Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
1 hafta oolduuuu gelışme var gıbı :nazar::KK69:
yazıcaam ayyy gelışme hıssettıkce yazacağııımm. annem dedı yahu 'beyazlaşmışsın yavrucuğum' dedı. cok azımlıyııımm :KK51:

bende 10 gündür kullanıyorum henüz sivilceler geçmedi ama azalma var ve yüzüm farkedilir derecede güzelleşti ben antibiyotiği almadım tabi sadece karışım..gelişmleri tekrar yazarım

arkadaşlar bu karışımı bayağıdır kullanıyorum çok şükür yüzüm kendine geldi :nazar::nazar: şuan yüzümde ne sivilce ne de izi var. :nazar::nazar::nazar: siyah noktalarım da azaldı sanki.:KK16: çok mutluyum çoook. yüzüm sivilce izleri yüzünden kızamık geçirmişim gibiydi. heryerim kırmızı kırmızıydı şuan normale döndü şükürler olsun :92::92::92:
umuyorum herkes böyle bir sonuca ulaşır.. kesinlikle sabredin ve sakın dokunmayın sivilcelerinize ayrıca yüzünüzde sivilce olduğunu aklınıza getirmemeye çalışın. aynadan bir müddet uzak durun. çünkü kendimden biliyorum aynanın karşısına geçince 5 dk sonra yüzümde keşif yaparken buluyordum kendimi. :KK50: sakın öyle yapmayın :KK71:

kızlar bu karışım nasıl oluyo ilk sayfalara baktım ama anlayamadım pek biri bana tam olarak açıklayabilirmi benimde sivilce izlerim var:KK59:

Solüsyonu 2 haftadan fazla bir süredir kullanıyorum. Önce yüzümdeki sivilceler arttı, cilt kendini temizliyor die dert etmedim ve kullanmaya devam ettim. Tam düzelmeye başladı derken yüzümde 2 sivilce birden çıktı ama bunu bir önceki gün fondoten sürmeme bağlıyorum. Size tavsiyem makyaj yapmayın ben sadece göz makyajı yapıyordum ama önemli bi görüşmem olduğu için makyaj yapmak zorunda kaldım.
Bu arada bu solüsyon sivilce izlerine iyi geliyor mu??? Alnımdaki sivilceler iyileşiyor ama izleri çok belirgin şuan. Sivilce izleri için önerebileceğiniz bişeyler var mı?????

canım izler için buraya bakmanı tavsiye ederim bende işe yaradı umarım sende de işe yarar :KK66:

kızlar bu karışım nasıl oluyo ilk sayfalara baktım ama anlayamadım pek biri bana tam olarak açıklayabilirmi benimde sivilce izlerim var:KK59:

canım bak şimdi. benim yüzümde öyle ağır iltihaplı sivilcelerim yoktu. ufak tek tük sivilcem çıkardı ben onları dayanamayıp sıkıyordum yara oluyordu kanıyordu. yaralarım kabuk bağlamadan onu tekrar tekrar elliyordum.farkında olmadan elim hep yüzümdeydi.alışkanlık olmuştu. ayrıca aynanın karşısında bütün gün yüzümle uğraşıyordum. şurda 4 ay öncesine kadar yüzüm tertemizken 4 aydır cildim acayip berbat duruma gelmişti bu saçma alışkanlığım yüzünden. sonra bu karışımı gördüm denedim. aylardır kabuk bağlayamayan kırmızı kırmızı gayet hızlı bir şekilde kabuk bağlayıp döküldüler ve kırmızılıklar da gitti. ayrıca bunumun üzerindeki siyah noktalarımın azaldığını gördüm. zaten büyük sivilce sorunum yoktu şükür ki hala yok. öyle işte ama senin sivilce izlerin nasıl izler öyle çoktan kabuğu dökülmüş kırmızılığı gitmiş olan ama kahverengi izlerden mi nasıl bir iz?

