Hepatit B'li Baba...

bblau

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2010
6.241
11
Arkadaşlar merhaba,
Eşim kronik hepatit b hastası. Doğumda anneden bulaşmış ve kronikleşmiş. 4 senedir lamivudin tedavisi görüyordu (Zeffix isimli ilacı kullandı), 2 aydır da lamivudin direnci oluştuğundan tenofovir (Viread isimli ilaç) tedavisi görmeye başladı.

Benim sizlere sorum şu, aranızda eşi hepatit b olan ve bu ilaçları kullanıyorken bebek sahibi olan var mı? Bu ilaçların ya da bu hastalığın sperm sayısı, kalitesi, yapısı, vs.ye olumsuz etkisi var mı?

Doktora gideceğiz hafta sonu ama, ben yine de önden bir sizlere sormak istedim.

arkadaşım öncelikle Rabbim şifa versin diyeyim...
benim bi arkadaşımın eşi hepatit b... ve uzun zamandır tedavi görüyor..
hangi ilaçları kullandığını bilmiyorum ama tedavi esnasında arkadaşım hamile kaldı ve bebekleri dünyaya geldi.
bebeği 6 aylık olunca tekrardan hamile kaldı büyük bi şokla :KK52:
şu an 4 aylık hamile.. :KK49:
verecek olan mevlam öylede böylede veriyor.. sen hiçç güzel gönlünü yorma.. inşaallah en yakın zamanda sizinde olur...:KK34:

arkadaşım öncelikle Rabbim şifa versin diyeyim...
benim bi arkadaşımın eşi hepatit b... ve uzun zamandır tedavi görüyor..
hangi ilaçları kullandığını bilmiyorum ama tedavi esnasında arkadaşım hamile kaldı ve bebekleri dünyaya geldi.
bebeği 6 aylık olunca tekrardan hamile kaldı büyük bi şokla :KK52:
şu an 4 aylık hamile.. :KK49:
verecek olan mevlam öylede böylede veriyor.. sen hiçç güzel gönlünü yorma.. inşaallah en yakın zamanda sizinde olur...:KK34:

Canımm, çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattın. Böyle bir örnek duymak yüreğime su serpti.
Çok saol....:81:

sende sağol şekerim.. inşaallah yakında müjdeni duyarız:79:

İnşallah :KK9:
Pozitif düşünüyorum ki, olumlu olsun herşey.
Allah tüm isteyen dileyenlere tez zamanda nasip etsin.

X