Saç Kesim Şekilleri Brezilya fönü

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
ankara da cok guvendigim bir kuaforde bugun yaptirdim, 4 gun boyunca yikanmiycak saclar:/ ve de yapyagli...

bundan once 2 yil kadar schwarzkopf hair straight therapy yaptirdim, ondan da memnundum… (baska kuafor) nerdeyse 4 kez yaptirdim onu, tabi yan etkileri de yok degildi, ama sonuca degiyordu

bir de bunu deneyelim bakalim…

Canım kullanılan ürünler neydi hatırlıyor musun? Bir de işlem nasıl yapıldı zahmet olmazsa ayrıntılı olarak yazabilir misin :)

Son düzenleme:
merhabalar,
ben de birkaç güne kadar brezilya fönü yaptırmayı düşünüyorum. saçlarım kıvırcık.internetten araştırdım birçok kuaföre sordum.araştırmalarıma göre marcia en iyisiymiş sağlık açısından ama düzleştirici etkisi diğerlerine göre azmış.kendi kuaförümde marcia ve QOD ürünleri var.OOD içinde düzleştirici etkisinin marciayaya göre daha iyi olduğunu sağlık açısından da bir problemin olmadığını formaldehitin bulunmadığını söyledi.hatta konuşmaya gittiğimde yeğeni ordaydı ona o gün yapmış.sen kendi eşine kızına yapar mısın o kadar güveniyor musun dedim yaparım dedi ki yeğenine yapmış gördüm.QOD ürününün doğal olduğunu da söyledi.arada sırada fön için gittiğim kuaför de loreal x-tenso moisturist ürününü söyedi.bu ürün için 3 gün beklemeye ve sülfatsız şampuanla yıkamaya gerek yokmuş keratin de yok dedi ama bilmiyorum bu ürün nasıl.ben açıkçası yaptırırsam QOD yi yaptırmayı düşünüyorum ama bu kanserojen haberleri midemi bulandırdı.eğer gerçekten bu ürünler de zararlıysa yaptırmaktan vazgeçeceğim.sağlık için vazgeçmeyi göze aldım.bu konu ve QOD ürünü hakkında gerçekten bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?(kılıçbalığı rica etsem sen de fikrini söyler misin?)

merhabalar,
ben de birkaç güne kadar brezilya fönü yaptırmayı düşünüyorum. saçlarım kıvırcık.internetten araştırdım birçok kuaföre sordum.araştırmalarıma göre marcia en iyisiymiş sağlık açısından ama düzleştirici etkisi diğerlerine göre azmış.kendi kuaförümde marcia ve QOD ürünleri var.OOD içinde düzleştirici etkisinin marciayaya göre daha iyi olduğunu sağlık açısından da bir problemin olmadığını formaldehitin bulunmadığını söyledi.hatta konuşmaya gittiğimde yeğeni ordaydı ona o gün yapmış.sen kendi eşine kızına yapar mısın o kadar güveniyor musun dedim yaparım dedi ki yeğenine yapmış gördüm.QOD ürününün doğal olduğunu da söyledi.arada sırada fön için gittiğim kuaför de loreal x-tenso moisturist ürününü söyedi.bu ürün için 3 gün beklemeye ve sülfatsız şampuanla yıkamaya gerek yokmuş keratin de yok dedi ama bilmiyorum bu ürün nasıl.ben açıkçası yaptırırsam QOD yi yaptırmayı düşünüyorum ama bu kanserojen haberleri midemi bulandırdı.eğer gerçekten bu ürünler de zararlıysa yaptırmaktan vazgeçeceğim.sağlık için vazgeçmeyi göze aldım.bu konu ve QOD ürünü hakkında gerçekten bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?(kılıçbalığı rica etsem sen de fikrini söyler misin?)

Canım bir siteye baktım şimdi de onda fomaldehit yokmuş ama benzer birşey varmış. Ama kendi sitesinde de fda tarafından onaylı olduğunu yazmışlar. Fda nın sitesinde de içinde şunlar bulunuyorsa kullanmayın demişler:
Formaldehit
Formalin
Metilen glikol

Qod'nin içindekiler listesine bir göz at istersen

Kızlar burda baya ayrıntılı anlatılmış bakın istiyorsanız. FDa'nin sayfasında bu sayfanın linki verilmiş.
xxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Brezilya fönünü UĞURKAN-GÖZTEPE'DE yaptırdım. 3 günlük işlem yapıldı. 1.gün keratin uygulaması, 2. ve 3. günler maşa ile düzleştirme (presleme). Bu işlemlerden sonraki günün akşamı saçınızı yıkayabilirsiniz dediler. Ben işlemlerden sonraki 2. günde saçımı yıkadım. Ardından fön ile güzelce kuruttum. Sonuç, saçım eski haline geldi. Saçımın en az 3 ay düzleşeceği hayaliyle yaptırmıştım, fakat şok oldum. Görevlilerin bize söylediği, brezilya fönü düzleştirme işlemi değil, bir bakım işlemidir. Bilseydim böyle olduğunu yaptırmazdım.