canım bak şimdi. benim yüzümde öyle ağır iltihaplı sivilcelerim yoktu. ufak tek tük sivilcem çıkardı ben onları dayanamayıp sıkıyordum yara oluyordu kanıyordu. yaralarım kabuk bağlamadan onu tekrar tekrar elliyordum.farkında olmadan elim hep yüzümdeydi.alışkanlık olmuştu. ayrıca aynanın karşısında bütün gün yüzümle uğraşıyordum. şurda 4 ay öncesine kadar yüzüm tertemizken 4 aydır cildim acayip berbat duruma gelmişti bu saçma alışkanlığım yüzünden. sonra bu karışımı gördüm denedim. aylardır kabuk bağlayamayan kırmızı kırmızı gayet hızlı bir şekilde kabuk bağlayıp döküldüler ve kırmızılıklar da gitti. ayrıca bunumun üzerindeki siyah noktalarımın azaldığını gördüm. zaten büyük sivilce sorunum yoktu şükür ki hala yok. öyle işte ama senin sivilce izlerin nasıl izler öyle çoktan kabuğu dökülmüş kırmızılığı gitmiş olan ama kahverengi izlerden mi nasıl bir iz?
cnm benim sivilce sorunum yok sadece izleri var kırmızı çok kötü duruyo fondoten sürmeden çıkamıyorum dşarya eger işe yarıyosa bu karışım bende denemek istiyorum:KK59:

$aln-vert-horz.jpg

canım sana 1ay aralıklarla çekilmiş fotoğraflarımdan birleştirme yaptım. alnım ve çenemin halini görüyorsun ilk fotoğrafta. işte yanaklarım o kadar fazla kırmızı değildi ama çenem ve alnım yetip artmıştı. kullandıktan sonra 2. fotoğraftaki gibi oldu. fotoğraf çok net değil ama gördüğün gibi kızarıklıklarım yok oldu çenemde tek tük yaralarım vardı ama resmen sönmüştü yüzüm. gördüğün gibi :nazar::nazar: ayrıca düzenleme yapmadan geçmeyeyim dedim. ben yüzüme makyaj yapmam yani acaba yüzünde fondöten pudra fln var mı diye düşünme tamamen cildimin makyajsız hali.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu karışımı bayağıdır kullanıyorum çok şükür yüzüm kendine geldi :nazar::nazar: şuan yüzümde ne sivilce ne de izi var. :nazar::nazar::nazar: siyah noktalarım da azaldı sanki.:KK16: çok mutluyum çoook. yüzüm sivilce izleri yüzünden kızamık geçirmişim gibiydi. heryerim kırmızı kırmızıydı şuan normale döndü şükürler olsun :92::92::92:
umuyorum herkes böyle bir sonuca ulaşır.. kesinlikle sabredin ve sakın dokunmayın sivilcelerinize ayrıca yüzünüzde sivilce olduğunu aklınıza getirmemeye çalışın. aynadan bir müddet uzak durun. çünkü kendimden biliyorum aynanın karşısına geçince 5 dk sonra yüzümde keşif yaparken buluyordum kendimi. :KK50: sakın öyle yapmayın :KK71:

çok sevndımmm :) bende bugünlerı göreceğım :KK69::KK70:

Eki Görüntüle 175459

canım sana 1ay aralıklarla çekilmiş fotoğraflarımdan birleştirme yaptım. alnım ve çenemin halini görüyorsun ilk fotoğrafta. işte yanaklarım o kadar fazla kırmızı değildi ama çenem ve alnım yetip artmıştı. kullandıktan sonra 2. fotoğraftaki gibi oldu. fotoğraf çok net değil ama gördüğün gibi kızarıklıklarım yok oldu çenemde tek tük yaralarım vardı ama resmen sönmüştü yüzüm. gördüğün gibi :nazar::nazar: ayrıca düzenleme yapmadan geçmeyeyim dedim. ben yüzüme makyaj yapmam yani acaba yüzünde fondöten pudra fln var mı diye düşünme tamamen cildimin makyajsız hali.

