Soğan ve/veya incir kürüyle hamile kalanlar yardımınızı bekliyorum!

seni biliyorum canım allah sağlıklı bir şekilde büyütmeni nasip etsin
ben soğan kürünü yaptım ama şu anda faydası oldumu bilmiyorum diğer kürleri apamıyorum yaptığım her seferde bir sürü kiste neden oldu ve bu yüzden aylarca doğum kontrol hapı kullandım her seferinde tedavilerim iptal oldu aksilikler oldu yani benimde yumurtalar fazla iyi değil ve böle boş boş bekliyorum işte

ben pkos'um.
kürler kisti önlemek için değil mi?
kiste de mi neden oluyo off :KK43:
nasıl oluyo anlatır mısın?

eylül cüm soğan kürünün bana faydası normlde ben çok az adet olurdum bu sefer çok oldum...faydası oldu diye düşünyrm ama doktora gtmdm....

inşallah filocum başka faydalarınıda görürsün
bende çok az adet oluyorum yıllardır zaten çok fazla olmazdım ama yinede iyiydi kürtajdan sonra azalmaya başladı 1 yıl oldu kürtaj olalı..3 aydırda yaprak orkidle idare edecek kadar oluyor ve 2 gün sürüyor belki benim içinde faydalı olur

ben pkos'um.
kürler kisti önlemek için değil mi?
kiste de mi neden oluyo off :KK43:
nasıl oluyo anlatır mısın?

pkos da belki faydalı olur canım benim yumurta düzenim normaldi 27-28 günde bir adet oluyordum tedaviler başlayınca arada faydası olsun diğe kürlerden yaptım ilk bal çörek otu tarçın karışımından yaptım 20 gün sabahleyin 1 tatlı kaşığı yedim aşılama yaptıracaktım o zaman gittiğimde 10 un üstünde kistim olmuştu yumurtalarım fazla uyarılmış çok yumurta olunca hepsi çatlayamamış kist olmuş 3 ay d. kontrol hapı kullandım
tüp bebeğe başlayacaktık bu sefer sadece 1 hafta 1 çay kaşığı yedim bir şey yapmaz dedim yine kist oldu 2 ay tedavim ertelendi
arada incir kürü yaptım 1 kere o da kist yaptı bende yapmayı bıraktım sonra 3. tüp bebek öncesi fsh ım yükselmişti 25 çıkmıştı hayıt suyu düşürüyor diğe 1 hafta içtim gittiğmde o da kist yapmıştı sanırım ben yumurtalarımın normal giden düzenini bozdum ve defalarca tedavim ertelendi aylarca dr a gidip gelmek zorunda kaldım
4. tüp bebek denememde 21. gün de başladığım iğneler kist yapmıştı tedavim yine ertelendi 2 ay oldu bu ayda soğan kürü yaptım kistleri geçiriyormuş diğe bununda bir zararını görürsem artık yapacak hiç bir şeyim yok
sende pko dan dolayı küçük çok yumurta olduğu için yapılan kürlerin zararı olmayabilir ama yinede tam araştırıp başlasan daha iyi ben başıma gelenleri anlatıyorum sadece tedavideki 2 yılımın 11 ayı doğum kontrol hapı kullanmakla geçti geriye kalan 13 aydada 1 aşılama 3 tüp bebek yaptırdım tabi birde iptal olan tedavim var

