Saç Kesim Şekilleri Brezilya fönü

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
kızlar brezilya fönü yaptıracam yarın. ama merak ettiğim uygulamadan sonraki günler dalgalı yapmak istediğimizde maşa tutuyor mu?

arkadaşlar böyle şeylere itimat etmeyin bence.çünkü mucize gibi bi şey bu.ben hayatım boyunca saçıma uygun kesim bile yaptıramadım.bu kimyasal işlemlerin saça zarar vermemesi mümkün mü?ben sadece bu işlem yapılırken ortaya çıkan bi kimyasalın insan üzerinde çok zarar verici bi etkisi olduğunu duymuştum.bence en akıllıcası föne,maşaya,düzleştiriciye devam..

bnde yaptırmk istiyorum kşke samsun yada orduda olsa istanbula da gidicem ama düğün için vakit bulamam heralde gitmeye of saçlarım keçe gibi şekil mekil almıyo

Geçen hafta saçlarımı kestirmeye gittiğimde saçlarımı düzleştirmiştim kuaförüm bunun üzerine bana kalıcı fönden bahsetti ancak birezilya fönü fln demedi hiç :26:
bende defrize sanıp saça çok zararlı olduğunu duydum yaptırmaya korkuyorum dedim oda bana tam aksine düz saçlı olanlar bile bakım için yaptırıyor dedi belliki birezilya fönünden bahsetti ancak fiyatı bana pahalı geldi baya benim saçlarım belime yakın nerdeyse bu saça 400 olur dedi birde 4 ay kalıcı olması canımı sıktı..
Uzamaya başlayıncada diplerde problem olur diye korkuyorum açıkçası çok kararsızım yaptırmaya...:KK43:

Canım, uzadığında kötü bir görüntü olumuyor çünkü bu kalıcı defrize işlemi değil, yavaş yavaş zaten saç eski haline dönüyor ve 4 ayda saçın uzayacağı miktar ancak 5-6 cm olacak ki bu miktarda uzama gözü rahatsız etmiyor.Ayrıca benim saçlarım prasa gibi dümdüz olmasına rağmen yanmış ve lastik gibi uzayan saçlarımı evde kendim uygulama yaparak kurtardım.Açıkçası tavsiye ederim herkese...Bu arada fiyat çok pahalı...Elin yatkınsa evde kendin yapmayı dene...Bununla alakalı bir başlık açmıştım, konularıma bakın fikir verir...
Tamı tamına 3 ay önce yaptırdım. Hala etkisi devam ediyor ilk 2 ay dümdüz kullandım. 3. ay hafif deformeler oldu ama asla katlanılmayacak gibi değil.Hala kurutup çıktığımda eskisine bin basacak kadar düz. Çok rahatladım mayısta uygun kampanya bulursam yeniden çektircem. Etkisi 4 ayda biter gibi toplamda

Evet tatlım, 4 ay ideal süre...Sonrasında uygulama yapmak lazım bence yeniden...

merhaba arkadaşlar Bursa da bir kuaförde fix nano kreatin ile birezilya fönü yaptırdım. Sonuç tam anlamıyla felaket. saçlarım düzleşmediği gibi kısmen de dökülmeye başladı. Hakkımı aradığım da ise saçıma çamur attılar. binbir tartışma ile maddi anlamdaki mağduriyetimi kısmen telafi ettiler. yaptırmadan önce kuafor bayağı iddalı konuşuyordu fakat sonuç fiyasko oldu. kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşım saçlarımı kestirmek zorunda kaldım. süslü laflara,iddalı konuşmalara ve verdikleri garantiye inanma yoksa benim gibi paranla rezil olursun. o vaatlerin hepsi parayı aldıklarında sona eriyor.:KK36:
Her yerde yazdım, ben bu markanın ürünlerine güvenmiyorum...

Saçına nano keratin uygulatıp memnun kalan var mı peki? :KK15:

Çok ender olarak memnun kalan var ama herkes şikayetçi...

