dramamine yi ne kadar kullandınız

melser_ak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
384
0
kızlar 14+2 günlük hamileyim bulantılarım çok şiddetli dramamine kullanıyorum bu ilacı kullananlar ne kadar kullandınız kaçıncı haftada bıraktınız lütfen yardım

bnmde çok bulantım vardı doktor bu hapı verdi ancak bende hiç bir faydası olmadı faydası varsa kullanmaya devam et sonuçta br zararı olsa doktor vermesdi...

bir arkadaşım kullandı,ona çok iyi gelmişti ama içmediği zamanlarda çok kötüydü.sanırım 5 buçuk ayına kadar kullandığını söylemişti. ve bazı zamanlarda günde 4 defa bile kullandığı olmuş.ama zaten bu ilaç A kategorisindeymiş,yani bir zararı olmaz bebeğe diye düşünüyorum.benim dokotorum da emedur veya medpamed içebilirsin dedi. henüz sabrediyorum,içmedim.

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip eylesin şuan 32 haftalık hamileyim ve dramamineyi 20. haftama kadar kullandım ilk zamanlar günde 3 defa sonra 2 ye düşürdüm en son 1 e düşürdüm ve Allahıma çok şükür bulantı ve kusmalarım kendiliğinden geçti doktorum 12. haftada geçer demişti geçmedi 17. haftayı bekle dedi yine geçmedi 20 de mutlaka geçecek dedi ve çok şükür geçti.....

bende 18 haftalık hamileyim hala kullanıyorum.. içmediğim zaman bulantım cok oluyor. günde 1 tane içiyorum ama kötü hissedersem kendimi 2 tane içiyorum... ilacın bebeğe hiçbir etkisi yok.. rahatlıkla kullanabilirsin.. bana doktorum medpamit vermişti ama tüm yan etkilerini gördüm.. ve içinde Hamilelikte kullanım ile ilgili yeterli ve uygun çalışmalar bulunmadığından; yarar – zarar ilişkisi ve fetusda oluşabilecek zarar göz önünde bulundurularak, doktor kontrolü altında kullanılmalıdır.. yazıyor.. o yüzden güvenemedim.. ben dramamineden cok memnunum...

X