tşkr ederm cnm saol paylaşım için umarım bndede işe yarar:KK59:

çok sevndımmm :) bende bugünlerı göreceğım :KK69::KK70:

sen de faydasını görüceksin canım inşallah :KK16:

tşkr ederm cnm saol paylaşım için umarım bndede işe yarar:KK59:

umarım işe yarar canım. ama kullandıktan bir süre sonra yüzünde tekrar sivilce patlaması yaşarsan korkma sakın. cilt temizlenmeye çalıştığı için kusma yapıyor. sen sabırla karışımı uygula sonucunu güzel bir şekilde görmeye bak. şimdiden kolay gelsin umarım güzel sonuç alırsın :KK34:

Kil maskesi s,v,lcelere lekelere cok iyi geliyoo ben faydasını gödüm yumuşacık yapıyo cildi.haftada 3 kere bu maskeyi yapın derim

Arkadaşlar bu karışımda bulunan asetona cesaret edemediğim için eczacım bana şu karışımı yaptı.Benim çok fazla sivilce problemim yok. fakat sadece alnımda regli dönemimde 2-3 tane mutlaka çıkar ve diğer regl dönemine kadar yeni geçmişolr derken tekrar çıkar.Ama bu konudan ilham alarak eczacıma gidip aşağıdaki karışımı yaptırdım.2 ay önce başladım ve şimdi cildim çok daha parlak ve güzel.Sivilce problemlemim ortadan kalktı.regl döneminde çıkarsa 1 tane çıkıyo ama belli bile olmuyor. 3 güne geçiyor.Ama sabır gerektiren bi olay onu belirteyim.Ben 2 hafta kullanıp bi işe yaramıyor bu diye bırakmıştım.Sonra tekrar başladım.Sabah ve akşam düzenli olarak yaptım.Neredeyse 3 ay oluyor ama şükür çok memnunum şimdiki cildimden.

Dediğim gibi sabır gösterin ve bırakmayın!!!

Salisilik Asid 3 gr
Alcol 100 gr
Resorcine 3 gr
Eau de rose 150 gr

Ayrıca fazla sivilce problemi olanlar resorcin oranını 8 gr geçmemek kaydıyla artırabilirmiş.Genede uzmana danışmanızıda öneririm.

Salisilik Asid ; bazı sivilce kremlerinde kurutucu oarak kullanılan olan bir maddedir.

Resorcine maddesi ; Beyaz billuri bir maddedir.Yakıcı lezzeti vardır.1 kg su ve 1 kg alkolde ayrıca ether, gliserin ve benzende çözünür....Kloroformda çözünmez....haricen psoriasis, akne, sebore, egzema ve diğer deri hastalıklarında kullanılır. ancak geniş satıhlara tatbik edilmemelidir.

Alkol; ise eritici olarak kullanılan maddedir.

Eau de Rose; maddesi ise , bildiğimiz gül suyudur.. akneler üzerinde şifalı etkisi bulunmaktadır. Lekelere faydalıdır.1000 kg. Rosa damascena taze çiçekleri, kafi miktar su ile hareket edilen çiçek miktarına eşit distila alınına kadar distillenir. Terkibinde % 0.4 esans ihtiva eder.

Umarım herkese faydalı olabilmişimdir

Banada eczacı aynı karışımı yaptı... 3 gündür kullanıyorum. Pek bir fayda oldu mu farkedemiyorum. Siz ne kadar kullandınız bu karışımı? Birde sabahta sürüyorum yazmışınız... Çok ağır kokmuyor mu bu karışım?

