Evi cekip ceviremiyorum!!!

ev işi ömür törpüsü arkadaşlar bazen insan kapıyı çekip çıkmak istiyor..geleceyimiz yer yin e evimiz tabii.senede bir tatile çıkmak gerek..kimse mükemmel değildir..ben severim yemeyide temizliğide tabi rutinlikten sıkılıyor insan...
temizlikçiyede para vermiyorum açıkça oparayla kendime bir şey alıyorum zorda kalsam tabii çağırırım o ayrı..

Kizlar ben 2 yillik evliyim ve ciddi bir sorunum var,Basliktada yazdigi gibi evimi cekip ceviremiyorum. Elimden is gelmiyor:KK43:( Ev islerini organize edemiyorum. Millet hergun nasil cam cerceve silip supurup ustune yemek yapiyor anlamis degilim. Evimiz hep maalesef daginik ve kirli... Esimde benden beter bazen yardimci oluyor bazen ben kendimi zorluyorum ama ikimizde tembeliz ve nasil basa cikicaz bu evle bilmyioruz.Cocugumuz bile yok daha henuz.Surekli ya bulasik birikiyor,katlanicak camasirlar oteki odada dag gibi,kopegimiz var illaki hergun supurge istiyor ev cam zaten silemiyorum acikcasi koyverdim gitti..kiyafetler heryerde sacili... Yemek deseniz elimden geliyor herseyi yapamasamda onuda her gun pisiremiyorum strese giriyorum bugun ne yapica m diye,.,Hic bi zaman 3 ogunu evde hazirlayamadim .. ya kahvalti hazirlasam oglen yemegi yapsam aksam yemegin i yapamiyorum yada aksam yemegi hazirlayamadigim zamanlar oluyo esimle gidip disardan yiyoruz...nolcak bizim halimiz boyle bilemiyorum...iki banyoda full makyaj malzemesi dolu icik cincik heryerde...Ben haftanin 3-4 gunu calisiyorum geceleri ama onun disinda bos oldugum gunlerde oluyor esimde oyle...

Bu evin daginikligindan pisliginden biktim , Yemek,bulasik,temizlik bunlari organize edemiyorum. Lutfen akil verin temiz titiz ev icin ne yapmaliyim. Ben hep ogrenciydim bu arada annem is yaptirmadi... oldum olasi ev isini sevemedim...Ne ZAMAN is yapacak olsam mecalim olmuyor yorgun halsiz hissediyorum. Esim arada sikayet etsede o da benden beter acikcasi.... lutfen bir akil verin:KK43:

kızlar anne evinde iş yapmıyorlar hiç öğrenirm ilerde yaparım falan dıyorlar ama olmuyor. bir kere evde hayavn nıye beslenir onu hiç bir zaman anlamış değilim eve hayvan girerse kuş da dahil hijyen uçar gider önce bir köpeği şutlayacaksınız.. ne işi vr bnm oturdugum koltuğun üstüne çıkan köpeğin kedinin vs hayvanın evin içinde nefrt ederim bn o eve giremem yanı kusura bakmayın ama bu böyle...haftanın 3-4 günü çalışıyorsunuz ama evi organize edemıyorsunuz şu an şoklar içersindeyim belki hareketlernizin yavaşlığından kaynaklıdır. sevsenızde sevmesenzde mecburen yaşadığın evi dağınık ve kirli bırakmak kısacası salmak çk kötü bir davranış. benim annem tam 22 sene 3 vardiye çalıştı sadece pazar günü vrdı ve 12 saat çalışıyordu...hem ben küçüktüm bna bakıyordu hemde 80 li yaşlarda yatan hasta bir babannem vrdı ama evimiz yıne pırıl pırıldı...
şmdi annem emekli oldu ondan ben devraldım ck şükür...kendime progrm bile yaptım üni de derslermın olmadıgı zmnlara göre..
her hfta c.tesi günleri cmları ve kapıları siliyorm şöyle bir paspas geçıyorum yerlere ve toz alıyorum hepsi toplam 2 saatimi bile almıyor... bir de üstüne pasta, börek çörek cnm ne isterse yorgunluğum hediyesi olarak ödül yapıyorum kendime :) :) ha bu arada yemek ya da çamaşırım vrsa önce makineyi açıp yemeği ocaya koyup cam yerler fln vs bu işlere öyle girişiyorm zmndn tasarruf makine bitene kdr cmlar, kapılar bitmş oluyor temizlik yemekten asla üşenmedimüşenmem de insnlr birbirlerinn arkasından neler söylüyor bn birbirlerinin camlarına bakıp ta ıyy ne pasaklı diye çekiştiren çoook kadın tanıdımm asla dillerine düşmedik düşmedim düşmem de fikrimce sizde düşmeyin bir seri olun gerekırse uykunuzdan fedakarlık edi ama arkanızdan laf söyletmeyin...

