Bebek Beslenmesi İstahsiz cocuklara cozum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba okyanus ben hafta sonunda metroya baktım sirop de granadine var ama granadine nar demekmiş yani nar suyu konsantresi gibi bir şey markası FO idi. senin bahsettiğin de bu mu acaba? cesaret edip alamadım.satıcı çocuk abla bu çok tatlı şurup gibi bişe dedi.doğru mu?çikolatalısı,nanelisi,narlısı,bademlisi filan vardı.Doğru şeye mi baktım acaba?Yardımcı olursan çok sevinirim.

merhaba okyanus ben hafta sonunda metroya baktım sirop de granadine var ama granadine nar demekmiş yani nar suyu konsantresi gibi bir şey markası FO idi. senin bahsettiğin de bu mu acaba? cesaret edip alamadım.satıcı çocuk abla bu çok tatlı şurup gibi bişe dedi.doğru mu?çikolatalısı,nanelisi,narlısı,bademlisi filan vardı.Doğru şeye mi baktım acaba?Yardımcı olursan çok sevinirim.

dogru canim,dogru bulmussun evet cok tatli surup gibi yani zaten surup ben meyveli olanlarini tercih ediyorum ama dene cocuk en cok hangisini severse onu kullan ama dedigim gibi meyvelisi daha iyi olur sanirim ben frambuazli kullaniyorum suan cileklisini ve narlisinida kullanmistim ama benim cocuk suan bunu begeniyo o yuzden onu kullaniyorum
degisik markalari mevcut granadin seni yaniltmasin zaten marka ismi degil icecegin ismi "granadine de sirop"(granadin surubu) diye aradiginda degisik markalarda bulursun zaten bulmussun nbulamayanlar icin yeniden yazdim canim sevgiler kolay gelsina.s. bebisini opuyorum:nazar:

ben de oğlumun iştahsızlığından çok çektim hala da çekiyorum umarım bulurum ve de işe yarar
bu arada kullanan diğer arkadaşlarda da işe yaradı mı paylaşırsanız sevinirim

arkadaşım bende kızımın iştahsızlık problemini doktorumun tavsiyesi üzerine kara üzümü kaynatıp suyunu içirdim blendırdan geçirip posasını süzerek ,süperrr iştah açıcı valla kesinlikle deneyinnnn
kurusunumu yoksa tazesinimi canım bir belirtirsen beni çok ihya etmiş olursun

YA NE YAPACAKSINIZ TOMBUL ÇOCUĞU.
ÖNCE ŞİŞMANLATIYORUZ SONRA BİRAZ BÜYÜDÜĞÜNDE DE ZAYIFLATACAĞIZ DİYE UĞRAŞIYORUZ.
EĞER ÇOCUĞUN KİLOSU YAŞINA GÖRE NORMALSE BENCE İŞTAHINI AÇMAYA HİÇ GEREK YOK...

YA NE YAPACAKSINIZ TOMBUL ÇOCUĞU.
ÖNCE ŞİŞMANLATIYORUZ SONRA BİRAZ BÜYÜDÜĞÜNDE DE ZAYIFLATACAĞIZ DİYE UĞRAŞIYORUZ.
EĞER ÇOCUĞUN KİLOSU YAŞINA GÖRE NORMALSE BENCE İŞTAHINI AÇMAYA HİÇ GEREK YOK...

zaten ben çocuğum tombul olsun istemiyorum ki bunun için de uğraşmıyorum benim amacım dengeli bir şekilde ihtiyacı olduğu besinleri yeteri kadar yemesi
ama sanki ağzına zehir vermişim gibi bağırmasını istemiyorum yada beni uğraştırmasını canım

mehaba okyanus elif bugün birçok yerde araştırdım akmerkez deki markete gittim kadıköydeki carrefoura gittim istanbulu dolaşarak geçti günüm ama maalesef bulamadım , yalnız carrefourda içki reyonunda türk malı olan sirop d'arome diye birşey buldum bu değildir sanırım çünkü ithal falan değildi üretim yeri istanbul yazıyordu ama aramaya devam edeceğim
sevgiler canıma.s.

