Günlük Temizlikçi Kadın Çalıştıranlar Paylaşalım Mı ?

Hamiye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
735
9
Arkadaşlar temizlik için hangi sürelerde kadın alıyorsunuz?
Haftalık ,günlük ,aylık ,birkaç gün yarım gün ,tam gün vs ...
Kadına hangi işleri yaptırıyorsunuz?

Kadınlarla çalışmak gerçekten güç olmuş.
Hepsi çok uyanık , hep kendileri adına düşünüyorlar.
Sağlık sorunlarım nedeniyle almak zorundayım.
Haftada iki kez ,yarım gün geliyordu.
Baktım çok iş üremiyor bu yıl haftada bir keze düşürdüm.
Tam güvenilir bir kadın bulsam günlük yarım günden almak istiyorum.
Ama maalesef her birinde farklı durumlar oluyor.
Günlük alan arkadaşlar var mı ,ne kadar ücret veriyorsunuz?

cnmmmm yarım gününe 30-40 tl arasında geliyorlar.tam günlügünede 50-70 tl oluyor..
ben şu anda çalışmadıgım içinnn 1-2 ayda bi büyük temzilik için alıyorm kapı cam halı... giibi işler için...şuanda çocugum yok yeni evliyimmm eger çalışıyo olsam iki haftada bi alırdım kadın... wcleri sürekli yıkarım zaten takıntı olmuşş sabahlaır uyandıgımda temizleirm hergünn ,tozda 2 günde bi alırım onlar çok ugraştırmıyor yarım saatim bile gitmes yanii...ama çocuk falan olsa ozaman ev kirlenir diye ve daha hijyen olsun diye haftada bi alırdım..hergün yada haftada iki kez almak fazla bence..

ben 7 gün de yarım gün çalışıyorum. hafta içi okulda. hafta sonu kursta . o yüzden 2 haftada 1 alıyorum. yarım gün . 40 liradan.bazen diyorum boşver kendin yap. sonra da altından kalkamıyorum. 4 yaşında kızım ve ilgi istiyr. işin bittimi gel oynayalım diyor.herşeye yetişemediğimden mecburen kadın almak durumunda kalıyorum. aslında hiç de içime sinmiyor. kafama göre birini bulamadım daha :KK43:

Evet kafamıza göre kadın bulmak çok zor maalesef.
Her birinin farklı yönleri oluyor.
Kimi aşırı cingöz , kimi aşırı istekçi ,sanki kendi evi gibi sanıyor aşırı rahat , kimi yaptım diyor eksik yapıyor ...
Velhasıl zor ...
Bu hafta başlayan bir kadınımız geliyor.
Geçen yıl oğlumun bakıcı teyzesiydi.
Önce haftada beş yarım güne konuşmuştuk.
Sonra üç gün üzerine anlaştık, pazartesi , çarşamba ,cuma .
Evin temizlik işi ona ait ,ütü ona ait.
Saat 11 :30 - 12 :00 arası geliyor ,saat 4 gidiyor.
Aylık 200 e anlaştık. Evi yakında dolmuş ücreti yok.
Bakalım nasıl gidecek ,inşallah memnun kalırız.

Bizim de apartman görevlisinin hanımı geliyor, çok titiz bir kadın benim yaptığımdan daha detaylı yapıyor diyebilirim. Tanıdık olduğu için anahtar da veriyorum ben işteyken gelip yapıyor ütü ve temizliği. Ben genelde yarım gün alıyorum 40-50 veriyorum iş durumuna göre ayda bir filan da tam gün alıyorum 80 veriyorum.

Kızım doğduktan sonra, yani 12 yıl önce her gün kadın almaya başladım. Hem çocuklara baktı, hem de ev işlerine yardımcı oldu. O zaman tam gün çalışıyordum.
Kızım büyüdükten ve ben de yarım gün çalışmaya başladıktan sonra haftada bire düşürdüm. Sonra rahatsızlandım ve yine her gün almaya başladım. Şimdi sağlığım fena değil ama yine de ağırm iş yapamıyorum. 18 yıldır her ihtiyacım olduğunda yardımıma yetişen bir teyzeciğim var, haftada bir geliyor. Eskiden çok güzel iş yapardı. Artık yaşlandığın için performansı düştü ama o kadar iyi ve güvenilir bir insan ki bırakamıyorum. O beni bırakırsa bir gün yeni birini bulurum...

