Bebek Beslenmesi İstahsiz cocuklara cozum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
slm arkadaslar bendede aynı dert var inanın kafayı yemek üzereyim oglum27 aylık ve hic bisey yemiyor makarna haricinde bu icecekten bende istiyorum ama zannetmiyorum bulabilecemi.

Son düzenleme:
aa bursa da varmıymış bende düşünüyordum ama benim kızım 25 aralıkta 6 ayını dolduruyor verebilirmiyim ?

ben aydın kıpada buldum.fıyatıda 18 lıra.1 e sekız olcude su ıle karısıyo.dr umuzada sordum verebılırsın dedı.bır ıkı gun oldu basladık.bakalım bızdede işe yarıycakmı daha sonra sonucu yazarım.

ilginç bi konu valla keşke iştahsızlığa çmzüm olsa ama bn duymadım bakiim bi marketlere madem doğal bişii .ama zaten iştahsızlık için şurup diye bişii yokmuş eczacım ve dr bana öle demişti iştah şurubu sandığımız şey zaten vitaminmiş yani normalde vitamin veriyorlarmış çocuklar onun etkisiyle iştah artıyormuş o nedenle bu granadın dediğiniz şey de mantıklı.fakat ne olursa olsun doktorlarımıza danışmak lazım yinede

yahu arkadaşlar granadini bulan ve deneyen arkadaşlar nolur sonucu yazın vermediğimiz vitamin yapmadığımız şebeklik kalmadı yesin diye birde ümraniye carfourda buldum diyen arkadaşa sesleniyorum ben carforunun altını üstüne getirdim bulamadım birtek granini diye bişey var aynı şeymi lütfen ya metroda var demiş bir arkadaş orda bulabilirmiyim

bu konu üzerine sayfalarca yazılmış da konuyu açan arkadaş haricinde ve bir kişi dışında(mahmuriye sanırım) kimse sonucunu, etkisini yazmamış...yani ancak nereden alınıyor adı ne , bulunca da iş bitiyor...birbirimize yardımcı olmaksa amaç sonuçları da paylaşsak ya?

umarım iştahsız çocuklara çözüm olur benim oğlumda zaman zaman iştahsızlık yaşıyor ama genelde bir sebebe bağlı oluyor hastalık vs paylaşımın için teşekkürler

Buyuk kizim 2 yasindayken hastalanmisti, o zamana kadar istahi iyiyken, hastalandigi donemde yiyemedigi icin sanirim midesi kuculmus ve birsey istemiyordu.. Ben de doktorumun tavsiyesiyle, yemeklerden 20 dakika once vitamin verdim (polyvisol) Herhangi bir cocuk vitamini olabilir. Yavas yavas istahi acildi. Bir hafta gibi bir surede normale dondu. Hep istahsiz kalacak diye dusunmeye baslamistim. Ama bu yontem ise yaradi. Vitamin midesini kazindiriyormus.
Bir de bizim doktorumuz diabet uzmaniydi ayni zamanda. Saglikli beslenme adina ilk bastan beri yardimci oldu. Ek gidya geciste vs hic sorun cekmedik. Ogunlerin duzenli olmasi 15 dakika sapma bile kucuk cocuklarda acligin gecmesine neden olabiliyormus. O yuzden ogunlerin saatlerinin duzenli olmasi cok onemli. Aralarda asla abur cubur cinsi cikolata biskuvi vs vermedim. 3 yasindan sonra basladik onlara ve eger vereceksem yemeklerin hemen ardindan tatli niyetine verdim. Su an 5 yasinda ve haftada 2 yi gecmez abur cubur-kek pasta, cunku anlik kan sekerini yukseltir ve istahini keser. Bunun yaninda meyve sularini da hic tavsiye etmedi, sut icsin onun yerine dedi gunluk 500ml. yi gecmeyecek sekilde.. Iste bu sekilde besleniyor. Su an buyuk kizim 5 yasinda 27 kilo ve 123 cm, kucuk kizim 3 yasinda 18 kilo 104 cm. (masallah). Bir de hocanin soyledigi birsey vardi, "amac, genleri ve dis etkileri birlestirip en saglikli bireyi yetistirmek". Gercekten de soyledikleri cok mantikli. Bu yontemle, kalp damar, tansiyon, seker vs. hastaliklari riskini de minimuma indirilecegini soyluyordu. Cunku insanin vucudunun temeli -9 ay10 gun ve 2 yas arasida atildigini ve bu yaslardaki beslenmenin cok onemli oldugunu soylerdi. Simdi farkli bir sehirdeyiz doktorumuz farkli ama onun tavsiyelerini hala uyguluyorum. Umarim yarari olur sizlere de, bende ise yaradi..
Tum yavrulara saglikli, istahli ogunler diliyorum..

merhabalar benim kızımda 2,5 yaşında ve çok yemek seçiyor yani iştahsız..bende en sağlıklı yollardan beslenmesini sağlamak için bakkaliye ürünleri yani cips,bisküvi vs. den uzak tutuyorum.Meyve sularımı kendim yapıyorum şu ana kadar dışardan meyve suyu içmiş değil,cips ağzına bile değmedi ve seveceğini de sanmıyorum.1 yaşından itibaren çok az kilo alıyordu ayda 200 gr gibi..ama bu yazdan itibaren kızıma kara üzüm,badem,ceviz gibi yemişlerle her sabah tarçınlı ballı karışım yediriyordum,iştahı hala aynıydı.Geçen hafta doktor kontrolümüzde kilosunu görünce şaşırdım azıcık yediği halde 5 ayda 1,5 kilo almış.Hiç beklemiyordum doktorum verdiğim şeylerin besleyici olduğunu söyledi sizlere de tavsiye ederim bisküvi,cips vs. vereceğimize kuru yemişlere özellikle kuru kara üzüme alıştırmamızda yarar var,ben faydasını gördüm tavsiye ederim...

Merhaba benim kısımda aşırı iştahsız aç yaşıyo sizin yazınızı okuyup heyecanla sipariş verdim dogrumu acaba aldıgım.nasıl vermeliyim ve nezman etki etmeye başlıyor

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 33
X