2011 Şubat Anneleri Doğum İzni

goodnightmoon07

Guru
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2010
1.417
9
Haftalar geçtikçe heyecanımız da artıyor. Çalışan anne adayları doğum izni ile ilgili bilgilerimizi ve merak ettiklerimizi burada paylaşalım. Hangi haftadan itibaren izin alıyoruz, hangi işlemleri yapıp hangi belgeleri hazırlamamız gerekiyor? Eminim pek çok kişi bu konuları merak ediyordur.
Paylaşımlarınızı bekliyorum..
Umarım hepimiz bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız. :nazar:

merhaba . ben işyerinden doğum yapan annelere sordum. herkesın ısyerı farklı olabılır ama. ben bankada calısıyorum. bizde sadece evraklar insankaynaklarına gonderılıyor onlar ne yapılacaksa yapıyor. 32. haftadayken doktordan 37. haftaya kadar calısabılır raporu alıp işyerinin insan kaynaklarına gonderıyoruz. 37. haftadan sonra calısılması yasal olmadıgından 37. haftada izine cıkılması şartmış.birde süt izni var bunu 3 değişik şekilde kullanabılıyormusuz. birincisi ister hergun 1 saat erken cıkarak ikincisi haftada 1 gün işe gitmeyerek üçüncüsü ise yaklasık 2 ay toplu olarak kullanbılıyormusuz. bunun içinde hangı secenegı ıstıyorsak bir üst yönetici imzasını alarak insan kaynaklarına dilekçe gonderıyormusuz. genelde toplu kullanıldıgından bende toplu kullanmayı dusunuyorum. baskada bilgim yok.

konu çok gerekli bir konu canım iyi yapmışsın tecrübeli birilerinin yardımına ihtiyacımız var sanırım...araya ysrıyıl tatili de giriyor ben bi şey anlamıyorum

bende 32.haftada gidicem canım.doktor o zaman hem kontrol hemde raporunu yazarız dedi.bi tanıdığım var o bizden 1 ay önce o aldı sanırım bi konuşayım yazarım.

şenaycım çok iyi yapmışsın bu konuyu açarak buradan bilmediklerimizi öğrenebiliriz böylece
benimde doktorum 32. haftada gel 37. haftaya kadar çalışabilir raporu yazalım dedi ben sözleşmeli mühendis olarak çalışıyorum aldığım raporu iş yerimde muhasebeciye vereceğim aman kızlar doktordan aldığımız her belgenin bir nüshasınıda kendimize alalım sonradan lazım oluyormuş ona göre.
ben mesela süt izninin bu şekilde kullanıldığını bilmiyordum toplu olarak kullanıldığında maaşımızı alıyoruz sanırım ücretli izin sayılıyordur sanırım

Şenaycım çok güzel bir konu açmışsın canım,çalışan anne olarak burdaki yazılan bilgiler çok işime yaracak eminim.
Bende bu hafta sonu dr.gittiğimde bu konuyu konuşacağım bakalım nasıl kullanabilirim iznimi

kızlar benımde bu 3.gebelıgım ve 2. gebelıgımde mesane ıncelmesı oldugu için bebeğim 15 gun önceden alınacak...kendı doktorum askere gıttı o dogumum ıcın 1 şubat alırız dedı...sımdı yerıne gelen doktor tamam ama dıyo ben 32.hafta olmadan ıznı veremıyorum dıyo yasal degıl dıyo napacagımı sasırdım normalde ıkı hafta sonraq ızne ayrılmam gerek şimdiden idrar kacırıyorum ..öğretmenım cok zor bı durum napacam bılmıom ...1 subata gore 6 aralıkda ıznımı baslatmam lazım ....32.haftamı beklersem zaten 5 hafta sonra dogum yapacam 3 haftam boşa gıdecek offfffffff bı akıl verın kızlar baska doktoramı gıdım ...zaten amelıyat tarıhım bellı

yaaa herhangi bir nedenden dolayı erken doğum yaparsak bütün izinlerimiz yanıyor bu bakış açısına göre doktorlar insiyatif kullanıp yardımcı olamazlar mı acaba anlamıyorum...hiç birimiz sat a göre doğum yapmıyoruz ki .. benim şimdiden sezeryan olma olasılığım yüksek öyle olunca dda 38 de felan alıyorlar bebeği .2 hafta kafadan boşa gidiyor bir çaresi yok mu acaba ..doktorun insafına mı bağlı ..............

Ögretmen anneler için yazayım.

Dogum öncesi izni dogum sonrasına aktarmak için 32. haftada doktordan 37. haftaya kadar çalışabilir raporu alıp okula veriyoruz. 37. haftanın doldugu gün dogum iznine ayrılıyoruz. Dogum gerçekteştikten sonra dogum iznimiz başlayacak. Toplamda 13 hafta dogum sonrası izin kullanacagız...

