Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
719
6

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSıPOR 500 TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine >>>>>8gr
Alkol/Aseton(aâ) >>>>125gr
Eau de rose >>>>>100 gr (u.s.ext)= (Bu ekstra kalitede gül suyu demektir)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
ınşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...

Eczacılar,size,şunun yerine şunu koyalım,bunun yerine bunu koyalım derlerse ve siz de kabul ederseniz,farklı bir formül kullanmış olacaksınız ve sonra da bu formülü birebir yaptırmış gibi lütfen bu topiğin altından,kullandım da yaramadı şeklinde yorumlarda bulunmayın.Kullandığınız formül,verdiğim formül değil çünkü.

Asit koyalım,şunu koyalım,bunu koyalım diyen eczacılara itibar etmeyin.Aseton'dan korkmayın,cildi mahvetseydi,parmak uçlarımız şu an vahim durumda olurdu.Sadece asetonu bile bir miktar pamuğa döküp yüzünüzde deneyebilirsiniz.Hiç bir zararı olmayacağını görünce,formülden korkmanıza gerek olmadığını anlayacaksınız.Bunları neden yazıyorum,çünkü eczacıların çoğu,formülden vazgeçirmeye uğraşıyorlar ama korkmayın,Avni Bakkal adını nette araştırın.Doktor reçetesidir bu,uydurma formül değil.

Ayrıca,aile hekiminize reçetelendirebilirseniz,sadece katkı payı ödersiniz.

Son düzenleme:
HANIMLAR,SİVİLCE İÇİN FORUMDA ÇOK KONU VAR AMA BENİM VERECEĞİM KONU,TOPİKLER ARASINDA KAYNAYIP GİTMESİN DEDİM..BELKİ İHTİYACI OLABİLECEK KİŞİLERİN DİKKATİNİ ÇEKER DİYE..

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSİPOR TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine>>>>>8gr
Alkol/Aseton>>>>125gr(aâ)
Eau de rose>>>>>100 gr (u.s.ext)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
İnşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar..

bu dediğin su sivilce izlerinide tamamen geçiriyor mu bide gözenekleri sıkılaştırma siyah noktalar için bir etkisi var mı ??? birde cilde zarar veriyormu malum yaz geldi cildi soyuyor heralde güneş ciltte leke olmasına neden olmaz mı ??

ve bi sorum daha var bu suyla antibiyotiği kullanmamız şart mı ?? benim sivilcelerim yok suanda tamamen kayboldu ama izleri var ve hiç hoş durmuyor :bbo:

hayatımm cıldımde 3,5 yıldır leke var,15 gundur tretın kullanıyorum eczaneden aldım,ve cıldımde soyulma basladı gunduzzlerı muhakkak gunes kremı kullanıyorum tretın gece suruyorum sabah yıkıyorumm acaba senın yazdıgın lekelere de ıyı gelırmi?

Zeynep ve Saucys...geç kaldım biraz,kusura bakmayın..ilacın içindeki resorchine zaten lekelerin renklerini açarak yok ediyor..Ama eğer sivilce yoksa,kullanmamanı öneririm..çünkü bu sivilceleri tamamen kurutan bir formül.Boşu boşuna cildini kurutma yani.Zeynep zaten cildini soyan bir şey kullanıyorsan,asla bu formülü aynı anda deneme canım,zarar verebilir.
Saucys,canım ne yazık ki gözenek sıkılaştırma işine iyi gelecek bir ilaç henüz icad edilmedi..tüm cilt doktorlarına sorabilirsin..ama siyah noktaları kurutup yok ediyor..lekelere de birebir.Sivilcen yoksa,antibiyotiğe gerek yok.

Zeynep ve Saucys...geç kaldım biraz,kusura bakmayın..ilacın içindeki resorchine zaten lekelerin renklerini açarak yok ediyor..Ama eğer sivilce yoksa,kullanmamanı öneririm..çünkü bu sivilceleri tamamen kurutan bir formül.Boşu boşuna cildini kurutma yani.Zeynep zaten cildini soyan bir şey kullanıyorsan,asla bu formülü aynı anda deneme canım,zarar verebilir.
Saucys,canım ne yazık ki gözenek sıkılaştırma işine iyi gelecek bir ilaç henüz icad edilmedi..tüm cilt doktorlarına sorabilirsin..ama siyah noktaları kurutup yok ediyor..lekelere de birebir.Sivilcen yoksa,antibiyotiğe gerek yok.

teşekkür ederim cnm :çiçek:

CANIM TEŞEKKÜR EDERiM.
YAKINIMDA SİVİLCELERiNDEN ŞİKAYETÇİ OLANLARA SENİN BU SÜPER BİLGİN SAYESİNDE YARDIM EDECEĞİM.

