Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
selam ayy inşallah gitsin şu kilolar yaaa kendimi zayıflamışken ne güzel hissediyordum hayatım düzene girmişti şimdi yine hiç dışarı çıkasım gelmiyor :KK31:
su içmeye çalışıyorum bol bol benim sorunum bu eskiden çok su ieçrdim zayıftım şimdi hiç aklıma gelmiyor zorluyorum içim kalkıyor :26:

eevveeetttt :KK52::KK52::KK52::KK52: esim bile dedi... bu halinle cok güzel oldun, sakin geri kilo alma dedi.. tabi baska verme demedi ama :KK1::KK1::KK1::KK1: ayyyy verdigim hepi topu 3kilo ama nasil farkediyor anlatamam.. geriye kaldi 4kilo.. onlar da gitcek baska yolu yok... yürüyüs cooooooook önemli yaaa ben bunu bilir bunu söylerim... ama evime aldim bisiklet.. geldi dün.. umarim yürüyüsün yerini tutar.. gecen de kendime pantolon aldim dar oooohhhhhhhhhhhhhhh... sirf onun icinden tasmamak icin bile kilo almam.. insallah.. artik 38bedene giriyorum yeniden ama eski kiloma döncem ben :KK8::KK8::KK8: insallah sen de varirsin arzuladigin kiloya.. ben eski pantolonlarimi olmuyor diye kaldirmistim ama geri cikardim arada bi deniyorum tek bir tane kaldi olmayan :KK1::KK1::KK1: ona girene kadar ugrascam.. eger varsa senin de öyle bir kiyafetin cikar koy gözünün önüne.. cok ise yariyor...

canım yaaa hoşgeldin sende tekrardan gerçi ikimiz kalmışız burda bak demek herkes zayıfladı gitti :KK1: ne yapalım birbirimizi motive edelimde gitsin yine kilolar .. yurtta olduğuna göre kolay olur senin için hadi bakalım sıkı sıkı sarılalım diyete :nazar:

hoşbulduk canım benimm :)) cidden sadece ikimiz kalmışız :)) ama en kısa sürede bizde ulaşıcaz amacımıza inanıyorum :) ben dün 1600 kcal civarı bişeyle bitirmiştim günü ama bugün baştan sıkı tuttum bırakmam bi kere yazın bir sürü elbise kot falan almıştım hiçbirine sığamıyorum okula dahi eşofmanla gidip geliorum makyaj yapasım bile gelmiyor kiloluyken ama yılbaşına kadar döncem eski halime kararlıyım :) hadi hep beraber başaralım yeni yıla formda girelim buraya eski yeni fotolarımızı koyalım :))

yok tatlim yok ben de halen savasiyorum daha amacima ulasamadim maalesef :KK50::KK50::KK50: ama azmettim az kaldi.. bitecek gidecek bu kilolar da ben yine 63-64 olcam :KK8::KK8::KK8: umarim hep birlikte istedigimiz kiloya ulasiriz :KK76::KK76::KK76:
başarıcaazzz :)) daha önce de yaptık yine yaparızz ! :KK66:)

selam ayy inşallah gitsin şu kilolar yaaa kendimi zayıflamışken ne güzel hissediyordum hayatım düzene girmişti şimdi yine hiç dışarı çıkasım gelmiyor :KK31:
su içmeye çalışıyorum bol bol benim sorunum bu eskiden çok su ieçrdim zayıftım şimdi hiç aklıma gelmiyor zorluyorum içim kalkıyor :26:

elinin içine yaz :KK66: işe yarıyor :KK66: ben hedef kilomu yazdım mesela silindikçe tekrar yazıyorum yemek yerken gözümün önünden gimtesin diye :KK66:

eevveeetttt :KK52::KK52::KK52::KK52: esim bile dedi... bu halinle cok güzel oldun, sakin geri kilo alma dedi.. tabi baska verme demedi ama :KK1::KK1::KK1::KK1: ayyyy verdigim hepi topu 3kilo ama nasil farkediyor anlatamam.. geriye kaldi 4kilo.. onlar da gitcek baska yolu yok... yürüyüs cooooooook önemli yaaa ben bunu bilir bunu söylerim... ama evime aldim bisiklet.. geldi dün.. umarim yürüyüsün yerini tutar.. gecen de kendime pantolon aldim dar oooohhhhhhhhhhhhhhh... sirf onun icinden tasmamak icin bile kilo almam.. insallah.. artik 38bedene giriyorum yeniden ama eski kiloma döncem ben :KK8::KK8::KK8: insallah sen de varirsin arzuladigin kiloya.. ben eski pantolonlarimi olmuyor diye kaldirmistim ama geri cikardim arada bi deniyorum tek bir tane kaldi olmayan :KK1::KK1::KK1: ona girene kadar ugrascam.. eger varsa senin de öyle bir kiyafetin cikar koy gözünün önüne.. cok ise yariyor...

