Bebek Beslenmesi İstahsiz cocuklara cozum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba ben de kadıköydeki carrefoura baktım daha önce bahsettiğim gibi fo marka sirop d'arome diye birşeye rastladım ama o değil elif in sözünü ettiği şuruba benzemiyor. sen hangi carrefour da buldun markası ne cevap yazarsan çok yardımın olur

arkadasim burada senin dedigin gibi birkac arkadasda fo marka bulduklarini, aldiklarini soylemisti simdi burasi ve orayi bilemedigim icin birsey diyemiycem fakat
bunlarin birde sulandirilmis olarak satilanlari var hatta asitli olanlari var asitli olanlar degil ama sulandirilmis olanlarda belki olabilir ben denemedim sahsen ben kendim sulandirmayi tercih ediyorum carrefour da o reyona bakanlardan yardim isteseniz olmaz mi bilemiyorum, inanin yardimci olmak istiyorum
Allah izin verirde seneye gelebilirsem tr'ye arabaya bol bol granadin doldurucam canim umarim ulastirabilirim, sen o zamana kadar bulabilsen keske

arkadasim burada senin dedigin gibi birkac arkadasda fo marka bulduklarini, aldiklarini soylemisti simdi burasi ve orayi bilemedigim icin birsey diyemiycem fakat
bunlarin birde sulandirilmis olarak satilanlari var hatta asitli olanlari var asitli olanlar degil ama sulandirilmis olanlarda belki olabilir ben denemedim sahsen ben kendim sulandirmayi tercih ediyorum carrefour da o reyona bakanlardan yardim isteseniz olmaz mi bilemiyorum, inanin yardimci olmak istiyorum
Allah izin verirde seneye gelebilirsem tr'ye arabaya bol bol granadin doldurucam canim umarim ulastirabilirim, sen o zamana kadar bulabilsen keske

samimiyetin için sağol ben gezdiğim marketleri iyice analiz ettim bulduğum şurubun içeriğinde asit olduğu yazıyor ve sadece meyvenin aroması var özü yok. Allah bir şekilde yardım eder inşallah senin canın sağolsun

hayır bulamadım canım arkadaşım, ama o kadar takma kafanı dediğim gibi canın sağolsun , inan beni çok duygulandırdı ilgin çok sağol
sevgilerimle

yazını bugün okuyabildim.sorununu çözmene sevindim.darısı başına.buralarda bulabilirmiyim bilmiyorum ama arayacağım.kızım 4 yaşında ve 1 senedir iştahsız.sadece yoğurtlu makarna ve mercimek çorbasını gönüllü yiyor.:bbo:birde kahvaltısını güzel yiyor.bazen çıldıracak gibi oluyorum.(çoğu zaman)nolur bana başka çarelerde paylaşmak istiyorum.senağlama

elifcim bende belcikada yasiyorumm benim kizimda cokk istahsiz sana sormak istedigim bisey var ev doktoruna mi goturdun sen yoksa hastaneye mi bide granadin ben direkk apotekden istesem vermezmi aceba ayy bende alaca umarim ise yarar sevgiler canimma.s.

sukriye ne yaptin aldinmi denedin mi? mesajimi okudun mu?

ankaradayım ankaradan bulan gören duyan varsa mümkünse özel mesaj atsın yalvarırım....
kafayı yemek üzereyim....

koca bir gunu bır bardak sütle geçiren 4 yaşında bir kızım var !!!!!!!!

ankaradayım ankaradan bulan gören duyan varsa mümkünse özel mesaj atsın yalvarırım....
kafayı yemek üzereyim....

koca bir gunu bır bardak sütle geçiren 4 yaşında bir kızım var !!!!!!!!

Allah yardımcın olsun çünkü iştahsız çocukla uğraşmanın ne kadar zor olduğunu ancak başına gelen bilir , ben de bu şurubu çok aradım ama bulamadım hala oyunlarla zorla yedirmeye çalışıyorum , eğer yurtdışında bir tanıdığın varsa belki ona getirtirebilirsin
kolay gelsin:teselli:

burada bazı kilişler bulduklarını yazmışlar ama gelişmelerden haberdar etmemişler türkiyeden buldukları şurubun nerede olduğunu ve işe yarayıp yaramadığını yazmamışlar , paylaşırsanız inanın cok sevineceğim ve birçok kişiye yardımınız dokunacak

reyhantuana
arkadaşım bende kızımın iştahsızlık problemini doktorumun tavsiyesi üzerine kara üzümü kaynatıp suyunu içirdim blendırdan geçirip posasını süzerek ,süperrr iştah açıcı valla kesinlikle deneyinnnn

senin bu yazını gördüm, yalnız birşey aklıma takıldı taze üzüm mü yoksa kuru üzüm mü olacak bir de günde kaç defa ne zaman verilmesi gerekiyor ?
çocuğum çok iştahsız ne yapacağımı şaşırmış durumdayım cevap yazarsan çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

