Selülit Bel ve göbektekı yaglara %100 kesın cözüm

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
ilaçlarlardan herzaman korkmuşumdur. ne varsa doğal olanda var. düzenli beslenme, egzersiz ve biraz da masajla yan etkisiz kurtulabiliyoruz hem kilolardan hem selülitten. ben 1 aya yakındır selülit giderici ozon jeli kullanıyorum masajla birlikte etkili oldu baya, en azından doğal arkadaşlar...

Canım bu ilaç değil zaten, conjugated lionelic acid yani cla vucut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken bir yağ asididir...çeşitli besinler sayesinde cla vucuda girerek faaliyete başlar...

Kısaca bir kez daha paylaşayım ki bu esansiyel yağ asidinin gerçekte ne işe yaradığı ve aslında sanıldığı gibi vucuda yabancı bir ilaç olmadığı daha net anlaşılsın...

CLA, vücuttaki yağların yakılmasını sağlar. Vücutta doğal olarak bulunur ve sağlıklı bir glikoz ve insülin metabolizması sağlar. Başka bir deyişle, kan şekerini düzenlerler ve böylelikle, vücudun yağ yakmasını sağlarlar. Günde 1500-4500 mg alınması önerilebilir. Son yıllarda en çok kırmızı et ve peynirde bulunan Konjuge Linoleik Asit (CLA) ile yapılan çalışmalarda önemli bulgulara ulaşılmaktadır. Bu çok özel yağ asidinden sadece bazı kanserleri (kalın bağırsak, mide, göğüs, cilt ve prostat kanserleri) önlemede değil, kilo kaybını sağlamak amacıyla da yararlanılabileceği anlaşılıyor. Araştırmalar devam etmektedir. CLA’nın şimdiye kadar belirlenen bazı yararları şunlar:

· Metabolizmanızı hızlandırabilir: Özellikle hipotiroidi gibi metabolizmanızın yavaşlamasına neden olan bir rahatsızlığınız varsa, CLA desteğinden bu sorununuzu çözmede yararlanabilirsiniz.

· Vücut yağınızın azalmasını sağlayabilir: Yapılan çalışmalarda CLA desteğinin yağların kullanılmasını sağlayıp depolanmalarını önleyerek vücut yağını azaltmaya yardımcı olabileceğine işaret eden bulgular var.

· Kas gücünüzün gelişimini destekler: Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kaslarınızın güçlenmesi ile daha çok yağ yakar, daha kolay kilo verirsiniz.

· Kolesterol ve trigliserit düzeylerinizi azaltabilir: CLA desteğinin HDL (iyi) kolesterolü yükseltip, LDL (kötü) kolesterolü azalttığını gösteren bulgular var. (annem kolesterol hastası, cla sayesnde kolesterol ilacı kullanmayı bıraktı)

· Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Güçlü bir bağışıklık sistemi ile enfeksiyonlara daha az yakalanırsınız. Vücudunuz serbest radikallerle daha kolay savaşır ve böylece tümör oluşumunu destekleyen etkenleri vücudunuzdan daha kolay uzaklaştırırsınız.

· Osteoporozdan korunmanızı sağlar: Özellikle menopoz döneminden sonra oluşan kemik mineral yoğunluğundaki azalmayı CLA desteğinin geciktirebileceği ileri sürülmektedir.

· Hücrelerde insülinin kullanılmasını kolaylaştırır: CLA şeker hastalarında ve şişmanlarda sık görülen insülin direncini azaltmada ve yüksek insülin düzeylerini dengelemede etkili olabilir. Şekerin hücre içine girip kullanılmasını sağlayarak kan şekerinin ayarlanmasını kolaylaştırabilir.(insülin direnci yüzünden kilo alan ve diyetisyene gittiği halde kilo veremeyen kuzenim cla sayesinde bu sorundan kurtuldu )

Canım bu ilaç değil zaten, conjugated lionelic acid yani cla vucut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken bir yağ asididir...çeşitli besinler sayesinde cla vucuda girerek faaliyete başlar...

Kısaca bir kez daha paylaşayım ki bu esansiyel yağ asidinin gerçekte ne işe yaradığı ve aslında sanıldığı gibi vucuda yabancı bir ilaç olmadığı daha net anlaşılsın...