valla bişey diyimmi iştahlı olacağına çocuklar iştahsız olsun benim oğlum çok iştahsız cılız bi çocuktu ve ben yavrumun iştahsızlığını her geçengün kafama taktım iyi bişeymiş gibi çocuğa ne bulduysam teptim çocuğun midesi 7 yaşından sonra açıldı birden kilo almaya başladı 10 kilo fazlası vardı ve diyetisyene gitmek zorunda kaldık allaha şükür verdi 10 kiloyu 2 çocuğumda iştahsız onu kendi haline bıraktım ilkinde yaptığım hatayı asla ikinci çocuğumda yapmadım

haklısındır kendi çocuklarınla kıyaslıyorsun doğal olarak , ama benim çocuğumun sevdiği hiçbirşey yok sevdiği içecek bile yok meyve suyunu veya ıhlamuru bile oyunlarla vermeye çalışıyorum , kendi haline bıraktığım da oldu sabahtan akşam ona kadar birşey yemedi sadece öğle vakti 2 kaşık yoğurt vermiştim o kadar , anlamıyorum bir insan nasıl olur da tüm gün boyu ve akşam dahi acıkmaz ve saat onda yine zorla vermiştim aç yatmasın diye
umutla düzelmesini bekliyorum inşallah düzelir Allah herkesin yardımcısı olsun çünkü gerçekten çok zor

icecream merhaba ben aslen yozgat ve kayseri 'nin tam ortasinda bogazliyan ilcesindenim kayseriyi iyi bilirim ve cok severim umarim bu yaz oraya geliriz tanisiriz .bu ilac degil bir icecek meyve ozlerinden olusan koyu pekmez kivamli herturlu markette bulabilecegini saniyorum fakat tam olarak bilmiyorum turkiyede bulunuyormu yoksa senin icin tedarik etmeye calisirim cocugundaki istahsizlik probleminin cozulmesine sevinecegim inan umarim bulabilirsin yoksa haber ver

merhaba arkadaşım istaksızlık sorununu nasıl çözdüğün beni etkiledi, ben o dediğini bulamadım aramama rağmen sadece içki reyonunda üretim yeri istanbul olan fo marka sirop d'arome isimli bir şuruba rastladım içeriğini okuduğumda meyve özünden bahsetmiyordu sadece meyve aroması varmış ve koyu değil meyve suyu kıvamındaydı.
herneyse bu yaz bitmeden türkiyeye gelecek misin cevap yazarsan çok sevinirim a.s.

bayanlar size cocugumun istahsizlik problemini cozme konusunda verdigim savasi anlatmiycam cunku inanin okumaktan bunalacaginiz kadar uzun bir yazi olur.Zaten cocugunun istahsizlik sorunuyla bogusmus olan anneler eminim beni anlarlar ve neler denedigimi tahmin ederler;doktorlar,vitaminler,suslu yemekler,yemek oyunlari.kasikla arkasindan dahi kosturdum,internette arastirdim vs....Ilk cocugumdu tecrubesizdim bu yuzden kendimi sucladim falan filan..... neyse cocugum su an iki bucuk yasinda ve bundan 5 6 ay once ishal oldu.biz Belcika'da yasiyoruz ve ishalin 2.gununde hemen bir belcikali doktora goturdum onemli olmadigini bol bol su vermemi soyledi.Tabii ben hemen cocugun istahsizlik problemini sordum ve Turkiye'den aklimda kalan(hani cocukken bize zorla sise sise icirdikleri)istah surubunu vermesini soyledim.Doktorum bana:'oyle bir surup henuz icad edilmedi,istah surubu diye verilen seylerin gercekte ilacin yan etkisi oldunu ve sadece 1 2 ay surdunu soyledi' ve bana GRANADIN'i onerdi.Granadin uzum, cilek, ahududu, frambuaz vs.gibi meyvelerin ozunden yapiliyo ve katki maddesi olmadan hazirlaniyo.1 1,5 litreliksiseyi sulandirarak 5 ila 7 sise elde edebilirsiniz daha koyu kivamli olarakta kullana bilirsiniz daha az sulandirarak.cocuguma 5 6 aydir iciriyorum ve mucize herseyi ve herseyi yiyor hatta artik o benim arkamdan kosuyor,eskiden benim onun arkasindan kostugum dusunulurse kesinlikle SUPEEEERRR.Ben su an cok mutluyum cunku oglum gelisimi icin gereken vitaminleri,minarelleri vs. aliyor. Hemde kendi istegiyle yiyerek.oglumun istahsizlik problemini cozdugu icin o belcikali doktoru tekrar ziyaret ettim hediye goturdum tesekkur ettim annelere tavsiye ederim sorunuz varsa yardimci olurum sevgiler:çiçek:

elifcim bende belcikada yasiyorumm benim kizimda cokk istahsiz sana sormak istedigim bisey var ev doktoruna mi goturdun sen yoksa hastaneye mi bide granadin ben direkk apotekden istesem vermezmi aceba ayy bende alaca umarim ise yarar sevgiler canimma.s.

