B12 Vitamini ve Beslenme

ben vejetaryanım ama süt ve süt ürünlerini seviyorum...ömrüm boyunca hiç et yemedim.. bende de var mıdır acaba b12 eksikliği...

haftada bir et ve her gün yumurta, peynir yiyen bende bile b12 vitamin eksikliği çıktı. şaşırdım doğrusu!!!

Asıl olarak balıkta, süt, sütü ürünleri, yumurta ve dan etinde bulunması sebebi ile özellikle vegan beslenmede eksikliği hissedilecektir. B12 sebzelerde ve meyvelerde bulunmaz.

Yesil sebzelerde vitb12 var.

arkadşalr aranızda beneksol b12 kullanan var mı varsa yan etkisini gördüler mi cevap verirseniz sevinirim :):KK34:

benim yediğim eti kasaplar bile yemiodur ama nedense b12 eksik çıktı..ve hergün süt içmeye çalışırım neden böyle oldu anlamadım:KK53:

slm arkadaşlar bendede sürekli baş dönmesi luyo sabahları beynim uyuşmuş bi şekilde uyanıyorum kalkmakta çok zorluk çekiyorum.ve bütün günümü saolnda yatarak geçiriyorum sürekli beynim uyuşuyor kendimi yorgun ve çok halsiz hissediyorum kansızlık var geçen sene b 12 eksikli çıkmıştı dr hap verdi çok kötü kokuyodu o yüzden içmedim bu yaşadıklarım bu yüzden olabilir mi lütfen cvp yazınnnnn

kızlar birde bazı beısnler birlkte tüketilmemliymiş emilimleri azltıymuş duydum kadarıyla tavuk ve ayran,süt ve yumurta

yumrtada da b12 vıtmını var =)
bndede eksik b12 ilç kullanıp düzlttim ama gene unutknlık uykuszl k bş gösterdi napsam bilemıyorum. gene odktora gideceğm:KK43:

bişiy diyimmi bende b12 vitamini eksikliğinin tüm belirtileri vardı..
depresyon,aşırı sinirlilik,uykusuzluk (ammmaaaa sürekliiii)hafıza bozukluğu unutkanlık( aptal gbi bişiy oldum)
el ayak uyuşması kiiiiii en çok korktugum bu kısmi felç geçirdim bi sabah kalktımkalktığım gbiiiii lüp yere öyle bir şeyki bacağımı çürüttü koccamn bir çürük bi 10 dk bacaklarımı hiç hissetmedim kalmak istedim kalkamadım.o geçti bu aralar kolumda oluyordu sağ kolumda bi uyanıyodum sol kolumu kaldırıyorum diğer kolumu kaldıramıyorum hissetmiyorum diğer kolumla kaldırmaya çabalıyodum resmen çığlık atıyodum ya korkunç bişey ama 10 dk sonra geçiyodu eşim şahit ödü patlıyodu :KK52:ben hissetmiyoooom hissetmiyooom dedikçe.gittim kantahliliyapıp herşeyin normal deyip yolladılar hade lan dedim bi gün gittim kendi kendime b12 vitamini yazdırdım doktor yazmadı ne gerek var dedi ben çattım kaşlarımı
DEPRESYONDAYIM istiyorum dedim adam mecburen yazmak zorunda kaldı..ama bir memnun kaldııım bir memnun kaldım anlatamam uyku gitti saçlar gürleşti uyuşukluk yok hafızayı henüz bilmiyorum:KK1: ah şu doktorlarrrr kızımın havale geçirmesine sebep onlar bazılarına uyusssss oluyorum:KK47::KK20::KK20:

kızlar bende acayip derecede saç dökülmesi var tırnaklarımda soyuluyo ve kırılıyo durdur yere. kan tahlili yaptırdım B12 eksik değildi doktor bişey yok strestendir dedi ama stres fln yok bende ya.minoxil verdi 9 gündür kullanıorum bi faydası yok. acaba ben vitamin falan kullanmalımıyım ? bu arada etle ve meyveyle aram çok fena.sinirlilikte var bnde.diyette yapıyorum.salı günü başka bi doktora gidicem.

Son düzenleme:
X