pkos da belki faydalı olur canım benim yumurta düzenim normaldi 27-28 günde bir adet oluyordum tedaviler başlayınca arada faydası olsun diğe kürlerden yaptım ilk bal çörek otu tarçın karışımından yaptım 20 gün sabahleyin 1 tatlı kaşığı yedim aşılama yaptıracaktım o zaman gittiğimde 10 un üstünde kistim olmuştu yumurtalarım fazla uyarılmış çok yumurta olunca hepsi çatlayamamış kist olmuş 3 ay d. kontrol hapı kullandım
tüp bebeğe başlayacaktık bu sefer sadece 1 hafta 1 çay kaşığı yedim bir şey yapmaz dedim yine kist oldu 2 ay tedavim ertelendi
arada incir kürü yaptım 1 kere o da kist yaptı bende yapmayı bıraktım sonra 3. tüp bebek öncesi fsh ım yükselmişti 25 çıkmıştı hayıt suyu düşürüyor diğe 1 hafta içtim gittiğmde o da kist yapmıştı sanırım ben yumurtalarımın normal giden düzenini bozdum ve defalarca tedavim ertelendi aylarca dr a gidip gelmek zorunda kaldım
4. tüp bebek denememde 21. gün de başladığım iğneler kist yapmıştı tedavim yine ertelendi 2 ay oldu bu ayda soğan kürü yaptım kistleri geçiriyormuş diğe bununda bir zararını görürsem artık yapacak hiç bir şeyim yok
sende pko dan dolayı küçük çok yumurta olduğu için yapılan kürlerin zararı olmayabilir ama yinede tam araştırıp başlasan daha iyi ben başıma gelenleri anlatıyorum sadece tedavideki 2 yılımın 11 ayı doğum kontrol hapı kullanmakla geçti geriye kalan 13 aydada 1 aşılama 3 tüp bebek yaptırdım tabi birde iptal olan tedavim var

teşekkür ederim bilgilerin için.
6,5 yıldır uğraşıyorum :KK43:

ben soğan kürünü yaptım bitirdim 1 hafta önce akaşmda adet oldum belki faydası olur diyordum ama olmadı var olan kistim dahada büyümüş iltihap falanda olmadı adet kanamam azdı çoğalır dedim ama akşamdan sonra 1 orkid değiştirecek kadar bile olmadım bir çok kişiye faydası olan bu kür bana yaramadı hatta daha kötü oldum haliylen tedaviye yine başlayamadım bu gidişle baylayabileceğimide sanmıyorum

üzülme canım vardır bi hayır.
tıbbi tedavi alman kesinleştiyse bitki tedavisini hiç denemesen nasıl olur?
ben defalarca denediğim ve ilaç iğneden bıktığım için sonradan bitkiye geçtim ben.
boşuna gecikmesin tıbbi tedavin bence.
doktorunun haberi var mı bitkilerden.
onla konuş bence, tedavi planına sadık kal.
inşallah başarıya ulaşırsın..

zaten kistlerin oluşma nedeni tedaviye başladığımda kullandığım iğne ve ilaçlar..dozları fazla geldi sanırım o yüzden yumurtalarım fazla uyarıldı ve kistlerim oldu ben 1 ay d. kontrol hapı kullandım biri geçti sadece sğan kürü yaptım o da geçsin diğe kistim dahada büyüdü dr zaten kistlerin geçince gel demişti o yüzden aramadım
artık bitkisel hiçbirşey yapmayacağım beni batırdı bu kürler düzenli bir adet dönemim ve kanamam vardı o da bozuldu inşallah sen faydasını görürsün

inşallah sen de bitkisiz sakin stressiz bi dönem geçirip normal adetine kavuşursun ve tedavin başlar allah yardımcın olsun.

incir kürüne bende güvenmiyorum ama kistler konusunda zararı olabilir ama soğan kürüne inancım var nedense.AALLAH YARDIMCIN OLSUN EYLÜL İNŞALLAHHHH..

incir kürüne neden güvenmiyorsunuz.
bildiğiniz sebebi varsa paylaşırsan sevinirim.
çünkü şu anda içmekteyim...

