedim çünkü yıllardır sivilce problemi yaşayanlar bilirki kullandığınız ilaçlar önce cildi kusturur..nihayetinde benimkide öyle oldu. cildimin altındaki bütün pürüzler yokoldu. o aylardır görünürde olmayan ama yüzüme dokunduğumda parmaklarımla hissettiğim bütün pürüzleri sivilce olarak kusturdu bu solüsyon. ben başlayalı bu ay sonunda tam 1 ay olucak. başlangıçtan beri cildimde ciddi gelişme var fakat ben 1 ay daha tedavi etmek istiyorum. sabah akşam cildime normal tonik gibi sürerek sadece bu suyla temizledim. ve makyaj yapmadım. ilaçta kullanmadım. benim aldığım eczanede 28 tl tuttu ama listeye bağlı kaldılar herhangi başka bişey koydurtmadım içine. bu bi tedavi süreci ve 3 günde bitmiyor ne yazıkki. ama bittiği zaman o kozmetiklere ve ilaçlara döktüğünüz paralara acıyorsunuz. ben yeminliyim artık asla o kremi bu kremi şu kremi almam. benim cildim iyileşiyorsa emin olun sizinki hayli hayli iyileşir :) önemli olan şey şu bu suyu kullanırken yüzünüze ekstra başka hiçbirşey KULLANMAYIN!!!! krem sabun jel vs. hiçbişey. zaten bi süre sonra onları ziyadesiyle kullanacaksınız bi süre sabredin sadece...ben dediğim gibi o koca sivilcelerle gezdimde makyaj bile yapmadım :) yüzümün 1 aylık tedavi sonrası durumu mükemmel denebilecek düzeyde. lekelerimde bariz açılma var sivilcelerim geçti yeni çıkanlarda geçior. zaten sanırım son sivilcelerde onlardı. 1 ay daha devam edip sonra aseton ve alkol oranını azaltıp normal tonik olarak kullanmaya devam edeceğim ben. haa bu arada zaten tedaviden sonra makyaj malzemesi kullanmak için sebebinizde olmuyor...

su bile surmicez mi arkadasim?

Bana salisilik asitli olan yazılmıştı ve yine ondan aldım acaba yanlış mı yaptım:44: sivilce problemim ağır olmadığı için asetonlu olan fazla ağır gelir diye korktum..bir de ben bunu kullanırken eğer sivilcelerim biraz azmışsa sabah akşam,yoksa sadece akşam kullnıyorum. Sabahları normal suyla yıkadıktan sonra siliyorum yüzümü akşamları da eve gelir gelmez makyajımı çıkarıyorum 3-4 saat sonra yatmadan önce de bu suyla siliyorum. Benim de elime pütür gelen ve dışardan çok belli olmayan sivilcelerim ver inşallah onları geçirirr yoksa gidip asetonluyu hazırlatırım..

su bile surmicez mi arkadasim?

duygu eğer asetonlu olanı hazırlattıysan sivilce probleminde çok az değilse bence anlatıldığı gibi kullan makyaj yapma,su değdirme,sabah sadece parmaklarını ıslatıp gözlerini ovalarsın zira sabah su değdirmemek baya bi zor oolur :KK53: Ben bu şekilde kullanmıyorum ama 2.şişemden de sonuç alamazsam bu şekilde kullanıcam .Ben şu an suyla da yıkıyorum makyaj da yapıorum açıkcası bana öneren doktor da böle kullanabilirsin dedi ama aman aman etkili olmadı sanki.

kızlar ilk sayfadaki receteyi yaptırıp kullanan var mı ? benim sivilce izlerim ve siyah noktalarım var yüzümde. iki aydır cildiye doktorumun yazdığı imex krem ve imex sabunu kullanıyorum. faydasını gördüm diyemem sabun sadece çıkan sivilceleri kurutuyor izlere ve siyah noktalara bir faydası yok. ve bugün yine gittim cildiyeye doktor clindoxyl isimli bir krem verdi imex sabuna devam et dedi. ben ona ilk sayfadaki formülü gösterdim kullanırsam bir faydası olur mu dedim işe yaramaz gerek yok dedi. clindoxyl kremi kullanmakta kararsızım ve içten içte bu formülü denemek istiyorum aslında :) sizce ne yapmalıyım eczanede gidip hazırlatmalı mıyım bu formülü ? kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim :)

kızlar ilk sayfadaki receteyi yaptırıp kullanan var mı ? benim sivilce izlerim ve siyah noktalarım var yüzümde. iki aydır cildiye doktorumun yazdığı imex krem ve imex sabunu kullanıyorum. faydasını gördüm diyemem sabun sadece çıkan sivilceleri kurutuyor izlere ve siyah noktalara bir faydası yok. ve bugün yine gittim cildiyeye doktor clindoxyl isimli bir krem verdi imex sabuna devam et dedi. ben ona ilk sayfadaki formülü gösterdim kullanırsam bir faydası olur mu dedim işe yaramaz gerek yok dedi. clindoxyl kremi kullanmakta kararsızım ve içten içte bu formülü denemek istiyorum aslında :) sizce ne yapmalıyım eczanede gidip hazırlatmalı mıyım bu formülü ? kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim :)

canııımmmm ben bu yazıyı en son görüp; ilk yaptıranlardanımmm, kullanmaya başlayalıı 1.5 ay oldu inan o kdr düzenli kullanmadığım halde baya düzeldiiii cildimm.. Ben yüzüme o kdr çok şey kullandım ki artık öyle çaresizdim düşün, bunu da kullansam ne olur diyerek aldım, tereddüt etmeden.. yüzüme dokunduğumda eskiden elime bişeyler gelirdii, onlar falan hiç kalmadı.. şu an bu yazıyı yazmaktan o kdr mutluyum kii, sokağa yüzüme fondaten fln doldurmadan çıkabiliyorum artık.. şiddetle tavsiye ederim.. denemelisin. tabii her cilt yapısı farklı derler şimdii ama öyledir belki uzman değilim bilemem ama öyle bile olsa onlarca insan tek birşeyii kullanıp sonuçlarını yazmazdı bu başlık altında. İnşallah kısa zamanda sende iyi sonuçlar alırsın.. sevgilerle..