Son düzenleme:
kızlar anne evinde iş yapmıyorlar hiç öğrenirm ilerde yaparım falan dıyorlar ama olmuyor. bir kere evde hayavn nıye beslenir onu hiç bir zaman anlamış değilim eve hayvan girerse kuş da dahil hijyen uçar gider önce bir köpeği şutlayacaksınız.. ne işi vr bnm oturdugum koltuğun üstüne çıkan köpeğin kedinin vs hayvanın evin içinde nefrt ederim bn o eve giremem yanı kusura bakmayın ama bu böyle...haftanın 3-4 günü çalışıyorsunuz ama evi organize edemıyorsunuz şu an şoklar içersindeyim belki hareketlernizin yavaşlığından kaynaklıdır. sevsenızde sevmesenzde mecburen yaşadığın evi dağınık ve kirli bırakmak kısacası salmak çk kötü bir davranış. benim annem tam 22 sene 3 vardiye çalıştı sadece pazar günü vrdı ve 12 saat çalışıyordu...hem ben küçüktüm bna bakıyordu hemde 80 li yaşlarda yatan hasta bir babannem vrdı ama evimiz yıne pırıl pırıldı...
şmdi annem emekli oldu ondan ben devraldım ck şükür...kendime progrm bile yaptım üni de derslermın olmadıgı zmnlara göre..
her hfta c.tesi günleri cmları ve kapıları siliyorm şöyle bir paspas geçıyorum yerlere ve toz alıyorum hepsi toplam 2 saatimi bile almıyor... bir de üstüne pasta, börek çörek cnm ne isterse yorgunluğum hediyesi olarak ödül yapıyorum kendime :) :) ha bu arada yemek ya da çamaşırım vrsa önce makineyi açıp yemeği ocaya koyup cam yerler fln vs bu işlere öyle girişiyorm zmndn tasarruf makine bitene kdr cmlar, kapılar bitmş oluyor temizlik yemekten asla üşenmedimüşenmem de insnlr birbirlerinn arkasından neler söylüyor bn birbirlerinin camlarına bakıp ta ıyy ne pasaklı diye çekiştiren çoook kadın tanıdımm asla dillerine düşmedik düşmedim düşmem de fikrimce sizde düşmeyin bir seri olun gerekırse uykunuzdan fedakarlık edi ama arkanızdan laf söyletmeyin...

Köpeği şutlayacaksın
Ne kadar kaba kötü bi tabir
Mal mı atıosunuz çöpe?
Benim hem kedim hem köpeğim var evimiz gayet hijyenik
Neyse,ne desem boş böyle insanlara

Konu sahibine diyeceğim bu tür yorumlara bakıp köpeğinden vazgeçmeyin lütfen
Onlar da bizim gibi can taşıo terk edilirse onun için çok zor olur.

Edit:Konu sahibine bakmadan yazdım missplayfulmuş zaten o saçma yorumu dikkate almayacaktır
Sevgiler

Son düzenleme:

sinir oldum şutlamakmş :KK47: kesinlikle söylüyorum ki hayvanları sevmeyip merhamet etmeyen insanın vicdanı yoktur.bu insanlara karşıda öyledir.yorum yapmazdım ama bu tavır içinde olan biriinede sessiz kalamıyorum.

üzgünm eviniz camlarınız tertemiz olabilir ama böyle düşünüyosanız yüreginiz degil.
eger evimde kedi köpek kuşş besliyosam insanların temizligim için ne düşündügü umurumda olmaz.çünkü tüy döküyo olsa bile o ev gnde enaz 2 kez süpürülür..yani sizin haftada 1 yaptıgınız temizlik hergün yapılır.belkide sizin evinizden daha temiz olur. konu sahibide ztn..ayy evim pismiş benm bn şu köpegi evimden Şutlayayım demicene göre pekte mühim bişi yok.ama bilinsinki hayvanları sevmek ev temizligini kötü etkilese bile(öyle bişi yok ama) iç huzuru sagladıgı için aslında ruhen temizlliktir.

hayvancıklar sevimez mi ya yerim ben onları onlar evin neşesi bizimde kuşlarımız var evimizde evdeki herkeste ilgilenir onlarla hem evin temizliği değil onların temizliği düşünülür önce kaldı mı hala ya böyle mahalle dedikoduları yok onun camı yok onun kapısı yazık valla

sinir oldum şutlamakmş :KK47: kesinlikle söylüyorum ki hayvanları sevmeyip merhamet etmeyen insanın vicdanı yoktur.bu insanlara karşıda öyledir.yorum yapmazdım ama bu tavır içinde olan biriinede sessiz kalamıyorum.

