Sezeryan doğumdan sonra normal doğum yapanlar yapmak isteyenler..

benim almanyada kadın doğum uzmanı akrabam var. sezryandan sonra 1 yıl geçince yara tamamen iyileşiyor dedi ve normal doğum yapabilirsin dedi. benimde ararştırmalarıma göre daha önce sezeryan olmamış kadının rahminde yırtılma olmasıyla, sezeryan sonrası normal doğum yapan kadında yırtılma olması arasında hiç bir fark yokmuş. doktorlara sezeyan 30 dk mesai iken, normal doğum belki 2 günlük mesai bende doktor olsam neden normal doğum yaptırıyımki 30 dakkada paramı alır yeni hastaya bakarım. eğitimle hiç alakası yok kolayına kaçıyolar tamamen, ben bu konuda hükümete güveniyorum umarım bu sezeryan olayına bi çare bulurlarda, bu tüccar kafalardan biraz korunuruz.

birde tüm türkiyede ssvd yaptıran doktorların listesini buldum. isteyen varsa mail atarım.

Ben bile bile lades diyemem ...

Oğlumu doğururken normal doğuma çok zorladılar acilden sezeryana aldılar neye uğradığımı bilemedim.

Hiç açılmam olmadı suni sancı - rahim ağzını açmak için iğne hiç biri fayda etmedi.

Sonra tansiyonum çok düştü çok yoruldum oğlumun kalp atışı çok hızlandı.

Ben ikincisi normal olsun diye diretemem yurt dışında da olsam isteyemem.

Ya bana bişey olursa ...... Çünkü kendi isteğimle sezeryan olmadım ben .

ronya sana özel mesaj yollayamadım ayarlarla alakalı galiba listeyi aşağıya yazıyorum
bu kadar satırı inşallah yayınlarlar.

DR. DİLEK YAĞMUR ( ISTANBUL)
MUAYENEHANE ADRESİ VE TELEFONU: cumhuriyet cad. haşacı raif sk. gülgün
apt. no:27 d:17 bağlarbaşı spor salonu karşısı bağlarbaşı
0216 391 77 22
0532 271 42 12

DR. KUBRA TAMAN .
212-219 95 59 in Nisantasi ( ISTANBUL)

Op.Dr.LALEHAN KUTLAY (ISTANBUL )
Acıbadem cad. Zeamet sok No 3/2
Acıbadem – Kadıköy
Randevu ve bilgi almak için
216 54 54 678

SARE DAVUTOGLU ( ISTANBUL )
0212 441 47 01
adnan kahveci blv. köşk apt.
no62/2 ist/bahçelievler yayla

TÜRKAN MUTAFOĞLU ( ISTANBUL )
Adres : Merkez Mahallesi Marmara Caddesi Erenler İş Merkezi 20/2 Kat:1 Avcılar/İstanbul
Tel:212-5939380

OP.DR.HAKAN SEVEN -ASYA HOSPITAL ( ISTANBUL)
Adres : Yeni Mah.537 Sok.No :5 Küçükköy/Gaziosmanpaşa/İSTANBUL
Santral Telefon : 0. 212. 537 16 16
Faks : 0. 212. 537 07 67

Op.Dr.HAKAN ÇOKER ( MARMARIS)
LCCE(Lamaze Certified Childbirth Educator)---HypnoBirthing®
Practitioner
Hamile Eğitimi Merkezi
hakancoker@dogaldogum.com
Doğaldogum.com
Doğal Doğuma Destek ve Hazırlık Grubu
dogaldogum2008 : Doal Douma Destek ve Hazrlk Grubu
252 4135513/5422151473

DR. AHMET SUPHİ TOPRAK ( İZMİR)

Talatpaşa Bulvarı 140 Sk. Nu 2 /1 Alsancak İzmir
Tlf 0 232 4632118
suphitoprak.gen.tr

OP. DR.. Necati KAYA( ANKARA )
Görev yeri: Sincan Devlet Hastanesi
cep: 0505 348 73 13 (Çok yoğun olduğu için cepten ulaşmak biraz sıkıntılı
oluyor.)

