hamilelikte sağlık ocağının önemi

Sağlık ocağı kontrollerinden memnun olan da var olmayanda :KK1: mesela ben

Aile hekimi beni gebeymişsiniz niye gelip kayıt olmadınız diye arayınca şok olmuştum. Neyse gittim kayıt oldum 2 doz aşımda bitti geçen aylık kontrole gelmediniz diye aradılar. Dedim yarın doktora gitcem zaten doktorun yaptığı testleri birde götürüp sağlık ocağına veriyorum.... doktora gittim sonra aile hekimine uğradım testleri bıraktım konuştum 2 gün sonra yine hemşire aradı gelmediniz diye bende dedim geldim doktorla görüştüm yok illa o da görecekmiş vallahi bana fenalık geldi artık zaten şeker çıktı hem kadın doğuma gidiyorum hem dahiliyeye hem diyabet merkezine hemde diyetisyene.... zaten 4 ayrı doktora görünüyorum birde sağlık ocağı araya giriyor bugün gitmişim nts de kalp atışlarını dinlemişler bütün testleri yapmışlar ayrıntılı usg bakılmış daha elindeki çubukla kalp atışını ölçüp kalp atışları normal demesin mi delirdim orada biliyorum normal olduğunu zaten 2 saat önce kendi doktorumda söylemişti. Bütün gün doktor doktor gez mecalin kalmasın birde sağlık ocağına git gereksiz yere

Hayır ben bi soracağım olsa rahatsız hissetsem bir sıkıntım olsa giderim ne diye her dakka arayıp taciz ediyorlar bunaldım valla sağlık ocağından

slm kızlar bende bugun saglık ocagına gıttım banada dvit 3 verdıler aynı zamanda maltoferı de doktorum vermıstı kulanmam gereklımı bılmıyorum bu dvıtı yoksa doktora mı danısmalıyım kafam cok karıstı
Bizim aile hekimide benim hamileligimi cok duzenli takip ediyor henuz tanısmamıs olsakda:)
Benide az once aradı aynı sekilde devit 3 damlayı ve 20 haftadan sonra tetanoz asısı olmam gerektigini soyledi.Elbette ben druma sormadan boyle birsey yapomayacagım.Zaten bircok sey drdan dra degisiyor...

aile sağlığı merkezlerinde gebelik takibini çok yararlı buluyorum.yapılması gereken kan ve idrar tahlilleri yapılıyor.gebelerin tansiyonu ölçülüyorbunların dışında ülkemizde gebelere dair istatistiklerin düzgün tutulabilmesi için ki bir ülkedeki bebek ve anne ölüm oranları o ülkenin kalkınmışlığını belirten en önemli değerlerdendir,ülkelerin sağlık hizmetleri değerlendirilirken çok cidiye alınırlar,aile sağlığı merkezine de gitmek ülkemize karşı borcumuz diye düşünüyorum.devletin bu işi sıkı tutması ve aile hekimlerine hesap sormasının nedeni bu ve bu sebeple gebeleri bu kadar arayıp kaçırmamaya çalışıyorlar.

hamileliğim boyunca hem özel doktora gittim hemde sağlıkocagının kontrolundeydim.ben çok memnun kaldım saglıkocagının hizmetınden.2 dozda tetonoz aşımı orda oldum.idrar ve kan tahlıllerım hep orda oldu.3 kez kan tahlılı ile turlu testler yaptılar.şeker yuklemede orda yapıldı.gununu bilearayıp anımsatmaları gercekten guzel bir hizmettı.

benim aile doktoru superdir arar sorar normalde bile benim ilk testleri o yapti kanda gebelik icin gittim kolestrol seker ne varsa bakmisti her ay gel yapalim bunlari dedi kayit yapti hemen benden heyecanli bebis icin sagolsun sever beni bende onu tabi

Valla benim doktorum ben sana olcağın aşıları söylerim eczaneden alır yaptırırsın dedi hiç gerek yok dedi.Tetenoz diye karma yapıyorlar dedi.Doktoruma güveniyorum ve 14.haftadayım daha kayıt bile olmadım :)

Valla benim doktorum ben sana olcağın aşıları söylerim eczaneden alır yaptırırsın dedi hiç gerek yok dedi.Tetenoz diye karma yapıyorlar dedi.Doktoruma güveniyorum ve 14.haftadayım daha kayıt bile olmadım :)

bende 10 hafta+2 günlüğüm sizin gibi kayıt olmadım ama kararsızım..

Ben de 18 haftalık hamileyim.

