Burun törpüleme ve burun ucu düzeltme

Ben fiziksel ekilerinden bahsetmiyorum... Tabiki narkozdan çıkınca 6 ay sersem gibi gezilmiyor:) Mesela antibiyotik aldığımızda kendimizde farklı bir şey hissediyormuyuz hayır hatta iyileşmemizi sağlıyor ama zararlı dimi fiziksel bir değişiklik yapmıyor ama etkileri ve zararlarını vücüdun atması hemen gerçejkleşmiyor. Sonuçta narkoz dediğimiz şey de bir sürü zararlı gazlar alıyoruz... 6 ay konusunuda ben kafamdan uydurmuyorum :) Görüştüğüm doktarlardan aldığım bilgiler bu esttetik doktorları da değil sadece çünkü bu konuda onlara güvenmem kendileri sadece lokal anestezi yapıyorlar tabiki genel anesteziyi kötülerler yada tam tersi genel anestezi yapanlarda lokali kötülüyorlar :) o nedenle normal doktorlardan hatta kuzenim de doktor ondan aldığım bilgilerle söyledim yanlış anlaşılmak istemem yani arkadaşlar...

Arakadaşlar ben burun törpüleme ve burun ucu düzeltme olmuş biri olarak ve yazıyorum... Ameliyat olalı 1 ay oldu... Ameliyat nedenim burnumdaki kemikler sol tarafı tıkamıştı onlar alındı doktorumda hafif törpüleyelim ve burun ucunu kaldıralım dedi bunları sedasyonlu lokal anestezi ile oldum ve kesinlikle tavsye ederim boşuna narkoz almaya hiç gerek yok narkozun kötü etkilerini vücuttan atmak 6 ay sürüyor... bende çok fazla tereddüt ettim ama son anda aman ucunda ölüm yok ya lokal olurum ne olacak dedim ve oldum. daha öncede uzun uzun yazdım kesinlikle pisikolojiniz bozulduğu yok ameliyat byunca güldüm eğlendim, zaten :) Arkaadaşın dediği gibi 3 saattte sürmüyor benim toplam uyuşturma vs 1.5 saat sürdü... tabi ben hafif bir törpüleme işlemi geçirdim sadece burnumun bir bölümünde çıkıntı vardı çok kemerli bir burnum yoktu diğer türlü sadece törpü olmuyor önce burnu kırıyorlar ve parçaları küçültüyorlar vs... Eğer sizin de kızınızın çok az problemi varsa ve doktor sadece törpü yeterli kırılmaya gerek yok derse bence kesinlikle lokal olsun... Ama kırılması gereken bir burnu varsa onu bilemem kırma işleminde hafif sesli geçyor diye biliyorum belki kızınız bunu duymak istemez ... ayrıca lokalde ağrım bile hiç yok denecek kadar az oldu sadece yarım saat hafif ağrı çektim ve bir daha asla ağrım olmadı, Zaten burnunuz işlem bittikten sonra 2 saat daha uyuşuk oluyor ve ilk ağrıları hissetmiyorsunuz... Fazla uzun yazdım ama umarım açıklayıcı olur. Çünkü bende forumda çok araştırdım ve yazılanlardan dolayı lokalden vazgeçmiştim ilk başta sonra artıları ve eksileri düşündüm lokale karar verdim sizde yazılan olumsuz şeyleri hiç düşünmeyin derim sonuçta narkoz kolay birşey değil tamam hoopp uyuyorsun geçip gidiyor gibi geliyor ama uyumuyorsun resmen ölüsün ve makinaya bağlanıp yaşıyorsun solunumun felan hep makinaya bağlı... nabzını bile makinayla ayarlıyorlar düşünün... düşük bir ihtimal olsada bir daha uyanamama riskide var o yüzden hiç gerekli değil bence, ben dişçi koltuğundan bile rahat geçirdim ameliyatımı:)
Canım yazdıkların için çok teşekkür ederim.ben kendi doktorumla görüştüm ,kendisi plastik cerrah.O törpüleme ve burun ucu kaldırmadan yana değil.Komple ameliyat diyor.Kabul etmedik.Buurn törpülenirse burunda genişleme olur diyor.Bu açıkçası beni gerdi.Cumartesi başka bir dr randevumuz var.O kulak burun boğazcı.Ama aynı zamanda burn estetiği yapıyormuş.Kulak burun uzmanı estetiği nasıl yapar bilemiyorum.Umarım iyidir.Seçmemin nedeni genelde kırmadan ,törpüleme ve burun ucu kaldırma yapması.Baklaım ne olacak.Bir de kız okula gidiyor.Pazatesi vizeler var.Bir günde gidebilecek mi bilemiyorum.Gelişmeleri yazarım.Sevglerimle..

herseye zitlasiyor musum gibi algilamayin fakat her kbbciye guvenilmiyor cok dikkatli olmanizi oneririm.
genelde burunlari mahveden doktorlar kbbciler, ben plastik cerrahlari arastirmanizi tavsiye ederim.
burun estetigini cok iyi yapan kbbciler de var ama azinlikta maalesef.

