gebelikte adet sancısı gibi sancılar

boncuk10

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
57
2
Şu anda 28. haftamdayım.Son 2-3 saattir sağ kasığımda adet sancısına benzer bi sancı var ama sürekli bi sancı aralıklı değil yani.Bir de çamaşırımda kan lekesi vardı ama biraz kenardaydı o leke acaba başka yerden mi bulaştı kanayan bi yerim de olmadı ama telaş yapmak istemiyorum normal mi bu durum sizce?yaşayan var mı daha önce?

canım teleş yapma..seni korkutmak istemiyorum ama hemen doktorunu ara ve muayeneye git..geçmiş olsun,İnşallah önemli birşey değildir..

cnım benimde 28.haftamda sancım oldu. her 5 dk da bir kanamam olmadı ama doğum eylemi başlamıştı. ilaç kullanmak zorunda kaldım erken doğum riskinden dolayı! bence bi doktoruna danış derim.

o sancılarım 1 saat önce filan geçti uzandım,bi film izledik eşimle belki psikolıjık olarak oraya takıldığım içindir kafam dağılsın diye..ve geçti şimdi yok bişeyim.Çamaşırımdaki kan da öle bi yerdeki hani akıntının bulaştığı yerle alakası yok çok kenarda...
bu akşam tekrarlarsa gidicem doktora ama şimdilik bi sıkıntım yok çok sağolun...

cnım benimde 28.haftamda sancım oldu. her 5 dk da bir kanamam olmadı ama doğum eylemi başlamıştı. ilaç kullanmak zorunda kaldım erken doğum riskinden dolayı! bence bi doktoruna danış derim.

canım başka ne gıbı belirtiler oldu o sancılar nasıldı?yani ara ara mı vuruyodu yoksa sürekli miydi?benimki aynen adet ağrısı gibi kasıkta ve sürekli aynı şiddette oldu.bi de şu an kaç haftalıksın ne gibi önlemlerle durdurdunuz erken doğumu?
ay ne çok sordum:)

o sancılarım 1 saat önce filan geçti uzandım,bi film izledik eşimle belki psikolıjık olarak oraya takıldığım içindir kafam dağılsın diye..ve geçti şimdi yok bişeyim.Çamaşırımdaki kan da öle bi yerdeki hani akıntının bulaştığı yerle alakası yok çok kenarda...
bu akşam tekrarlarsa gidicem doktora ama şimdilik bi sıkıntım yok çok sağolun...
canım bu yazacaklarımı yanlış anlama lütfen ve inan seni tedirgin etmek için yazmıyorum...adet sancısına benzer ağrıların var ve iç çamaşırında kan görüyorsun..akıntının olduğu yerde olması önemli mi?sonuçta hamilesin ve çamaşırında kan var!üstelik erken doğum yaşayabilecek haftalardasın artık..adet sancıları erken doğumun habercisidir netten araştır istersen..rahat olman güzel ama önümüz bayram ve eğer daha ciddi birşey olursa doktoruna ulaşabilmen zor olur..burda bir arkadaş vadı,26.haftasında kasılmalar yaşıyordu..bir kaç arkadaş onu uyardık doktora gitme konusunda ama gitmedi..en son gitmeye karar verdi ve rahimde açılmayla hastaneye yatırıldı..bunu seni korkutmak için yazmıyorum asla ama kan olayı beni tedirgin etti..o yüzden seni uyarma zorunluluğu hissettim kendimde...lütfen yazdklarımdan tedirgin olma ama hafife de alma derim..geçmiş olsun..

ayrıca yazmayı unutmuşum erken doğum yaptığım için bu kadar tedirginim eklemek isterim..

