Sezeryanla doğum yapanlarda karında şişlik

specialx

Hayat seninle güzel
Kayıtlı Üye
22 Mart 2010
662
3
sezeryanla doğum yapmış arkadaşlar doğumdan sonra karnınızda gazdan dolayı ( kilodan değil) şişlik oluyor ya bu ne zaman geçiyor? ben doğum yapalı 10 ayı geçti sabah kalktığımda karnım dümdüz akşam davul gibi. sezeryanlılarda sık oluyormuş.bu hep böyle devam etmeyecek inşallah dimi ? :KK30:

ya hakketen.bende aynıyım ya.6 ay oldu ama azcık ayagımı üşütsem sanki hamıleymışım gibi şişiyo.birde sezeryandan sonra gaz hareketlerımı daha cok hissetmeye başladım sizlerde de olemı.hele gece yatınca

Arkadaşım sanırım bu sorun sadece sende ve bende :KK9: baksana o kadar kişi bakmış kimse birşey yazmamış.geçer inşallah.

bnm bır bucuk ay oldu doğum yapalı sabah hıc gaz yok ama akşama kadar şişiyorum ya bu hep böle devm mı etcek szın kc ay olmuş gecmemiş offf zaten göbeğimde duruyo :KK43::KK60:

Bende sizdenim kızlarr.Benim göbeğim çok çatlamıştı hatta kanamıştı.Doğumdan sonra bile göbeğimdeki çatlajklar acıdı.Şimdi 5 ay oldu eski kiloma dönmeme 2kilo falan var ama göbeğin maşallahı var.Ve doğum sezeryan olduğu için çooooooooooooook pişmanım:KK31:

bende doğum yapalı 14 ay olucak aynıyım karnım 6 aylık hamile giibi duruyor hamile kalmadan öncede 87 kiloydum şimdi 77 ama göbek maşallah siz karnınızı sardınızmı kızlar ben saramadım

Ben 2 hafta boyunca sarmıştım ama sanırım pek bi faydası olmadı,göbekteki şişlik duruyor maaesef:26:

Son düzenleme:
Ben de sezaryen oldum, 3 aylık bebeğm. Hiç yaşamadım şişkinlik ama ayıptır söylemesi gerçekten gazlıyım :kk77: Beslenmeyle ilgili olabilir mi? Neler yiyorsunuz günlük hayatınızda? Bir de ben çok hareketliyim, belki şişlik ondan olmuyor, benimki sürekli çıkıyor çünkü :KK1:

Ben de sezaryen oldum, 3 aylık bebeğm. Hiç yaşamadım şişkinlik ama ayıptır söylemesi gerçekten gazlıyım :kk77: Beslenmeyle ilgili olabilir mi? Neler yiyorsunuz günlük hayatınızda? Bir de ben çok hareketliyim, belki şişlik ondan olmuyor, benimki sürekli çıkıyor çünkü :KK1:

canım zaten sorun gazdan oluyor :)
beslenmeyle alaksı olamaz çünkü hamile olmadan önce nasıl besleniyorsam şimdi de öyle tek fark akşam olunca ortaya çıkıyor karnımda şişlik oluyor ama sabah dümdüz.ben de hiç oturmaam sürekli koşturuyorum kio derdim yok ama bu karın şişliği var işte.sezeryanlılarda olabiliyormuş.

aynı sorunları bende yaşıyorum kızlar.göbeğimi saramadım,saranlar nasıl sarmış bilmiyorum,beni eşofmanımın lastiği bile rahatsız ediyordu canımı yakıyordu.az önce gebelkile ilgili foruma baktım,hamileler burnundan kıl aldırmıyor,göbek kalması tembelliktenmiş,kendimizi salıveriyormuşuz da bünye meselesiymiş te.....doğurun da göreyim sizi:KK53:

aynı sorunları bende yaşıyorum kızlar.göbeğimi saramadım,saranlar nasıl sarmış bilmiyorum,beni eşofmanımın lastiği bile rahatsız ediyordu canımı yakıyordu.az önce gebelkile ilgili foruma baktım,hamileler burnundan kıl aldırmıyor,göbek kalması tembelliktenmiş,kendimizi salıveriyormuşuz da bünye meselesiymiş te.....doğurun da göreyim sizi:KK53:
ya varya bu konuda okadar doluyumki lohusalığım aklıma geldikçe çıldırıyorum :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: şuan bebeğim 7 ci ayını doldurcak göbeğim kaldı tabi biraz o gaz ağrılarıda arada oluyo.ben sezaryan sonrası karnımı saramadım çünkü dikişlerim tam 1 ayda kapandı enfeksiyondan dolayı:KK60:çok ağrı çektim tedavide baya uzun sürdü enfeksiyon berbat bişey ALLAH düşmanıma yaşatmasın:KK50:millet o kadar kılki sezaryan olmuşum eve geleli daha 1 gün olmuştu sağolsun gelen gidenler hiç eksik olmadı ama her gelen aaayyy o karnın niye şiş hep öylemi kalcak sar bağla bilmem şunu yap bunu yap.ya şey bile diyen olmuştu yoksa karnında bi bebek dahamı kaldı.ya dur bi daha ameliyat olalı 2 gün olmuş bu ne acele ki enfeksiyon ayrıca bin kat ağrı ve şişlik yapıyodu zaten canım yanıyodu bide milletin o laflarını çektim.o zamanlar bu göbek ne doğum yapmamış gibisin diyenler şimdide ne kadar zayıflamışsın biraz ye diyolar TÖVBE TÖÖÖVBEEE yaranılmaz bu millete.ALLAH akıl fikir versin o düşüncede olanlara ne diyim.çok zor yaşadım lohusalığımı sezaryan çok sarstı beni basit bi ameliyat değilki bide enfeksiyon kapınca dahada acı çektim.o günleri hatırlamak bile istemiyorum:KK59::KK59::KK59::KK59:

Ben de spinal anestezi uygulanarak 6 gün önce doğum yaptım. Anesteziye bağlı olarak omurilik sıvısında kaçak olmuş bir sürü boyun kasılmaları yaşadım. Ayağa kalktığım anda boynum tutuluyor hareket edemiyordum. Bunun için bi operasyon daha geçirdim. Benim de zaten normal de gaz sorunum var. Sezeryana bağlı karın şişliği fazlasıyla var.Karnım pelte gibi sallanıyor. Bi de insanlar 6 aylık hamile gibi duruyorsun demez mi. İnsanları anlamak çok zor. Siz hiç lohusalık dönemi yaşamadınız mı ya ayıp valla. Zaten bir sürü badire atlatmışım adamların söylediklerine.Şimdi bağırsaklarım çalışsın diye bol bol kayısı erik kompostosu yiyorum. Umarım bu şişlik uzun sürmez.

Ben de spinal anestezi uygulanarak 6 gün önce doğum yaptım. Anesteziye bağlı olarak omurilik sıvısında kaçak olmuş bir sürü boyun kasılmaları yaşadım. Ayağa kalktığım anda boynum tutuluyor hareket edemiyordum. Bunun için bi operasyon daha geçirdim. Benim de zaten normal de gaz sorunum var. Sezeryana bağlı karın şişliği fazlasıyla var.Karnım pelte gibi sallanıyor. Bi de insanlar 6 aylık hamile gibi duruyorsun demez mi. İnsanları anlamak çok zor. Siz hiç lohusalık dönemi yaşamadınız mı ya ayıp valla. Zaten bir sürü badire atlatmışım adamların söylediklerine.Şimdi bağırsaklarım çalışsın diye bol bol kayısı erik kompostosu yiyorum. Umarım bu şişlik uzun sürmez.
zaten o eleştirileri yapanlar sezaryanı yaşamamış olanlar.tamam sezaryan çok korkunç bir ameliyat değil ama sonrasında çıkan problemler çok ağır oluyo tabi bu problemlerde herkesin başına gelmediği için insanlar anlamıyo.ben sezaryandan sonra enfeksiyondan dolayı ölümden döndüm hemen müdahale edilip tedavi olmasaydım kana karışırmış ve sonucuda çok kötü olabilirmiş buna rağmen herkes benim şiş karnımın derdindeydi ben canımla uğraşıyodum.oofff çok zor günlerdi.arkadaşım çörek otuda sezaryan sonrası gazı hafifletiyo ben hergün bir tutam çiğneyip yutuyodum.aklında bulunsun istersen deneyebilirsin zararıda yok:KK34:

ay heleki niye sezeryan oldun millet çatır çatır normal doğuruyor demeleri yokmu allahım zaten çok istememe rağmen normal doğuramadım sezeryan dolayısıyla sinirlerim hat safadaydı ozamanlar yok benim gittiğim hastane yanlışmış para tuzahıymış gül gibi devlet hastanesi varken ne gerek varmış ben 41+5 zorunlu sezeryan olmuştum geçen kızımı kilosu boy takibi için sağlık ocagına götürmüştüm ordaki sağlık görevliisi bayan kızımı tartarken bana sinirli bir şekilde sen yinemi hamilesin demesi yokmuydu sanki 10 tane çocuk yapmışız ne aceleniz var demezmi tamam biz 2. bebeği istiyoruzda valla bizim karnımız milletin bi taraflarını geriyor anlamadım kiiii:90:

benim bebeğim tam gününde geldi ama doğuma alındım çok geçmeden oğlumun kalp atışları yavaşlayınca beklenmedik bir şekilde sezaryana alındım itiraz etmek gibi bir şansım yoktu bebeğim tehlikedeydi çünkü.7 ay oldu ama karnımda şişlik var ve sarktı hep böyle sarkık kalıcak sanırım::KK43::KK43: aynada karnımın sarkıklığını görmeye tahammülüm yok.sizlerdede sarkma oldumu:44::44: acaba birden kilo verdim diyemi sarkık kaldı

Benim de aynı karnım maalesef :89: Adet görmeme yakın daha da şişiyor,şimdi 1 hafta var şişmeye başladı. Adetim bitince hemen iniyor; bir çeşit su toplama sanırım.

Beytiye teşekkür ederim tavsiyen için deneyeceğim inşallah rahatlatır. Gerçi kompostolar işe yarıyor gibi. Ama yine de denemek de fayda var.

X