yaptırdım çokta güvendiğim bir kuaföre ama brezilya fönü saç düzleştirmeden ziyade bakım işlemiymiş, verdiğim paraya değmedi

tabiki kuaförler bu uygulamaya pek sıcak bakmayacak cunku muhtemelen onlar ıcın gelir kaybı olacak malum föne dünya para harcıyoruz:KK52:
sanırım kuaforun babannem zamanından kalma deepfrezee denen şeyi anlatmıs . 2002 de yaptırmıstım hıc memnun kalmadım o kadar parayı çöpe atsaydım daha ıyı olurdu en azından saçlarım yanmazdı..
brezılya fonunu ılk duydugumda bende deepfreze sandım ama kullananların yorumlarına bakılırsa alakası yok cunku onu yaptırıpta memnun kalan tek bı kadın tanımadım sımdıye kadar.
.... bende bu haftaıcınde denemeyı dusunuyorum sonucları yazarım

agresif katılıyorum sana bende yıllar önce deepfrezee yaptırdım sonuç korkuç para giiti saç gitti saçın kendini toparlaması yıllar aldı berezilya fönünü 4 kez yaptırdım deepfrezee işlemıne göre dünya kadar fark var saçlarım daha saglıklı görünüyor ama 3 ay dayanıyor tekrar yenılemek gerekıyor

Arkadaşlar sakın yaptırmayın. saçınızı yıkadığınızda çok süper duruyor ancak ikinci gün saçınız keçe gibi oluyor. yani hergün yıkamak zorunda kalıyorsunuz. ben uğurkan ve sayanoraya yaptırmıştım.

brezilye fönünü 2. kez yaptırmış bırı olarak tavsıye ederım. Global Keratin urunuyle yaptılar cok memnun kaldım 300 tl odedım şampuanı ıcınde ama deger. yaz donemıne gelmesı nedenıyle çok rahat ettım. brezılya fonunu tuz bozdugu ıcın denızden sonra mutlaka durulayın demıslerdi ama bır ay denıze gırdım ve akşama kdr denız suyuyla kaldı ve bı zarar gormedı 6 ay kullandım ve sonra 2. yaptırdım yaza dogru tekrar yaptıracagım. kurutmadıgım zamanlarda bıle dumduz olmasada gayet kulllanışlı bır saç halıne gelıyor.
brezılya fonunun ozel şampuanını 50 lıraya satın alıyordum daha sonra GRATİS magzalarında NUDE adında bır şampuan buldum tuzsuz brezılya fonunune uygun 16 tl onu kullanıyorum 8 aydır işimi görüyor. ayrı bır bakım urunu kullanmıyorum.

sevgılı kılıcbalıgı once tesekkur edıyorum...
diğer forumda sordum ama malum sebebplerden cevap alamadım.bu forumu okuyup bilgi alabileceğimi yazmıslardı ama kafam karıstı ıyıce.ben trabzonda yasıyorum burda bır kuafor bana keune adlı bır fırmanın setını anlattılar.sanırım brezılya fonu sonrası kullanılan sampuan falandı.arastırıyorum ama bu markaya daır pek bısey bulamadım.sevgılı kılıcbalıgı senın bılgın varmı bu marka hakkında.
ıyıce arapsacına dondum.evde yapmak ıcın formaldehıt olmayan guvenılır marka nedır dıye.bazı urunlerde formaldehıt yok yazıyormus ama kılıcbalıgının soyledıgıne guvendıgım ıcın o markayı dusunmuyorum.hadı bu bahsettıgım markayı saolsun bılgılendırdı ya dıgerlerıde oyleyse.nasıl bulucaz dogru olanı .allah askına bılen yardımcı olsun.sonucta saglık bu.
ha forumu oku dıyeceksınız ama ınanın ıs yerınden gırıyorum nete ve bır sayfayı 5 k acıyor yada acmıyor..evde netım olmadıgı ıcın.
sevgılı kılıcbalıgı daha oncede buna benzer bır sey yazmıstım umarım yardımcı olursun.sımdıden tesekkur ederım.