kesinlikle öyle.. bana da herkes yazın ne güzeldin şimdi çok kilo almışsın ne yap ver yaza kadar yine diyorlar ... sınava yakın zamana bırakamam bi de ben yeni yıla kadar verdim verdim yoksa 80 e 90 a yolu var :KK43:(

bu da bugünkü listem :
[1] Dürüm Tavuk Döner (100gr tavuk) 1 ADET 335.00
[2] Elma 1 ADET 60.00
[3] Salatalık (hıyar) 3 ADET 33.00
[4] Domates 1 ADET 14.00
[5] Sigara Böreği (peynirli) 1 ADET 180.00
[6] Mandalina 1 ADET 50.00
[7] Crax Sade Çubuk Kraker 25 GRAM 91.25
[8] Nescafe 3'ü 1 arada 2 PAKET 156.00
[9] Coca Cola Zero 3 KUTU 1.98
[10] Carte Dor Kaymaklı 1 TOP 47.50
[11] Carte Dor Çikolata Karnavalı 1 TOP 50.00

Toplam : 1018.73kal.

şimdi de yazılıya çalışacağım belki bir elma fln yerim ama 150kcal i geçmem :KK66:

Son düzenleme:
hoşbulduk canım benimm :)) cidden sadece ikimiz kalmışız :)) ama en kısa sürede bizde ulaşıcaz amacımıza inanıyorum :) ben dün 1600 kcal civarı bişeyle bitirmiştim günü ama bugün baştan sıkı tuttum bırakmam bi kere yazın bir sürü elbise kot falan almıştım hiçbirine sığamıyorum okula dahi eşofmanla gidip geliorum makyaj yapasım bile gelmiyor kiloluyken ama yılbaşına kadar döncem eski halime kararlıyım :) hadi hep beraber başaralım yeni yıla formda girelim buraya eski yeni fotolarımızı koyalım :))

başarıcaazzz :)) daha önce de yaptık yine yaparızz ! :KK66:)

elinin içine yaz :KK66: işe yarıyor :KK66: ben hedef kilomu yazdım mesela silindikçe tekrar yazıyorum yemek yerken gözümün önünden gimtesin diye :KK66:

kesinlikle öyle.. bana da herkes yazın ne güzeldin şimdi çok kilo almışsın ne yap ver yaza kadar yine diyorlar ... sınava yakın zamana bırakamam bi de ben yeni yıla kadar verdim verdim yoksa 80 e 90 a yolu var :KK43:(

bu da bugünkü listem :
[1] Dürüm Tavuk Döner (100gr tavuk) 1 ADET 335.00
[2] Elma 1 ADET 60.00
[3] Salatalık (hıyar) 3 ADET 33.00
[4] Domates 1 ADET 14.00
[5] Sigara Böreği (peynirli) 1 ADET 180.00
[6] Mandalina 1 ADET 50.00
[7] Crax Sade Çubuk Kraker 25 GRAM 91.25
[8] Nescafe 3'ü 1 arada 2 PAKET 156.00
[9] Coca Cola Zero 3 KUTU 1.98
[10] Carte Dor Kaymaklı 1 TOP 47.50
[11] Carte Dor Çikolata Karnavalı 1 TOP 50.00

Toplam : 1018.73kal.