CLA, vücuttaki yağların yakılmasını sağlar. Vücutta doğal olarak bulunur ve sağlıklı bir glikoz ve insülin metabolizması sağlar. Başka bir deyişle, kan şekerini düzenlerler ve böylelikle, vücudun yağ yakmasını sağlarlar. Günde 1500-4500 mg alınması önerilebilir. Son yıllarda en çok kırmızı et ve peynirde bulunan Konjuge Linoleik Asit (CLA) ile yapılan çalışmalarda önemli bulgulara ulaşılmaktadır. Bu çok özel yağ asidinden sadece bazı kanserleri (kalın bağırsak, mide, göğüs, cilt ve prostat kanserleri) önlemede değil, kilo kaybını sağlamak amacıyla da yararlanılabileceği anlaşılıyor. Araştırmalar devam etmektedir. CLA’nın şimdiye kadar belirlenen bazı yararları şunlar:

· Metabolizmanızı hızlandırabilir: Özellikle hipotiroidi gibi metabolizmanızın yavaşlamasına neden olan bir rahatsızlığınız varsa, CLA desteğinden bu sorununuzu çözmede yararlanabilirsiniz.

· Vücut yağınızın azalmasını sağlayabilir: Yapılan çalışmalarda CLA desteğinin yağların kullanılmasını sağlayıp depolanmalarını önleyerek vücut yağını azaltmaya yardımcı olabileceğine işaret eden bulgular var.

· Kas gücünüzün gelişimini destekler: Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kaslarınızın güçlenmesi ile daha çok yağ yakar, daha kolay kilo verirsiniz.

· Kolesterol ve trigliserit düzeylerinizi azaltabilir: CLA desteğinin HDL (iyi) kolesterolü yükseltip, LDL (kötü) kolesterolü azalttığını gösteren bulgular var. (annem kolesterol hastası, cla sayesnde kolesterol ilacı kullanmayı bıraktı)

· Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Güçlü bir bağışıklık sistemi ile enfeksiyonlara daha az yakalanırsınız. Vücudunuz serbest radikallerle daha kolay savaşır ve böylece tümör oluşumunu destekleyen etkenleri vücudunuzdan daha kolay uzaklaştırırsınız.

· Osteoporozdan korunmanızı sağlar: Özellikle menopoz döneminden sonra oluşan kemik mineral yoğunluğundaki azalmayı CLA desteğinin geciktirebileceği ileri sürülmektedir.

· Hücrelerde insülinin kullanılmasını kolaylaştırır: CLA şeker hastalarında ve şişmanlarda sık görülen insülin direncini azaltmada ve yüksek insülin düzeylerini dengelemede etkili olabilir. Şekerin hücre içine girip kullanılmasını sağlayarak kan şekerinin ayarlanmasını kolaylaştırabilir.(insülin direnci yüzünden kilo alan ve diyetisyene gittiği halde kilo veremeyen kuzenim cla sayesinde bu sorundan kurtuldu )

bu tam benlik o zaman insülün düzeyini dengelemeye yaradığı için bile kullanabilirim
acaba diğer antidiyabetik ilaçlarımla kullanmamın bi sakıncası olur mu gıda takviyesi olduğu için zaarı olacağını düşünmüyorum ama ben yine doktoruma sorarım pazartesi

bu tam benlik o zaman insülün düzeyini dengelemeye yaradığı için bile kullanabilirim
acaba diğer antidiyabetik ilaçlarımla kullanmamın bi sakıncası olur mu gıda takviyesi olduğu için zaarı olacağını düşünmüyorum ama ben yine doktoruma sorarım pazartesi

Sor tatlım hem cla-1000 hemde l-karnitin için sorabilirsin...hatta hemen bir makale daha paylaşayım...

Ender Saraç der ki ;

cla (conjugated linoleic acid): cla vücut tarafından üretilmeyen, dışarıdan alınması gereken esansiyel yağ asitlerinden biri olan linoleik asitin bir tür kimyasal formudur. Vücutta depolanan yağ miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Aynı zamanda depolanmış yağların kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılmasında vücuttaki yağ miktarının azaltılmasında ve yağsız kas kitlesinin artırılmasında önemli destek sağlar. diyet ve spor yapan kişilere önerilir. önemli bir beslenme desteğidir.

