Evi cekip ceviremiyorum!!!

missplayful

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
2.707
264
Kizlar ben 2 yillik evliyim ve ciddi bir sorunum var,Basliktada yazdigi gibi evimi cekip ceviremiyorum. Elimden is gelmiyor:KK43:( Ev islerini organize edemiyorum. Millet hergun nasil cam cerceve silip supurup ustune yemek yapiyor anlamis degilim. Evimiz hep maalesef daginik ve kirli... Esimde benden beter bazen yardimci oluyor bazen ben kendimi zorluyorum ama ikimizde tembeliz ve nasil basa cikicaz bu evle bilmyioruz.Cocugumuz bile yok daha henuz.Surekli ya bulasik birikiyor,katlanicak camasirlar oteki odada dag gibi,kopegimiz var illaki hergun supurge istiyor ev cam zaten silemiyorum acikcasi koyverdim gitti..kiyafetler heryerde sacili... Yemek deseniz elimden geliyor herseyi yapamasamda onuda her gun pisiremiyorum strese giriyorum bugun ne yapica m diye,.,Hic bi zaman 3 ogunu evde hazirlayamadim .. ya kahvalti hazirlasam oglen yemegi yapsam aksam yemegin i yapamiyorum yada aksam yemegi hazirlayamadigim zamanlar oluyo esimle gidip disardan yiyoruz...nolcak bizim halimiz boyle bilemiyorum...iki banyoda full makyaj malzemesi dolu icik cincik heryerde...Ben haftanin 3-4 gunu calisiyorum geceleri ama onun disinda bos oldugum gunlerde oluyor esimde oyle...

Bu evin daginikligindan pisliginden biktim , Yemek,bulasik,temizlik bunlari organize edemiyorum. Lutfen akil verin temiz titiz ev icin ne yapmaliyim. Ben hep ogrenciydim bu arada annem is yaptirmadi... oldum olasi ev isini sevemedim...Ne ZAMAN is yapacak olsam mecalim olmuyor yorgun halsiz hissediyorum. Esim arada sikayet etsede o da benden beter acikcasi.... lutfen bir akil verin:KK43:

Son düzenleme:
cnm gündelik liste yap her yaptıgın işin işaretle hem zevkli oluyo hemde egleniyon hemde çabuk bitiyo programlı bi şekilde yaz saat 10 kahvaltı edilcek mutfak tıoplancak saat 11 müzik eşliginde cam silincek gibi

Canim bunun farkindayim elimden gelmiyo napiyim ama yardimci derken gundelikci bir bayan gibimi diyorsunuz?? eger hizmetci gibi bir calisan ise yok onu karsilayamayiz ama .. napiyim bende isterim yapabilmek ama napiyim hem calisip hem ev isi yapip yemek yapamiyorum.... napiyim motivemi etmeliyim kendimi napsam ki?? Ben ciddi cok uzuluyorum,.. Esim arada uyariyor ben iyi bir ev hanimi degilim ama duzelmek istiyorum.. Yani caba harcamak kotu bir ev hanimi olabilirim ama daha iyi olmak esimi mutlu etmek istiyorum.Esimde titiz duzenli degil mesela yatagi yorgani yikamis oluyorum kopegin cikmasina izin veriyor.,.Benim cabalarim bosa gidiyor. Yedigi tabagi sudan gecirmiyor kuruyor ben el atip yikayana kadar... Veya ustunden cikani yere atiyor napalim yani boyle iste...

Annem hep derdi kizim sen rezil olcaksin diye.... aynen rezil oluyorum. Kizlar anneniz ev isi yaptiriyorsa sizide zorluyorsa sakin kizmayin elinizden geldigi kadar yapin benim gibi olmayin... Ben cok pismanim..

Son düzenleme:
ben gece 11de kızımı uyuttum 1yaşında gittim 4 odalı evimin bütün camlarını dip köşe sildim kızım hasta odadan çıkaramıyom die sobalı odada duruyo o bende akşamları o uyuyunca temizlik yapıyom mesela üret sende bişiler

buarada benim eşimde cidi pasaklı ben tuvaleti yarım saat bogulup içerde çamaşır sıuyundan geçiririm o ise kül döker napyıım anlamıyo konuştuk kaçkere iş bana bakıyo yine üzmüyom kendimi aynen devam motive ede ede kendimi

İş de yemek de yapmıyorum.Yardımcı tutun,eviniz mis gibi olur.Ütüyü de yapar,hatta çamaşırları makineye bile atar.:KK34:Sıkmayın canınızı ,fani dünya iş yapmakla heba edilmemeli zaman.:87:

off çok kötü bi durum dağanıklığı hiç sevmem kendimi övmek için söylemiyorum ama saat 8 de kalktım evim şu anda çiçek gibi misgibi tertemiz:KK12:hayatını düzene sokmalısın bugünün işini yarına bırakma hergün bi odanı topla mesala atılacakları at sil süpür toz al organize et her eşyayı yerli yerine koy bulaşığı yıkamdan yatma yada makinen varsa içine doldur ütünü çok biriktirme yapamıyorsan durmunda müsaitse yardımcı tut

bencede size yardımcı şart...birde eşinizde dağınık olması sizin için iyi olmuş yoksa titiz tertipli bir adamla yapamazdınız ...

