Evi cekip ceviremiyorum!!!

Tontriko;

Aynen katılıyorum sana..Anladım ki;İnsanın çocuğu olduktan sonra,temizlik ikinci plana düşüyor.
Ben yaptığım işi temiz yapmayı severim,yalap şalap değil.
Hamile kalana kadar,temizlik günlerinde sabahtan akşama kadar ölürdüm,ve akşam hayattan zevk almayacak duruma gelirdim.
Ev temiz,bal dök yala olsa ne olur ki?2 gün sonra o kan emeğimle temizlediğim nankör yerler tozlanmıyor mu?
Fakat şimdi u dönüşü döndüm bu işten..Hiç birşey,çocuğumla benim bu güneşli havaları kaçırmama engel olamaz Allah sağlık verdikçe.
Dediğin gibi,insan oğlu toprak altına girmeden iş bitmez..
Ben işi salmakta buldum..evet,baya bi saldım ben doğumdan sonra.
Mutfakta ki masanın altı mı tozlanmış,ne yapayım..?Morelim bozulsada görmezden geliyorum.
Dip temizlik mi var?Ne yapayım,canıımızdan kıymetli mi?Sonra yaparız..
Ben canla başla temizliğe girdikten sonra bana madalya mı takacaklar?
Asla dağınık değil evimiz,yaşayamam o şekilde..ama dip temizliğe öyle ihtiyacım var ki..
Karnı burnunda daha bi kaç ay önce yaptık eşimle herşeyi..ama şimdi hiç yapmamış kadar nankörlük söz konusu.
Baş edemiyorum,baş edilmiyor.
Mutfak masasının altında ki tozlar,ağzımın içine,yemek tabaklarına bulaşmadıktan sonra bana bi zararı yok şimdilik.
Alıyorum çocuğumu hava alıp geliyoruz,ona zaman ayırıyorum,günlük bakımı..Benim kendimi dinlemem,yemek,günlük işler derken geçiyor zaman.

Yemeği,çamaşırı,yaşadığımız alanı temiz tutarım..ama dip temizlik morelimi çok bozsada saldım cidden..
,
Herkes gezip tozarken,ben yavrumla evde tıkılamam..Hafta sonlarıda eşimle geziyoruz,dediğin gibi öylece bırakıp yallah dışarı.

Kısacası ben nankörlükle baş edemiyorum.
Allah tan diliyorum ki,en kısa zamanda bi güç gelirde,şu dip temizliğede kalkışırız inşAllah.
İçimde çok heves var,fakat yapacak güç yok ayrıca.
Yoksa temennim dip köşe ter temiz bi evde oturmak..

Canim cok haklisin zor bu isler :KK14: …buarada bana ne olduysa haftasonu bi oturma odasi ve yemek odasinin camlarini sileyim dedim..ee camlar silinince perdeler filan yikanmadan olur mu?? onlarida yikayim dedim…baktim yarim gibi olacak yatak odalarinin mutfagin filan perdelerinide yikayip pencelerini filan sildim..evi tertemiz yaptim…ha normalde daha hizli olurdu bebekle daha yavas yapmis oldum..tabii esim bebege bakti ben sadece emzirmede filan yaninda oldum…ertesi gun ama bi yagmur yagdi yapilan temizlik havada kaldi..ama neyse en azindan tozu topragi temizlenmis oldu…canim dogumdan once cikarip yikayacaktim perdelerimi mesela ama karnim burnumda yapamamistim korkumdan…lohusaligimda cam sildim ama genede yikayamamistim…boylece icim rahat etti..ama soyle soyleyeyim canim bu sekilde agir agir 1,5 gun ugrastim…cok onceden karar verseydim bu temizlige emin ol yapamazdim cunku kafami yoruyor dusuncesi bile..birden karar verip birden yaptim. Darisi basina ama yapamazsanda cok dert etme canim…cik gez dolas cok daha iyi geliyor insana…ben birazda sanirim calistigim icin firsat buldugumda yaparsam yaparim diye dusunuyorum..yoksa istesemde yapamiyorum. :KK14:

Birde bebegimin dolabi nerdeyse uzerimiza yikiliyordu onu bi guzel duzenledik esimle cok sukur…kucuk gelen kiyafetleri ayirdik filan…en cok ona sevindim..ama kendi kiyafet dolabim var mesela onu kisa surede duzenlemeyi dusunmuyorum, cunku eski haline donmesi 1 en fazla 2 hafta suruyor…mutfak dolaplari erzak dolabi filan ayni sekilde…niyetim onlarada el atmakti ama enerjim kalmamisti o gun…dedim birak daginik kalsin oralarda…nasilsa 2 gune aynisi oluyor.

Hersey baslayana kadar canim, basladiktan sonra bitiyor nasilsa…buarada ben normalde hem, temizligi yapmaya calisiyorum hemde ayni gun disari cikmaya calisiyorum..hersey yarim oluyor aceleye geliyordu..dedim kendi kendime…tum gun temizlik yapacagim ertesi gun tum gun gezicem dedim….ve dedigim gibi yaptim…boylece daha az telas yapmis oldum. :KK1:

Her gün cam silinmezki zaten bulaşıklari hemen sudan geçirip makineye at çamaşırları kuruyunca katla ütulenicekleri ayır çoğu iş bitti bile haftada bir düzgün dupur toz al tamm iste

Evinizi hayal ettim içim bunaldı...
Bence bir yerden şimdi hemen su an basla. Ev isleri zor degil... birikirse zor...

Evinizi hayal ettim içim bunaldı...
Bence bir yerden şimdi hemen su an basla. Ev isleri zor degil... birikirse zor...

Camlar zaten hergun silinmez.
bulasik oldukca yika yada makinaya yerlestir birikmesin.
Camasir toplayinca hemen yerlestir saga sola atma.
Ev zaten pismis birde kopek var ekstra temizlik ister.
Hepaini bir gunde yapamiyorsaniz bir plan yapip.oyle baslayin derim ama konu eskiymis konu sahibi suan ne durumdasin

Canim benim bitane kizim var ve gündüzleri vaktimin cogunu ona ayirdigim icin genelde aksama dogru evi güzelce cektiririm esim ve kizim uyuyunca evi silerim wc banyo ozonlarim.ütü yaparim sabah uyandigimda evim mis gibi olur ama haftaici calisiyosan haftasonu kalk evi iyice havalandir bi müzik listesi ac ilk önce mutfakdan basla her yeri bi kere annen yada ksrdesinler varsa bikereline dip köse yap ve yatmadab hep az az topla ozaman birikmez birazda makjaz az zaman ayir banyoyu topla :temizlik:

X