Yaptıralı neredeyse 3 hafta oldu. dünya varmış da meğer benim haberim yokmuş
ben çok memnunum. yıkıyorum kurutuyorum sonra aynanın karşısından ayrılamıyorum allahım bu benim saçım mı diye:)
öyle dümdüz pırasa gibi durmuyor elbette, ama çok doğal duruyor yıllardır olmasını istediğim gibi
ayrıca inanmazsınız saçlarımın 3 haftada uzadığını hissediyorum. kuaförüm de söylemişti, çok güzel uzayacak saçların diye. hatta işyerinde müdürüm, senin saçların birdenbire uzadı dedi geçen gün:)
cok tereddüt etmiştim yaptırırken, ama şimdi iyiki yaptırmışım diyorum.
herhalde bu zamana kadar saçlarıma yaptığım en iyi şey bu oldu.

Keratin saçı sardığı için saç dış etkilere karşı korunuyor bu sayede koparak dökülmeler azaldığı için saç sağlıklı uzuyor, çok normal yani uzadığını hissetmen...Ne mutlu sana:nazar::nazar::nazar:

merhaba benim çok fazla saç dökülmem vardı. brezilya fönü çektirdim bir hafta önce ve saçlarım eskisi kadar dökülmüyor bayağı azaldı. fönden mi kaynaklanıyor acaba?

Eğer koparak dökülmelerden bahsediyorsan fönün etkisinden dolayıdır, ama kökten dökülmeleri kastediyorsan fönün buna bir etkisi yok...

soru bana sorulmamış ama kendi açımdan söylememin bi sakıncası yoksa, benim için hiç bişey değişmedi, halen daha dökülüyor dökülmesini engellemedi
ben de çok yoğun demir eksikliği olduğu için dökülüyor
diye düşünüyorum açıkçası, onu tedavi etmedikçe hangi fönü çektirirsem çektireyim dökülmeye devam edecek
Geçmiş olsun :KK58:

kızlar brezilya fönü yaptıracam yarın. ama merak ettiğim uygulamadan sonraki günler dalgalı yapmak istediğimizde maşa tutuyor mu?

Kendi saçına yaptığın her türlü uygulamayı brezilya fönü uygulanmış saçtada yapabilirsin.Ben her şekilde kullanıyorum...

bnde yaptırmk istiyorum kşke samsun yada orduda olsa istanbula da gidicem ama düğün için vakit bulamam heralde gitmeye of saçlarım keçe gibi şekil mekil almıyo

Elin yatkınsa kendin yap derim...Biz çatır çatır kendimiz yapıyoruz, çok da güzel oluyor doğrusu...Gerçi foruma bu yüzden üye olup sayfama abuk sabuk şeyler yazan kuaförlerde olmuyor değil ama nede olsa kızlara az para ile büyük işler başarmanın yolunu öğrettiğim için verdikleri tepkileri normal karşılıyorum artık :KK1::KK1::KK1:

kızlar brezilya fönünden sonra komple boya yaprken bi sıkıntı oluyo mu? yada direk renk değişikliğine gitsem kumraldan kızıla mesela?

kızlar brezilya fönünden sonra komple boya yaprken bi sıkıntı oluyo mu? yada direk renk değişikliğine gitsem kumraldan kızıla mesela?

Boyadan dolayı sorun olmaz ama boyanın içine kullandığımız oksidan fönü biraz bozuyor canım...Daha sonra yeniden uygulamak zorunda kalabilirsin...

aslında ben düz yaptırmak istemiyorum saçlarım çok yıprandı ve kuru sadece bakım için yaptırcam bide elektriklenmesi gitsin diye. hafif dalgalanmalar beni sevindirir bile :) tek sıkıntım boya su an cunku inatla boyamaktn ve renk değiştrmektn vazgeçmiyorum :KK70:

bende yaptıralı 2 ay olmadı ilk günden anlamıştım saçımda tutmayacağını her gün düzleştirici ile düzleştirirsen evet düz ben inanmıyorum artık bu saçmalıklara insanların paralarını alabilmek için yalan dolan

bende yaptıralı 2 ay olmadı ilk günden anlamıştım saçımda tutmayacağını her gün düzleştirici ile düzleştirirsen evet düz ben inanmıyorum artık bu saçmalıklara insanların paralarını alabilmek için yalan dolan