arkadaşlar tesadüfen okudum bende yazayım dedim temmuz da yaptıdım kuaförüm maske taktı yaparken bede tamamen havadar bir balkonda arkamda vantilatör ile oturdum solunması zararlı oluyor diye 3 saat sürdü toplam. ben çok memnunum saçlarım yıllardır röfleli ama kıvırcık değil normal düzlükte ,
röfle çok yapıldığından taramak bile cok zordu brezilya fönü yapıldıktan sonra nıspeten daha kolay tarıyorum ve fön ile kurutunca düm düz oluyor mart ayına geldik hala sıkıntı yok yazın tekrar yaptırmayı düsünüyorum aydında 250 tl ye yaptırdım şampuan olarak dalin uygun dedi kuaförüm bende bilumum bebe şampuanlarını kullandım.Evde bu nu yapmak zor olur sanıyorum ama kolay gelsin.

herkese merhaba bi bilen varsa lütfen en kısa sürede bana yazsın istanbulda style marka keratini nerden temin edebilirim ?

Fix Nano ürünün satan firmanın konu ile ilgili sizlere yapılan açıklama ;

Dünya Sağlık Örgütü (Who) tarafındanda insan sağlığına zararlı olduğu kanıtlanan ve birçok ülkede kozmetik ürünlerinin üretiminde yasaklanan ''formaldehit'' adlı kimyasal, Fix Nano Keratin Plus Ürünlerinin hiçbirinin içeriğinde bulunmamaktadır. Yurt içi ve yurt dışında birçok ülkede yapılan laboratuvar çalışmaları ve testlerde Fix Nano Keratin ürünlerinin ''formaldehit'' içermediği kanıtlanmış, verilen sertifikalar ile belgelenmiştir. Bu nedenle Fix Nano Keratin ürünlerinin kullanımında, yanma ve göz yakma gibi formaldehit etkileri gözlenmez. Fix Nano Keratin ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz. Bu açıklamaların tersine yapılan bütün iddialar asılsızdır.

Fix Nano ürünün satan firmanın konu ile ilgili sizlere yapılan açıklama ;

yurt dısındayım fönüm daha 1 ayı doldurmamasına ragmen sacma sapan bir haller ıcınde burada herkes duz saclı oldugu ıcın kımse yaptırmıyor evde kendımı yapsam acaba ama urunu bulabılrmıyım bılmıyorum türkiyeden temın etsem kargo masrafı dünya para bu markayı bulabılrsem evde kendı kendıme yenıleye bılırmıyım sızce ne önerirsiniz ?

Selam kızlar brezilya fönünün asıl amacı saça keratin yükleyerek kopan saçları güçlendirmek yani bakım yapmak. çok iyi araştırırsanız kesinlikle yapmak istiyeceksiniz ben mali kuaförde yaptırdım kopan saçlarım şuanda harika inanolmaz tavsiye ediyorum tabi bu benim kuaförümünde harika emeğinden kaynaklanıyo mali kuaförü seviyoruuuummm ve tavsiye ediyorum arkadaşlar

kesinlikle tavsiye ediyorummm ama kuaförünü iyi secmen lazım ben bu konuda hassasım,,, yaptrdım veee yıpranmıs saclarım gitti yerine parlak yumusak sac geldi:)) cok mutluyum tekrar kuaförüm ismaile tesekkür ederimmm yardımcı olabilirim kuaför konusunda :))

Bende 1 haftadır yaptırdım ve çok memnun kaldım.Zamanla nasıl olacak bilemiyorum ama şu anda parlak ve yumuşacık saçlarım var. Kabaran saçlara tavsiye ederim.

Son düzenleme:
kızzlaaaar ben bugün bir fırsat sitesinden 68 liraya aldım fakat tereddütlerim yok değil
aldıktan sonra elim ayağım birbirine girdi ya saçım mahvolursa diye
izmir değişim kuaförden aldım
acaba yaptıran var mı buradaa

kızzlaaaar ben bugün bir fırsat sitesinden 68 liraya aldım fakat tereddütlerim yok değil
aldıktan sonra elim ayağım birbirine girdi ya saçım mahvolursa diye
izmir değişim kuaförden aldım
acaba yaptıran var mı buradaa

cnm sen yaptırdın mı? bugün ona bakıyorum ben de alsam mı diye.

kızlar bugun uygulamayı denedım bnmı bı yerlerde ynlıs yptım bılmıyorm ama soyle anlatıyım once yıkadım tbı sampuanıyla kuruttum guzelce snra tutam tutam kretını srdum sacıma yapıs yapıs oldu sacım nyse sora bkleme suresı doldu enseden bı tutam aldım duzlestırıcıyı 2 degmemde sac uclarım yndı sonra fonle devam ettım ama bkledıgım gbı olmadı ypıs ypıs bıse oldu sacım ne umutla ypmıstım

X