Soğan ve/veya incir kürüyle hamile kalanlar yardımınızı bekliyorum!

opustotonus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2010
144
1
Merhabalar..
Uzun süren tıbbi çabalar sonunda ben de doğal yöntemlere başvurmaya karar verdim.
Bu uğur da çok da acılar, bebek kayıpları yaşadım çünkü..
Soğan ya da incirle hamile kalanlar acaba kaç aylık tedaviden sonra hamile kaldınız?
İncir ve soğanı aynı anda kullandınız mı?
Soğanın ilk kürünü bitirdim, hemen incire başlayayım mı?
Hamile kalamazsam diğer ay soğana devam edeyim mi?
İncirin başlama zamanının önemli olmadığını İbrahim Saraçoğlu'ndan mail yoluyla öğrendim
ama diğer ay da soğana devam edersem ikisi çakışır, bu sorun olur mu?
Bu yolla başaranlar sizlerden ricam tedavi sürenizi, ne zaman hamile kaldığınızı, adetinizin kaçıncı gününde hamilelik testinizin pozitif çıktığını paylaşmanız..
Bana umut olup, motive etmiş olacaksınız.
Çekilen sıkıntıları benzerlerini yaşayanlar anlar..
Şimdiden teşekkürler...

özel mesaj yetkim yok mesaj gönderemiyorum kusura bakma.
dileklerin için inşallah diyorum.
kan testi de yaptır mutlaka ama.
şu an adetinin kaçıncı günündesin?

merhaba bende şu anda soğan kürü yapıyorum adetimin 4. günü başladım 5 gün oldu inşallah işe yarar başka forumlarda arada hamile kalanlarıda okudum ama herkese faydası olur mu bilemiyorum
sen incir kürüde yapıcakmışsın saraçoğlunun sitesinde ne zaman yapılacağı yazıyor ben incir kürü yapmayacağım şu anada kistim var onun için yapıyorum aralıkda 4. tüp bebek tedavim için gideceğim başka kür yapıp riske atmak istemiyorum benim yumurta kalitesi ve sayısı için kullandığım bütün kürler kist oluşmasına neden oldu her seferinde 2-3 ay doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım her bünyeye bu kürler farklı etki yapıyor ben bu kürleri artık kullanmıyorum
inşallah sana çok iyi gelir ve çocuğuna kavuşursun

merhaba bende şu anda soğan kürü yapıyorum adetimin 4. günü başladım 5 gün oldu inşallah işe yarar başka forumlarda arada hamile kalanlarıda okudum ama herkese faydası olur mu bilemiyorum
sen incir kürüde yapıcakmışsın saraçoğlunun sitesinde ne zaman yapılacağı yazıyor ben incir kürü yapmayacağım şu anada kistim var onun için yapıyorum aralıkda 4. tüp bebek tedavim için gideceğim başka kür yapıp riske atmak istemiyorum benim yumurta kalitesi ve sayısı için kullandığım bütün kürler kist oluşmasına neden oldu her seferinde 2-3 ay doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım her bünyeye bu kürler farklı etki yapıyor ben bu kürleri artık kullanmıyorum
inşallah sana çok iyi gelir ve çocuğuna kavuşursun

inşallah bakalım.
soğan kürüne en erken adetin 7. günü başlamak gerekiyor diye biliyorum.
incirle ilgili saraçoğlunun sitesinde hazır preparatla ilgili bilgi var evde hazırlanan için yok.
oyüzden mail le sordum başlama zamanı farketmez dedi.
umarım aralık tedavin başarılı olur.
rabbim hayırlı evlatlar versin.