şimdi de yazılıya çalışacağım belki bir elma fln yerim ama 150kcal i geçmem :KK66:

evet daha önce yapmadigimiz bir sey degil yine yapcazz :KK19::KK19::KK19: madem kalori sayiyorsun, ki su an ben de öyle yapiyorum ama ufak bi farkla, tavsiyem su; sekeri unu bilirsin, minimuma indirmek hatta kesmek gerekebilir, suyu artircan.. ama bir de su varmis, ben de yeni ögrendim: nisasta!!! icerisinde nisasta olan seyler de yeme fistigim.. mesela hazir corba, bütün kurabiyeler.. ben su an bi diyet ürünü kullaniyorum, onu alana ücretsiz katalog veriyorlar, orda yazyiordu sakinmamaiz gereken seyler.. mesela bi ögününü meyve yerine sebze ile gecirenler cok daha fazla kilo vermisler.. islenmis et, onu tamamen cikar menünden, en azindan bi süreligine.. sucuktan tut ki schnitzele kadar.. bir de sabahlari sicacik bir bardak az sütlü, sekersiz kahve benim bütün gün istahimi kesiyor ki nasil anlatamam.. sen de dene kac arkadasa dediysem ise yaradi.. hem de cabuk uyaniyrum ben kahve icince.. sonracimaaaa yesil cay cok güzel bilirsin, bir de isirgan otu cayi da cok iyi.. esimin amcasi sirf sekeri kesip, isirgan otu cayina baslayarak 20kiloya yakin verdi.. belki de benim verdigim kiloya da katkisi vardir.. valla aklima gelirse daha yazarim ya da sonra bi kataloga bakarim, isterseniz diyet yemek tarifleri alip verebiliriz birbirime kac kalori oldugunu da yazariz..

evet daha önce yapmadigimiz bir sey degil yine yapcazz :KK19::KK19::KK19: madem kalori sayiyorsun, ki su an ben de öyle yapiyorum ama ufak bi farkla, tavsiyem su; sekeri unu bilirsin, minimuma indirmek hatta kesmek gerekebilir, suyu artircan.. ama bir de su varmis, ben de yeni ögrendim: nisasta!!! icerisinde nisasta olan seyler de yeme fistigim.. mesela hazir corba, bütün kurabiyeler.. ben su an bi diyet ürünü kullaniyorum, onu alana ücretsiz katalog veriyorlar, orda yazyiordu sakinmamaiz gereken seyler.. mesela bi ögününü meyve yerine sebze ile gecirenler cok daha fazla kilo vermisler.. islenmis et, onu tamamen cikar menünden, en azindan bi süreligine.. sucuktan tut ki schnitzele kadar.. bir de sabahlari sicacik bir bardak az sütlü, sekersiz kahve benim bütün gün istahimi kesiyor ki nasil anlatamam.. sen de dene kac arkadasa dediysem ise yaradi.. hem de cabuk uyaniyrum ben kahve icince.. sonracimaaaa yesil cay cok güzel bilirsin, bir de isirgan otu cayi da cok iyi.. esimin amcasi sirf sekeri kesip, isirgan otu cayina baslayarak 20kiloya yakin verdi.. belki de benim verdigim kiloya da katkisi vardir.. valla aklima gelirse daha yazarim ya da sonra bi kataloga bakarim, isterseniz diyet yemek tarifleri alip verebiliriz birbirime kac kalori oldugunu da yazariz..

valla canım benim kimse benim kadar su içemez herhalde bir gün içinde 5 lt fln içiyorum ben rahat :KK70: şekeri unu biliyordum ama nişastayı bilmiyordum bak söylediğin iyi oldu teşekkür ederim :)) ama yurttayım hazır çorba özellikle de şu bi markanın 78 kcallık bardak çorbalarından kullandım geçen sene kilo verdiğim dönemde aşırı olmayınca birşey yapmıyor galiba :S işlenmiş et olayını biliyorum ama tamamen kesilmiyor o bir türlü ya .. işlenmiş et gibi işlenmiş süt ürünleri peynir türleri (kaşar gibi mesela ) fln da oldukça kilo yapan şeyler .. kahve olayına da gireceğim mutlaka okulda zaten içiyorum ama sabah içeyim bakalım nasıl olacak :)) neysem şimdi şıu arada dikkatimi çekti buraya günlük rapor veriyorduk biz geçen sene siz vermiyor musunuz yahu ? =D ben dün yazdıklarımdan sonra 1 pkt tuzlu çubuk ve 1 yeşil elma yedim mesela ders çalışırken 1300 gibi bişeyle kapadım günü :)

bu da bugünüm :