Tulips işe yarıyormu cidden bu kara üzüm suyu ve posası. İskelet bir kızım varda Denemek istiyorum. Birde inatki üzümü kaynatsam bile içmem Allah içmem diye tutturur. Ay imdat yaa kafayı yiycem.:1no2:

benimde yeğenim 3 yaşında hiç bişey yemiyo zorla veriyoz artık hep arkasından dolaşıyo annesi hiç acıktım demiyo nasıl yaşıyo anlamıyorum aç susuz bende kızkardeşime önereyim bakalım kullansın saol canım teşekkür ederim

okyanus sukriye cevap vermemis ben yazayim apotheke almanca eczane demek canim.
Benim oglumda zaman zaman olan bisi duruma gore cozum uretiyorum.Alman annelere bakiyorum onlar hicbu konuda dertli diiler aksine cocuk normal kilosundaysa tamamdir sisko olmasin derdindeler.Oncelikle tavsiyem doktora gosterin olcsun sonra o desin cocuk yeterli beslenmiyo.Sanki biz annelerde cocuga yeterince bakamiyoruz gibi bi his oluyor ayrica ilk dogudgu uaylardaki gibi cok yemesi gerekmiyo yavasliyo buyume daha sonra.Sanki bu istahsizlik sikayetlerinin %40 i annelerin abartmasi gibi geliyor bana.Doktora ben bi kez bisi yemio dedigimde hic bisi yemese bayilmasi ve serum takmamiz gerekirdi dedi o an benim oglan kosusturuyordu adam hakli ya dedim.Az yiyo yani diye lafi cevirdim oda neler yedigini sordu bende saydim adam bence fazla bile dedi.Bu arada cocugun beslendigini kilosu yada yemesi istahi degil boyu belli ediyor.Ailedende gelen bisi boy ama duzgun beslenen bi cocuk kiloya degil boya gidiyor.Hatta bizim doktor ben seviniyorum bizim tipimize benzicek dediginde hakikkatten turk erkekleri hamburg lu erkekelrin yaninda nasil gobekli kalcali felaket duruyolar yok istemem dedim cocugu kendi haline birakayim en iyisi o bilir ne yiyecekse.Doktorun bana tavsiyesi cikolata seker gibi seyleri tuketmemesi zaten karni acikinca cikolata yiyor sonrada yemekten kesiliyor bu istahsizlik degil dikkatli ol doyduktan sonra ver cikolata dedi oyle yapiyorum tabii doyduktan sonra az bisey yiyor.Benim oglanda tespit ettigim birseye de ortamda dikkatini ceken bisey yeni bir ortam vs gibi bi durum olduysa istahi duruyor.Ilgisi tamamen o konuya yoneliyor.Gecen sene tr ye gittigimizde etraf diger cocuklar la ilgilenmeten yemek yemez olmustu o sirada malatya li komsum dut pekmezi vermisti bana cayinin icine her sabah bi kasik karistirip vermistim faydasini gormustum.Burazda cocuk icin yemek adabi ile ilgili bu istahsizlik.Cocuk bence kendi kendine oturmaya basladigindan itibaren her ogun aile fertleri ile birlikte once mama sayndalyesi sonra sandalyede sofraya oturtulursa yemek yememe gibi bir problem yasamiyor.Birde anne ile inatlasa konusu olarka algiladiysa anne yanmistir aman cok bilinmeyen bi denklem bu cocuk ne zor dimi insallah hamile bi arkadas okumuyodur bizi:))

merhaba arkadaşlar buradan okyanus elife sesleniyorum benimde 4 yaşında ve bütün bir günü hiçbirşey yemeyerek geçiren bir kızım var. Grenadıne'yi çok aradım ama bulamıyorum samsunda yaşıyorum sıropde Karamel diye bir şey buldum fakat almadım içki reyonundaydı su gibi sıvı birşeydi sizin bahsettiğiniz daha koyu kıvamlı galiba bana iyice anlatırsanız çok sevinirim üzülmekten her gün başım ağrıyor kızım hiçbirşey yemiyor ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardımcı olun.Sevgiler.

merhaba arkadaşlar bende marketlerı dolaştım bulamadım istanbul da oturup da bulan arkadaşlar varsa banada yazsın lütven nerde oldugunu bende alım şimdiden teşekkürler

arkadaşlar ben o şurubu buldum ümraniye carrefurr da meyve suyu reyonunuda almak isteyenlere bilgi olsun tadıda çok tatlı güzel meyve şurubu zaten sevgıler

X