Son düzenleme:
canım başka ne gıbı belirtiler oldu o sancılar nasıldı?yani ara ara mı vuruyodu yoksa sürekli miydi?benimki aynen adet ağrısı gibi kasıkta ve sürekli aynı şiddette oldu.bi de şu an kaç haftalıksın ne gibi önlemlerle durdurdunuz erken doğumu?
ay ne çok sordum:)[/QUOTE

kasığıma kıramp girip ordan belime belimdende sırtıma dağılıp kayboluyodu. her 5 dk da bir 1 er dakika sürüyodu. gece saat 3 ten öğlen 1 e kadar şiddetlenmeden devam etti. zaten öğlen hastaneye çağırdı doktorum. sancılarım nst cihazında 40 ı görüyodu. yarım saat ara ile nidilat adında bi ilaç var onu verdiler içtim. daha sonra kesildi. şuan 36. haftamdayım. çarşamba günü kestik ilacı. şimdi kızımı bekliyoruz. :)) ha birde 28.haftadan beride gezmem yasaktı. sadece tuvalete ve çok bunalırsam evin içinde holde dolaştım. 2 haftadır ayaklandım. o yüzden yorma kendini. nolur nolmaz. yatmak inanılmaz zor birşey......

kasığıma kıramp girip ordan belime belimdende sırtıma dağılıp kayboluyodu. her 5 dk da bir 1 er dakika sürüyodu. gece saat 3 ten öğlen 1 e kadar şiddetlenmeden devam etti. zaten öğlen hastaneye çağırdı doktorum. sancılarım nst cihazında 40 ı görüyodu. yarım saat ara ile nidilat adında bi ilaç var onu verdiler içtim. daha sonra kesildi. şuan 36. haftamdayım. çarşamba günü kestik ilacı. şimdi kızımı bekliyoruz. :)) ha birde 28.haftadan beride gezmem yasaktı. sadece tuvalete ve çok bunalırsam evin içinde holde dolaştım. 2 haftadır ayaklandım. o yüzden yorma kendini. nolur nolmaz. yatmak inanılmaz zor birşey......[/QUOTE]

benım sancılarım bu şekilde değildi dün işte öle aralıksız sürdü durdu belime filan da vurmadı,sadece kasığımdaydı...
şu anda ise hiç sancı mancı yok tekrarlarsa gidicem sanırım doktora.

canım bu yazacaklarımı yanlış anlama lütfen ve inan seni tedirgin etmek için yazmıyorum...adet sancısına benzer ağrıların var ve iç çamaşırında kan görüyorsun..akıntının olduğu yerde olması önemli mi?sonuçta hamilesin ve çamaşırında kan var!üstelik erken doğum yaşayabilecek haftalardasın artık..adet sancıları erken doğumun habercisidir netten araştır istersen..rahat olman güzel ama önümüz bayram ve eğer daha ciddi birşey olursa doktoruna ulaşabilmen zor olur..burda bir arkadaş vadı,26.haftasında kasılmalar yaşıyordu..bir kaç arkadaş onu uyardık doktora gitme konusunda ama gitmedi..en son gitmeye karar verdi ve rahimde açılmayla hastaneye yatırıldı..bunu seni korkutmak için yazmıyorum asla ama kan olayı beni tedirgin etti..o yüzden seni uyarma zorunluluğu hissettim kendimde...lütfen yazdklarımdan tedirgin olma ama hafife de alma derim..geçmiş olsun..

ayrıca yazmayı unutmuşum erken doğum yaptığım için bu kadar tedirginim eklemek isterim..

anladım canım çok teşekkür ederim paylaştığın için.Dün 3-4 saat sürdü ve bitti o sancılar acaba devam etmesi halinde mi kötü bişi yoksa o kadar kısa bile olsa bu tehlikeli bişi mi?bugün hiç yok mesela...
bir de o kanın ben başka yerden bulaştığını düşündüğüm için bu kadar rahatım açıkçası elimde kesik vardı belki ordan bulaşmıştır çünkü yeri o kadar tuhaf ki kesinlikle rahmden gelmiş olamaz ama tabii sancının olduğu günle aynı ana denk gelmesi beni biraz panikletti.

X