Sana uygulama yapan kişi başarısız olabilir veya kullandıkları ürün iyi bir ürün olmayabilir, bizim evde yaptıklarımız bile son derece başarılı oluyorken, muhtemelen yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı senin işlem başarılı olmadı diye bu tekniğe saçmalık demek ne kadar doğru? Saçının tutmaması büyük şanssızlık olmuş, üzüldüm senin adına...

benimki de tutmadı sacım kıvırcık oldu bide yoluk yoluk, tekrar üstünden gecicekler ama eger bozulma asamasında saclar boyle cirkin bir gorunum alıyorsa yeni yaptırcak olanlara sesleniyorum yaptırmayın!! ilk 10 gun harika sonrası cok cirkin oluyor benden soylemesi

benimki de tutmadı sacım kıvırcık oldu bide yoluk yoluk, tekrar üstünden gecicekler ama eger bozulma asamasında saclar boyle cirkin bir gorunum alıyorsa yeni yaptırcak olanlara sesleniyorum yaptırmayın!! ilk 10 gun harika sonrası cok cirkin oluyor benden soylemesi

Tatlım, kıvırcık ve kalın telli dalgalı saçlar tek seansta tutmaz...Bunu her yerde söylüyorum ve maalesef kuaförler sizi bu konuda uyarmıyor...Doğal olarakda ilk anda saç tutmuş gibi görünse bile aradan geçen bir kaç hafta içinde bozulmaya başlıyor bu çok normal...Bu tip saç tipine sahip olan arkadaşlar en az 2 seans yaptırmayı göze alacaklarsa yaptırsınlar yoksa sonuç böyle hüsran olur...Bu arada geri dönüş aşamasında saçlarda kabarma falan olmuyor yavaş yavaş dalgalar belirginleşmeye başlıyor...

Son düzenleme:
bugün markapondan 19 tl ye keratin bakımı almıştım..ama giitiğimde bu brezilya fönü değil bakım dediler neyse binbir güçlükle üstüne 100 tl daha verip yaptırdım..3 gün yıkamayın dediler şu an inek yalamış gibi düz...saçlarım seyrek ...inşallah yıkayınca forma girer.. 3 gün sonra deniz suyu değecek bakıl sonuçları yazarım....ama ilk izlenimim seyrek saçlara bu kadar düz saç gitmiyor...en azından bana yakışmadı...ama dediğim gibi yıkayınca forma girer dediler..şu an sadece durulandı..ilaçlı hala...üf ya erkekler bi traş olup çıkıyolar..bizim her yerimiz ayrı masraf....

arkadaslar ben aralık ayında yaptırdım brezilya fönünü saclarım kalın telli ve dalgalıydı.6 ay oldu yaptıralı dahale düz saclarım(biraz elektriklenme var). yaz sonunda tekrar yaptırıcam cok memnun kaldım

Ne kadar olumsuz şey yazılmış olsa da
kalın telli,dalgalı,kıvırcık,koyu renk saçlara sahip biri olarak düz ve röfleli saçların hastasıyım.
Daha önce düz saç uğruna defalarca defrize yaptırdım gayet verimli kullandım ki defrizenin zararlarını ve saçı yıprattığını kuaförler dahi kabul etmiş ve hiç biri önermiyorken
saçlarımın kopması ihtimalini bile göze alarak röfleli saçların üstüne defrize bile yaptordım,yanık yanık dolaştım bir müddet sonra kestirdim gitti
dert değil hiç saç nihayetinde:KK51:
Demem o ki,konu düz,dalgalı ve aynı zamnda balyaşlı kumral sarı saçlarsa,her türlü riski alabilirm

Kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum aslında İstanbulda internet fırsatlarında hep 99 TL yazıyolar ama nasıl kuaförlerdir hiç güvenemedim
o kadar para verip verim alamamaktan kuaförle papaz olmaktan korktum ben şimdi Mersindeyim burda güvendiğim kuaförüm de 250 TLye yapalım diyor
fiyat pahalı geldi biraz...:63:

Bu fix nano keratin markasına mı güvenmiyorsun arkadaşım,tecrübelerini paylaşır mısın,anladığım kadarıyla sen evde yapıp çok memnun kalmışsın
benim elim yatkındır defrizemi bile kendim yapmışlığım vardır hatta kardeşim de bana yaptırır ama bu olay çok yeni daha,önce bi kuaförden görmem lazım nasıl yaptığını şimdilik evde
denemeye niyetim yok,sen hangi markayı öneriyorsun?birde o kadar çok marka çıkmış ki hangi marka şampuan ve keratin iyi ne önerirsin?
:KK76:

bende geçende kuaföre düğün için saçımı yaptırmaya gitmiştim sordum bayana 6 ay gidiyor en az dedi ama saçını kullanma durumuna göre değişiyo dedi yıpratmazsan dahada fazla kullanabilirmişim bi taraftan yaptırmak istiyorum çünkü saçım artık ne düzleştirici tutuyo ne de normal fön bu brezilya fönünü yaptırsammı diye düşünüyorum saçım uzun ve çok gür uğraşamıyorum artık şekil vermekle ama parasıda biraz tuzlu geldi açıkçası napsam arkadaşlar sizce ?

Bazı forumlarda bazı bayanlar KESİNLİKLE YAPTIRMAYIIINNNN diye bağırıyorlar
kendisi yaptırmış güya saçları yanmış,dökülmüş,saçlarını ağlaya ağlaya kestirmek zorunda kalmış sakın yaptırmayın çok kötü,berbat bişey diye yazmışlar:KK15:

kardeşim sana yapılan şey belliki brezilya fönü denen işlem değil yani sadece saç düzleştirmeye değil bakım yapmaya yarayan bir işlem saça kesinlikle zarar vermez
bi kere keratin sürülüyor,en kaliteli saç bakım ürünlerinin 1 numaralı maddesi olmazsa olmazı,adı üstünde keratin bakımı,bu işlem doğru yapıldığında.... gibi başlayan cümleler de çok saçma,doğrusu eğrisi yok keratin saça asla zarar vermez,zaten burda kendisi uygulayan ve çok da memnun kalan kılıçbalığı arkadaşımız da var,belki doğru da yapamamıştır yeni bir işlem çünkü ama en kötü durumda bile saça bakım yapılmış olur!

Ancak şöyle memnun olunmayabilir,benim saçım zaten çok kıvırcık değildi bakım olsun diye yaptırdım saçlarım yağlı bir görünüşe büründü,ben memnun kalmadım gibi
anlamlı yorumlar,bu işelmi yaptırmayı düşünenler için daha aydınlatıcı ve faydalı olur bence...

zaten bu işlem önce bakım işlemi olarak ortaya çıkıyor dha sonra saçları düzleştirme gibi bir yan etkisi olduğu keşfediliyor
saç bakımı saçı nasıl yakar???
:63:

arkadaşlar şehirfırsatından 89 liraya oğuz yanal dan brz. fönü satın aldım. araştırırken siteye ulaştım. ben pek fazla kuaföre gitmediğim için bilgim yok alanla ilgili. alerjik bir bünyem var, etkisi üzerine bilgisi olan varsa sevinirim. yapmadan önce alerjik reaksiyon için deneme falan yapıyorlar mı? oğuz yanal ı daha önce duymuştum ama sadece o kadar. orada yaptıran var mı acaba?iyi bir yer midir? yaptırmadan önce sormam gerekenler neler hiç bir fikrim yok. Ne sorarsam sorayım yanıtları anlayamayacağım için:KK53: saçlarım uzun, dalgalı ve kalın telli. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler

Canım ben de henüz araştırma aşamasındayım
başka forumlarda gördüm,oğuz yanal'dan hiç memnun kalmamışlar
bzly fönü diye başka bir madde sürmüş ve saçlar çok kötü olmuş,yukarıda kızdığım kuaför o işte
o fırsatı ben de görmüştüm ama o msjları okuyunca hiç düşünmedim:KK76:

sen almışsın madem,internette böyle msjlar okuduğunu,çok hassas olduğunu,iyi olmazsa
şikayet edeceğini falan peşin peşin söyle de otur koltuğa seni de öncekilere benzetmesin

veya o paraya başka bir hizmet almayı teklif et vaz geçtim falan de...

X