üzgünm eviniz camlarınız tertemiz olabilir ama böyle düşünüyosanız yüreginiz degil.
eger evimde kedi köpek kuşş besliyosam insanların temizligim için ne düşündügü umurumda olmaz.çünkü tüy döküyo olsa bile o ev gnde enaz 2 kez süpürülür..yani sizin haftada 1 yaptıgınız temizlik hergün yapılır.belkide sizin evinizden daha temiz olur. konu sahibide ztn..ayy evim pismiş benm bn şu köpegi evimden Şutlayayım demicene göre pekte mühim bişi yok.ama bilinsinki hayvanları sevmek ev temizligini kötü etkilese bile(öyle bişi yok ama) iç huzuru sagladıgı için aslında ruhen temizlliktir.

kusura bakmayın ama sadece evde hayvan beslemekle hayvansever olunmuyor maalesf.. biz her akşm mutfak camımızın önüne gelen kediyi gayet güzel besleyen insanlarız. bilip bilmeden yorum yapmayın isterseniz...
ayrıca evi gösteren içi olduğu kadar dışıdır da öyle yerleri süpürdüm toz aldım demekle temiz olunmuyor . perdeyı kaldırdığın zaman sokağı pırıl pırıl göreceksin tozlu ve isli değil..!!!

Dikkat ederseniz "sürekli önceki günden kalma yemek" yazdım. Saçma bulduğunuz düşünceyi önce iyice kavrayıp sonra saçma bulmanız daha mantıklı olur. Bence bi'ev kadını bu kadar da aciz olmamalı. En azından yemeğini yapabilmeli. Ayrıca artan yemekleri de çöpe atmak zorunda değilsiniz araştırın bulun bir sürü değerlendirme yöntemleri var. Ayrıca evliliğin cinsellikle ayakta durduğunu saçma bulan kişiler, cinsel problemleri yüzünden boşanan onca insanı nasıl gözardı edebiliyor anlamıyorum. Yok öyle bir şey diyenler; açın forumdaki cinsellik bölümünü okuyun boşanmak üzereyiz diyen bayanları. Karşılıklı sevgi saygı hepsi yalan araya cinsel soğukluk girdiyse o evlilikte sorun olması kaçınılmaz.

ben artan yemekleri ki genellikle artar ertesi güne ve eşimin önüne yani sofraya koyuyorum.. :KK76: kavramam gereken herşeyi gayet iyi kavrıyorum,endişeniz olmasın...hem evli değil hem de çocuksuz olan bir insanın evlilik hakkında ahkam kesmesini de ciddiye almıyorum ve komik buluyorum :KK52:

of şu temizlik derdi.Ben hastanede yoğun çalışıyorum.Belki onun etksi belki kafamda sürekli düşündüğüm sorunların etkisi;belki depresyonun etkisi..Ben de zorlanıyorum..Geçen yardımcı aldım dip bucak temizledik beraber;biri olunca daha rahat temizlik yaptım;fiyatıda daha düşük verdim ben yardım ettğim için..Bundan sonra hafta bir temizlik için birini tutmayı düşünüyorum;normal dip bucak temizlik ücreti 55 tl.Bu daha düşük olacaktır.
Depresyon halsizlik ve ihmalkarlık yapar;bunu göz ardı etmeyin.Sebepiniz buysa kendinizi çok sıkıştırmayın;hafta bir yardımcı alın;psikolojinizden ve temizliğinizden önemli değil para..Başka şeylere harcamayın temizliğe harcayın..Psikolojiniz daha düzgün olur..

Ve de ;Sorun depresyonsa psikolojik yardım almayı ihmal etmeyin..