SEVGİYLE KAL, HOŞÇAKAL...

CANIM TEŞEKKÜR EDERiM.
YAKINIMDA SİVİLCELERiNDEN ŞİKAYETÇİ OLANLARA SENİN BU SÜPER BİLGİN SAYESİNDE YARDIM EDECEĞİM.

SEVGİYLE KAL, HOŞÇAKAL...

senacem..ya topiğimde son mesaj yazılan kısımda nikini görmek bile güzel..sen de sevgiyle kal canısım..mucuks...

peki yanında antibiyotik alınınca ne işe yarıyo sanırım antibiyotik içilcek yani almazssak nolur benim ilaçlarla aram iyi değilde sevmem pek bide ortalama maliyeti nekadar oluyo. şu anda sivilce yok izleri var ama bi kaç gün sonra yine çıkmaya başlarlar suratım hiç rahat durmuyo sivilcelerim ç.ıkıncamı kullanıyım yoksa direk lekelere sürsemde etkili olurmu çok sordum ama bitane daha sorucam sivilcelerin çıkmasınıda engelliyomu peki

COK TESEKKUR EDERIM CANM SAOLASINN PAYLASMLARI İÇİN SEVGIYLE KAL:çiçek:

kızlar benim bir arkadaşım var. yüzü hep sivilce öyle böyle değil. dolu her yerinde.resmen yüzü her yerini kaplamış durumda. kızın gitmediği doktor kalmadı kullanmadığı ilaç kalmadı acaba bu tarifi versem doğru olur mu? çünkü kaç doktora gittiyse hiç biri geçiremedi belki bu geçirir. insan içine çıkamıyor yüzü hep yerde. eve kapanmış durumda.

peki yanında antibiyotik alınınca ne işe yarıyo sanırım antibiyotik içilcek yani almazssak nolur benim ilaçlarla aram iyi değilde sevmem pek bide ortalama maliyeti nekadar oluyo. şu anda sivilce yok izleri var ama bi kaç gün sonra yine çıkmaya başlarlar suratım hiç rahat durmuyo sivilcelerim ç.ıkıncamı kullanıyım yoksa direk lekelere sürsemde etkili olurmu çok sordum ama bitane daha sorucam sivilcelerin çıkmasınıda engelliyomu peki

Dilacığım,biliyorsun bilinçsiz antibiyotik kullanımı zararlıdır.Ben böyle bir tavsiyede bulunamam.Ben sadece kullandıklarımı yazdım,ki onlar da doktor reçetesiydi.
Dilersen bir cilt doktoruna danışıp öyle kullan.Bu konuda bir şey diyemem.Almazsan ne olur,onu da bilemem.Sivilcelerin çıkmasını engellemese ,yıllar önce bu su ile sivilcelere veda ettim demezdim.Ama tabii herkesin sivilce sorunu aynı sebepten kaynaklanmayabilir.Kimisinin karaciğerinde sorun vardır,kiminde kadınlık hormonları ile alakalı oluyor.Ama suyu en azından iyi bir tonik amacı ile kullanabilirsin.Yani lekeleri çabuk açıyor,sivilceleri zamanla kurutuyor ve onlardan kalacak lekeleri de yok ediyor.
Fakat dediğim gibi,içten gelen bir sorun varsa,onun için birşey diyemeyeceğim.
Hiç kimseye antibiyotik gibi bir şeyi tavsiye etmeye yetkili değilim.Doktora danışmanızı ancak tavsiye edebilirim bu konuda.

HANIMLAR,SİVİLCE İÇİN FORUMDA ÇOK KONU VAR AMA BENİM VERECEĞİM KONU,TOPİKLER ARASINDA KAYNAYIP GİTMESİN DEDİM..BELKİ İHTİYACI OLABİLECEK KİŞİLERİN DİKKATİNİ ÇEKER DİYE..

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSİPOR TABLET..

Resorchine>>>>>8gr
Alkol/Aseton>>>>125gr(aâ)
Eau de rose>>>>>100 gr (u.s.ext)

İnşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar..