Son düzenleme:
SipidiGonzales lütfen bununla ilgili bir bilimsel referans verebilir misin? Bunun doğruluğundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?

Bu arada konu sahibi arkadaşım, üzgünüm ama bu kadar inatlaşmaya devam edersen ameliyat olduğuna çok pişman olursun. Ben burun ucu diye yola çıktım komple ameliyat oldum benim kemerim de yoktu üstelik. Pişman değilim, çünkü burnun da bir anatomisi var. O kadar biliyorsanız evde kendiniz yapın bence ameliyatı. Doktorlar niye tıp fakültesi bitiriyor ki siz daha iyi biliyorsunuz nasılsa.

Yap ve çık olduğunu mu zannediyorsunuz burun ameliyatının? Riskleri göze alamıyorsanız hiç ama hiç olmayın. Ama bir şey söyleyeyim mi böyle çok daha fazla risk alıyorsunuz.

Verite güzelim, bazı doktorlar muayenehanelerinde operasyon yapıyorlar. Ama 10 dk da değil, 45 dk en az. Konunun sahibi de, böyle bir operasyon geçirmiş arkadaşların tecrübelerinden yararlanarak bilgi sahibi olmak istiyor. Müsterih ol; bu işi yapan ağdacı, manikürcü, dişçi gibi bir şey aramıyor. Lokal anestezi tabi ki genel anesteziden daha güvenilir bir yöntem sağlık açısından. Allah korusun, genel anesteziden kalkamayan hastalar bile var. Ben lokalle olmuş biri olarak tavsiye ederim. O kadar da ağrılı, acılı bir işlem değil bence. Kişinin kendisini psikolojik olarak şartlandırmasıyla alakalı bir durum bu. Ben diş çekiminden daha kolay olacak diye şartlandırdım kendimi öyle de oldu.

arkadaşlar benimde bayramdan sonra ameliyatm var yalnız benimki genel anestezi olmucak lokal de değil yani doktor evinde uyuyo gibi uyucaksn hiçbişey hissettmiceksn kürtaj anestezisi gibi bişey dedi lokalden ya da genel anesteziden farkı nedir benim kafam karıştı:44:

Canım seninki sedasyon olacak. Lokalle genel arası bir şey ki çok uygun bi yöntem bence, kaygılanma. Ameliyat biter bitmez uyanıyorsun.

evt cnm doktorda öle dedi yalnız ameliyat esnasında uyanma gibi bişey söz konusu olurmu nasıl ayarlıyolar o süreyi :S

Muayenehanede ameliyat yaparım diyen doktor hakkında 2 kere düşünün derim.. Hem yasal olarak hastane ortamı dışında ameliyat yapmak yasaktır hem de herhangi bir komplikasyon olduğunda zararı size olabilir..

klinikte olucam ben ameliyatımı ama bilmiyrm çoğu bişey olmas diyo çoğu hastane diyo kafam karıştı benim açıkcası gerçi klinikte ameliyathane var :-)

klinikte olucam ben ameliyatımı ama bilmiyrm çoğu bişey olmas diyo çoğu hastane diyo kafam karıştı benim açıkcası gerçi klinikte ameliyathane var :-)

Klinik mantıklı tabi.. Ayakta tedavi merkezleri var ameliyathaneleri olan o nedenle hijyen mutlaka sağlanıyordur. Ama muayenehanenin bir odasında ameliyat yapılıyorsa oradan kaçmak gerekir..:KK34:

SipidiGonzales lütfen bununla ilgili bir bilimsel referans verebilir misin? Bunun doğruluğundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?

Bu arada konu sahibi arkadaşım, üzgünüm ama bu kadar inatlaşmaya devam edersen ameliyat olduğuna çok pişman olursun. Ben burun ucu diye yola çıktım komple ameliyat oldum benim kemerim de yoktu üstelik. Pişman değilim, çünkü burnun da bir anatomisi var. O kadar biliyorsanız evde kendiniz yapın bence ameliyatı. Doktorlar niye tıp fakültesi bitiriyor ki siz daha iyi biliyorsunuz nasılsa.

Yap ve çık olduğunu mu zannediyorsunuz burun ameliyatının? Riskleri göze alamıyorsanız hiç ama hiç olmayın. Ama bir şey söyleyeyim mi böyle çok daha fazla risk alıyorsunuz.

Konu sahibi benim.İnatlaşma derken sanırım beni kastmişsin.İnatlaşan kim anlamadım.Ben sadece fikir sahibi olmak amacı ile konuyu açtım bu bir.İkincisi ameliyatı ben değil kızım olacak iki.Üçüncüsü 50 yaşındayım üniversite mezunu bir öğretmenim,yani cahil biri değilim.Ayrıca esteik operasyonlar konusunda bir hayli bilgili ve deneyimliyim.
Lokal anestezi ile yapılan bir çok operasyon muayenehanede yapılıyor.Her operasyon ameliyathanede hastane koşullarında yapılacak diye birşey yok.Açıkçası üslubunu gereksiz ve sert buldum.
Ben konuyu bilen kızlarımızdan yardım almak amacı ile açtım.Bu şekilde saygısızca bir üslupla ,alay eder gibi yazacaksanız hiç yazmamanı tercih ederim.

