Saçları dökülenler eski saçlarına tekrar nasıl kavuştu?

Elefera haklısın sarımsağın saça çok faydası var, hatta kimi insanlar sarımsağı kesip saç diplerine sürüyor erkekler genellikle.
Ama sormadım işe yarıyor mu diye.
Annem şu şifalı bitkiler kitabında okumuş bana söylemişti saçlar beyaz olan insan hergün bir diş sarımsak yutarsa beyaz saçlar dökülüp siyah saç çıkartıyormuş.

Labelcıgım,
Beyaz saçları doktugunu bılmıyordum.
Bunu ogrendıgım ıyı oldu.
Bızım aılede ırsı, erken yasta saclarımıza ak dusuyor.
Sarımsagı bırde bu sekılde kullanayım barı.

Tubii_,
ınsallah faydasını gorursun.

Son düzenleme:
Tansıyon mu dusuruyor, yoksa cıkrıyor?
Gorunurde bır sorunum yok.
Uyardıgın ıcın tesekkur ederım.

sarımsak yutmak günlük antibiyotik görevi görür zaten vücutta mikroplara karşı..çok faydası var..ama ben düzenli yapılması gereken şeyleri istikrarlı bişekilde sürdüremiyorum.
şampuanıma sarımsağı kattım 2 kez yıkadım kokusu olacak diye korktum ama koku falan kalmadı saçımda.işe yarayacağına eminim sarımsağın.
bir de badem yağı+susam yağı+menekşe yağı+yumurta sarısı karışımını özellikle saç köklerine masajla yedirip 2 saate yakın beklettim saçlarımı yumuşattı ve elektriklenmediler ama hemen yağlandırdı
bugün de saf zeytinyağıyla köklere değil de yıpranmış uç kısımlara yedirdim ama çıkarması zor oldu ve umduğum gibi değil..fazla bişey beklemiyorum zeytinyağından.zaten saçlarımı yıkarken yüzüme aktığı için sivilceye neden oluyo.bir de bununla uğraşmak istemiyorum.
şampuanıma sarımsak+25er damla menekşe ve badem yağı kattım bit olmam herhalde değilmi:)

Son düzenleme:
entele kullanabılırsın
actıgım konuda entele hakkında ve dıger yaglar hakkında bılgı vermıstım
sevgiler ...

Bende demir eksikligine baglı sac dökülmesi var.
Ortaokulda basladı o zamanki resimlerde bakıyorum ne kadarda saglıklıymıs saclarım.
Hatta bütün arkadaslarım, akrabalarım senin sacların ne güzeldi eskiden diyor..
İlac kullanamıyorum malesef.
Demir eksikligim giderilebilir ama saclarımın eskisi gibi olacagını hic sanmıyorum.
Bu arada bir topicte bahsetmistim. Benim kuzenimin cocukken sacları cok cılızdı.
Teyzem sürekli kestirirdi kuzenim herseyi yemezdi secerdi mesela.
Ergenlik döneminde istahı acıldı sebzelerin her cesidini yemege basladı.
Sacları suan o kadar gür ve saglıklı ki kendi bile benim saclarım nasıl bu hale geldi diye sasırıyor.
Bir sampuan kullanmıs yıllar önce kendisi ona baglıyo.
Sampuanı bulduk adını hatırlayamıyorum suan ama ben daha cok saglıklı beslenmekle alakası olduguna inanıyorum.
Tabii benim icin gecerli degil önce demir depolarımı doldurmam lazım.:KK59:

kizlar iyi geceler:) 3 gun boyunca hergun bu sarimsak formulunu uyguladim saclarima. gercekten normalde ben banyoda tararim sacimi ve koparak dokulur ama artik o kopmalar olmuyo hala dokuluyo ama o kadar azaldiki:)) bu arada kokusu flnda kalmio kesinlikle. ben bi bardagin icine biraz sampuan koyup onun icine yaptim sarimsagi yani birkac kullanimlik, gercekten ben sacima neler neler denemistim ama bu mucize gibi:) "elefera" cooook tesekkur ederim:KK66:) dokulme sorunu yasayan herkese siddetle tavsiye ediorum bayanlar:)

kizlar iyi geceler:) 3 gun boyunca hergun bu sarimsak formulunu uyguladim saclarima. gercekten normalde ben banyoda tararim sacimi ve koparak dokulur ama artik o kopmalar olmuyo hala dokuluyo ama o kadar azaldiki:)) bu arada kokusu flnda kalmio kesinlikle. ben bi bardagin icine biraz sampuan koyup onun icine yaptim sarimsagi yani birkac kullanimlik, gercekten ben sacima neler neler denemistim ama bu mucize gibi:) "elefera" cooook tesekkur ederim:KK66:) dokulme sorunu yasayan herkese siddetle tavsiye ediorum bayanlar:)

nasıl yaptın canım anlatırmısınn,,,bende ypayımm

Kızlar sarımsak yagı nasıldır?
Bir takım yaglarla sürsem aynı etkiyi yapar mı. Doktora gitmeye karar verdim de..