[1] Simit 1 ADET 275.00
[2] Carte Dor Kaymaklı 1 TOP 47.50
[3] Carte Dor Çikolata Karnavalı 2 TOP 100.00
[4] Carte Dor Vanilyalı 1 TOP 42.50
[5] Carte Dor Kahve Keyfi 1 TOP 45.00
[6] Elma 1 ADET 60.00
[7] Mandalina 2 ADET 100.00
[8] Salatalık (hıyar) 2 ADET 22.00
[9] Nescafe 3'ü 1 arada 2 PAKET 156.00
[10] Caramio Çikolata 0.3 PAKET 61.20
[11] Karper 1 ADET 65.00
[12] Ekmek 3 DİLİM 195.00
[13] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11.00
[14] Crax Sade Çubuk Kraker 15 GRAM 54.75
[15] Salam 10 GRAM 51.80

Toplam : 1286.75kal.

valla canım benim kimse benim kadar su içemez herhalde bir gün içinde 5 lt fln içiyorum ben rahat :KK70: şekeri unu biliyordum ama nişastayı bilmiyordum bak söylediğin iyi oldu teşekkür ederim :)) ama yurttayım hazır çorba özellikle de şu bi markanın 78 kcallık bardak çorbalarından kullandım geçen sene kilo verdiğim dönemde aşırı olmayınca birşey yapmıyor galiba :S işlenmiş et olayını biliyorum ama tamamen kesilmiyor o bir türlü ya .. işlenmiş et gibi işlenmiş süt ürünleri peynir türleri (kaşar gibi mesela ) fln da oldukça kilo yapan şeyler .. kahve olayına da gireceğim mutlaka okulda zaten içiyorum ama sabah içeyim bakalım nasıl olacak :)) neysem şimdi şıu arada dikkatimi çekti buraya günlük rapor veriyorduk biz geçen sene siz vermiyor musunuz yahu ? =D ben dün yazdıklarımdan sonra 1 pkt tuzlu çubuk ve 1 yeşil elma yedim mesela ders çalışırken 1300 gibi bişeyle kapadım günü :)

bu da bugünüm :

[1] Simit 1 ADET 275.00
[2] Carte Dor Kaymaklı 1 TOP 47.50
[3] Carte Dor Çikolata Karnavalı 2 TOP 100.00
[4] Carte Dor Vanilyalı 1 TOP 42.50
[5] Carte Dor Kahve Keyfi 1 TOP 45.00
[6] Elma 1 ADET 60.00
[7] Mandalina 2 ADET 100.00
[8] Salatalık (hıyar) 2 ADET 22.00
[9] Nescafe 3'ü 1 arada 2 PAKET 156.00
[10] Caramio Çikolata 0.3 PAKET 61.20
[11] Karper 1 ADET 65.00
[12] Ekmek 3 DİLİM 195.00
[13] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11.00
[14] Crax Sade Çubuk Kraker 15 GRAM 54.75
[15] Salam 10 GRAM 51.80

Toplam : 1286.75kal.

ikimizde ayni kiloyu hedeflemisiz tatlim, ben de 63-64 istiyorum aslinda 60a kadar yolu var ama olmasa da sorun degil :KK1::KK1::KK1: 64 de yeter.. sen ders calisiyorsun fazla da ac kalmaman gerek.. ama kahve olayi ben de ve is arkadasim da cok ise yaradi.. ben mesela dün icmedim sabahtan, cay ictim, aaaaaa yok yerini tutmuyor :26::26::26: belki de icinde az da olsa süt olmasi, kahvenin yapisi vs etkiliyor bilmiyorum ama önemli olan ise yariyor.. ama sen benim eski diyetimden yapiyorsun, cikolatali hele de dondurmali felan :KK1::KK1::KK1::KK1: vallahi ben o sistemle kilo veremedim, ama almadim da, insallah sen verirsin.. islenmis olan her sey de diyete zarar bi durum söz konusu, tamam kilo korurken belli bi sInIrda yenir kasar, sosis vs.. ama diyette uzak durmalisin, ben kac haftadir agzima salam sucuk sürmedim.. aaaaa bak hayret ettim kendime :KK53::KK53::KK53:

ikimizde ayni kiloyu hedeflemisiz tatlim, ben de 63-64 istiyorum aslinda 60a kadar yolu var ama olmasa da sorun degil :KK1::KK1::KK1: 64 de yeter.. sen ders calisiyorsun fazla da ac kalmaman gerek.. ama kahve olayi ben de ve is arkadasim da cok ise yaradi.. ben mesela dün icmedim sabahtan, cay ictim, aaaaaa yok yerini tutmuyor :26::26::26: belki de icinde az da olsa süt olmasi, kahvenin yapisi vs etkiliyor bilmiyorum ama önemli olan ise yariyor.. ama sen benim eski diyetimden yapiyorsun, cikolatali hele de dondurmali felan :KK1::KK1::KK1::KK1: vallahi ben o sistemle kilo veremedim, ama almadim da, insallah sen verirsin.. islenmis olan her sey de diyete zarar bi durum söz konusu, tamam kilo korurken belli bi sInIrda yenir kasar, sosis vs.. ama diyette uzak durmalisin, ben kac haftadir agzima salam sucuk sürmedim.. aaaaa bak hayret ettim kendime :KK53::KK53::KK53:
:)) ben daha diyete başlamadım denebilir aslında :) bende geçen sefer yaptığımda aldığım kalorinin bile neyden geldiğine dikkat ediyordum ama şu bir hafta ısınma turu koydum kendime bak bu da bugünkü listem mesela :) haftaya başlıcam hayırlısıyla tam tamına sağlıklı beslenmeye :)

[1] Muz 1 ADET 100.00
[2] Elma 1 ADET 60.00
[3] Mandalina 1 ADET 50.00
[4] dr. oetker ristorante mini pizza sucuklu-salamlı 1.5 adet 607.50
[5] Yoğun Çikolatalı Browni 1 DİLİM (kare) 267.77
[6] Ülker Golf Maxima Rulo Pasta 100 GRAM 262.00
[7] Tel Kadayıf 0.2 PORSİYON 86.00

Toplam : 1433.27 kal.

boğazıma kadar tokum ama şu an daha da birşey yemem herhalde :KK70:

:)) ben daha diyete başlamadım denebilir aslında :) bende geçen sefer yaptığımda aldığım kalorinin bile neyden geldiğine dikkat ediyordum ama şu bir hafta ısınma turu koydum kendime bak bu da bugünkü listem mesela :) haftaya başlıcam hayırlısıyla tam tamına sağlıklı beslenmeye :)

[1] Muz 1 ADET 100.00
[2] Elma 1 ADET 60.00
[3] Mandalina 1 ADET 50.00
[4] dr. oetker ristorante mini pizza sucuklu-salamlı 1.5 adet 607.50
[5] Yoğun Çikolatalı Browni 1 DİLİM (kare) 267.77
[6] Ülker Golf Maxima Rulo Pasta 100 GRAM 262.00
[7] Tel Kadayıf 0.2 PORSİYON 86.00

Toplam : 1433.27 kal.

boğazıma kadar tokum ama şu an daha da birşey yemem herhalde :KK70:

normalde aldigimiz kalorileri düsünürsek, ciddi azaltmissin..bir de sey, diyet yapanlar gözlemlemis ve sebze yiyenler meyve yiyenlerden daha cok kilo vermisler.. bu da bulunsun aklinda isine yarar umarim..

Merhaba, yüzüncü kez tekrar kalori hesabına dönüyorum ben. Yazın peş peşe yaşadığım hastalıklardan sonra bir dikiş tutturamadım. Tekrar bismillah.

Sabah kahvaltısı

3 dilim ekmek
15 tane zeytin
100 gr peynir
birkaç dilim salam

Öğle yemeği

5 adet köfte
1 kase cacık
1 dilim ekmek

Akşam yemeği

Öğle yemeğinin aynısı

Spor: Yok

Son düzenleme:
sabah:
2 dilim ekmek
1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
bol marul, salatalık
yeşil çay ya da açık siyah çay (şekersiz)

ara:
bir meyve

öğle:
1 kepçe çorba
2 köfte büyüklüğünde köfte, balık, et, tavuktan biri
2 dilim ekmek
1 barddak ayran
bol yağsız salata
2 kaşık pilav ya da makarna

ara:
bir meyve

akşam:
10-12 kaşık susuz sebze yemeği
1 kase yoğurt
2 dilim ekmek
yağsız salata

ara:
bir meyve

günde 1.5 litre su içilecek

Tebrik ederim Güneş, zor olanı başarmışsın :)

Kalorisepeti ve Kilotakibi'ni aynı anda kullanıyorum ben. Bazen kalori konusunda farklılıklar oluyor, ikisinin ortalamasını alıyorum :)

Daha kaç kilo vermen gerekiyor?