Dr. ŞELALE ÖZMEN ( ANKARA )
Tunalı Hilmi Cad. No:60 D:10
Kavaklıdere, Çankaya, Ankara
Tel: 0312-4672610
0312-4672611

DR.EBRU SARAC (ANKARA )
ESENLİK SAGLIK
Telefon nosu: 466 68 00

OP. DR. ELİF TERZİ ( ANKARA ) LOKMAN HEKİM HASTANESİ ETLİK
Tel: 0312 444 9 911
E-posta: www.lokmanhekim.com.tr adresini tıklayarak "iletişim" seçeneğinden doktorunuza ulaşabilirsiniz.

DOC.DR. SULEYMAN GUVEN ( TRABZON )

KARADENIZ TEKNIK UNIVERSITESI TIP FAKULTESI HASTANESI

DR. İLKER GÜNEYLİ ( GİRESUN )
GİRESUN TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ
TEL : 0532 671 23 23

-DR.TAMER SOZEN (ISTANBUL)
Zeytinburnu Avrasya Hospital

-DR.YILMAZ GUZEL (ISTAMBUL)
Okmeydanı SSK Kadın Dogum uzmanı

-ÜMMÜGÜLSÜM DOĞAN ( MERSİN )
mersin tarsus özel kadın doğum hastanesi
0 324 6134048

-GEBZE ANADOLU SAGLIK VAKFI HASTANESI ( KOCAELI / GEBZE)
Dr. EBRU FUSUN AKBAY

:nazar:
arkadaşlar ilginç olanı yurtdışında 1 yıl arası olsa bile normal doğum yaptırıyorlar
neden bizim ülkemizdeki hekimler buna yanaşmıyor
mesleki bilgilerine deneyimlerinemi güvenmiyorlar yoksa gerektiği kadar tıbbı olanaklar yokmu hastanelerimizde
bence bu konudada eğitim almak için yurtdışına gitmeliler
ronyacim merhaba dedigin dogru ben yurt disinda yasiyorum burada sezeryan en son care ne olursa olsun ama bilmen gereken inan ki bizim turk doktorlarimiz cok cok iyi tecrube ve teshis konusunda muthisler sadece isi ticarete dokuyorlar cunki sezeryandan bicak parasi aliyorlar tabiki hepsi degil ama boyle dr larimizda var burada ise once insan sagligi geliyor sonra kazanc ama teshis konusunda bizim dr larimizin uzerine yok insallah en kisa zamanda bebegin olur ve allah gonlune gore verir canim :nazar:

FONT="Arial"]:KK1:[/FONT]
Ben bile bile lades diyemem ...

Oğlumu doğururken normal doğuma çok zorladılar acilden sezeryana aldılar neye uğradığımı bilemedim.

Hiç açılmam olmadı suni sancı - rahim ağzını açmak için iğne hiç biri fayda etmedi.

Sonra tansiyonum çok düştü çok yoruldum oğlumun kalp atışı çok hızlandı.

Ben ikincisi normal olsun diye diretemem yurt dışında da olsam isteyemem.

Ya bana bişey olursa ...... Çünkü kendi isteğimle sezeryan olmadım ben

aynı şeyleri bende yaşadım normal doğuma hazırladım kendimi ama bebeğimin kalp atışlarının hızlanması nedeniyle cil sezeryana girdim aynı zamanda 1 ay erken geldi allahıma şükür kızım şuan çok sağlıklı 3 aylık oldu

ronya sana özel mesaj yollayamadım ayarlarla alakalı galiba listeyi aşağıya yazıyorum
bu kadar satırı inşallah yayınlarlar.