:1shok::1shok::1shok: Çok şaşırdım canım yazdıklarını okuyunca.Dün çok eski bir arkadaşla karşılaştım,uzun zamandır görüşemiyorduk,beni görünce ne oldu dedi senin suratına,ne bu sivilceler?
vallahi dedim ne yaptıysam ne ettiysem yok olmadılar bende kendi hallerine bıraktım.
Bana bir arkadaşının nasıl kurtulduğundan bahsetti.Eczaneye gidip bir karışım yaptırıyormuşsun,sen eczaneye söyledinmi o anlarmış,işte bu ilaç kesinlikle ama kesinlikle sivilcelerin kaybolmasına ve bir dahada çıkmamasını sağlıyormuş.
Bende dün buraya böyle bir başlık altında soracaktım nedir bu ilaç diye,tamda denk geldi,sanırım artık kurtulacağım:sm_cool:

Ha birde arkadaşımın söylediği çok önemli bir açıklaması daha vardı bu ilaçla ilgili.Bu kişiye bu ilacı veren doktor,bu ilacın insanın ciğerlerine bazı zararlarının dokunduğunu söyledi..

tuliana , benimde yüzümde sureklı sıvılce cıkıyodu, ama şimdi çıkmıyo izleri var hem yüzümde hemde sırtımda , suyu kullansam olurmu izler için ? şimdiden teşk ederimm:KK66:

tuliana çok tşk ederim.benimde böyle bi sorunum var dediğin suyu bende kullanmak istiyorum.bakalım durum ne olacak.denemekte fayda var.umarım maliyeti çok uçuk diildir.yazabilir misin.

Kızlar dediğim gibi uzun yıllar önce bu suyu kullanmıştım.Sürekli Bakırköyden Uçkunkaya eczanesine yaptırıyordum..Telefonunu bulup sorabilirsiniz,maliyeti hakkında.ama ben öğrenci harçlığımla bile yaptırabiliyordum..
Wildrose senin söylediğin ilaç nedir,ben pek anlamadım canım..Ama bu ilacın karaciğere zararı olur mu olmaz mı bilgim yok..oldukça sağlıklıyım.
olsa olsa antibiyotik belki zararlı olabilir ama o da böbrek ve mideye ,benim bilgim kadarıyla.Tüm antibiyotikler için aynı şeysöz konusu..Onun dışında cilde haricen sürülecek bir şeyin karaciğere kadar uzanacağını pek sanmam.
Pek çok soru,lekeler hakkında..evet,lekeleri bazen ince kabuklar yapıp pul pul soyarak,bazen de yavaş yavaş soldurarak yok etmişti benimkileri.Şimdi cildimde en ufak bir leke yok.Umarım kullanacak olanlara da iyi gelir.

kızlar benim bir arkadaşım var. yüzü hep sivilce öyle böyle değil. dolu her yerinde.resmen yüzü her yerini kaplamış durumda. kızın gitmediği doktor kalmadı kullanmadığı ilaç kalmadı acaba bu tarifi versem doğru olur mu? çünkü kaç doktora gittiyse hiç biri geçiremedi belki bu geçirir. insan içine çıkamıyor yüzü hep yerde. eve kapanmış durumda.

leylifer canım senin sorunu da özelden cevapladım..ok?

benim bir arkadaşımın da sivilce sorunu var benim de cildim problemli ama çok fazla sivilcem yok, siyah noktalardan şikayatciyim. neyse o arkadasımla eczaneye gidip bu su hakkında bilgi aldık. asetonu daha önce hiçbir yüz toniğinde kullanmadıklarını, zararlı olabileceğini söylediler(sanırım formulün esas noktası bu aseton) biz de düşünmeye karar verdik ama fiyatını öğrendik 14.5 ytl

benim bir arkadaşımın da sivilce sorunu var benim de cildim problemli ama çok fazla sivilcem yok, siyah noktalardan şikayatciyim. neyse o arkadasımla eczaneye gidip bu su hakkında bilgi aldık. asetonu daha önce hiçbir yüz toniğinde kullanmadıklarını, zararlı olabileceğini söylediler(sanırım formulün esas noktası bu aseton) biz de düşünmeye karar verdik ama fiyatını öğrendik 14.5 ytl

Haklısın Mahmureciim..ben de içinde aseton var diye,ilk yaptırdığımda,uzun süre kullanmaya korkarak,banyo dolabinda bekletmiştim..Ama bak bir pamuğa az aseton dök ve yüzünün bir yerine sür..Herhangi bir kızarıklık,kaşıntı,tahriş yapmıyor.Zaten o kadar çabuk uçuyor ki,yüzünde kalması bile zor.Amacı lekelerin renginin açılması ve kabukların çabuk kurutulması sanırım.
Tabii yine de kullanıp kullanmamak konusundaki tereddütlerinizde haklısınız canım,cilt bu..İnsan düşünüyor.Ben de epey düşünmüştüm diyorum ya..

X