Sezeryan doğumdan sonra normal doğum yapanlar yapmak isteyenler..

Ronya

Guru
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2009
13.494
233
42
Sezeryan doğumdan sonra normal doğum yapan arkadaşlar burda deneyimlerimizi paylaşalım.ben malesef ilk doğumumu kendi isteğimle sezeryan yaptım.şimdi ikinci çocuğu düşünüyorum ve normal doğum yapmak istiyorum.ancak bildiğim kadarıyla riskli bir durum olduğundan doktorlar pek yanaşmıyor.

ben ilkinde normal doğuramadım malesef suyum geldi fakat suni sancıyla açılmam olmadığı için...
ikincide ne olur bilemiyorum...
yazık ki ülkemizde sezeryan ciddi manada ön planda...
ama dayım isviçrede yaşıyor ve yengem ilki sezeryan olduğu halde
ve arada sadece 13 ay olduğu halde ikinci doğumunda da sonuna kadar normal doğum için zorlandı fakat malesef yine yapamadı...

inşallah biz ülkemizde de birgün normal doğum tüü kaka olarak gösterilmekten çıkar...

ben ilkinde normal doğuramadım malesef suyum geldi fakat suni sancıyla açılmam olmadığı için...
ikincide ne olur bilemiyorum...
yazık ki ülkemizde sezeryan ciddi manada ön planda...
ama dayım isviçrede yaşıyor ve yengem ilki sezeryan olduğu halde
ve arada sadece 13 ay olduğu halde ikinci doğumunda da sonuna kadar normal doğum için zorlandı fakat malesef yine yapamadı...

inşallah biz ülkemizde de birgün normal doğum tüü kaka olarak gösterilmekten çıkar...

canım dediğin gibi malesef bizim ülkemizde doktorlar bizlerden daha hevesli sezeryan yapmaya.
ben korkuyom dedim doktoruma oda tamam üzmeyelim seni dedi tabi bide 3 yıl önce 1000 tl prim yatırdım.15 dakikada bebek çıktı.
canım benim yengem fransada ilkini sezeryanla yaptı sonraki doğumunu normal yaptı
aralarındada 4 yıl var.bizim ülkemizde ebru şallının bile doktoru ilki sezeryan ikinciyide sezeryan yapmalıyız riske atamayız diyorsa bilemiyom :111:

benimde ilk doğumum sezeryan 2. bebek için normal doğum isterdim ama malesef doktorumla konuştuğumda yurt dışında 1 sene arası olsada normal doğum şansın var ama türkiyede 10 yılda arası olsa 2. sezeryan mecbur dedi ee yurt dışına gidemicemize göre yapıcak birşey yok canım bildiğim kadarıyla ebru şallı kilo almamak için erken doğum yöntemi olarak sezeryanı tercih ediyormuş tabi tam olarak doğrumudur onu bilemem

ben de ilkini sezeryan oldum.12 saat suni sancı çektim olmadı.
kordon hem başına hem boynuna dolanmış.
şuan 26 haftalık hamileyim.sezeryandan korkmaya başladım.
doktora normali denemek istediğimi söyledim.riske atamayız dedi.
arası 9 yıl neredeyse....

arkadaşlar ilginç olanı yurtdışında 1 yıl arası olsa bile normal doğum yaptırıyorlar
neden bizim ülkemizdeki hekimler buna yanaşmıyor
mesleki bilgilerine deneyimlerinemi güvenmiyorlar yoksa gerektiği kadar tıbbı olanaklar yokmu hastanelerimizde
bence bu konudada eğitim almak için yurtdışına gitmeliler

ronyacım senin çocuğun varmıydı canım şok oldum ya Allah bağışlasın :)

ronyacım senin çocuğun varmıydı canım şok oldum ya Allah bağışlasın :)

canım varya 3 yaşında oğlum var
biz ikinci için uğraşanlardanız :))
adamcağızımın sonradan değerleri düştü sanırım :KK1:
oğluma ilk ay hamile kalmıştım

canım varya 3 yaşında oğlum var
biz ikinci için uğraşanlardanız :))
adamcağızımın sonradan değerleri düştü sanırım :KK1:
oğluma ilk ay hamile kalmıştım

ayy inanmıyorum bilmiyodum canım ya bende ilk çocuk için uğraşıyosun sanıyorum Allah bağışlasın ikincide gelir inş :)))

amerika da da normal doğum esas.
asla isteğe bağlı sezeryan olmuyormuş.ilki sezeryan olsa bile mecburen normale alıyorlarmış.