DR. DİLEK YAĞMUR ( ISTANBUL)
MUAYENEHANE ADRESİ VE TELEFONU: cumhuriyet cad. haşacı raif sk. gülgün
apt. no:27 d:17 bağlarbaşı spor salonu karşısı bağlarbaşı
0216 391 77 22
0532 271 42 12

DR. KUBRA TAMAN .
212-219 95 59 in Nisantasi ( ISTANBUL)

Op.Dr.LALEHAN KUTLAY (ISTANBUL )
Acıbadem cad. Zeamet sok No 3/2
Acıbadem – Kadıköy
Randevu ve bilgi almak için
216 54 54 678

SARE DAVUTOGLU ( ISTANBUL )
0212 441 47 01
adnan kahveci blv. köşk apt.
no62/2 ist/bahçelievler yayla

TÜRKAN MUTAFOĞLU ( ISTANBUL )
Adres : Merkez Mahallesi Marmara Caddesi Erenler İş Merkezi 20/2 Kat:1 Avcılar/İstanbul
Tel:212-5939380

OP.DR.HAKAN SEVEN -ASYA HOSPITAL ( ISTANBUL)
Adres : Yeni Mah.537 Sok.No :5 Küçükköy/Gaziosmanpaşa/İSTANBUL
Santral Telefon : 0. 212. 537 16 16
Faks : 0. 212. 537 07 67

Op.Dr.HAKAN ÇOKER ( MARMARIS)
LCCE(Lamaze Certified Childbirth Educator)---HypnoBirthing®
Practitioner
Hamile Eğitimi Merkezi
hakancoker@dogaldogum.com
Doğaldogum.com
Doğal Doğuma Destek ve Hazırlık Grubu
dogaldogum2008 : Doal Douma Destek ve Hazrlk Grubu
252 4135513/5422151473

DR. AHMET SUPHİ TOPRAK ( İZMİR)

Talatpaşa Bulvarı 140 Sk. Nu 2 /1 Alsancak İzmir
Tlf 0 232 4632118
suphitoprak.gen.tr

OP. DR.. Necati KAYA( ANKARA )
Görev yeri: Sincan Devlet Hastanesi
cep: 0505 348 73 13 (Çok yoğun olduğu için cepten ulaşmak biraz sıkıntılı
oluyor.)

Dr. ŞELALE ÖZMEN ( ANKARA )
Tunalı Hilmi Cad. No:60 D:10
Kavaklıdere, Çankaya, Ankara
Tel: 0312-4672610
0312-4672611

DR.EBRU SARAC (ANKARA )
ESENLİK SAGLIK
Telefon nosu: 466 68 00

OP. DR. ELİF TERZİ ( ANKARA ) LOKMAN HEKİM HASTANESİ ETLİK
Tel: 0312 444 9 911
E-posta: www.lokmanhekim.com.tr adresini tıklayarak "iletişim" seçeneğinden doktorunuza ulaşabilirsiniz.

DOC.DR. SULEYMAN GUVEN ( TRABZON )

KARADENIZ TEKNIK UNIVERSITESI TIP FAKULTESI HASTANESI

DR. İLKER GÜNEYLİ ( GİRESUN )
GİRESUN TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ
TEL : 0532 671 23 23

-DR.TAMER SOZEN (ISTANBUL)
Zeytinburnu Avrasya Hospital

-DR.YILMAZ GUZEL (ISTAMBUL)
Okmeydanı SSK Kadın Dogum uzmanı

-ÜMMÜGÜLSÜM DOĞAN ( MERSİN )
mersin tarsus özel kadın doğum hastanesi
0 324 6134048

-GEBZE ANADOLU SAGLIK VAKFI HASTANESI ( KOCAELI / GEBZE)
Dr. EBRU FUSUN AKBAY

canım paylaşımın için sağol

:nazar: ronyacim merhaba dedigin dogru ben yurt disinda yasiyorum burada sezeryan en son care ne olursa olsun ama bilmen gereken inan ki bizim turk doktorlarimiz cok cok iyi tecrube ve teshis konusunda muthisler sadece isi ticarete dokuyorlar cunki sezeryandan bicak parasi aliyorlar tabiki hepsi degil ama boyle dr larimizda var burada ise once insan sagligi geliyor sonra kazanc ama teshis konusunda bizim dr larimizin uzerine yok insallah en kisa zamanda bebegin olur ve allah gonlune gore verir canim :nazar:

canım dediğine katılıyorum
keşke bizim hekimlerimiz mesleki tecrübelerinin yanında
birde gözleri tok olsa