Sevgili Anuşka yazdığınız gibi güvenilir birisini bulmak gerçekten çok zor.
Bulduğundada idare etmekte zor galiba.
İlk msj ımda üç güne başladığını yazdığım kadın artık hergün yarım olarak devam ediyor.
Bakalım nasıl götüreceğiz,inşallah sıkıntı olmaz.
Ben biraz yumuşak huyluyum ,emirvaki konuşamıyorum.
Bu durum çalışan kadın için avantaj benim için dezavantaj oluyor.
11:30 gelmesi , 16:45 de gitmesi üzere konuşmamıza rağmen kaytarıyor.
Ben okulda oluyorum ,erken çıkıyormuş.
Allahım kolaylık versin bizlere inşallah.

iyi bir temizlikçi bulmak bence şans bende çalışan bir bayan olarak aydan aya evime temizliğe gelen bir bayan vardı yaklaşık 4 yıldır geliyor teyzemin eltisi olduğu içinde tanıdık olduğu için anahtarı teslim edip çıkardım gönül rahatlığıyla taki 1 ay öncesine kadar evim tadilatta olduğu için yazlığa geçtim haliyle ev temizlenecek banyo camlar vs.aradım bayanı sabah gel diye işim var öğlen gelirim dedi tamöam dedim öğlen gel banyoyu mutfağı bugün yaparsın yarında kalan işleri halldedersin tamam dedi anahtarı 1,30 da teslim ettim akşam 6,30 eve geçtim birde ne göreyim banyoya çamaşır suyunu dökmüş hole çamaşır suyunu dökmüş bırakmış mutfağı yarım yamalak yapmış içerde nefes almak mümkün değil eşim deliriyor bu ne hal diye çocukların odasında oyuncak leptobu vardı yok oğlum oyuncağını istiyor ağlıyor yok diye arıyorum yok neyse ben gideyim bakayım dedim bu kadın ne yaptı böyle bir giderim çocuklaRIN OYUNCAKLARIYLA KADININ çocukları oynuyor dedim evi niye yarım bıraktın komşuya çaya gittim dedi eee dedim çaya gittinde ne alaka evde bir şey yapmamışın ben bu koku ile o evde klamamhem oyuncaklar niye burda evde oğlum ağlıyor ne olcak alt tarafı oyuncak ben ketılınıda aldım dedi , birde hiç kullanmadığım tencerelerimide almış evinde yemek yapmış ne alakaysa evde perdelerin mekanizmasını çocuğu bozmuş oynarken daha bir sürü şey kızdım sen temizliğe geliyorsun 3 yaşındaki çocuğu ne getiriyorsun peşine benim evimdeki eşyaları evimden çıkarmaya hakkın yok neden evimden çıkarıyorsun zaten çalışacağın 3,4 saat birşey yemeğini yiyipte gelseydin ki 2,30 eve gelmiş benm delirdim eşim benden kızgın neden böyle birşey yaptı anlayamadım nalet olsun dedim 30tl sinide verdim yarım gün diye ama yazarken bile gerildim şu an yeni temizlikçi arıyorum birde kesinlikle anahtar teslim etmicem yanlarında duracağım iş bitene kadar çok şeymi istedim kızlar sadece güvenmek istedim işini yapsın istedim

içinize siniyor mu gerçekten kadının yaptığı iş? :18: ya da sinmesi için neler yapıyorsunuz? :44:

1 buçuk yıldır aynı bayan geliyor önce haftada 2 yarım gündü şimdi haftada 1 yarım güne düşürdüm şimdi hamilelikle birlikte hergün yarım gün istiyorum gelmek istemiyor hergün yarım güne 250 veririm dedim o istiyorki haftada yine 2 gün gelsin toplamda daha fazla para alsın hepsi açıkgöz olmuş bunların gerçekten zaten her işte yarım yamalak