3. ayımda gittim kayıt olmak için. Bir arkadaş gitmen lazım aşı vuruyorlar çünkü demişti. Amaaaa keşke gitmez olaydım. Neden mi?

Gittiğim gün biraz kanamam oldu ben de telaşla sağlık ocağı diye hastane yerine oraya gittim. Doktorun yüzünü bile görmeden oradaki hemşireyle görüşmeye çalıştım. Kadın telefonda ablasıyla muhabbet ediyordu. Rahatsız etmiş oldum kendisini. Hamileyim kanamam var falan dedim. Tamam sen çık ben seni çağırırım diye gönderdi yüzünü ekşiterek. 20 dk sonra çağırdı içeri uyuşuk uyuşuk konuşmalar, saçma sapan seviyesiz sorular tam yarım saat oyaladı beni. EEEE KANAMAM NOLCAK dedim? Onu biz bilemeyiz kendi doktorunuzla görüşün dedi. Aptal kadın o zaman ne diye oyalıyorsun beni??!!!!

Neyse bugün tekrar gittim aşı olmak için. Sağlık ocağında in cin top oynuyor. Sadece 1 doktor var ve o da bir odada yemek yiyor. Öğle paydosu neden var acaba?? Hemşire de dışarda yine telefonda dedikodu yapıyormuş. Çağırttırdım ve bani bugün git Pazartesi gel kan testi yaparız falan diye salladı!!!

Bir şey demek istemiyorum ama aldıkları paralar haram olsun. Bir de çok çalışıyoruz diye ağlarlar! Nasıl olsa devlet para veriyor değil mi oh ne güzel! Çok dolmuştum oh yazdım rahatladım. :)

Sağlık ocağı kontrollerinden memnun olan da var olmayanda :KK1: mesela ben

Aile hekimi beni gebeymişsiniz niye gelip kayıt olmadınız diye arayınca şok olmuştum. Neyse gittim kayıt oldum 2 doz aşımda bitti geçen aylık kontrole gelmediniz diye aradılar. Dedim yarın doktora gitcem zaten doktorun yaptığı testleri birde götürüp sağlık ocağına veriyorum.... doktora gittim sonra aile hekimine uğradım testleri bıraktım konuştum 2 gün sonra yine hemşire aradı gelmediniz diye bende dedim geldim doktorla görüştüm yok illa o da görecekmiş vallahi bana fenalık geldi artık zaten şeker çıktı hem kadın doğuma gidiyorum hem dahiliyeye hem diyabet merkezine hemde diyetisyene.... zaten 4 ayrı doktora görünüyorum birde sağlık ocağı araya giriyor bugün gitmişim nts de kalp atışlarını dinlemişler bütün testleri yapmışlar ayrıntılı usg bakılmış daha elindeki çubukla kalp atışını ölçüp kalp atışları normal demesin mi delirdim orada biliyorum normal olduğunu zaten 2 saat önce kendi doktorumda söylemişti. Bütün gün doktor doktor gez mecalin kalmasın birde sağlık ocağına git gereksiz yere

Hayır ben bi soracağım olsa rahatsız hissetsem bir sıkıntım olsa giderim ne diye her dakka arayıp taciz ediyorlar bunaldım valla sağlık ocağından

al bende de o kadar zaten geblik stresli bide sağlık ocağı stres yaşatıyo...yaptıklarında bişey yok iğnemide oldum daha ne arayıp duruyorsun zırt pırt görmesi lazımmış en gittimde iğne yapıp gönderdi bişi yapmadı tartmadı bile dedim zaten bişey yapmanız diye neymiş 2. de bakılmazmış palavra yarın gidicem artık zaten agarlaşmışım ne otobüste beni süründürüyorsunuz...bide yokuş çıkılıyo inince:KK43::KK47::KK53::KK53::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

ben daha hiç gitmedim. yorumlarınızı okudum da gitmek faydalı sanırım. benim doktorum da bu konuda hiç yönlendirme yapmadı.

Bu sağlık ocağından doğumdan sonra da kurtulunmuyor maalesef :) Yarın bebişi götürücem her ay gene gidiyoruz bela gibiler valla :KK70: sadece tartacaklar onun için çocuğu oraya sürükle. Doktora gidince zaten tartıyor

insanlara iyilik yaramıyor sanırım,

ben ilk sağlık ocağına kaydolduğumda yeni evli olduğumu öğrenince gebe kalırsan haber vermen gerekiyor dedıler. arada bir de arayıp sordular. şimdi hamileyim ve sağlık ocağını aradım. normalde özel hastaneye gidiyorum. gebelıkte kan testıne bakmak ıcın bıle 25 tl aldılar ozelde. ozele gıtme gel hem kaydını yapalım. hem tahlıllerını yapalım ozelde ucretlı dedı ebe. hem takıp edıyorlar hatırlatıyorlarsa ınsanlar daha ne ıstıyor anlamıyorum.