Lütfen fikirlerimizi karşı tarafı incitmeden saygı çerçevesi sınırları içerisinde paylaşalım.:KK34:

Güzel paylaşımlar dileğiyle:KK71:

Son düzenleme:
klinikte ameliyat olmak isteyenler biraz mantikli dusunsun ne olur yani bu ''ameliyat'', gidip ben aldirmiyorsunuz, lazer yaptirmiyorsunuz doktorlar sizin derinizi kaldiriyor, kesip biciyor.
bunu oncelikle elnissa icin yazdim.
kizmayin kizlar tek istegim herkesin uygun ortamlarda basarili ameliyatlar gecirip mutlu olmasi.
estetik hassas is ucunda kendini begenmemek ve mutsuz olmak var o yuzden cok iyi kararlar vermeliyiz :nazar:

Son düzenleme:
klinikte ameliyat olmak isteyenler biraz mantikli dusunsun ne olur yani bu ''ameliyat'', gidip ben aldirmiyorsunuz, lazer yaptirmiyorsunuz doktorlar sizin derinizi kaldiriyor, kesip biciyor.
bunu oncelikle elnissa icin yazdim.
kizmayin kizlar tek istegim herkesin uygun ortamlarda basarili ameliyatlar gecirip mutlu olmasi.
estetik hassas is ucunda kendini begenmemek ve mutsuz olmak var o yuzden cok iyi kararlar vermeliyiz :nazar:

cnm fikirlern için tşk ederim yalnız klinikte ameliyat olan biçok kişi var ve doktor hergün kaçtane ameliyat yapıyo klniğinde ben bi sorunla karşılaşanını görmedm açıkcası ve doktorda güven verdi bana inş bi sorun çıkmas dularınızı bekliyrm salı günü ameliyatım var:KK66:

cnm fikirlern için tşk ederim yalnız klinikte ameliyat olan biçok kişi var ve doktor hergün kaçtane ameliyat yapıyo klniğinde ben bi sorunla karşılaşanını görmedm açıkcası ve doktorda güven verdi bana inş bi sorun çıkmas dularınızı bekliyrm salı günü ameliyatım var:KK66:

elnissa çok az kaldı ha? umarım her şey yolunda gider..dualarımız seninle :)

Konu sahibi benim.İnatlaşma derken sanırım beni kastmişsin.İnatlaşan kim anlamadım.Ben sadece fikir sahibi olmak amacı ile konuyu açtım bu bir.İkincisi ameliyatı ben değil kızım olacak iki.Üçüncüsü 50 yaşındayım üniversite mezunu bir öğretmenim,yani cahil biri değilim.Ayrıca esteik operasyonlar konusunda bir hayli bilgili ve deneyimliyim.
Lokal anestezi ile yapılan bir çok operasyon muayenehanede yapılıyor.Her operasyon ameliyathanede hastane koşullarında yapılacak diye birşey yok.Açıkçası üslubunu gereksiz ve sert buldum.
Ben konuyu bilen kızlarımızdan yardım almak amacı ile açtım.Bu şekilde saygısızca bir üslupla ,alay eder gibi yazacaksanız hiç yazmamanı tercih ederim.

Üzgünüm ama buradan bana böyle gözükmedi. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz. Muayenehane'de ameliyat olmaz. Klinik kast ediyorsanız o da başka, ikisinin aynı şey olmadığını bildiğinizi umuyorum!? Olursanız bilemiyorum yani her türlü riske açık olmanız lazım. Muayenehane adı üstünde, muayene yapılan yer. Kendi kızınızın sağlığını riske atabilecek kadar eğitimlisiniz bravo madem. Ona literatürde başka bir şey denir gerçi ama neyse.

Fikir sahibi olmak istiyorsunuz madem gerçeklere neden bu kadar tahammülsüzsünüz bilemedim. Kızınız sizin kızınız tabii, gönderin muayenehaneye, lokal anesteziyle yapsınlar burun ameliyatını, her türlü mikrobu kapsın üstüne üstlük burnununda yapılan işlemleri duyarak psikolojisi alt üst olsun. Çok eğitimliymişsiniz cidden. Pardon öğretimli.

Bir insanın vücudunun en savunmasız olduğu an açık yarası olduğu andır. Bu yüzden her şeyin steril ve tam teşekküllü olması çok önemlidir. Bunları bile bile (ki bundan şüpheliyim) kızınızı gönderebiliyorsanız gönderin tabii benim kızım değil sonuçta.

Son düzenleme:
X