kızlar ben değil ama çok yakın bi arkadaşım ilk sezeryan doğumundan 4 yıl sonra normal doğum yaptı.ama onunki biraz mecburiyetten oldu,eşi polis olduğu için mecburi hizmet bölgesinde görev yapıyorlardı ve ilk kızını sezeyanla doğurmuş olmasına rağmen ordaki devlet hastanesindeki ebe normal doğurabilirsin diye biraz da zorlayarak doğurtmuş,herhangi bir sorunu olmadı ama tabiiki rahimdeki kesinin yırtılıp tekrar 2. bi ameliyata mecbur kalma riski de olabilirdi...
doktorlar pek bu riske girmiyor tabii bu nedenle.

kızlar ben değil ama çok yakın bi arkadaşım ilk sezeryan doğumundan 4 yıl sonra normal doğum yaptı.ama onunki biraz mecburiyetten oldu,eşi polis olduğu için mecburi hizmet bölgesinde görev yapıyorlardı ve ilk kızını sezeyanla doğurmuş olmasına rağmen ordaki devlet hastanesindeki ebe normal doğurabilirsin diye biraz da zorlayarak doğurtmuş,herhangi bir sorunu olmadı ama tabiiki rahimdeki kesinin yırtılıp tekrar 2. bi ameliyata mecbur kalma riski de olabilirdi...
doktorlar pek bu riske girmiyor tabii bu nedenle.

gerçekten ebe riske girmiş Allahta yardım etmiş bişey olmamış
kesinlikle doğum normal oluyorsa ebeler çok daha tecrübeliler

sezeryan kötü değil ama normal doğumdan alınan heyecan yok keşke ikinci bebeğimi normal doğura bilsem tabi önce ikinci bebeği bulabilirsem

selam arkadaşlar

bende ilk oğlumu mecburi sezeryan olanlardanım. bebeğim 8 aylıkken doğurmak zorunda kaldım . ikinci bebeğim şuan 1 yaşında aralarında 6 yaş var. ikinci oğluma hamile kaldıkdan sonra doktoruma ısrarla normal yaptır bak hiç sesim cıkmaz dedim ama doktorum kesin konuştu ve HAYIR dedi ölürsün dedi birde üstüne .oan çok kokrtum ama yurt dışında boyle olmuyor bana mantıklı bir acıklama yapın dedim. aslında çok bir mantıklı acıklaması yok rahmin düzensiz yırtılma olur ve çok daha sorunlu ameleyatlar olursun dedi. dr boyle soyleyince tabiki insan cesaret edemiyor. zaten doktoırlarda bu işi göze almak istemiyor. özellikle özel hastaneler . prestijlerini bozmak istemiyorlar :KK5:

Aslinda riskli oldugunu bilmiyordum arkadaslar bende isvecte yasiyorum oglum 22 saat sancidan sonra cikmayinca mecburi sezeryan oldu cocuk susuz kalinca..
ikinci cocugumu normal dogumla dogurmak isterim bunu hamile kaldigimda doktorumla konusmam gerekmis ama bura kesinlikle normal dogumu öneriyorlar..
riskli olmasi acikcasi beni korkuttu ama ameliyat olmaktan cok daha iyi

Aslinda riskli oldugunu bilmiyordum arkadaslar bende isvecte yasiyorum oglum 22 saat sancidan sonra cikmayinca mecburi sezeryan oldu cocuk susuz kalinca..
ikinci cocugumu normal dogumla dogurmak isterim bunu hamile kaldigimda doktorumla konusmam gerekmis ama bura kesinlikle normal dogumu öneriyorlar..
riskli olmasi acikcasi beni korkuttu ama ameliyat olmaktan cok daha iyi

canım ilginç valla riskli olduğunu bilmelerine rağmen normal doğumu tercih ediyolar
bizimkilerde hiç yanaşmıyor
aslında türkiyedeki tüm kadın doğumculara bu konuda eğitim verilmeli bence

canım ilginç valla riskli olduğunu bilmelerine rağmen normal doğumu tercih ediyolar
bizimkilerde hiç yanaşmıyor
aslında türkiyedeki tüm kadın doğumculara bu konuda eğitim verilmeli bence

Valla riskli olup olmadigini hic söylemediler bana o kadar doktoru gördum ve sordum herzaman normali tercih ediyorlar
bu aralar bu doktorla görusursem daha acikli bi sekilde sorarim.. normal olsun istiyorum ben :KK43:

Valla riskli olup olmadigini hic söylemediler bana o kadar doktoru gördum ve sordum herzaman normali tercih ediyorlar
bu aralar bu doktorla görusursem daha acikli bi sekilde sorarim.. normal olsun istiyorum ben :KK43:

evt normel dogum gibisi yok ama bence hiç riske atmay gerek yok ilki sezeyensa direk ikicidede ayagımızlagidip yatıcaz o ameliyat masasına bende 9saaat sancı çekip ve dogumhaneyegirip deneyipte ameliyata yatanlardanım ama benim sezeryanım çok kolay oldu valla normel dogum sancısı çok daha zormuş bilseydim baştan kendi rızamla direk sezryan olurdumm

X