Evet kafamıza göre kadın bulmak çok zor maalesef.
Her birinin farklı yönleri oluyor.
Kimi aşırı cingöz , kimi aşırı istekçi ,sanki kendi evi gibi sanıyor aşırı rahat , kimi yaptım diyor eksik yapıyor ...
Velhasıl zor ...
Bu hafta başlayan bir kadınımız geliyor.
Geçen yıl oğlumun bakıcı teyzesiydi.
Önce haftada beş yarım güne konuşmuştuk.
Sonra üç gün üzerine anlaştık, pazartesi , çarşamba ,cuma .
Evin temizlik işi ona ait ,ütü ona ait.
Saat 11 :30 - 12 :00 arası geliyor ,saat 4 gidiyor.
Aylık 200 e anlaştık. Evi yakında dolmuş ücreti yok.
Bakalım nasıl gidecek ,inşallah memnun kalırız.

canım bence bu kadını kaçırma 200e baya uygun anlaşmışsınız

arkadaşlar anlaşılan büyük şehirde oturmanın da çok sıkıntısı var. ben ilçede oturuyorum teyzemin gelininn alıyorum temizliğe. tüm gün 60 tl. o kadar güzel temizliyor ki sonuna kadar helal olsun. halıları hem çırpıyor hem fırçalıyor hem de siliyor. biraz iri yapılı da olunca gücü kuvveti yerinde.. hem de çok pratik. sabah 8 de geliyor akşam 6 gibi gidiyor

Sevgili Anuşka yazdığınız gibi güvenilir birisini bulmak gerçekten çok zor.
Bulduğundada idare etmekte zor galiba.
İlk msj ımda üç güne başladığını yazdığım kadın artık hergün yarım olarak devam ediyor.
Bakalım nasıl götüreceğiz,inşallah sıkıntı olmaz.
Ben biraz yumuşak huyluyum ,emirvaki konuşamıyorum.
Bu durum çalışan kadın için avantaj benim için dezavantaj oluyor.
11:30 gelmesi , 16:45 de gitmesi üzere konuşmamıza rağmen kaytarıyor.
Ben okulda oluyorum ,erken çıkıyormuş.
Allahım kolaylık versin bizlere inşallah.
Arkadaşlar biraz kızarak ,sinirlenerek devam ediyoruz bakalım.
Akşam eve gelipte ev düzenli ,tertemiz , yemeklerin hazır oluşunun rahatlığını görünce sinirim azalıyor gibi ama....
Dün misafirim vardı akşama , yapacaklarını söyledim ,gayet güzel düzenli yapmış ,streçlemiş koymuş.
Gelen kadın çok becerikli ,çok temiz ,düzenli ,eli çabuktur, yaptığı işi düzenli yapar.
Ama gel gelelim biraz idare etmesi sabır gerektiren bir kadın.
Aşırı rahat evi kendi evi gibi görüyor, bazan rahatlığından ben rahatsız oluyorum.
Azıcık deli doluluk var.
Bilemiyorum çok kızınca bırakayım diyorum sonra vaz geçiyorum.
Şimdilik idare ediyoruz hayırlısı bakalım.

canım bence bu kadını kaçırma 200e baya uygun anlaşmışsınız
Canım üç günden hergün yarım şekline dönüştü.
11.45 de giliyor , 4 gibi bazanda daha erken gidiyor.
Aldığımız kararları uygulamada sıkıntı yaşıyoruz daha çok.
Eve kadın bulmak o kadar zor ki, farklı birini bulsam değiştireceğim ama nerdeeee...
300 veriyorum , kendinin evi çok yakın yol ücreti yok.
Para olarak 300 veriyorum ama inanın 400 e mal oluyor.
Allahım hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın ,nşallah...