10 gündür kullanıyorum... sanki daha kötü oldu yüzüm... sivilcelerim çoğaldı... Bıraksam mı acaba devam mı etsem bilemedim :KK43::KK59:

Kızlar ben solüsyonu kullanmayı bıraktım. 1ay kullandım istediğim sonucu alamadım. Önce sivilcelerim arttı, geçer dedim devam ettim ve geçtiler ancak normalde yüzümde sivilce çıktığında iz bırakmazdı bu sivilcelerin izleri kaldı.
2kere hazırlattım solüsyonu. 2.si sürdükten sonra çook kötü kokuyordu. Bunda eczacının solüsyonu aynı şişede hazırlamasının etkisi olabilir. Eğer öyleyse eczacıyı kınıyorum. Kötü koku da beni tedirgin etti açıkçası. Kullanmayı bıraktım. En kısa zamanda doktora gideceğim çünkü yüzümde sivilceden ufak bişiler var. Dün cilt bakımına gittim alerjiye benziyor, cildi yormayalım dediler sadece nemlendirici, yatıştırıcı sürdüler. Doktora gittikten sonra gelişmeleri paylaşırım.

merhaba kızlar. benim de yüzümün sağ tarafında yanak bölgemde birkaç yıldır süregelen ve geçmek bilmeyen bir sivilce grubu var. Ara ara hafifliyor geçicek gibi oluyor ama farkediyorum cildin altında olduğunu. Sadece sivilce değil yağ bezesi gibi şeyler de var. Neyse bunlarla oynadıkça da daha da çok yayıldı sanki, bir de tırnak izi gibi izler yaptım sanki, çukurluklar oldu minik minik. Dermatoloğa gittim sanki hep nisan mayıs gibi coşuyorlar, jel ve hap verdi kullandım ama bir süre sonra tekrar etti sanki. Hatta şimdi eskiden hiç çıkmayan diğer tarafımda yanak çene hizamda da sivilceler çoğaldı. Artık sinir olmaya başladım 25 den sonra sivilce problemi yaşıyorum şaka gibi. Makyaj mı arttırıyor ne oluyor bilemiyorum.
Ne yapsam ne etsem diye bakarken forumda bu suyun iyi geldiği kişilerin yorumlarını gördükçe dedim bir de bunu deneyelim. Gittim bir tane yer varmış ilaç yapan eczane modunda :) İçeri girdim adam eczacılığın ilk mezunlarından gibi :) verdim bi baktı derin derin reçete yazan kağıda sivilce için mi dedi. Evet dedim. Kansızlık var mı dedi. Bilmem geçenlerde bi kan aldırdım ama birşey demediler dedim. Çinko eksikliği olabilir sende dedi. Çinko eksikliği genelde cilt problemlerine neden olurmuş. Bu konuya da eğilicem :) Sonra arka tarafa gitti karışımı yapmak için etrafa bakınmaya başladım :) Adamın diploması asılıydı ege eczacılık mezunuymuş 1944 doğumlu :) oyy dedimm.
Çok konuştum ama sona geldim ...
Bu akşam ilk deneme sürüşümü yapıcam. İnşallah ters tepmez de işe yarar bu sefer.
İlerleyen dönemlerde gelişmelerden bahsederim. Esen kalınn kızlar...

Banada eczacı aynı karışımı yaptı... 3 gündür kullanıyorum. Pek bir fayda oldu mu farkedemiyorum. Siz ne kadar kullandınız bu karışımı? Birde sabahta sürüyorum yazmışınız... Çok ağır kokmuyor mu bu karışım?

Bende ilk başlarda faydasını görememiş bırakmıştım.Fakat tekrar başladığımda uzun süre devam ettim o şekilde faydasını gördüm.Evet ben sabah akşam sürüyorum.Sürerken başta kokuyor tabi ama sonra geçiyor kokusu.Benim sivilce problemim geçti çok şükür.Bendeki sivilceler büyük iltihaplı değildi.Ucu çıkmayan şişip kalan sivilcelerdi.

X