20 kiloyu ne kadar zamanda vermeyi başardın? Gerçekten takdir etmemek mümkün değil :KK9:

sabah:
2 dilim ekmek
1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
bol marul, salatalık
yeşil çay ya da açık siyah çay (şekersiz)

ara:
bir meyve

öğle:
1 kepçe çorba
2 köfte büyüklüğünde köfte, balık, et, tavuktan biri
2 dilim ekmek
1 barddak ayran
bol yağsız salata
2 kaşık pilav ya da makarna

ara:
bir meyve

akşam:
10-12 kaşık susuz sebze yemeği
1 kase yoğurt
2 dilim ekmek
yağsız salata

ara:
bir meyve

günde 1.5 litre su içilecek

Merhaba, yüzüncü kez tekrar kalori hesabına dönüyorum ben. Yazın peş peşe yaşadığım hastalıklardan sonra bir dikiş tutturamadım. Tekrar bismillah.

hoşgeldin uruz..ara ara burayı takip ediyorum ama sen yoktun..kalori hesabı bence insanı zorlamayan..hani yaşam şekli haline gelmesi en kolay sistem ...ben çok alıştım..birçok yiyeceğin kalorisini ezbere biliyorum..güzel de kilo verdim..

Tebrik ederim Güneş, zor olanı başarmışsın :)

Kalorisepeti ve Kilotakibi'ni aynı anda kullanıyorum ben. Bazen kalori konusunda farklılıklar oluyor, ikisinin ortalamasını alıyorum :)

Daha kaç kilo vermen gerekiyor?

20 kiloyu ne kadar zamanda vermeyi başardın? Gerçekten takdir etmemek mümkün değil :KK9:

beni de takdir et:))

selam kızlar bu aralar yediklerime hiç dikkat etmiyorum sınav haftam yaklaşıyor diye yedikçe yedim artık nefes alamaz hale geldim var mı kalori sayan beraber sayalım ya da önerebileceğiniz bir diyet var mı yurtta kalıyorum

hoşgeldin uruz..beni de takdir et:))

Hoşbulduk canım, nasılsın? :)

Seni de çok tebrik ederim, güzel kilo vermişsin :KK19:

selam kızlar bu aralar yediklerime hiç dikkat etmiyorum sınav haftam yaklaşıyor diye yedikçe yedim artık nefes alamaz hale geldim var mı kalori sayan beraber sayalım ya da önerebileceğiniz bir diyet var mı yurtta kalıyorum

Hem yurt ortamında hem de sınav filan derken bir diyet listesine göre hareket etmek zor olacaktır bence. Yurttaki imkanlarına göre, o anda sana ne uyuyorsa onu yerken bir taraftan da kalori hesabı yap. En azından sınavlar bitene kadar sadece gün içinde yediklerinin kalorisini not et, yeter.

selam kızlar benim de sınav haftamdı o yüzden girememiştim o arada ucunu pek kaçırmadım ta ki bugüne kadar ama kilo veremedim spor yapmadığımndan herhalde ama bu kiloyla spora başlarsam iyice kas yapareım zaten kas yaptım geçen sene yeterince o yüzden bi karar verdim bir kaç gün içinde Activin-t ye başlıcam 70 i görür görmezde tekrar spor yapıcam bugün arkadaşın doğum günüydü sinemaya gittik akşam pasta kestik oyun oynadık yurtta fln derken bi baktım kalorim 2000 olmuşşş:26::26::26: o yüzden gece geç uyuyp bol bol su içmeyi planlıyorum :) neyse yurt ortamında günde 5 öğünlük diyetlere fln bağlı kalmak çok çok zor hatta bnm için ev ortamında daha da zordu ama azar azar da olsa hiç bi zaman doyamadan 2-3 saatte bir bişiler yolluyodum mideme geçen sefer kilo verdiğimde şekersiz çay bile oluyodu bazen ara öğün niyetine ve çok güzel iştah kesiyor haberiniz ola :) neysem geri döndüm iştesende tekrar hoşgeldin uruzcum yine buluştuk bak ikimizde inş bu son zayıflama maceramız olur da artık daha 'TATLI' amaçlar içinb bir araya geliriz :KK49:

merhaba:KK3:
bu topiği daha önce görmüş ve kısa bir süre takip etmiştim
ben diyetisyene gitmiş olmakla beraber devamlı kalori hesabı yapan ve diyetisyenden sıkılıp bıraktıktan sonra da kendime oturttuğum beslenme düzeninde kalori hesabını uygulayan biriyim
aslında ben sadece belli sitelere bağlı kalmıyorum
bu kalori hesabı bnm günlük yaşantımın bir parçası ki yıllardır okuya okuya artık rutine döndü bnm için
kendi günlük beslenme listemin bile kalorisini bir yerlere bakmadan da hesaplayabiliyorum
son 1 aydır aktif olarak paylaşımlarda bulunuyorm diyet günlüklerinde ki bnm de bir günlüğüm var ztn
burada kalori hesabıyla zayıflayanlar eminim ki vardır
sormak istediğim bu şekilde kilo verirken zorlanıyor musunuz?
bir de kalori hesabı demek şeker, çikolata da yerim kalorisini günlük yemem gerekenden keser bir sonraki öğün dikkat ederim demek, bu biraz sağlıksız olmaz mı?
nasıl bir düzeniniz var?
sorularımı yanıtlarsanız cok sevinirim
güzel bir pazar diliyorum
sevgiler...:KK16:

slmmmmm kızlar bakayım eski ekipten kimler varrr.... mayıs ayında 73 ten 60 a düşüp koptum burdan... bu sabah tartıldım 64,7 :KK50: ardından adet oldum ama nerden baksanız 3-4 kilo aldım :KK43::KK43: tekrar döndüm kızlarrrr 57 hedefim hadi destekkkkkkk :KK34: bugünkü listem:
[1] Şeker (küp) 1 ADET 19.5
[2] Üzüm 150 gr 109.5
[3] antep fıstığı 5 adet 20
[4] Kırmızı Mercimek Çorbası 2.5 PORSİYON 457.5
[5] Eti Cin 0.25 adet(29gr) 31.9
[6] Burçak Yulaflı Bisküvi 15 GRAM 72.3
[7] Prinç Pilavı (Yarım porsiyon) 1 1/2 porsiyon 163
[8] Dana kavurma 0.3 porsiyon 123
[9] tadım tuzlu fıstık 10 gr 56.2
[10] Fındık 10 GRAM 65
[11] Kuru kayısı 10 adet 180
Toplam : 1297.9 kal.

tekrar adepte olmakta zorlanıyorum kızlar !

merhaba:KK3:
bu topiği daha önce görmüş ve kısa bir süre takip etmiştim
ben diyetisyene gitmiş olmakla beraber devamlı kalori hesabı yapan ve diyetisyenden sıkılıp bıraktıktan sonra da kendime oturttuğum beslenme düzeninde kalori hesabını uygulayan biriyim
aslında ben sadece belli sitelere bağlı kalmıyorum
bu kalori hesabı bnm günlük yaşantımın bir parçası ki yıllardır okuya okuya artık rutine döndü bnm için
kendi günlük beslenme listemin bile kalorisini bir yerlere bakmadan da hesaplayabiliyorum
son 1 aydır aktif olarak paylaşımlarda bulunuyorm diyet günlüklerinde ki bnm de bir günlüğüm var ztn
burada kalori hesabıyla zayıflayanlar eminim ki vardır
sormak istediğim bu şekilde kilo verirken zorlanıyor musunuz?
bir de kalori hesabı demek şeker, çikolata da yerim kalorisini günlük yemem gerekenden keser bir sonraki öğün dikkat ederim demek, bu biraz sağlıksız olmaz mı?
nasıl bir düzeniniz var?
sorularımı yanıtlarsanız cok sevinirim
güzel bir pazar diliyorum
sevgiler...:KK16:

evet cnm öle kaçamaklar yaparsam günlük kalorimi başka yerden kısıyorummm... ama bence ne kadar kalori aldığın kadar o kaloriyi nereden aldığında önemli... bir çikolata yiyerek aldığın kalori bi elmayla aldığın kaloriden kötüdür tabi.. elmanın bi sürü faydası var gibi.... az az sık sık yenmeli, bakliyat yenmeli, protein yenmeli, karbonhidrattan kaçınmalı gibi düşünüyorum ben :KK66:

kızlar merhba.ben 1.69 boyunda ve 61 kiloyum.hedefim 58 olmak.sizce bu yontemle kilo verebilirmiyim ???

X