en iyi dikiş makinesi hangisi?

cottonheart

Zeynebin annesi
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2009
750
14
39
kızlar kendime dikiş makinesi almak istiyorum hem kendi basit dikişlerimi dikmek için hemde çevreme birşeyler dikip satmak için sizce hangi makine hem iyi hemde daha uygun fiyatadır singerin birkaç makinesine baktım FASHİON 4205 VE FASHİON 4210 kullanan varmı bu modellerden en uygunları bunlardı ne olur bildikleriniz varsa yazın

Singer marka makine kullanmadım hiç, ama PFAFF marka makinemi şiddetle tavsiye edebilirim. Yıllardır kahrımı çekiyor.

Ben de dikiş makinası almak ve dikiş öğrenmek istiyorum. Uygun fiyatlı ve küçük birşeyle başlamak istiyorum ama konu ile ilgili pek bilgim olmadığı için hangi makinayı alacağıma karar veremedim :26:

Ben de dikiş makinası almak ve dikiş öğrenmek istiyorum. Uygun fiyatlı ve küçük birşeyle başlamak istiyorum ama konu ile ilgili pek bilgim olmadığı için hangi makinayı alacağıma karar veremedim :26:

Benim makinam singer quantum 9940.Her kumaşı dikiyor çok memnunum makinemden.Fiyatı pahalı gelebilir ama İnan deger.Tavsiye ederim.Dışarıya dikiş diktim bir donem beni hiç utandirmadi.

kızlar birdahaki aya alıcam ama 3 ü arasında kararsız kaldım tradition 2259,fashion 4210 ve fashion 4205 hangisi iyidir ne olur bilen varsa yorum yazsın en uygunları bunlar daha fazla veremem

Benim makinam singer quantum 9940.Her kumaşı dikiyor çok memnunum makinemden.Fiyatı pahalı gelebilir ama İnan deger.Tavsiye ederim.Dışarıya dikiş diktim bir donem beni hiç utandirmadi.

Bazen diyorum ki denemelik ucuz birşey alayım, yapabilecek miyim, sıkılacak mıyım diye... Sonra araştırınca da almışken iyisini alayım diyorum. Hala bakıyorum modellere. . .

kızlar birdahaki aya alıcam ama 3 ü arasında kararsız kaldım tradition 2259,fashion 4210 ve fashion 4205 hangisi iyidir ne olur bilen varsa yorum yazsın en uygunları bunlar daha fazla veremem

Bende senin gibi karar veremedim fakat;
singerin sayfasında makinelerin ortak özellikleri var onu incele. Bazı modellerin aynı olduğunu görebilirsin. (traditation 2250-2259) aynı nerdeyse. Çok fark yok. Yeni başlayanlar için. Naçizane fikrim :)

Son düzenleme:
kızlar fiyat araştırmamı biraz daha arttırdım şimdi yine iki makine arasında kaldım janomeyide çok iyi anlatıyorlar singer şu an uzak doğuda üretiliyormuş ve çok kalitesiz diyorlar doğrumudur acaba singer tradition 2273(434 tl) ve janome 423s(476tl) özellikleri hemen hemen aynı ama kararsız kaldım bu hafta almam lazım dikilicek işlerim var ne olur siz de duyarsanız haber verin birde janome yeni birşey çıkarmış 25 tlye bir aparat alıyormuşuz ovarlok yapabiliyormuş un kapanındaki mağazayla konuştum

Cottonheart şimdiden makinan hayırlı olsun,gelişmeleri yorumları bizimle paylaşırsan sevinirim.Bana eşim geçen sene anneler gününde Singer Tradition 2259 almıştı.Tanıdık bayiiden uygun fiyatlı,hemde çantasınıda hediye etmişleri,tabii eşim anlamadığı için bayi yönlendirmesiyle uygun fiyatlı olduğu için tercih etmiş,birde acemi olduğumu söylemiş.Ben makinada gayet memnunum ki hiçbişey bilmeden oturdum.Kursa falan gitmişliğim yok.Ara sıra iplik topluyor ama o benim acemilikten oluyor,çünkü ayarlarıyla düzeltebiliyorum.Onun haricinde iyi,ama tabii janomeyi hiç bilmiyorum,ben yedek parça açısından Singer'i tercih etmiştim,tabii eşimin tanıdık bayii olayıda var.Ama dikiş müthiş birşey ilginiz varsa makina almanızı tavsiye ederim kızlar....Birde kalıp derdini nasıl çözüyorsunuz...