Bol enerjili ;dinamik günler dilerim..

ben artan yemekleri ki genellikle artar ertesi güne ve eşimin önüne yani sofraya koyuyorum.. :KK76: kavramam gereken herşeyi gayet iyi kavrıyorum,endişeniz olmasın...hem evli değil hem de çocuksuz olan bir insanın evlilik hakkında ahkam kesmesini de ciddiye almıyorum ve komik buluyorum :KK52:

Ciddi olamazsınız :KK43:
Çok üzüldüm şu an n'olur beni ciddiye alın
Evliliğiniz o kadar umrumda ki:KK37:

benim çocuğum yok. olsa aynı olur mu bilemem. çocuksuz bu halimle evim pırıl pırıl. bunu lütfen övünmek için diyorum sanmayın. bu konuda yakınanlar var naçizane yardımcı olmak isterim.

ben bekarken de çok ev işi yemek yapardım ergenliğimden beri evin yemeği bende zaten. ondan da alışkınım ama insanın kendi evinin düzeni çok başka... birinde sana iş veriyolar. birinde kendin organize oıluyorsun.

ev işi nankördür biraz da ağır kanlıysan sen parça parça her yeri tmeizleyene kadar ilk temizlediğin yer gene kirlenir. ama planlı olursan temizlik kolay.

öncelikli temizlikten daha zoru dağınık olmamak. neyi nere koyacağın belli dğeilse saatlerce de temizlesen evin toplanmaz. lüzümsuz biblo bilmem ne kullanmayın. mutfak tezgahlarında tost makinesi, şişe... bilmem ne bırakmayın. herşeyin yerini kafnaızda oturtun. herşei dolaplara yerleştirin. az kullandıklarınız daha üst raflara çok kullanılanlar el altındaki raflara. ama hemen herşey dolaplarda olsun.
benim mutfağım büyük baya. beyaz. ama raflarda tezgahlarımda bi kettle bi sürahi var. bomboş. böylece gelip gidip hemencik silebiliyorum. ama dolu olsa üşenir insan. kaldır bi yere sonra sil sonra yerleştir...

mesela sabah kalktım diyelim kahvaltıdan sonra yaydım tv izledim... o gün hayır etmez daha. insan hemen alışıyo rahata.

örnek vereim dün 8 de kalktım. elimi yüzümü yıkar yıkamaz küçük odamın yatak odamın camlarına giriştim. salon mutfak sonra. evim 12. kat tırsıyorum az az siliyorum. he cmalarımı sildim mi önce tmeizlik malzemelerini yerleştiririm yerine. dağınık evde çalışılmaz. yatağı topladım. çay içtim. buzdolabına giriştim. temizledim. kaşık çekmecemi döktüm cifledim. yerleştirdim. mutfak tezgahım boş. hemencik cifledim. bibloları kitapları döktüm. tozları aldım... süpürge açtım yrleri sildim, banyoları yıkadım. duş aldım. yemek yaptım. 1 de bitirmiştim. ama oturup tvye dalsam ohoo bitmezdi.

ev ne kadar boşsa o kadar rahat tmeizlenir. şimdi benim evim kalabalık olsa bi yer silmek için 50 şey kaldırmam gerekse ben de üşenirim. ama bi kere düzeni oturttum herşeyin yeri belli. herşey alındığı an yeine konacak. eşim de mecbur koyuyo. evim sürekli toplu. toplu evi temizlemek de kolay oluyor.

bi şeyi ertelersen üşenirsin.

benim çocuğum yok. olsa aynı olur mu bilemem. çocuksuz bu halimle evim pırıl pırıl. bunu lütfen övünmek için diyorum sanmayın. bu konuda yakınanlar var naçizane yardımcı olmak isterim.

ben bekarken de çok ev işi yemek yapardım ergenliğimden beri evin yemeği bende zaten. ondan da alışkınım ama insanın kendi evinin düzeni çok başka... birinde sana iş veriyolar. birinde kendin organize oıluyorsun.

ev işi nankördür biraz da ağır kanlıysan sen parça parça her yeri tmeizleyene kadar ilk temizlediğin yer gene kirlenir. ama planlı olursan temizlik kolay.

öncelikli temizlikten daha zoru dağınık olmamak. neyi nere koyacağın belli dğeilse saatlerce de temizlesen evin toplanmaz. lüzümsuz biblo bilmem ne kullanmayın. mutfak tezgahlarında tost makinesi, şişe... bilmem ne bırakmayın. herşeyin yerini kafnaızda oturtun. herşei dolaplara yerleştirin. az kullandıklarınız daha üst raflara çok kullanılanlar el altındaki raflara. ama hemen herşey dolaplarda olsun.
benim mutfağım büyük baya. beyaz. ama raflarda tezgahlarımda bi kettle bi sürahi var. bomboş. böylece gelip gidip hemencik silebiliyorum. ama dolu olsa üşenir insan. kaldır bi yere sonra sil sonra yerleştir...

mesela sabah kalktım diyelim kahvaltıdan sonra yaydım tv izledim... o gün hayır etmez daha. insan hemen alışıyo rahata.

