hamilelikte vajinal akıntı?

**garfield**

Guru
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.561
9
42
Merhaba arkadaşlar,
Geçen hafta sürpriz bi şekilde 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim :) Tüm tahlil ve kontrollerimi yaptırdım aslında doktora da sordum, sorun yok dedi ama benim gibi olan var mı diye sormak istiyorum.

Benim yumurta akı kıvamında, (bazen daha beyaz ve yoğun) bir akıntım var,bikaç gündür çoğaldı sanki..
Daha önce de mantar tedavisi gördüm ama o tedaviyi gördükten sonra da pek değişmemişti durum. Zaten kaşıntı ve kötü koku hiç bi zaman yoktu. Şimdi de yok ama neden akıntım var? normal mi?

ben 34+5 deym yaklaşık 1 aydır var benımde hiç doktora sormadım açıkcası hamılelıkte sık sorulan soruları okudum az evvel forumda bulup sende oku akıntının rengi yeşilimsi sarımsı kahvemsi olursa mutlaka doktora başvurun dio ama sen mantar tedavisi gormuşsun bence muntlaka doktoruna sor

Bende 28 haftalık hamileyim yaklaşık bir aydır bendede aynı akıntıdan var.Koku ve kaşıntı yok bazen artıyor bazen azalıyor.Doktoruma sormadım ama bir ayda iki kez idrar tahlili yapıldı bir şey çıkmadı..Mantar olsaydı tahlillerde çıkmazmıydı? Açıkçası bende merak ettim.

ya mantar muayeneyle anlaşılıo diye biliorum ben idrar tahlili banada yapıldı surekli hafif bi enfeksiyon çıkıo bol su iç diolar içiorum gene aynı dktor en sonunda ureden suphelendi idrar kültürü istedi sonuç temiz çıktı doktorda anlam veremedi kültür temiz çıktıgına gore bi problem yok dedi

bendede var normalde ama bu son zamanlar iyice basladi bende 6.5haftaligimm canim hayirli olsunn sanadaaa

bende 38+6 haftalığım bende de son 1-2 aydır var ama arkadaşın dediği gibi kokusuz rengi yeşil veya kahve de değil benim de bu hafta alttan maueyenm var heralde bişi çıkarsa söler doktor ne bilim

bende de var. son haftamdayım gercı ama uzun suredır var zaten. ozellıkle tuvaletten cıkıyorum temızlenıyorum.dırekt akıntı gelıyor

34. haftamdayım ama hiç okadar akıntım olmadı hamile kalmam akıntıyı değiştirmedi hiç çoğalmadı yani . günlük ped bile kullanmıyorum .

21 haftalık hamileyim bende son 2 aydır var neredeyse.
İlk doktorum normal demişti.Şimdikine de sormadım ama haftaya soracağım inşallah.Bazı akıntılar normal değilmiş amniyon sıvısındaki sızıntının habercisiymiş çünkü.
Bazıları ise mantar enfeksiyon belirtisi olabiliyormuş.

Bende de 20li haftalarda ba$ladi $uan 32ci haftamdayim ve geliyor. Benim bildigim kokusuz beyaz renkte süt gibi akan saglikli oldugumuzu gösteren bir akinti olarak biliniyor.
Ama ka$intin, yanman varsa i$te ozaman o farkli bir$ey => ona mantar deniliyo.

bende öle biliyorum benimki renksiz kokusuz ama günlük ped akşama kadar dayanmıyor yani baya bi ıslanıyo bu gün muayenem var bakalım inşallah bişi çıkmaz bakalım çatım da müsayitmi

Bende de 20li haftalarda ba$ladi $uan 32ci haftamdayim ve geliyor. Benim bildigim kokusuz beyaz renkte süt gibi akan saglikli oldugumuzu gösteren bir akinti olarak biliniyor.
Ama ka$intin, yanman varsa i$te ozaman o farkli bir$ey => ona mantar deniliyo.

evet canım senin akıntın hamilelikte normal olanı

hamilelikte akıntı:
1) kokusuz ve berrak -saydam olması lazım
2) günde 2 çamaşır değiştirtecek kadar çok gelebilir.
3) bu ikisinden aksi bir durum olursa MUTLAKA doktorunuza haber verin!

Çünkü, aksi takdirde ya düşük tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız ya da erken doğumla...

hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu istenmeyen bir durumdur. bunu önlemenin de tek bir yolu vardır. gün içinde BOL SIVI almak. günde 3 lt sıvı alınmalı. böbrekler çalıştırılmalı. sıvı derken; su olabilir, süt olabilir, taze sıkılmış meyve suyu olabilir, maden suyu olabilir vs vs...

bunları bana kendi doktorum söyledi. haberiniz olsun.

hamilelikte akıntı:
1) kokusuz ve berrak -saydam olması lazım
2) günde 2 çamaşır değiştirtecek kadar çok gelebilir.
3) bu ikisinden aksi bir durum olursa MUTLAKA doktorunuza haber verin!

Çünkü, aksi takdirde ya düşük tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız ya da erken doğumla...

hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu istenmeyen bir durumdur. bunu önlemenin de tek bir yolu vardır. gün içinde BOL SIVI almak. günde 3 lt sıvı alınmalı. böbrekler çalıştırılmalı. sıvı derken; su olabilir, süt olabilir, taze sıkılmış meyve suyu olabilir, maden suyu olabilir vs vs...

bunları bana kendi doktorum söyledi. haberiniz olsun.

Arkadaşlar 10 haftalık hamileyim. geçen hafta salı akşamı bardaktan boşalır gibi kan geldi. hiç ağrım olmadı ama. çok korktum, hemen acile gittik eşimle. o gece 3 posta daha adet kanamasından farklı olmayan kanamam daha oldu.kanamayı progesteron iğnesi ile durdurdular. 3 gün hastanede kaldıktan sonra, evde 10 günlük rapor ve progesteron fitil verdiler. alttan alıp yerleştiriyorum.gerçekten zor oluyor. geri çıkıyor çoğu.acaba aranızda bu fitili kullanan var mı? iyi etkisi oldu mu, cevap verirseniz çok sevinirim.

Bir de kan durduktan sonra hiç kanamam daha olmadı. ama şimdi sarı bir akıntım var. bazen çok koyu oluyor, bazen de açık su gibi oluyor.bunun anlamı ne olabilir, merak ediyorum çok..

peki kanaman oldu mu daha önce? benim tam adet günümde 2. ayın sonunda oldu bu kanama. çok şükür şimdi yok ama bu akıntı var..:KK43:

X