bayanlar merhaba benimde azda olsa sivilce problemim var ve kurtulmak istiyorum.
bu suyu kullanıp çözüm bulamayan var mı merak ettim?:18::18:

ya birde bu aseton ve alkol olayını tam anlamadım.bazıları ikisini ayrı ayrı kullanmış bazılarıda hem alkol hem asetonu bir şişede kullanmış anlamadım yardımcı olur musunuz doğrusu nedir:44:

kizlar bence her kesin degisik cild tipi oldugundan bu toniginde her cilde olmadigini dusunuyorum.
uzmanlar alkol surmeyin yuzunuze diyor.
ayrica birakinca tekrar cikiyormus belki ilk basta kaybediyor ama sonra cikiyorsa yine yararli olmaz.
bunu kullanan ve tavsiye eden arkadas sans eseri cildine uygun tonik bulmus ne mutlu ona ama dedigim gibi cildler degisik.
bence bir uzmana danismadan kullanmayiniz.

kizlar bence her kesin degisik cild tipi oldugundan bu toniginde her cilde olmadigini dusunuyorum.
uzmanlar alkol surmeyin yuzunuze diyor.
ayrica birakinca tekrar cikiyormus belki ilk basta kaybediyor ama sonra cikiyorsa yine yararli olmaz.
bunu kullanan ve tavsiye eden arkadas sans eseri cildine uygun tonik bulmus ne mutlu ona ama dedigim gibi cildler degisik.
bence bir uzmana danismadan kullanmayiniz.

arkadaşlar bir eczacı olarak forumdaki tüm sorulara cevap vermeye hazırım her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.Evet formül bilinen bir formüldür aseton zaten uçucu birşeydir orda kullanım amacı farklıdır.Arkadaşımıza katılıyorum her formül her cilt tipine uyacak diye birşey yoktur ama bunu ancak kullanarak görebilirsiniz.

ya birde bu aseton ve alkol olayını tam anlamadım.bazıları ikisini ayrı ayrı kullanmış bazılarıda hem alkol hem asetonu bir şişede kullanmış anlamadım yardımcı olur musunuz doğrusu nedir:44:

doğrusu birlikte hazırlanır eczacıyım ve bu reçeteyi eczacınıza götürdüğünüz de o zaten anlayacaktır

Evet canım kullanmayı yıllar önce kestim.Bir kaç şişeden sonra bir daha çıkmadıkları için bıraktım.Zaten ilk şişede geçmişlerdi ama ben önlem olarak bir kaç sefer daha yaptırmıştım....Ha,zaman zaman regl dönemlerinde bir tane bazen ziyaretime gelen olur ama kendi kendine geçer..o da çok ender olur yani..Yılda iki kere falan..
Formülde alkol ve aseton bir arada,ikisi de eşit miktarda canım..yani 125 er gram.Unutmayın sabun falan kullanmak,fondöten vs.kullanmak yok bunu kullandığın süreç içinde...

Nemlendirici krem,maskeler falanda mı yok ?

ben de cumartesi yaptırdım bu sudan, asetonlu olanından. eczacı birebir tarifi yaptığını söyledi. 25 tl tuttu. kullanıyorum 2 gündür, inşallah faydasını görürüm. göz çevrem hariç tüm yüzümü siliyorum, bunun haricinde yüzümü yıkamıyorum, gün aşırı duşta yıkıyorum sadece yüzümü.

benim formülümde bu arkadaşlar
1 çay kaşığı zencefil
1 tatlı kaşıgı bal
1 çay kaşıgı tarcın
1/4 fincan limon suyu
1/4 kuru soğan
3-4 diş sarımsak

limon suyu, tarçın,bal ve zencefil karıştırılıp maske kıvamında bir karışım elde edilir.Göz cevresi haric uygulanıp 15 dk bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.
ayda 2 kez uygulanmalıdır. bu bakım gece yapılmalı ve gündüzleri güneş koruyucu bir ürün kullanılmalı

2007de bu yazıyı okuduktan sonra eczanede aldım soluğu.

düzenli olarak tonik niyetine kullandım karışımı, kükürtlü sabunla yıkayıp bu tonikle silerdim, sonrada nemlendiricimi sürerdim.

2 hafta sonra yüzümdeki sivilceler tamamen söndü ve sıkmamdan dolayı oluşan izler gitti. 3 aya yakın zaman kullandım, tamamen kurtuldum sivilce derdinden ve de izlerden.

tabi sonrasında ara ara çıktı sivilcelerim ama her insanda olduğu kadar ve rahatsız etmiyecek kadar.

bu karışım sayesinde kurtulmuştum kapatıcı kullanmaktan:KK53:

X