Bebek Beslenmesi oto koltuğu/ana kucağında uyumak sakıncalı mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

inciragaci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2010
106
2
Anladığım kadarıyla bu oto koltuğu/ana kucağı'nın eğimli şekli bebeklere uygun yapılmış. Peki bebeğin oto koltuğu/ana kucağında uzun süre yatması,uyuması sakıncalı mı? Ben evde de ana kucağı olarak kullanıyordum, 1,5 saatten fazla yatması uygun değil diye duydum. Öyleyse bunlara neden ana kucağı demişler?Bu konuda bilgisi olan var mı?

ben sadece gündüz uykusu için kullanıyordum ana kucağını. 45 dk falan uyuyordu. 5. aydan sonra ana kucağında durmuyor zaten

ben bebeğim doğmadan önce almıştım.yurt dışında o olmadan hastaneden çıkarmıyorlarmış işte şöyle iyi böyle iyi.bir de dediler ki ana karnında yattığı pozisyonmuş falan.bebeğim doğdu.koştur koştur annanesini yolladım.şu ucuz portbebeler var ya onlardan aldırdım.15 gündür kullanıyorum gayet de memnunum.çocuğum en az bir aylık olana kadar da o eğimli şeyi kullanmayacağım.yahu o şekilde ben bile duramam.bebeişim nasıl uyusun hiç içime sinmedi valla....

boynuna dikkat edin çenesi ne kadar göğsüne yakınsa o kara tehlikelidir. ben chicco otofix aldım hiç memnun değilim.. şikayet ettik ama iade süresi geçtiği için bişey yapamayız dediler.. ben de bi kullanıyorum bi kullanmıyorum... çok sinir bozucu.. size de ana kucağında uyutmanızı tavsiye etmem koltuğa yatırıp yanına bir sandalye çekin daha iyi o pozisyonda uyuyarak dinlenemez ki insan.. siz rahat edebilir miydiniz?

ben oto koltugunda uyutmuyorum,gercekten cok rahatsiz gorunuyo yavrular icinde,ama gun icinde mutfakta isimi yaparken de onu yanima aldigmda oto koltuguna yatiriyorum,koltugu da iyice geriye dogru sabitliyorum ki bebisim yatar pozisyona gelsin,bacaklari da hafif havada sekilde.

X