canım ben zaten hazırgiyim mezunuyum ve lisede dışarıya dikiş diktim üniversitede tekstil okudum 3 senede modelistlik yaptım şimdi 2 yaşındaki kızıma annelik yapıyorum :)
Makinem zehir gibi maşallah bende yedek parça açısından birde bayi bizim burda bir eksiği olursa alırım dedim adam tavsiye etti banada iyiki almışım şimdi size diktiklerimden eklicem 2 gündür deli gibi dikiyorum tabi bunlarıda satıcam eşe dosta okadar kalıp dikiş bilgim var evde boş boş oturmak istemedim çalışmakta istemiyorum kızıma kıyamıyorum birşeyler yapıcaz artık

ya kızlar ben niye fotoğraf ekleyemiyorum sanırım benim bilgisayarda bir sorun var geçen gün maillede yollayamadım size adres vereyim ordan bakın şu ikinci el alım satım bir site varya adını yazmıyorum sanırım yasak S.N.com orda ilan numarası #38459838 yarın yayında olur herhalde bir bakın bakalım beğenicekmisiniz eklemeyi öğrenince burayada eklerim nasıl yaptığımıda yazarım daha önce yapıyordum ama siteyi biraz yenilemişler ya değişmiş herhalde

Canım benimde 2.5 yaşında bir oğlum var makinam en çok ona yaradı zaten:)Bende aslında dikip satmak istiyorum ama bakalım....Diktiklerini merakla bekliyorum

$çocuk önlük cep yeri2.jpg $zeynebin bebeği.jpg $pembe ekoseli.jpg $pembe ekoseli2.jpg $pembe ekoseli3.jpg $küçültülmüş çocuk askılı.jpg $küçük siyah.jpg $pembe ekoseli şapka.jpg $zeynebin bebeği2.jpg $küçültülmüş askılı çiçek yeri.jpg $küçültülmüş şapka.jpg $küçültülmüş askılı cep yeri.jpg $çocuk.jpg
ekledim sonunda dahada eksikleri var bugün pembe ekoseli modeli diktim birde kızım için bebeğine elbise, lastikli don ve şapkadan oluşan takımı diktim sabah kalktığında kimbilir nasıl mutlu olucak az önce bitirdim elbisesi çok kötüydü bende yeni dikeyim dedim ama kalıbı dikmesi derken 3 saatimi aldı birde küçük diye çok uğraştım yarın yine yeni önlükler dikicem birde bugünkülerin süslemesi var pembenin daha birsürü eksiği var bu fuşya olan modeller de bizim okulun kreşi için anneler üstlerini çok batırdığından şikayetçiydi bende 2 tane model hazırladım daha göstermedim bile ilk siz gördünüz haberiniz olsun 2 tanede erkekler için yapıcam kısa olan kalem koyma yeri var dikişlerle böldüm sorusu olan varsa yarın cevaplarım

Eklentiler

• $küçültülmüş çocuk önlüğü.jpg
    $küçültülmüş çocuk önlüğü.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 988
Çok güzel olmuş canım ellerine sağlık,senin makina bayağı sessiz herhalde gece geç vakir dikiş diktiğine göre:KK1:

valla normalde komşular çocuğun sesine bile kapıya geliyorlar buna gelmediklerine göre bayağı sessiz:)

Ben geçtiğimiz haftalarda sinbonun minik dikiş makinasını aldım, 1 karış kadar.. Denedim, yapabildiğime karar verince, 2. el dikiş makinası aldım, markası değişik birşey ama 15 programı var sanırım, şimdilik pijama takımları dikiyorum, yarın masa örtüsü servis takımı falan başlayacağım..

Ben de takip ediyim bu topiği,bir dikiş makinesi alsammı diye düşünüyordum alıp bir kenara atmak da istemiyorum ama hala karar veremedim ben

X