Premature Bebekler bebeğim mama yemiyor lütfen yardım edin

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ucrubana

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2010
814
3
benim ikiz oğullarım doğalı 4,5 ay oldu şimdi düzeltilmiş 1,5 aylıklar 120 gün hastanede yatan oğlumun beslenmede sorunu yok evede alıştı ama evdeki oğlum 2,5 aydır benimle ilk başta bir sorun yaşamıyorduk fakat 1 aydır mama zorla yiyor 50-60cc yi geçmiyor 120cc yemesi gerekirken 90cc yemiyor 5 çeşit mama var evde sırayla deniyorum tat problemimi var diye ama ne yapsam nafile 3 haftada 40 gr almış dr testler yaptı kan idrar sorun çıkmadı ama yemiyor Acil yardımlarınızı bekliyorum
benim eski nicim BİRCE35 tanıyanlarınız vardır

Bir ara benimkide aynı şeyi yaptı oturup ağlıyordum. Aldığım gibi Galip köseye götürdüm. Acaba bişeymi var çocukta diye. Kaşıkla beslemeye çalış dedi. Onuda denedim çok başarılı olmadık ama sonra düzeldi tekrar emmeye başladı. Ama gazı olduğu zaman emmiyor. Ne beni ne biberonu. O gazı çıkarana kadar canım çıkıyor sonra rahatlıyor sanırım emiyor. Gazı yüzünden olabilir. Allah kolaylık versin.

bırce canım oğullarını yerımmm...........canım kasık mamasını dene az az ver belıkı sever benımkılere verdı dr cok sevdıler........ınşş yemeye baslar zorlama bakalım ..allah kolaylık versın canım.

maşallah bebeklerine birce çok tatlılarr mama saatlerini uzat 2 saat ise 3 saat aralıklarla ver birde kabızlık sorunu yok değilmi günde kaç kez yapıyor o da önemli umarım yemeye başlarr en kısa zamandaa. benim ikizlerimden akın yemiyordu her türlü tahliller yapılmıştı dr idrar yolu intihabından şüphelenmişti hiç birşey çıkmamıştı mama saatini uzattım ben birde milumil diye mama vardı ama şimdi o mama üretilmiyor ondan veriyordum amam değişikliğide yapabilir demiştii. bak bunlar geçti bitti 3.cü yaş doğum günümüzü kutlaacaız 18 aralıktaa..

canım benim benim bbeğimde aynı dönemlerde iken çok az içiyodu mamayı hatta en baştan beri hastanede 24 bebkten en az yiyen bebekti millet 30 40 cc yerken benimki 10 cc yerdi aynı kiloda ama şükür zaman zorda olsa çabuk akıp gidiyo düzeltilmiş 6. ayın içindeyiz şuan mamadan bıkmasından dolayı ek besine geçtik 1.5 aydır biberondandanda bıktı ancak geceleri alıyo mamayı onu bile yine az alıyo bu zamana kadar türlü yöntemlerele geldik ama geçti şuan kaşıkla ve ek gıdalarla çok güzel besleniyo ve kilo alıyo sende sitres yapma bence mamayı az yiyosa daha sık aralarala besle ama az olsun yediği kadar besle asla şimdiden zorlama ben öyle oluyoduki 50 60 cc ile beslenmesi gerekirken 30 la besliyodum ama 1.5 yada 2 saatte bi besliyodum ama hep saatine göre hiçgeçirmeden besliyodum. ayrıca her beslenmeden sonra mutlaka biraz bekleyip gaz çıkarıyodum kurbağa haline getirip sırtını hafifçe ovuyodum gaz mutlaka çıkmalı inan ben hala meyve suyu bile içse yoğurt bile yese mutlaka her beslenmeden sonra gazını çıkarırım ve bebğimde hiç sancı olmadı hep çok rahat hem ağızdan hem popodan 3-4 defa çıkarırdı .bide mulipa milumili deneyebilirsin şeker oranı biraz daha fazla ama dediğim gibi zamanı kısaltıp az besle bundada çünkü az yiyan çocuk hiç bi zaman fazla yemiyo ama sık beslenince ister istemez bi miktar yiyo inşalalh zaman sizin içinde çabuk geçerde ek besinle daha iy olur ben düzeltilmiş 3.5 aylıkken başlamıştım durumdan haberdar et canım Allah yardımcın olsun bu arada şuan ne kadar oldular

düzeltilmiş 2 aylıklar inşallah yemesinide düzene oturtur 1 saatte 1,5 saatte bir veriyorum 30cc60cc arası alıyor kardeşiyle arasında 1kg vardı kardeşi3kg iken bu 4kg dı şimdi sadece 300gr fark kaldı kg vermiyor ama biraydır almıyorda çok üzülüyorum :KK59:

canım benim 1 ay daha sabret sonra çok az yoğurt ve meyve suyu ile değişik tatlar dene bu arada benimki mamdan bıktığı zamanlarda sma ile similac denemiştik eczaneden sma yı hiç sevmedi ama similacı bayağı sevmişti 1 yada 1.5 ayda similac içmişti denedinmi onuda

X