Ara ara bakıp bu sayede hamile kaldım diyenleri gördüm ama özel mesajla soramıyorum.
lütfen birkaç dakikanızı ayırıp cevap yazar mısınız?
fayda görmüş iseniz paylaşmanız bana umut olması açısından çok önemli.
lütfeeeeeeeen...

ben soğan suyunu 2009 da keşfettiğimde benim gibi bebek isteyen arkadaşlarlada paylaştım benim sorunum çikolata kistiydi onlarınki sadece bikaç aydır bekleyip de olmamasıydı bu yüzden diğer 2 arkadaşımda hamile kaldı ama soğan küründen diyemem genede tabikide bende kimyasalda olsa hamile kaldım 3 kez ama hala elim boş.bu kürlere inanıyorum kullanıyorumda hala ama herşey ALLAHdan hamile kalmak yetmiyor benim gibiler için devamı çok önemli.üstelik ben hsg histeroskobi hepsini oldum başka sorunum yok sadece kistlerim tek sorun buda kalitesiz yumurtaya sebep oluyor sanırım ve döllenen yumurta tutunamıyor.düşüyor.aslında bununda bi çaresi olmalı değilmi :KK43:

arkadslar bir sorum varben soğan kürü yaptım 15 gün...sonra incir kürü yaptım 21 gün 7 gün ara şimdi incirin 2, kürünü yapıyoru....bu kür bitince başka yapabileceğim kür varmı...tekrar soğan kürümü yapmalıyım....erken yumurta yetmezliğim var ..ne önerirsiniz.....

arkadslar bir sorum varben soğan kürü yaptım 15 gün...sonra incir kürü yaptım 21 gün 7 gün ara şimdi incirin 2, kürünü yapıyoru....bu kür bitince başka yapabileceğim kür varmı...tekrar soğan kürümü yapmalıyım....erken yumurta yetmezliğim var ..ne önerirsiniz.....

valla ben de senin gibi yapmayı düşünüyorum.
topiği de bu yüzden açtım bilgileri olanlar paylaşsın diye ama hamile kalanlardan bi cevap gelmedi.
ara ara hamile kalanları okumuştum.
ben de soğanı bitirdim. 1. incirin 3. günündeyim.
çol takınca da olmuyo galiba oldu mu olacak mı diye düşünmek olımsuz etkiliyo.
inşallah bu şekilde bebeğini kucağına alırsın.

ben soğan suyunu 2009 da keşfettiğimde benim gibi bebek isteyen arkadaşlarlada paylaştım benim sorunum çikolata kistiydi onlarınki sadece bikaç aydır bekleyip de olmamasıydı bu yüzden diğer 2 arkadaşımda hamile kaldı ama soğan küründen diyemem genede tabikide bende kimyasalda olsa hamile kaldım 3 kez ama hala elim boş.bu kürlere inanıyorum kullanıyorumda hala ama herşey ALLAHdan hamile kalmak yetmiyor benim gibiler için devamı çok önemli.üstelik ben hsg histeroskobi hepsini oldum başka sorunum yok sadece kistlerim tek sorun buda kalitesiz yumurtaya sebep oluyor sanırım ve döllenen yumurta tutunamıyor.düşüyor.aslında bununda bi çaresi olmalı değilmi :KK43:

tüp bebek merkezleriyle görüştün mü hiç?
ben de tutunma olmazsa nolur diye düşünmüştüm, endometrium yeterli kalınlaşmıyodu.
hamileliğin gerçekleştikten sonra progesteron preparatı veriyolar vajinal ya da İM şeklinde inşallah onlardan fayda görürsün

canım tüp bebek tedavisinde onları kullandım jeli yani ama bi faydası olmadı zati benim kimyasal gebelikler normal yolla oluyo tüp bebekte nedense oda yok direk koca bir 0.nedenini bilmiyorum amasadece çikolata kistinden dolayı kalitesiz yumurtan vardır demişti bi doktor o yüzdenmiş miş mişşşşş.yinede saol canım.ben bu ara hayıt kullanıyorum boş durmamak içinnn :)

canım tüp bebek tedavisinde onları kullandım jeli yani ama bi faydası olmadı zati benim kimyasal gebelikler normal yolla oluyo tüp bebekte nedense oda yok direk koca bir 0.nedenini bilmiyorum amasadece çikolata kistinden dolayı kalitesiz yumurtan vardır demişti bi doktor o yüzdenmiş miş mişşşşş.yinede saol canım.ben bu ara hayıt kullanıyorum boş durmamak içinnn :)