Etkinliği açısından spor yapılması önemlidir. bazı kişiler cla nın etkinliğini biraz abarttı ve adeta kişinin geri kilo alması veya göbeğinin erimesi için çok bir destek olarak gördüler ancak ben pratikte hastalarımdan çok dramatik ve çok başarılı sonuçlar gözledim.:KK19:

arkadaşlar başka kullanan oldumu cevap verirseniz çok sevinirim ve canım şu ilacını kutusunun resmini bi koyabilirmisin buraya zahmet olmazsa :/

Son düzenleme:
arkadaşlar başka kullanan oldumu cevap verirseniz çok sevinirim ve canım şu ilacını kutusunun resmini bi koyabilirmisin buraya zahmet olmazsa :/

Çok bilinen bir yağ asidi olmadığı için buradan cevap beklemek yerine google'da araştırman daha fazla doğru bilgiye ve tecrübeye ulaşmanı sağlar canım.Ben kendi güvendiğim markanın resmini koyuyorum hemen... $2-cla-1000-powernutra-linolec-acid-fat-burner-f055e.jpg

canım selilütede ıyı gelıyormu acaba? benıım annemınde gobusu var tabı bıraz bacaklarıda erıse fena olmaz:KK31: tam olarak nerden temin edeblırız? ben ınternetten falan pek alısverıse guvenmıyorum da..

canım selilütede ıyı gelıyormu acaba? benıım annemınde gobusu var tabı bıraz bacaklarıda erıse fena olmaz:KK31: tam olarak nerden temin edeblırız? ben ınternetten falan pek alısverıse guvenmıyorum da..

Bu selülit için çok randımanlı çalışmaz ama göbişe yarar, maalesef internetten veya farklı marka olur diyorsan gnc veya solgardan alabilirsin yani mağazalarından...Paypal ile alışveriş ve ebaydan alışveriş diye google'dan bir araştır tatlım.Burdan 1 kutu alacağın fiyata ebaydan 4 kuru alınıyor çünkü...Komple erisin diyorsanda l-carnitine tavsiye ederim...

Çok bilinen bir yağ asidi olmadığı için buradan cevap beklemek yerine google'da araştırman daha fazla doğru bilgiye ve tecrübeye ulaşmanı sağlar canım.Ben kendi güvendiğim markanın resmini koyuyorum hemen...Eki Görüntüle 138292

benim de biraz göbişim var..yürüyorum ve yoga yapıyorum ama kışın aldığım kilolar yavaş gidiyor.malum yaş artık genç değil..
ben de bir deneyeyim bakalım ..

bende bu hapı kulllanmak ıstıyorum ama nişanlım izin wermiyo:KK25::KK25:bi yan etkısı olurmu acaba görüyoruz ölümle bile sonuçlanıyo:KK43: nişanlım kawitasyon sözü werdi bakalım eğer sözünü tutmazsa kullnmayı düşünüyorum..:)

Ozellikle vucut gelistirmek icin kullanilan bir besin destegiydi bu. Sonradan zayiflamak isteyenler arasinda populer oldu.
Sirf komsunuza ozendiniz diye kullanabileceginiz bir destek degil, mutlaka bu konuda en azindan deneyimi olan birinin yonlendirmesine ihtiyac var. En dogrusu bir spor hekimi gozetiminde kullanmaktir

bende bu hapı kulllanmak ıstıyorum ama nişanlım izin wermiyo:KK25::KK25:bi yan etkısı olurmu acaba görüyoruz ölümle bile sonuçlanıyo:KK43: nişanlım kawitasyon sözü werdi bakalım eğer sözünü tutmazsa kullnmayı düşünüyorum..:)

Bu bir hap değil, bu bir ilaç değil anlatamıyorum galiba, nişanlınız bunu anabolik steroid sanıyor galiba?