örnek vereim dün 8 de kalktım. elimi yüzümü yıkar yıkamaz küçük odamın yatak odamın camlarına giriştim. salon mutfak sonra. evim 12. kat tırsıyorum az az siliyorum. he cmalarımı sildim mi önce tmeizlik malzemelerini yerleştiririm yerine. dağınık evde çalışılmaz. yatağı topladım. çay içtim. buzdolabına giriştim. temizledim. kaşık çekmecemi döktüm cifledim. yerleştirdim. mutfak tezgahım boş. hemencik cifledim. bibloları kitapları döktüm. tozları aldım... süpürge açtım yrleri sildim, banyoları yıkadım. duş aldım. yemek yaptım. 1 de bitirmiştim. ama oturup tvye dalsam ohoo bitmezdi.

ev ne kadar boşsa o kadar rahat tmeizlenir. şimdi benim evim kalabalık olsa bi yer silmek için 50 şey kaldırmam gerekse ben de üşenirim. ama bi kere düzeni oturttum herşeyin yeri belli. herşey alındığı an yeine konacak. eşim de mecbur koyuyo. evim sürekli toplu. toplu evi temizlemek de kolay oluyor.

bayağı tecrubeli bir hanımsın beğendim yazını...

almina yazdıklarına katılıyorum diğer arkadaşın empati yapmasınıda beklemiyorum...evli olmayan biri evlilik hakkında yorum yapsa ne kadar gerçekçi olabilir..farazi bir fikir sonuçta yaşamayan bilemez...9 yıldır evliyim ve her zaman insanın modu çok iyi olmaya biliyor...normalde ev yemeklerini seven biriyim dışarıda çok yemem zaten ve yamak yapmayada ilgim var..ama her gün restoran gibi yemek çıkaramayabiirsin bu çok olağan...mesela nohut iki akşamlık yaparım pilavı mümkün olduğunca günlük yapmaya çalışıyorum..yada etli yemekler çoğunlukla iki akşamlık yaparım...
sadece yemakla bitmiyorki...çocuğun uyanır yemeği banyosu onu oyalarsın sonra ben yiyorum bir şeyler ... sonra oğlumu uyutup iş yapmaya başlıyorum en fazla 2 saat uyur...sonra çoğunlukla hep yanımda olmak istiyor tek bacağıma yapışır..ve cidden efor istiyor ...

Son düzenleyen: Moderatör:
sağol. ben evleneli 1.5 sene bile olmadı daha aslında. ama düzenimi balayından gelir gelmez oturttum. inşallah hep böyle gider.
arkadaşım bende 9 sene oldu evleneli ilk başlarda makyajsız sokağa bile çıkmazdım...yeni gelinim ya herkez bakımlı görsün isterdim zaten kızlığımdada tırnaklarım hep ojeli falandı bakımlı biriydim..ilerleyen zamanlarda evliliğin verdiği sorumluluklar sağlık ailelerimizin sorunları falan derken şu an sadece kişisel genel bakımımı yapabiliyorum..süper makyajlı dolaşamıyorum yani...

canım bende senin gibiydim kasımda 3 seneyi doldurucaz kzım olana kadar temzlik delisiydim şimdi yorgunluk uykusuzluk ev işleerini erteliyorum sürekli.ama düzen kesinlikle dediğin gibi benimde devam ediyo düzen delisiyim herşeyim düzenli tertipli yerli yerinde olacak bu yüzden haftada 2 gün temizlik yapmama rağmen evim düzenli olduğundan pis gözükmez.bebişe ilgili düzenimizde yavaş yavaş oturuyor inş.zamanla alışıp eski halime dönmek için çabalıyorum.bu arada daha kızım 3 aylık