"hayıt" ne demek iyiyse ben de kullanayım...

merhaba bende soğan kürümü yaptım bitirdim adetimin 4. günü başlamıştım biraz erkendi ama zaten adetim 2 güne bitmişti kürün 10. gününden sonra akıntım biraz fazlalaşmıştı ama öyle çok fazla değil kistim geçmişmi merak ediyorum benim iki tane kistim vardı geçen ay d.kontrol hapı kullanmıştım biri geçmişti ama diğeri daha büyümüştü bu ay da soğan kürünü yaptım işte geçmişse hemen tedavime başlayacağım çünkü
kullanan arkadaşlar sonradan problemleri düzeldimi yazarsa daha da iyi olur tabi inşallah herkese faydası olur

merhaba bende soğan kürümü yaptım bitirdim adetimin 4. günü başlamıştım biraz erkendi ama zaten adetim 2 güne bitmişti kürün 10. gününden sonra akıntım biraz fazlalaşmıştı ama öyle çok fazla değil kistim geçmişmi merak ediyorum benim iki tane kistim vardı geçen ay d.kontrol hapı kullanmıştım biri geçmişti ama diğeri daha büyümüştü bu ay da soğan kürünü yaptım işte geçmişse hemen tedavime başlayacağım çünkü
kullanan arkadaşlar sonradan problemleri düzeldimi yazarsa daha da iyi olur tabi inşallah herkese faydası olur

pkos için deniyorum ben.
inşallah sana da faydası olur.
fayda görenlerin paylaşmasını ben de bekliyorum..

Selam Arkadasla
Bence kurlerin cook faydasi var.Ben sogan incir hayit tohumu ictim tabiki verici olan rabbim yeterki ol desin.
Rabbim bu ugurda ugrasan kimsenin kugagini bos birakmasin benim tam 20 sene sonra 7.migro tetavimde oldu
Ben cook sabrettim sakin umutsuzluga kapilmayin sormak istediginiz bi sey varsa cevapliyabilirim h.k:107:

nil ciğim bende fsh yüksek...erken yumurta yetmezliği var...bn 15 gün soğan kürü yaptım...sonra 21 gn incir kürü 7 gün ara şimdi 2.incir kürünü yapıyorum...yapableceğm bşka kür varm...senn sorun neydi neler yaptın anlatrsan sevnirim canım...yaptğn kürlerde nasıl faydalar gördün anlatrsan sevnrm....

Selam Arkadasla
Bence kurlerin cook faydasi var.Ben sogan incir hayit tohumu ictim tabiki verici olan rabbim yeterki ol desin.
Rabbim bu ugurda ugrasan kimsenin kugagini bos birakmasin benim tam 20 sene sonra 7.migro tetavimde oldu
Ben cook sabrettim sakin umutsuzluga kapilmayin sormak istediginiz bi sey varsa cevapliyabilirim h.k:107:

seni biliyorum canım allah sağlıklı bir şekilde büyütmeni nasip etsin
ben soğan kürünü yaptım ama şu anda faydası oldumu bilmiyorum diğer kürleri apamıyorum yaptığım her seferde bir sürü kiste neden oldu ve bu yüzden aylarca doğum kontrol hapı kullandım her seferinde tedavilerim iptal oldu aksilikler oldu yani benimde yumurtalar fazla iyi değil ve böle boş boş bekliyorum işte

filocum soğan kürü yaptın ya etkisi ne oldu kistine ya da miomuna yada problem neyse yararı oldu mu

eylül cüm soğan kürünün bana faydası normlde ben çok az adet olurdum bu sefer çok oldum...faydası oldu diye düşünyrm ama doktora gtmdm....

Selam Arkadasla

allah bağışlasın nil.
micro ile mi hamile kaldın?
kürlerin faydası olduğunu düşündüren nedir? paylaşırsan bize de ümit olursan sevinirim :KK15:

X