Bankacılık ve Gişe Asistanlığı hakkında...

beyaz88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
49
0
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum, ve sormak istediğim bir kaç şey var ; Öncelikle ben 3 ay önce Garanti Bankasının gişe asistanlığı sınavına girdim ancak part time çalışmak üzere ve sınavda başarılı oldum arkadan mülakatta güzel geçti ve beni bayramdan önce aradılar ve kabul edip etmediğimi sordular, tamam dedim gerekli evrakları toparladım ve yarın genel müdürlüğe gidip teslim edicem; ancak bütün bu işlemleri yaparken içimde hep bir tereddüt ile hareket ettim, çünkü ben bankada gişeyi açıkçası istemiyorum,, bunun nedeni müşteri ile çok muhatap olmak istemediğimden ve iş para olunca e matematiğimde kuvvetli değil öyle (gerçi şimdi herşey öyle kolay ki önünüzde hesap makinesi arkanızda para sayma makinesi ) bize sadece dikkatli olmak kalıyor işin hesap kısmı otomatikleşmiş vaziyette... ama bir yerlerden başlamam gerekiyordu ve ben mantıklı hareket edip bir adım olarak görüp kabul ettim bu işi aslında bankada opersyonda görev almak istiyorum işin mutfak kısmı operasyon daha çok çek senet işlemleri falan filan belki ilk etapta tecrübesiz olduğum için çok aktif bir birimde yer almak istemiyorum daha arka planda olmalıyım diyorum kendi kendime bilemiyorum :/ ama şimdi gişe bankanın kalbi insan ilişkilerinin en yoğun olduğu hareketli bir pozisyon ve ben biraz çekiniyorum beni biraz aydınlatabilirmisiniz ?? :44:

millet oraya girebilmek için ne kadar çabalıyor. hiç tereddüt etme başla. bakarsın oradan başka bi yere geçiş yaparsın. hayırlısı olsun. içini rahat tut

beyaz merhaba lisans mezunumusun iktisat işletme yada kamu yönetimi falan yoksa lise mi ? bilgi verirsen çok sevinirim canım bende istiyorumda girmeyi bulunduğum şehirde ziraat bankasına başvurcam şimdi önce kpss ye gircem ziraat kpss ile almıor ama başka bi durumlar var tanıdık olayı falan ... olmazsa başka yerlere başvurcam onun için bilgilerine çok ihtiyacım var .. kariyer.net ten mi başvuru yaptın?

Merhaba ben Banka ve sig. Önlisans mezunuyum aöf den işletmeyi devam ettiriyorum şu an 4 e geçtim. Başvurumu kariyerden yaptım gişe asistanlığı için (part time) 3 ay önce eğitim müdürlüğü binasında sınava girdim sınavı kazandım hemen o gün mülakat oldu sonra beni bayramdan önce aradılar olumlu olduğuna dair. Kabul ettim çarşamba günü eğitim başlıyor. Daha sonrasında şubede başlıcam inşallah.

Beyaz88 Merhaba,
ben garanti bankası gisesinden 5-6 sene önce istifa etmiştim ama hala görüştügüm arkadaslarim var,
gise gercekten öyle kolay degil, sadece para sayma makinasi ya da ekranda su kadar al bu kadar ver yazmasi ile iş kolaylaşmıyor, ayrıca garantide gise de satiş isi var, para sayarken işlem yaparken aynı anda müşteriye kredi kartı sigorta emeklilik vb ne varsa satmaya calisiyorsun, ayrıca boş vaktin olursa telefonla müşteri ariyorsun, boş vaktın yoksa akşam mesai ye kalip o zaman ara diyorlar, işin iyi tarafı sattıgından pirim alman ama benim zamanımda ben üstüne bankaya pirim vereyim bu işleri yapmayayım diyordum, umarim iyi yerlere gelirsin, sınavları oluyor kendi içinde bankanın onlara sıkı calisip kazanırsan operasyona yada nereye istersen gecersin ama gise tek basına kolay iş, zor olan aynı zamanda satış yapmak....
Hakkında hayırlısı olsun....

Beyaz88 Merhaba,
ben garanti bankası gisesinden 5-6 sene önce istifa etmiştim ama hala görüştügüm arkadaslarim var,
gise gercekten öyle kolay degil, sadece para sayma makinasi ya da ekranda su kadar al bu kadar ver yazmasi ile iş kolaylaşmıyor, ayrıca garantide gise de satiş isi var, para sayarken işlem yaparken aynı anda müşteriye kredi kartı sigorta emeklilik vb ne varsa satmaya calisiyorsun, ayrıca boş vaktin olursa telefonla müşteri ariyorsun, boş vaktın yoksa akşam mesai ye kalip o zaman ara diyorlar, işin iyi tarafı sattıgından pirim alman ama benim zamanımda ben üstüne bankaya pirim vereyim bu işleri yapmayayım diyordum, umarim iyi yerlere gelirsin, sınavları oluyor kendi içinde bankanın onlara sıkı calisip kazanırsan operasyona yada nereye istersen gecersin ama gise tek basına kolay iş, zor olan aynı zamanda satış yapmak....
Hakkında hayırlısı olsun....