Bu siteden konuk olarak zaman zaman çok faydalandım zaman zaman da siteye baktıkça karamsarlığa düştüm.Şimdi ise sizlerle paylaşımda bulunabilmek için siteye üye oldum.Kısaca anlatayım.6 yıllık evliyim evliliğimizin ilk üç yılı çocuk istemedik erken olduğunu düşünerek,iş güç vesair sebeplerle.Daha sonra tam çocuk istediğimiz dönemde bir takım üzücü olaylar yaşadım,çok zor günler geçirdim.Bu yaşadıklarım sağlığımı da etkiledi,bir takım hormonların aşırı yükselmesi neticesinde uzun süren bir ara kanama ve neticesinde 15-16 ay kadar bir kist tedavi süreci.Tedaviden sonra 7-8 ay boyunca kendiliğinden bebeğimiz olmayınca başka bir doktora başvurdum.İlk yapılan tahlillerin sonucu normal ancak muayene sonucunda doktorum polikistik over görünümü olduğunu söyledi.Pko yu araştırdığımda vücutta tüylenme şikayeti olduğunu ve bende de bu şikayetin olmasına rağmen daha önce gittiğim doktorun o uzun tedavi süreci boyunca bu durumdan hiç bahsetmemesi bir hayli canımı sıktı.Ancak doktorum bu durumun çok fazla sıkıntı yaratmayacağını söyledi ve klomen artı çatlatma iğnesi tedavisini 4 kez denedik.Tedaviye bünyemin çok iyi cevap vermesine rağmen bir türlü bebeğimiz olmadı.Doktorum rahim filmi çekti ve kanallarda bir tıkanıklık olmadığını ve 5-6 ay boyunca tedaviye ara vereceğini çünkü bu 5-6 aylık dönemde kendiliğinden gebelik oluşabildiğini söyledi.Bu arada çevremde hamile olanların sayısında bir artış gözlemlemeye başladım bir yandan onlar için seviniyor bir yandan da tedavisiz hatta tüp bebek işlemi yapılmadan bebeğimin olamayacağı düşüncesi içimi kemirip duruyordu.Filmden yaklaşık 1,5 ay sonra bu siteden öğrendiğim soğan kürünü uyguladım 15 gün boyunca çok düzenli olmasada.1 ay ara verip yeniden soğan kürü uyguladım.Bu arada filmden sonra 5 ay kadar süre geçmişti yine buradan öğrendiğim incir kürünü uygulamaya karar verdim.İncir kürü uygulaması bitince yeniden doktora gitmeye karar verdim.Nasıl olsa incir kürünün bir faydası olmayacağını düşünmeme rağmen denemedim dememek adına 21 gün boyunca düzenli olarak incir kürünü uyguladım.Son on günü için ayrıca küre havuç da ekledim.7 günlük aradan sonra tekrar incir kürüne başladım ve 12 gün uyguladıktan sonra adetimin 5-6 gün geçmesi nedeniyle hamile olabileceğim aklıma gelmeden test yaptım.Şöyle düşünüyordum hamile değilimdir çünkü bir önceki adetimde yaklaşık bu kadar süre geçikmişti ,muhtemelen yine kist problemi yaşadığımı düşünüyordum çünkü yine buradan okuduğuma göre incir kürü adeti geçiktirebiliyormuş.Test sonucu gözlerime inanamadım evet hamileydim hem de umutlarımın dipe vurduğu bir süreçte.Şükürler olsun ki şimdi 8 haftalık hamileyim.Sizlere faydası olur diye belki yazıyorum bunları ve daha önceleri isteyen herkesin hayırlı zamanda bebeğinin olması için dua ettiğim gibi hala da isteyen herkes için dua ediyorum.Allahım isteyen herkesi evlat sahibi yapsın,bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin.Son olarak klişe belki ama umutlarınızı hiçbir zaman söndürmeyin diyorum.

kızlar slm.
benim adetimin 35. günü.
normalde 35-45 arasında değişiyor siklusum.
dünden beri gelen kahverengi azıcık lekeyi adetten saymayıp implantasyon kanaması olabilir mi diye ümitlendim.
kan testim 4,52 çıktı :KK43:
sizce bu değer yükselir mi?
daha önce negatif olduğunda hep 1'in altında çıkıyodu.
yarın tekrar baktırsam mı yada beklesem mi bilemedim.
buna benzer olup sonra değeri yükselen var mı?
noooolur paylaşın, umutsuzum :KK19:

Kızlar bende geçen ay soğan kuru kullandım.10. Günümde kanamam başladı iki gün daha kullandım biraktim.kanamanın durdu şimdi gelicek ay incir kurune basliycam insaallah bi faydasini görürüm

X