Ozellikle vucut gelistirmek icin kullanilan bir besin destegiydi bu. Sonradan zayiflamak isteyenler arasinda populer oldu.
Sirf komsunuza ozendiniz diye kullanabileceginiz bir destek degil, mutlaka bu konuda en azindan deneyimi olan birinin yonlendirmesine ihtiyac var. En dogrusu bir spor hekimi gozetiminde kullanmaktir

Türkiye'de ki kullanım amacı vucut geliştirmeye katkı sağlamak, daha geç yorulma amacı, halbuki bilmiyorlar ki ne clanın ne karnitinin doğrudan kas geliştirmeye bir katkısı yok, sırf bu takviyeler kullanıldığı için durup duruken kas gelişmez...Ayrıca sık sık açıkladığım ama hala ısrarla anlaşılmayan bir konu var ki, vucutta bulunan fazla yağları yakmadan da kas geliştirilebilir, buna yağlı kas denir bize göre yanlış bir yoldur ve kalbi aşırı derecede yorar ancak siz siz olun, bu yağlı kas görüntüsüne sahip olmamak için az ağırlık sık tekrar şeklinde bir egzersiz programı geliştirin bu sayede yağlarınız yanarken kaslar enine değil boyuna doğru uzar ve bu size fit bit görüntü sağlar...Ayrıca spor yaparken doğru nabız hızına sahip olduğunuzada dikkat edin...

Dipnot: Sen bu konuları zaten gayet iyi biliyorsun ama diğer üyeler için senden alıntı alıp yanıtladım tatlım...

mesajı atan kişinin mesaj sayısına bakın öle muhattap alın bencede:)

Bu bir hap değil, bu bir ilaç değil anlatamıyorum galiba, nişanlınız bunu anabolik steroid sanıyor galiba?

nie ters yapıosunuz cnm Allahh Allahh..neler izlioruz okuyoruzz normal olarak bi tedirginlik duydu oda..kimsenin bişey duydugu yokkkk cnm..nese umarım siz beklediiniz sonucu alırsınız...!!

kac kutu kullanmak gerekiyor acaba simdi ebayden bakıyorum da tek kutu 10.45$, 3 kutu 27.95$, 4 kutu 41.25$ bence gayet uygun fiyatları ...

nie ters yapıosunuz cnm Allahh Allahh..neler izlioruz okuyoruzz normal olarak bi tedirginlik duydu oda..kimsenin bişey duydugu yokkkk cnm..nese umarım siz beklediiniz sonucu alırsınız...!!

Yurtdışında ve ülkemizde üniversitelerde ve çeşitli hastanelerde bu konularla alakalı bir çok araştırma yapılmış bunların hepsi kolaylıkla ulaşabileceğiniz şekilde internette yayınlanıyor zaten...İlaç olmayan bir şeye ilaç demek son derece yanlış, ayrıca terslemiş değilim ...Bu arada bu başlıkta bulunma sebebim Cla ve L-Carnitine hakkında bilgi vermek, kısaca sizin gibi zayıflama ihtiyacında olan veya bölgesel fazlalıklarından kurtulmaya çalışan kişilere yardımcı olabilmek, yani ben cla1000 kullanmıyorum, ihtiyacım yok :) Bu yüzden umarım siz beklediğiniz sonuca ulaşırsınız.Gönül isterki biraz beslenme konusuna dikkat etsenizde hiç besin takviyelerine gerek kalmasa ama mademki bu başlıkla ilgileniyorsunuz merak ettiğiniz bir şey varsa sorularınızı bekliyorum...

benim öncelikli ihtiyacim göbek, kullanmayi ciddi ciddi düşünüyorum bakalım eşime söyliyim de sipariş verelim kullanıyım :KK66: cok tesekkur ederim size :KK66:

acaba gnc den alsam mı diye düşündm, ama fiyatlar az değil ki 70-80 tl gibi... işe yarar mı gnc?

GNC den bi tane alana kadar arkadasımızın öneridiği markadan 3-4 tane alabiliyoruz kiii dediğine göre usa da gncden daha iyi bi markaymıs :KK34::KK34:

ya arkaşlar iyi güzel diyonuzda ebayı inceledim biraz ben hiç beceremem ordan alış veriş yapmayı tmm ucuz güzel burdakiler çok pahalı hem onun gibi etkili olurmu bilmem ama benim gibilerede yardımcı olun ne olur ben hiç anlamadım ordan sipariş vermeyi yoksa hemen denemek istiyorum

X