canim ben bi bardagin icine yaklasik 4-5 kullanimlik sampuani bosalttim sonra sarimsagi havanda ezip icine ekledim ve karistirdim. butun sampuan kutusuna koymadim cunku zamanla sarimsak icinde koku yapar fln die en mantiklisi birkac kullanimlik hazirlak gibi geldi. bu bitince tekrar ayni sekilde hazirlayip devam edicem. bende gercekten cok ise yaradi, umarim sanada care olur:KK66:

canim ben bi bardagin icine yaklasik 4-5 kullanimlik sampuani bosalttim sonra sarimsagi havanda ezip icine ekledim ve karistirdim. butun sampuan kutusuna koymadim cunku zamanla sarimsak icinde koku yapar fln die en mantiklisi birkac kullanimlik hazirlak gibi geldi. bu bitince tekrar ayni sekilde hazirlayip devam edicem. bende gercekten cok ise yaradi, umarim sanada care olur:KK66:

Kizlar paylasmak istedim benim saclarim 5-6 aydir cok feci sekilde dökülüyordu yastigimda,evin heryerinden avuc avuc sac temizliyordum elimle dokununca bile 10-15tel elime geliyordu sacim normal sacimin 1/3 ü kadar kalmisti.

Dün aynada sacima bakarken farkettim 3-4 cm boyunda yeni saclarim cikmis dökülen yerlerden tabi henüz acilan yerler kapanmadi ama böyle giderse kapanir cok sevindim.

Ben 3 aydir turplusu ve karanfilli suyu kullaniyordum demekki ise yaradi:KK16:

sağol canım,hemen deniycemmm

Yakın zamana kadar bu konudan muzdarip biri olarak ben de kesinlikle SARMISAKLI ŞAMPUAN diyorum...
Dökülmesi o kadar fazlaydı ki çamaşırlarımın içinden bile çıkıyordu...
Ben de elefera gibi uyguladım ve ikinci yapışımda bıçak gibi kesti dökülmeyi...

İş yerinden bir ablamız var, o da çok şikayetçiymiş dökülmesinden...
Ona da önerdim, sabah kadıncağızın etmediği dua kalmadı, suna dumankayam benim dökülmem durdu sayende diye :)

ben öyle aman aman bi dökülme sorunum yok,yani herkeste olduğu kadar vardır..
şu an doğuma 1,5 ay kadar zamanım kaldı.duyduğum kadarıyla loğusalık ve sonrasında çok fazla saç dökülüyormuş.önlem olması açısından şu an bi kür uyguluyorum saçıma..
bir şişenin içine çam terebentin,susam yağı,hint yağı,badem yağı,evigen ampül ve b vitamini ampülü koydum,nette buldum ya suna dumankayanın ya ender saraçın önerisi...şu an haftada 1 defa saçıma masaj yaparak uyguluyorum ve 1-2 saat sonra yıkıyorum.çok bi aetkisini görmedim henüz,2-3 defa yaptım çünkü.ama işe yarayacağını umuyorum.

ben öyle aman aman bi dökülme sorunum yok,yani herkeste olduğu kadar vardır..
şu an doğuma 1,5 ay kadar zamanım kaldı.duyduğum kadarıyla loğusalık ve sonrasında çok fazla saç dökülüyormuş.önlem olması açısından şu an bi kür uyguluyorum saçıma..
bir şişenin içine çam terebentin,susam yağı,hint yağı,badem yağı,evigen ampül ve b vitamini ampülü koydum,nette buldum ya suna dumankayanın ya ender saraçın önerisi...şu an haftada 1 defa saçıma masaj yaparak uyguluyorum ve 1-2 saat sonra yıkıyorum.çok bi aetkisini görmedim henüz,2-3 defa yaptım çünkü.ama işe yarayacağını umuyorum.
hamilelelikte bu tür uygulamaların deri yoluyla bebeğe bile geçebileceğini duymuştum,özellikle çamterebentinin yakıcı özelliği var ,o yüzden hamilelikte bu tür uygulamalrdan kaçının derim...

bu aralar dökülmem çoştu tabii doğumdan sonra dökülmesai normal deniytor ama.
bende deniyim sarımsaklı şampuan en azından doğal ve emziriyorum zararı olmaz...

X