Teşekkür ederim.. Eğitime başladım ve bitirmek üzereyim bugünde staja başladım.. Part tıme olarak girdiğim için satış hedefim yok :) bilgiler için teşekkür ederim.. bugün epey bi gözlem yaptım pzt günü asıl şubemde başlıyorum inşallah hayırlı olur :)

Teşekkür ederim.. Eğitime başladım ve bitirmek üzereyim bugünde staja başladım.. Part tıme olarak girdiğim için satış hedefim yok :) bilgiler için teşekkür ederim.. bugün epey bi gözlem yaptım pzt günü asıl şubemde başlıyorum inşallah hayırlı olur :)

tatlım merhaba..bende yeni üyelerdenim..dün İzmir için part time gişe asis.için sınav daveti aldım ve çok kararsızımm..senn deneymlernden yararlanmak için sana yazaym dedim.şuanda verdikleri maaş ne kadar ve haftada kaç gün çalışılıyor..asli kadroya geçmek kolaymı? bilgilendirrsen çok sevinirmm cnmmm..dört gözle msjını bekliyorum...:nazar:

bende yeni uyelerdenim meraba.. Mülakata cagrıldım çok tedırgınım neler soruolar bı bılgınız varmı?

bende denizbankın 2 senelik gişe görevlillerindendim ama 5 ay önce dayanamayıp ayrıldım..banada dışardan bankacılık çok avantajlı bir meslekmiş gibi gelmişti.girebilmek için can atmıştım ama hüsrana uğradım.. hayatımda bu kadar stressli bir iş daha göremem herhalde,bi kere verdikleri paraa o kadar az kiii bedavaya çalışıooosun resmenn bide mesai saatleriiide cabasıı..ben hiçbi gün 6 da çıktığımı bilmem,7,5-8 normal çıkış saattlerimiz ekstradan da haftada bir iki gün 9u geçe çıktıığımızda oluooodu..az paraya canını vermeni istiioolar,öğlen yemek yiicekk bile bulamııoosun süreklii acale etmek zorundasın(tabi şuben yoğunsa) ..ben kaçtım kurtardım kendimiii...

merhabalar..garanti bankasının sınavına giricem sitelerde bazı soru tipleri var ama cevapları yok nasıl çözeceğimi bilmiyorum..özellikle şu soru örnekleri: 1) Ali Bey bankanıza geldi ve elindeki 1500 ytl. lik çeki 10 adet 5 ytl banknot , 8 adet 10 ytl. lik banknot şeklinde istedi ona ödemeyi nasıl yaparsınız?

2)Ahmet Bey parasının tamamının %5 ini çekiyor geriye 900 ytl 5 ykr si kalıyor, Ahmet Bey'in parasının tamamı ne kadardır?

3)Mehmet Bey parasından %5 faiz aldığına göre 2 yıl sonraki parası 500 ytl ise şu anda ne kadar parası vardır?

lütfen bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi? :KK43:

merhabalar..garanti bankasının sınavına giricem sitelerde bazı soru tipleri var ama cevapları yok nasıl çözeceğimi bilmiyorum..özellikle şu soru örnekleri: 1) Ali Bey bankanıza geldi ve elindeki 1500 ytl. lik çeki 10 adet 5 ytl banknot , 8 adet 10 ytl. lik banknot şeklinde istedi ona ödemeyi nasıl yaparsınız?

2)Ahmet Bey parasının tamamının %5 ini çekiyor geriye 900 ytl 5 ykr si kalıyor, Ahmet Bey'in parasının tamamı ne kadardır?

3)Mehmet Bey parasından %5 faiz aldığına göre 2 yıl sonraki parası 500 ytl ise şu anda ne kadar parası vardır?

lütfen bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi? :KK43:

Mrb,bende dün garanti bankası gişe asistanlığı pozisyonu için çağrıldım sınav yarın ve endişe ediyorum

Ben Garanti'nin üç mülakatını da olumlu geçtim. İhtiyaç dahilinde iletişime geçeceklerini söylediler. Avrupa Yakası için bu süreç çok uzar mı acaba? Bilgisi olan var mıdır ? :KK43:

Bende garanti banka sinin parti time gişe asistan ligi bölümüne başvuru yapmistim' si hava mullakatlara girdim eylül 2013 de havuzdasiniz ihtiyaç halinde irtibata geçeceğiz dendi mart 2014'çeyiz hala bi cvp yok. 6ay oldu daha ne kadar bekliyceeem

Bende garanti banka sinin parti time gişe asistan ligi bölümüne başvuru yapmistim' si hava mullakatlara girdim eylül 2013 de havuzdasiniz ihtiyaç halinde irtibata geçeceğiz dendi mart 2014'çeyiz hala bi cvp yok. 6ay oldu daha ne kadar bekliyceeem

olumsuz olmuştur canım o yüzden dönmemişlerdir normalde olumlu olsa en ideal 2 gün içinde dönüyorlar olumsuz oluncada pek dönüş yapmıyorlar 2 hafta içinde belli olur diyorlar ama 2 gün içinde belli oluyor

Merhaba arkadaşlar. Bende Garanti Bankası'nın gişe asistanlığı sınav ve mülakatlarını geçtim.dün olumlu sonuçlandığına dair bi mail aldım. Izmir için başvurmuştum. Süreç hakkında bilgisi olan var mı? İllere Yada bölgelere göre iş teklifi süresi fark ediyor mu? Teşekkürler...

X