Ablam da sez. sonra normal denedi Sare Davutoğlunda, ama hayal kırıklığına uğradı, hamilelğinde dr kesin normal olacak diye çok inandırdı ablamı ama doğum günü suyu gelip oraya gittiğinde sez. a zorlandı, en sonunda orayı terketmek zorunda kaldı sancılarla rahim açıklığıyla, zamanında müdahale edilmediği için de gittikleri diğer dr sez. a almak zorunda kaldı. Yani Sare hanımı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ablamın başını yaktığı gibi sizin başınızı da yakmasın...

bende oğlumu mecburi sezeryan yapanlardanım suyum geldi gece gittik hastaneye gece 3 ten ertesi gün akşam saat 5 e kadar uğraştı doktorum sancım gelmedi açılmam olmadı suni sancı verdiler gelmedi baya bi uğraştı normal olsun diye ama olmadı malesef...oğlum dört yaşını doldurdu şimdi ben ikinciye hamileyim ve normal olmasını istiyorum ama riski çok fazla bu kadar riske giremem sanırım diye düşünüyorum doktorum ile konuştum sonraki aylarda dikişlerin durumuna göre buna karar vericez şimdi bişey demek için erken olduğunu söylüyo bakalım nasip

bence ülkemizde sezaryenin revaşta olmasının nedeni anne adayları açısından duyduklarından ki ben de sezaryen oldum ben menunum. kendi annem dahil doğum odasına senden başka kimseyi almıyorlar. içeride can çekişirken o korkuyu düşünsenize. bebeğiniz bir şekilde doğuyor ama size orada yapılan davranışlar da önemli. tek başına savunmasızsınız ve kendinizi koruyacak bir durumunuz yok. hemşire ve ebelerin aşağıladığını çabuk doğum olsun diye erken kesi yapıldığını çevremdeki madur tanıdıklarımdan biliyorum ama aynı şekilde sezaryenden çok çekenler vardı. ben sezaryen istedim ama hastanemi doktorumu kendim seçtim önceden anestezi uzmanımla konuştum ebemle tanıştım. iş biraz paraya bakıyor para olunca normal doğumda kocanız da yanınızda olur suda mı istesiniz ayakta mı istersiniz o şekilde doğurursunuz ben bile sezaryene giderken yatamadım herhalde ayakta doğururdum. ayaklarım bağlı şekilde yatmayı seçmezdim. yine de eşiniz yanınızda olan bir hastane de yalnız hissetmezsiniz. emin olun buna çok ihtiyacınız oluyor. bir anı anlatayım arkadaşım benden bir yıl önce doğurdu ama alt dikişleri açıldı şimdi bir süre daha bekleyecek ki vajina düzeltme ameliyatı olsun. anlatmak istediğim insanlar normal doğum ister ama güvenemezler. kendilerine güvenmeyenleri geçelim olabilir. ama işini iyi yapmayan bir ekip de hiç de istenmez. benim dikişlerim 6 ayda geçti o daha vajina ameliyatını bekliyor. seçim sizin bu ülkede sağlığa verilen değeri de hesaba katalım. yabancı ülkelerde her türlü imkan sunuluyor ve ekibin sabrı var. burda hamileye doğurana pek de değer verildiğini söyleyemem. (iş yine paraya dayanıyor). yoksa ben de kendime özel odamda duşuma da girerim odamda da dolaşarak sancımı çekerim eşim ne bileyim ailem yanımda olur sonra pilates topuna otururum ne bileyim istediğimi yapar en son epiduralimi olur doğurabilirsem doğurmayı seçerim. öyle özel hastanelerimiz bile yok denecek kadar az.