Merhaba hanımlar.. ben de aylık derin temizlik için bir bayan almayı düşünüyorum ama nereden kimi bulacağım biliyorum açıkçası. İstanbul Sultangazi' de oturuyorum bilgisi olan varsa bana özel mesaj ile bildirrise çok sevinirim

arkadaşlar anlaşılan büyük şehirde oturmanın da çok sıkıntısı var. ben ilçede oturuyorum teyzemin gelininn alıyorum temizliğe. tüm gün 60 tl. o kadar güzel temizliyor ki sonuna kadar helal olsun. halıları hem çırpıyor hem fırçalıyor hem de siliyor. biraz iri yapılı da olunca gücü kuvveti yerinde.. hem de çok pratik. sabah 8 de geliyor akşam 6 gibi gidiyor

bende ısterım ole ya guclu kuvvetlı bana bırı geldı tam gun dıye cam sıldı yer sıldı tuvalet banyo bukadar baska yok gersını kendım yaptırdım bızde boole dıyo

ben çalışmıyorum,günlük işimi kendim yapıyorum ama
bi 15 te yarım gün,diğer 15 te tam gün alıyorum
yarım gün 40,tam gün 80 yada 100 değişiyo...
bazen camlar 15 günden önce kirleniyo,onun için de ayrı alıyorum...
ona da 20 veriyorum
ne karışık olmuş :)

Son düzenleme:
Ne güzel sizin adınıza sevindim.
Hem bildik olması hem yağtığı işi beğenmeniz ,inşallah öyle devam eder .
Darısı bize olsun...

Arkadaşlar biraz kızarak ,sinirlenerek devam ediyoruz bakalım.
Akşam eve gelipte ev düzenli ,tertemiz , yemeklerin hazır oluşunun rahatlığını görünce sinirim azalıyor gibi ama....
Dün misafirim vardı akşama , yapacaklarını söyledim ,gayet güzel düzenli yapmış ,streçlemiş koymuş.
Gelen kadın çok becerikli ,çok temiz ,düzenli ,eli çabuktur, yaptığı işi düzenli yapar.
Ama gel gelelim biraz idare etmesi sabır gerektiren bir kadın.
Aşırı rahat evi kendi evi gibi görüyor, bazan rahatlığından ben rahatsız oluyorum.
Azıcık deli doluluk var.
Bilemiyorum çok kızınca bırakayım diyorum sonra vaz geçiyorum.
Şimdilik idare ediyoruz hayırlısı bakalım.
Evet idare etme ,sabır sürem doldu.
Pazartesi ücretini verip işi bitireceğim.
Cuma günü dişçiye gidebilir miyim dedi, bende akşama misafirim var ,yapıacak şeyler olduğunu ,başka gün gitmesini söyledim.
Bunları konuşmamıza rağmen
İşi tamamlamadan acele ,yarım yamalak gitmiş.
inanın çok kızdım aradım ki dişçide değil çarşıdayım diye yalan söyledi.
Sonra anladım ki başka eve işe gitmiş.
Artık bu kadarına tahammül edemem.
Dürüstlüğü aştığı zaman iş bitmiştir.

arkadaşlar temizlik için hangi sürelerde kadın alıyorsunuz?
Haftalık ,günlük ,aylık ,birkaç gün yarım gün ,tam gün vs ...
Kadına hangi işleri yaptırıyorsunuz?

Kadınlarla çalışmak gerçekten güç olmuş.
Hepsi çok uyanık , hep kendileri adına düşünüyorlar.
Sağlık sorunlarım nedeniyle almak zorundayım.
Haftada iki kez ,yarım gün geliyordu.
Baktım çok iş üremiyor bu yıl haftada bir keze düşürdüm.
Tam güvenilir bir kadın bulsam günlük yarım günden almak istiyorum.
Ama maalesef her birinde farklı durumlar oluyor.
Günlük alan arkadaşlar var mı ,ne kadar ücret veriyorsunuz?

ankara şentepe çiğdemtepe civarlarında oturan bayan arkadaşlara çok iyi bir temizlikçi bayan tavsiye edebilirim.güvenilir .gariban ve işinde asla kolaya kaçmayan işinin hakkını veren bir insan.işede ihtiyacı varr.

X