Ögretmen anneler için yazayım.

Dogum öncesi izni dogum sonrasına aktarmak için 32. haftada doktordan 37. haftaya kadar çalışabilir raporu alıp okula veriyoruz. 37. haftanın doldugu gün dogum iznine ayrılıyoruz. Dogum gerçekteştikten sonra dogum iznimiz başlayacak. Toplamda 13 hafta dogum sonrası izin kullanacagız...
canım bu normal süreç için geçerlli olan 40 .hafta da doğum yaptığımız kabul ediliyor.ama sezeryanla olan doğumlarda 38de alınıyor genellikle bebekler ve son iki haftamız boşa gitmiş oluyor .ben buna göre işlem yapmanın bi yolu yokmu diye merak ediyorum ???

kızlar bende bunu merak edıyorum ...benım durumumda şu...3.sezeryanım ve mesanemdekı durumdan dolayı 37.haftanın başında cocuk alınacak allahın ıznıyle ...ben 8 hafta önce ızne ayrılmak ıstıyorum napacam bılmıom ...doktor 32.haftayıo beklıcekde eeeeeeeee ben 40 haftada DOGUM YAPMICAMKI amelıyat tarıhım bellı...kendı doktorumda askere gıttı kaldımmı ortada adamlar halımı anlamıo...amelıyat tarıhınden 8bhafta önce ayrılamıyormuyuz????çalısacak durumumkalmadı valla gun sayıyom yaaa

Son düzenleme:
öğretmen annelere bir soru...
nasıl yanı 37. haftada doğum yaparsak 3 haftamız yanıyor?
şimdi 35. hafta bitince izne ayrılsam,ve 38. haftada doğum yapsam.doğum sonrası 8 hafta iznim var,öncesinden de 3 hafta mı eklenecek?toplamda bebek geldıkten sonra 11 haftam mı olacak bu durumda?
çoooookkk az ama yaaa!!
diğer yandan 37. hafta başında ayrılsam izne o zaman da 38'de doğursam 8+5 haftam yanı 13 haftam olacak...acaba topu topu 2 hafta için son ana kadar çalışmaya değer mi?bebeğin anne karnındakı bakımı da çok önemli neticede,doğduktan sonra ha 11 haftalıkken bırakıp işe dönmüşüz ha 13 haftalıkken...

öğretmen annelere bir soru...
nasıl yanı 37. haftada doğum yaparsak 3 haftamız yanıyor?
şimdi 35. hafta bitince izne ayrılsam,ve 38. haftada doğum yapsam.doğum sonrası 8 hafta iznim var,öncesinden de 3 hafta mı eklenecek?toplamda bebek geldıkten sonra 11 haftam mı olacak bu durumda?
çoooookkk az ama yaaa!!
diğer yandan 37. hafta başında ayrılsam izne o zaman da 38'de doğursam 8+5 haftam yanı 13 haftam olacak...acaba topu topu 2 hafta için son ana kadar çalışmaya değer mi?bebeğin anne karnındakı bakımı da çok önemli neticede,doğduktan sonra ha 11 haftalıkken bırakıp işe dönmüşüz ha 13 haftalıkken...

Canım istediğin zaman dogum iznine ayrılamazsın. Ya 32. haftada dogum öncesi izne ayrılacaksın ya da 32. haftadan 37. haftaya kadar çalışabilir raporu alıp dogum öncesini dogum sonrasına aktaracksın.

37-40 arası da mecburi olarak dogum iznine ayrılacaksın. Diyelim ki dogum 38'de oldu. arada kalan 2 hafta yanar.

Diyelim ki sen 37'e kadar çalışabilir raporu aldın ama dogum 36'da gerçekleşti. Dogum sonrasına aktaracagın 1 hafta yanar.

Umarım anlatabilmişimdir.

dogum İznine de 37+0'da ayrılacagız...

Son düzenleme:
kızlar bende bunu merak edıyorum ...benım durumumda şu...3.sezeryanım ve mesanemdekı durumdan dolayı 37.haftanın başında cocuk alınacak allahın ıznıyle ...ben 8 hafta önce ızne ayrılmak ıstıyorum napacam bılmıom ...doktor 32.haftayıo beklıcekde eeeeeeeee ben 40 haftada DOGUM YAPMICAMKI amelıyat tarıhım bellı...kendı doktorumda askere gıttı kaldımmı ortada adamlar halımı anlamıo...amelıyat tarıhınden 8bhafta önce ayrılamıyormuyuz????çalısacak durumumkalmadı valla gun sayıyom yaaa

evet canım senin dururmun kötüymüş doktorun önceden 32. hafta diye gösteremezmiki böyle bir imkan yokmu valla allah kolaylık versin

X