arkadaşlar bahsettiğinız meyve suyunu dün akşam okudum sabah soluğu carrefour da aldım içki reyonunda satılıyor nar ve cilek olanını aldım deniycem gelişmeleri sizinle paylasırım inşaallah işe yarar çünkü benimkiler ikiz uğraşması çok zor

merhaba arkadaşım istaksızlık sorununu nasıl çözdüğün beni etkiledi, ben o dediğini bulamadım aramama rağmen sadece içki reyonunda üretim yeri istanbul olan fo marka sirop d'arome isimli bir şuruba rastladım içeriğini okuduğumda meyve özünden bahsetmiyordu sadece meyve aroması varmış ve koyu değil meyve suyu kıvamındaydı.
herneyse bu yaz bitmeden türkiyeye gelecek misin cevap yazarsan çok sevinirim a.s.

arkadasim msj ini bugun gordum, sanirim buldugun degil, sirop de granadine olmasi lazim sanirim
carrefour'larda olmasi lazim...
turkiye'ye bu yaz maalesef gelemiyoruz, keske gelseydik seve seve getirirdim..
ama olurya gelecek olursak yine yardimci olmak isterim

elifcim bende belcikada yasiyorumm benim kizimda cokk istahsiz sana sormak istedigim bisey var ev doktoruna mi goturdun sen yoksa hastaneye mi bide granadin ben direkk apotekden istesem vermezmi aceba ayy bende alaca umarim ise yarar sevgiler canimma.s.

oncelikle sanada Allah sabir versin...
ben ev doktorunu aramadim bile, cocuk ishal olmustu ishal kesilmeyince 2. gunu gece ani kararla acile goturmustum, ishalin onemli boyutlarda olmadigini soylemisti doktor tabi ben yine istahsizligindan bahsettim(ne alakaysa)
cunku herkese bundan bahsedip bir yolunu bulmaya calisiyordum, herneyse yani aile doktoru degil hastanenin acilindeki doktorun tavsiyesi idi..
bilemiyorum arkadaslar bende gayet olumlu, umarim tr'yedeki arkadaslar bulabilir onlarda yararini gorur insallah...burda benden sonra bir arkadasim denedi oda memnun
bu arada sevgili sukriye sen belcika flamandasin ben wallone dayimyani fransizca bolgesi oyuzden flamanca bilmiyorum apotek kelimesinide flamanca arastirdim bulamadim maalesef...
ne demek istedigini yazarsan turkce yada fransizca yahut ingilizce anlarim
apotek derken eczane mi demek istedin acaba kiz kafami karistirdin
ilac degil biliyorsun icecek marketlerde var ama asitsiz ve koyu kivamlisini tercih edersen ve istege gore sulandirarak verirsen olumlu sonuc alacagin kanaatindeyim sevgilera.s.
apotekle ne demek istedin beni aydinlat ama lutfen simdi ben catlarim:uhm:

arkadaşlar bahsettiğinız meyve suyunu dün akşam okudum sabah soluğu carrefour da aldım içki reyonunda satılıyor nar ve cilek olanını aldım deniycem gelişmeleri sizinle paylasırım inşaallah işe yarar çünkü benimkiler ikiz uğraşması çok zor

canim umarim olumlu sonuc alirsin birde ikizlerin varsa offf Allah yardimcin olsun seninde canim,kolaylik versin gule gule buyut bebisleri bulmana sevindim canim tekrar kolay gelsin, gelismeleri bekliyorum
sevgiler...a.s.

arkadaslar Allah hepimize kolaylik versin, biliyorum cok zor belki fazla dusunmemek lazimdi bu istahsizligi fakat olmuyor iste cocugun o yaslarinda alamadigi besin degerleri beni cok bunaltiyordu, evet biliyorum eninde sonunda duzelicekti fakat bu yaslarda cok onemliydi bu yuzden tecrubesligimden dolayi hep kendimi sucluyor agresiflesiyordum,ama simdi mutluyum...
insallah sizlerde bu konuda mutlu olursunuz, sizdede ise yarasa cok sevinecegim
hepinize sevgiler

merhaba ben de kadıköydeki carrefoura baktım daha önce bahsettiğim gibi fo marka sirop d'arome diye birşeye rastladım ama o değil elif in sözünü ettiği şuruba benzemiyor. sen hangi carrefour da buldun markası ne cevap yazarsan çok yardımın olur

arkadasim msj ini bugun gordum, sanirim buldugun degil, sirop de granadine olmasi lazim sanirim
carrefour'larda olmasi lazim...
turkiye'ye bu yaz maalesef gelemiyoruz, keske gelseydik seve seve getirirdim..
ama olurya gelecek olursak yine yardimci olmak isterim

ilgin ve duyarlılığın için çok teşekkür ederim canım bebeğini sağlıcakla büyüt

X