almina yazdıklarına katılıyorum diğer arkadaşın empati yapmasınıda beklemiyorum...evli olmayan biri evlilik hakkında yorum yapsa ne kadar gerçekçi olabilir..farazi bir fikir sonuçta yaşamayan bilemez...9 yıldır evliyim ve her zaman insanın modu çok iyi olmaya biliyor...normalde ev yemeklerini seven biriyim dışarıda çok yemem zaten ve yamak yapmayada ilgim var..ama her gün restoran gibi yemek çıkaramayabiirsin bu çok olağan...mesela nohut iki akşamlık yaparım pilavı mümkün olduğunca günlük yapmaya çalışıyorum..yada etli yemekler çoğunlukla iki akşamlık yaparım...
sadece yamakla bitmiyorki...çocuğun uyanır yemeği banyosu onu oyalarsın sonra ben yiyorum bir şeyler ... sonra oğlumu uyutup iş yapmaya başlıyorum en fazla 2 saat uyur...sonra çoğunlukla hep yanımda olmak istiyor tek bacağıma yapışır..ve cidden efor istiyor ...

Evet canım..Ben de düşünüyorum da çocuğum yokken evi temiz tutmak,toparlayabilmek çok daha kolaydı...Zaten fazla da dağılmazdı...Ama şimdi 2 küçük çocukla daha doğrusu bebekle eskisi kadar kolay değil..Eforumu 2 akıllı bıdığıma harcıyorum çoğunlukla..Eşim elinden gelen yardımı yapıyor ama yine de ikimizin de pili bitiyor..Hele şu aralar daha da hareketlendiler...Ben genelde ev işlerini pek bayıla bayıla yapmam..Ama yemek yapmak benim için zevk...Şimdi genellikle günlük değil de 2 günlük yapıyorum çoğu yemeği..Çünkü fırsat bulup yemek yapabilmek bile zamanla yarış benim için...Arada dışarda yeriz,olmadı dışardan söyleriz..Yine olmadı kahvaltıyla geçiştiririz..Veya eşim yapar yemeğimizi... Yemek konusunda beni üzmeyen ,dert etmeyen bir eşle evli olduğum için şanslımıyım ne :))) Allah hepimizin yuvasını mutlu etsin...:nazar: :nazar:

evlenmekten korktum yine :18::18:

eyvaah :18:

Allah yardımcın olsun missplayful , bende tembelin tekiyim benimde yardımcım olur umarım tabi :44:

seni anlayabiliyorum. çocuk yok. düzenimi oturtmuşum. yetiştiriyorum. saçımı makürümü.. kendim yapabiliyorum. ama ileride çocuğum olunca durumum ne olur bilemem. yaşamadığım şeyler için başkalarını yadırgayamam. okudum başkalarının yazısını da. başkasının hayatını bilmeden konuşmamak gerekir. senin benim kadar vaktin yoktur ki. haklısın. belki 9 sene evlilik sonrası ev işinden bıkabilirim. yaşamak gerek.

bi de yemeği temizliği kocayı memnun etmek gibi algılayanlar olmuş mesajlarda. temizliği ne kocam için yapacam. kendim için yapıyorum. temiz evde olmayı, yemek pişen evde olmayı sevdiğim için. koca için isteksiz yapılırsa zaten iş gözünde büyür sanırım.

ayrıca evi kadın toplayıp temizliyorsa erkek de düzenli tutacak bi zahmet. öyle tek kişiyle olmaz. adam pasaklı dağınıksa akşama kadar peşinden koşman gerek. ev karı-koca ortak madem temizliğinden illa sadece kadın sorumlu olmamalı. ben evdeyim. kocam çalışıyor adama temizlik yaptıracak halim yok. ama mesela oldu da bi yeri temizlememişim. gözümden kaçmış ya da vatim olmamış... neyse adam bana "burası pis kalmış sil" diyemez. senin de evin pisse sil. yok silmiyosan ben zaten temizim düzenliyim görünce yaparım.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki bu gün kendi kendime yeter artık kalkıyorsun ve evi temizliyorsun dedim artık bu tembelliikten bıktım usandım içimden hiç ev işi yapmak gelmiyor ki ben 6 yıldır evliyim ve ciddi temiz hatta abartı titiz bir kadından dönüştüm bu hale eşimde okb var temizlik takıntı olmuş ona karşı oluşturduğum bir tepkimi bilemiyorum ama içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor.
Ben ütü yapmaya üşeniyorum ve evi toparlamaya ama haftada iki kere silip süpürmeye çalışıyorum. Kendini telkin yöntemi ve senden başka kimse yapmayacak bunu bil lafı işe yarayabilir. Birde yere attığın o kıyafetlerden başla ben çorabım düşse yıkamaya atarım bendeki yaman çelişkinin farkındasındır off yaa off....

X