insanlara iyilik yaramıyor sanırım,

ben ilk sağlık ocağına kaydolduğumda yeni evli olduğumu öğrenince gebe kalırsan haber vermen gerekiyor dedıler. arada bir de arayıp sordular. şimdi hamileyim ve sağlık ocağını aradım. normalde özel hastaneye gidiyorum. gebelıkte kan testıne bakmak ıcın bıle 25 tl aldılar ozelde. ozele gıtme gel hem kaydını yapalım. hem tahlıllerını yapalım ozelde ucretlı dedı ebe. hem takıp edıyorlar hatırlatıyorlarsa ınsanlar daha ne ıstıyor anlamıyorum.

aynen canım bende seninle aynı fikirseyim bende ilk evlendim zaten bekarkende aynı sağlık ocağı aynı hekim aynı hemşireye gidiyordum evlenince aynı semte oturunca aynı şekilde devam ettik hemşiremiz sağolsun çok iligli bu konuda evlendim 2 yıl sonra gebe kaldım ama o iki yıl annemi babamı her gördüğünde beni sorardı napıyo bebek düşünüyormu düşündüğü zaman geldin tahlillerini yapalım vs. vs. vs. yani gebe kaldığım da özel bir doktorum vardı ilk ay gittim doktora 1 ayda dünya para döktüm özel dokturumun isteklerine muayene ücretine aile hekimime gittiğimde 7 haftalıktı aile hekimi resmen kızdı bana ne gerek var bu kadar para veriyosun bu tahlillere o doktora diye sonra oturdum düşündüm mantıklı geldi hekimin dedi artık gitmiyorum özel doktora aile hekimi zaten ilgili yapılcakları sana söylüyor bedavaya tahlillerimi yapıyorum orda arıyorlar soruyorlar artık sgk kapsamında özel bir hastaneye gidiyorum doğum yapmak istediğim hastene ve aile hekimliği bu yeterli bence tabi herkez bizim gibi şanslı olmayada biliyor kimi hekimler cidden baştan sağma davrana biliyor yanlış yönlerndire biliyor ama biz şanslıyız bu konuda toplamda 2 ay özel doktora gittim ciddi para döktüm gereksiz yere onun yerine bebeğime eşya alırım yatırım yaparım daha iyi herkeze sağlıklı gebelikler dilerim

ay gercekten bu insanlar bi garip ya sukretceklerine bide kapris ustune kapris. saglik ocaklarida sizin yolunuzu gozluyodu ne guzel ozellere para niye yatiralim ki ben 7+3 um hemen bu hafta gidip kayit olucam ve takiplerimi hem ozel de hem ssk da devam etcem insallah helal olsun ya bu uygulama super. gayette temiz saglik.ocaklari guvenilirde gayet ilgili alakali ben cok memnunum...

Bende o kadar memnunum ki kızlar maddı durumu süper olmayan için öZel hastane kadar ılgılı hemşirelerim çiçek gıbı yuzume gulen bır aıle hekımlığım var hepsınden allah razı olsun ıyıkı varlar ben gıtmesem evıme geliyolar daha ne olsun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benide pazartesi günü hemşiremiz aradı saglık ocagından aşı olman lazım gel yarın ded,. doktora sordum ve gittim. kilo tansiyon ölçmü, idrar testi yapıldı.bebegin kalp atışlarını dinledik ve aşı oldum. bir ay sonra yine geleceksin dedi. gayet ilgiiliydier.

bende evlilik dolayısıyla doğduğum şehirdeydi doktorum almamıştım ama hamile olduğumu öğrenince hemen burada bir doktora kaydoldum ana sağlığında bence de faydalı

kızlar sağlık ocaklarında hamilelik tahlillerini ve tetkiklerini yaptırabiliyormuyuz özelde pahalı oluyor. yaptırabiliyorsak süreç nasıl yardımcı olur musunuz

bak konuyu görünce aklıma geldi sinirlendim şimdi:KK62:
saglık ocagından ebe beni tetanoz aşısı iiçin 4. ayda arayacağını söylemişti
bu ebe hanım beni niye arayıp aşıya çağırmadı ya:KK62::KK62::KK20:
illa gidip gırtlak mı sıkmak, ümüğe mi basmak gerekiyor ki işlerini yapsınlar diye:KK67:
cin tepeme çıktı yine:KK62:

X