Hayatın gerçekleri de göz ardı edilmemeli şahsım adına hem çalışan hem de marifetli hanımlara bayılırım,temizlikçi tutulur o ayrı ama insan sevdiğinin gömleğini ütülemek ister ona elleriyle güzel yemekler yapmak ister eminim her eşinde hoşuna gider :93:

Son düzenleme:
Ancak haftasonlari icin gundelikci tutabilirim ama esimde bende para birikrtiriyoruz acikcasi almak istediklerimiz var yardimic tutmaya hayatta yanasmaz... Isin kotusu adamacagizda alisti ve kabul etti. Ikimizde pissiz tembeliz dengimizi bulduk diyor:KK70:D Yani bir iki sikayet etti bakti kendiside benden beter o da artik bisi demiyor:KK70: Ya ben sakaya vurdum olayi ama be eve misafir alamiyorum utancimdan. Esimin arabasi deseniz oyle allahim yedigi cikolatanin copunu , hamburgerin kabini, muzun kabugunu atmis arabanin arka koltuguna o kadar yani... Ben eve misafir sokamiyorum o arabasina arkadaslarini alamiyor ikimizde utancimizdan kivrniyoruz ... Yarin ben esimi bi zorlyim gitsin arabayi temizlesin ben kendimi ev isine veriyim... yoksa pisligimizde bogulucaz:KK70:

Son düzenleme:
bencede size yardımcı şart...birde eşinizde dağınık olması sizin için iyi olmuş yoksa titiz tertipli bir adamla yapamazdınız ...

Canim haklisin ya adam bosardi beni yada koca bulamazdim... gercekten sansliyim bu konuda kendimi biliyorum ne diyim ki dogru soze ne denir

tek sorun biriktirmek..
işinizi ertelemeyeceksiniz..
işimi ertelemem evim hep çiçek gibidir..
hep iş mi yapıyorum? hayır..

Canim haklisin ya adam bosardi beni yada koca bulamazdim... gercekten sansliyim bu konuda kendimi biliyorum ne diyim ki dogru soze ne denir

bende nişanlıyım ,nişanlım her zaman taktir eder pratiksin tertiplisin diye ama 2 gün üst üste evimize geldi yıkanmamış biraz bulaşık vardı evde ,inanırmısın işten geldi attı kendini mutfağa tertemiz yaptı sonra ne desin temizkil imandan gelir sevgilim :90:

Ben hep ozeniyorum boyle hanimlara ama yapamiyorum iste... Hep yorgun halsizim niye boyleki?

Yapmak istemediğinden olabilirmi bu halsizlik yorgunluk. Bahane yani:KK51:

hadi 2-3 gün yorgunsun halsizsin ertesi günlerde de mi aynısın. yada akşam yorgun geldin eve diyelim sabahtamı yorgunsun.

Kendine bahane bulma, inandırma kendini ben yorgunum, offff bugün yapmiyim de 2 gün sonra yapiyim diye. yapabilirsin elbetteki. İstemen lazım ilk başta. Ne demişler istemek başarmanın yarısıdır diye. (öylemiydi o laf yav:26:)

Programlı planlı olacaksın yoksa kralıda olsa ev dağınık düzensiz pis olur.

Günlere böl yapacağın işleri yaz bir tarafa, not defteri gibi. Odaların kapısına as. Bugün yatak odası, ptesi salon, salı mutfak diye koca harflerle "beni temizle" diye.:KK9: Sabah işe gitmek için kalktığında yüzünü yıkadıktan sonra 5 dk da tuvaleti lavaboyu ov temizle. çamaşırlarını katlamadan gidip oturma yada başka bir şey yapma. "Ben bu çamaşırları yerlerine koymalıyım" diye telkinde bulun kendine.

Haftanın bir günü ütü günün olsun mesela. Tak kulaklığı kulağına müzik eşliğinde yap ütünü. yada geç TV karşısına hem TV izle hem ütünü yap.:KK19:

yemeğini de haftanın belli günlerinde yap mesela. Diğer günlerde idare edin birşekilde. Sonra zamanla zaten elin pratikleşecek, alışacaksın yeni düzenine. herşeyin ilk başta mükemmel olmasını bekleme. "yapamıyorum amaaan başlarım lan bu işe" diyede vazgeçme. YAPABİLİRSİN

Benim eşimin öyle kompleksleri yok,eşim ütülesin,eşim pişirsin diye.Aksine ben yorulmayayım diye pervane olur etrafımda.:KK48::KK73:

Benim eşimin öyle kompleksleri yok,eşim ütülesin,eşim pişirsin diye.Aksine ben yorulmayayım diye pervane olur etrafımda.:KK48::KK73:

Canim bende takmazdim ama su anda yatak odamizda kiyafetlerden yerlerde kucuk dagciklar olusmus durumda.. 2-3 saat sonra ustlerinden atlayarak yatagi bulup uyumaya calisacagim. Durum vahim oyle evi aslinda azicik danigik pis olupta cok abartan bayanlardan olabilsem keske bende... Yok bir ustteki arkadasinda dedigi gibi ben plan yapip gunlere boleyim bakalim ise yarayacak mi?

bi gün temizlik yapın bi gün yemek yapın
hergün cam silicek değilsin toz al sil süpür bi gün de tamam.... madem o kadar zor geliyor ayda bir dip köşe yaparsın....şuan kızım uyumadığı için evi süpüremedim sinir oluyorum...ben de bekarken çok fazla bişey yapmazdım...evlendim hiç zorlanmadım....

X