Sezeryan doğumdan sonra normal doğum yapan arkadaşlar burda deneyimlerimizi paylaşalım.ben malesef ilk doğumumu kendi isteğimle sezeryan yaptım.şimdi ikinci çocuğu düşünüyorum ve normal doğum yapmak istiyorum.ancak bildiğim kadarıyla riskli bir durum olduğundan doktorlar pek yanaşmıyor.
bende normal dogum yapmaj isteyenlerdenim ama bunu cevremdeki kimseye soylemiyorum cunki her kafadan bir ses cikiyor en iyiyisi bekleyip gormek insallah basarabilirim

bende yurtdisinda yasiyorum kizimi mecburi sezeryanla dünyaya getirdim cünkü tersti dönüp dogum kanalina yerlesmemisti.
burada sezeryan sonrasi normal dogum yapan cok kisi var.
beni 2. bebegim olursa kesinlikle yine sezeryan istiyorum cok hafif atlattim.:KK31:

Bende kızımı sezeryan dogum yaptım kızım terstti makattı yani işallh 2ci normal dogurmayı. Çok istiyorum o duyguyu yaşamak için araştıp yapan doktorlar varmıdır istanbulda acaba çok istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Merhabalar :anneadayı: Ben doğum yapmadım ama annemin anlattıklarını söylemek isterim sizlere :KK70: Benim annem ilk doğumunu erciyes üniversitesinde sezaryenle yapmış. Abimle aramızda 2buçuk yaş var. Bana hamile kaldığında da doktorlar olmaz için hala yara demelerine rağmen normal doğum istemiş. Ve Kayseri kocasinan doğum evinde beni normal doğurmuş. Ama abimde olduğu gibi ben de de yeterli miktarda açılma olmadığı için beni vakumla çekmişler. Yani bence ilkinde açılmadıysa vajinanız ikinci de zorlamayın derim çünkü vakum da kötü bişey. Hoş bende sıkıntı yok da öyleymiş yani :KK70:

Merhabalar :anneadayı: Ben doğum yapmadım ama annemin anlattıklarını söylemek isterim sizlere :KK70: Benim annem ilk doğumunu erciyes üniversitesinde sezaryenle yapmış. Abimle aramızda 2buçuk yaş var. Bana hamile kaldığında da doktorlar olmaz için hala yara demelerine rağmen normal doğum istemiş. Ve Kayseri kocasinan doğum evinde beni normal doğurmuş. Ama abimde olduğu gibi ben de de yeterli miktarda açılma olmadığı için beni vakumla çekmişler. Yani bence ilkinde açılmadıysa vajinanız ikinci de zorlamayın derim çünkü vakum da kötü bişey. Hoş bende sıkıntı yok da öyleymiş yani :KK70:
Teachertu ben sancılanıp gittigimde altan muane ettiginde açılma var herşey normal görünüyor demişti ebe sancıların sıklaşınca gel dedi eve gönderdi gece sancıdan uyuyamadım sabah tekrar gittigim de baktılar ultrosn aldılar bebiş terst olunca sezeryan dediler direk çok üzülmüştüm yapcak bişey yoktu istese dedigin gibi vakumla döndere bilirdi :KK43: :KK43: annen abin 2 yaşındaykenmi dogurmuştu bi sıkıntı olmadımı yardımcı olurmusun :KK43:

Teachertu ben sancılanıp gittigimde altan muane ettiginde açılma var herşey normal görünüyor demişti ebe sancıların sıklaşınca gel dedi eve gönderdi gece sancıdan uyuyamadım sabah tekrar gittigim de baktılar ultrosn aldılar bebiş terst olunca sezeryan dediler direk çok üzülmüştüm yapcak bişey yoktu istese dedigin gibi vakumla döndere bilirdi :KK43: :KK43: annen abin 2 yaşındaykenmi dogurmuştu bi sıkıntı olmadımı yardımcı olurmusun :KK43:
abin kaç yaşınday ken hamile kalmış anne sana canım açıklarmısın

Abim 5 temmuz 1991 doğumlu bende 8 şubat 1994. 3 değil 2buçuk falan canım :)

X