Bebek Beslenmesi merhaba benim bebegim var iştahsız arkadaşlar ne yapabilirim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

besteci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2010
15
0
merhaba benim bebegim var iştahsız arkadaşlar ne yapabilirim cok çaresiz kaldım doktora götürdüm kaşıkla olsada besleyeceksin dedi yoksada getirin serumla besleyelim

uyurken beslemeyi denedinmi ben öyle yapardım kızım bebekken biberon ağznda uyurken
ne içtiklerini anlamıyorlarda

bebegim 2.buçuk aylık 5 kilo 600g ikinci cocugum diyer kızım da yasamadım böyle şey çok çaresiz kaldım doktora götürdüm besleyeceksin kasıklada olsa diyor ama içmiyor süt mama denedim yok

uykusuda yok zaten uyudu zaman içiyor 1 gün uyuyor 5 gün dakikalık uyuyor ozaman içiremiyorum .uykusunu boş verdim artık içse sütü inanın ona sevinecegim

bebegim 2.buçuk aylık 5 kilo 600g ikinci cocugum diyer kızım da yasamadım böyle şey çok çaresiz kaldım doktora götürdüm besleyeceksin kasıklada olsa diyor ama içmiyor süt mama denedim yok

bence kilosu iyi.doğum kilosu ne bilmiyorum ama 3 kilo kabul etsek ayda da 1 kilo aldığını varsayarak bence iyi.bu aydaki bebeklerin kilo gelişimi iyiyse sorun yok demekdir.bi de günde kaç kez kaka yaptığı önemli ?

dogum kilosu 3 kilo kakasını 4günd bi yapıyor.ilk ay bir buçuk kilo aldı ikinci ay dokuzyüz gr aldı son ayda ikiyüz gr aldı.normalmi bilmiyorum ama d€n€m€diğim yol kalmadı bana gör€.uykusuda çok düz€nsiz.

dogum kilosu 3 kilo kakasını 4günd bi yapıyor.ilk ay bir buçuk kilo aldı ikinci ay dokuzyüz gr aldı son ayda ikiyüz gr aldı.normalmi bilmiyorum ama d€n€m€diğim yol kalmadı bana gör€.uykusuda çok düz€nsiz.

son ay az almış gerçekten kilo. iki yüz gram az.kakasını günde 4 kez mi yapıyor yoksa 4 günde 1 mi?4 günde 1 se bu da az.ve yeterince beslenmediğini gösterir.bence başka bir doktora daha götürün.iştahsızlığın nedeni belki bi sıkıntısı olduğundandır....büyük çocuk olsa yemek seçiyo diyicem.küçük bebek ne yediğini bilmez ki...

evet bende öyle diyorum.yedini bilmez 3 kez götürdüm doktora en son götürdügüm doktor mama yazdı
yavas yavas içiyor.beni emmedi sütümü sagdı içirdim bisüre sonra onuda bıraktı.iştahsızlıgı için bişey yazmıyorlar.bu ikinci çocugum diyeri böyle oldu kakasını ben yaptırdım.ama bukadar degildi. havuç tohumu diyenler var acaba onumu denesem diyorum.

evet bende öyle diyorum.yedini bilmez 3 kez götürdüm doktora en son götürdügüm doktor mama yazdı
yavas yavas içiyor.beni emmedi sütümü sagdı içirdim bisüre sonra onuda bıraktı.iştahsızlıgı için bişey yazmıyorlar.bu ikinci çocugum diyeri böyle oldu kakasını ben yaptırdım.ama bukadar degildi. havuç tohumu diyenler var acaba onumu denesem diyorum.

anladım canım.benim oğlumda bebekken fazla emmedi.5 ay zar zor emmişti.ama mamayı gayet iştahlı yiyodu.sütün de yoksa mamayı yedirmeye çalış bari.aç kalacak deil ya çocuk...
havuç tohumunu biliyorum ama 2,5 ay için bence erken.zararı olabilir.doktoruna danış bu konuyu

arkadaşım emmedi diye neden memeden kestin.bak ilk aylarda ne güzel kilo almış çocugun.eger sütün kesilmediyse yeniden emzir de sütün çogalsın.bebeğin daha çok küçük.ve mutlaka başka doktora götür.bu arada formül mama ver.süt veriyorum demişsin ne sütü inek sütü mü?

merhaba benim bebegim ilk 20 gün normal emdi 1.5 ay ugrastım emmesi için emmedi aclıktan uyumuyordu. meçburen sagıp vermek zorunda kaldım.bisüre sonra onuda içmedi.denedim inek sütü verdim.onu içdi diyer kızımda öyle yaptı. mama aldım . biraz olsada içiyordu son ayda onuda içmiyor .artık hiç bukadar caresiz kalmamıstım. doktora götürdüm saglıklı bebek diyorlar yarın yine götürecegim tahlil istecem.

canım belki de açlıktan değil de başka bişeyden dolayı ağlıyordur.keşke sağmasaymışsın.emzirmeye devam etseymişsin.bende ilk zamanlar emzirmede sorunlar yaşadım ama sonunda emmeye başladı oğlum.28 ay emzirdim.
sütten keseli 2 ay olmasına ragmen ,hala sütüm var.o yüzden dedim sana da eger sütün gitmediyse ya yeniden emzir yada sagarak ver.inek sütüyle bebek saglıklı büyümez canım.yarın doktora da sor aynısını söyleyecektir.
emzirme konusunda bayagı deneyim kazandım anne sütünün yerini hiçbirşey tutmaz.benim oğlum allaha şükür hiç hasta olmadı,hiç öksürmedi.sana tavsiyem anne sütün yoksa ,sakın inek sütü verme,formül mama kullan.açlıktan aglıyorsa zaten ne bulursa içmesi lazım.içmiyorsa başka bir derdi vardır.mesela inek sütü çok sancılı gaz yapar haberin olsun

merhaba benim bebegim ilk 20 gün normal emdi 1.5 ay ugrastım emmesi için emmedi aclıktan uyumuyordu. meçburen sagıp vermek zorunda kaldım.bisüre sonra onuda içmedi.denedim inek sütü verdim.onu içdi diyer kızımda öyle yaptı. mama aldım . biraz olsada içiyordu son ayda onuda içmiyor .artık hiç bukadar caresiz kalmamıstım. doktora götürdüm saglıklı bebek diyorlar yarın yine götürecegim tahlil istecem.

benimkide emmedi canım sağıp verdim sütüm azdı mama takviyesi yaptım.3 aydan sonra iştahında azalma oldu 120 yerken 50-60ml yemeye başladı idrar kaka tahlili yaptırdık bişey çıkmadı beşbuçuk aylık olduk aynı sorun devam ediyor uyuyıorsa biberonu alıyor uyumuyorsa almıyor 120 yemiyor zaten 80-90 bazen 60 bende 3 saatte bir vermeye çalışıyorum.ek gıdalara geçtik onlarıda çok iştahlı yemiyor bende doktora götürüyorum bebek sağlıklı deyip gönderiyor doktor.nasıl yedirdiğimi bir allah birde ben bilirim sen bir idrar tahlili kültürü ve kaka tahlili yaptır bakalım ne çıkacak.inşallah bebeklerimiz azda olsa iştahlanırlar

benim kızımda 5 aylık olmak üzere hala 6 kg olmadı

1,5 ay anne sütü aldı 2.5 aya kadar sağıp verdim

şimdide mama için direniyor, emerkende en çok 4-5 dk emip uyuyakalırdı uyandıramazdım.

bugün dr a gitcez grip oldu kızım dr yine diyecek kilosu az besle kızını diye

sanki benmi aç bırakıyorum

sürekli mama hazırlıyorum içmeyince döküyorum

cok tesekkür ederim biraz olsun yardımcı oldunuz için .bu gün doktora götürdüm.kan tahliliyle idrar tahlili yaptırdık.kan tahlilinde heran gibi bisorun yok.çok şükür idrarını yapmadı için idrar tahlilini yaptıramadık. ya doktor saglıklı bi bebek diyo mamayıda agzında pamukcuk olmus o yüzde içmiyodur diyor.inek sütünü sadece bi defa denedim oda caresiz kaldım için şimdi aptamil veriyorum onuda ya uyku arasında yada gezdirerek.içmiyor geceye kadar içdigi 200 ml falan gerçekten cok çaresizim. bitane daha kızım var. inanın küçüge bakmaktan büyüye bakamıyorum.zaten sinir sistemlerim alt üst oldu. acaba ek besin versmmi 4 aya girdi.

bende aynı durumdayım.içmiyo sürekli aglıyor.uyku arasında içerse içiyor yoksa yok yaptım mamayı döküyorum.kafayı yiycem.sabahtan aksama kadar ayamda kucagımda bilmiyom hata bendemi acaba

sütümü sagdım verdim içmedi son 3 haftadır sagmıyorum.içmiyor çünkü sagım dökmektense dedim kesilsin agrıdan duramıyordum. artık mecbur kaldım kesmeye isterdimki bebegim emsin ama cok inatcımı bilmiyorum aşı ya götürdüm ordada hemşire denedi.emmedi.tembel dedi yani yamadım denemedim yol kalmadı.en sonunda pes ettim.

X