Saçları dökülenler eski saçlarına tekrar nasıl kavuştu?

hanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2006
700
3
bu bölümde daha fazla dikkat çekecek ve daha çok cvp geleceğini düşündüğüm için konuyu buraya açmayı uygun gördüm.saçlarım 3 aydır aşırı dökülüyor,uyandığımda yastığımın üzerinde bulmuyorum saçlarımı,ama ne zaman el atsam,taramaya kalksam elime geliyorlar.yıkarken avuçlarım doluyor.akıyorlar resmen.saçlarım boyadan falan çok yıpranmıştı(röfleliydi daha önce)bu yüzden dökülebileceğini düşündüm güneş deniz suyu belki bu faktörler ortadan kalkınca düzelir dedim artı stres de vardı.uclarından aldırdım falan ama dökülme durmadı arttı diyebilirim tabi bu arada saçlarımda daha önceden beri gelen bir dökülme vardı zatn yani saçlarım zatn çok sağlıklı değil. bu yüzden 3ayda yarı yarıya azaldı şimdi düzleştirsem bi avuç oluyo kuruyunca şekil veriyorum ancak bişeye benziyo 1 günün sonunda sönüyo tabi.öyle bir dönemde kaybetmeye başladım ki saçlarımı :KK14: doktora gittim hiçbir sorun yok.sadece bende prolaktin hormonu yüksekliği var.bu da saç dökülmesi yapar mı bilmiyorum.kan değerlerim herşey normal çıkıyor ama saçlarımı kaybedince anladım değerini.minoxil saç spreyi verdi o da en az 4 ayda yeni saç çıkarıyormuş ve kullanması çok zahmetli.defne sabunuyla yıkıyorum.yaza düğünümüz var kaynak yaptırmayı falan düşünüyorum olmazsa ama onu da kullanabilir miyim şüpheliyim doğrusu,çıtçıt postişler işimi görürmü bilmiyorum

saç dökülmesi yaşayan ve tekrar eski saçlarına kavuşmuş olan var mı?ne yapmam lazım,saçlarım kısa kestirip uzayana kadar sürekli yağlarla bakım yapsam,ne yapsam bu saçlar bi yoluna girer bioxin denedim daha önce faydası vardı ama oldukça pahalı minoxil dediğim gibi kullanması zahmetli ne yapıcam ben

senin durumun biraz değişik ama
çam terebenti kullandınmı hiç
birde ben şampuan olarak lansinoh kullanıyorum dökülmeyi kesiyor
eğer dökülme varsa deneyebilirsin
onun birde losyonu var
beslenmen de önemli vitamin eksikliği falan varsa

bide karanfilli bi formül var forumda dene istersen,kullananlar hep memnun kalmıs. ben hazırladm kullanmaya baslıcam.

karanfilli formül dökülmeyi mi kesiyor?bu bakımları zamanında yapmış olsaydım zatn saçlarımı kaybetmezdim :KK5: bunlar çok uzun vadede işe yarıyor
lansinoh şampuanı doktormu verdi onu deneyeyim ozaman..
beslenme açısından çok fazla meyveyle falan aram yok sadece,çayı çok içiyorum eskisinden daha fazla şeker kullanmıyorum acaba bunun da etkisi varmıdır bilmiyorum

çam terebentinden kattım birkaç damla şampuanıma,ikişer ampulde bepanten ve evigen kırıp kattım defne sabunuyla yıkadıktan sonra bir kez de bu şampuanla yıkıyorum,saçlarım kuru şu an çam terebentin kuruturmu bilmiyorum ama ben yine de koydum biraz önce de badem yağıyla beklettim saçlarımı baya yumuşadılar ama öyle cnm sıkılıyor ki çok azaldılar baya çelimsiz duruyolar :KK5:

karanfilli formül dökülmeyi mi kesiyor?bu bakımları zamanında yapmış olsaydım zatn saçlarımı kaybetmezdim :KK5: bunlar çok uzun vadede işe yarıyor
lansinoh şampuanı doktormu verdi onu deneyeyim ozaman..
beslenme açısından çok fazla meyveyle falan aram yok sadece,çayı çok içiyorum eskisinden daha fazla şeker kullanmıyorum acaba bunun da etkisi varmıdır bilmiyorum
karanfil dökülmeyi kesiyo,hemde sac cıkarıyomus. sayfalarca yorum okudum herkes memnun gibi. bide uzun vadede değil cabuk sonuc alıyosun. kullanmadm sana cok fazla övemem ama cok kolay bişey denemekte fayda var bence.

ecem tşk ederim deniycem saç çıkarması da çok iyi bir de o yorumlara göz gezdireyim en iyisi..

Turpsuyuyla ilgili bi topic var orayada bak ben denedim dökülme baya durdu.Bende bu ara saclarima takmis durumdayim simdi karanfilli formülü deniyorum bakalim dökülen saclarimi gördükce üzülüyorum bi zamanlar kuaförde taraklar kirilirdi sacimda o kadar gürdü simdi yarisi kadar kaldi :KK5:

Benimde aşırı dökülüyordu zaten aile kadınlarında var dökülme. Ben çareyi ev yapımı defne sabunu kullanmakta buldum. Sürekli dökülen bir saçım vardı tepe kısmım oldukça açılmıştı. Genelde senin saçın dökülüyor diyenler olurdu. İşte defne sabununu duydum öylesine kullandım ama sonuç güzel oldu. Yeni saçlarda çıktı ayrıca tepe kısmıda çok şükür kapandı gibi. Ve çok kişi farketti saçlarımdaki değişimi. Artık şampuana son kullanmam kesinlikle.

kizlar bu sorun bendede var daha 2 gün önce gittim doktora test yaptim kan verdim.. bugün aradim kanim normalmis sadece demir eksikligi oldugu icin saclarim dökülüyormus doktor öyle dedi hap verdi.. ama ben pek tatmin olamadim acikcasi...

KARANFIL falan yazmis bazi arkadaslar, karanfilmi yinilecek? veya sacami sürülecek nasil yapacam bunu .. lütfen yardim edin kel olacagim diye okadar cok korkuyorumki :KK43:((
:KK43:

Benimde aşırı dökülüyordu zaten aile kadınlarında var dökülme. Ben çareyi ev yapımı defne sabunu kullanmakta buldum. Sürekli dökülen bir saçım vardı tepe kısmım oldukça açılmıştı. Genelde senin saçın dökülüyor diyenler olurdu. İşte defne sabununu duydum öylesine kullandım ama sonuç güzel oldu. Yeni saçlarda çıktı ayrıca tepe kısmıda çok şükür kapandı gibi. Ve çok kişi farketti saçlarımdaki değişimi. Artık şampuana son kullanmam kesinlikle.

canm ya aynen,genetik biraz da.benim saçlar en ufak şeyde elimde kalıyor arkadşaım var saçları belinde geçende düzleştiriciyle saçına dalga yaptı dedim herhalde bu kadar çekmeye saç elinde kalır tek bir tel dökülmedi.ben de defne sabunu kullanıyorum zeytinyağlı,aktardan aldım bilmiyorum iyidir inş.birkaç haftadır kullanıyorum.tepe bölgem aazalmıştı önce,şimdi üstüne şakaklarda azalma var dipler görünüyor defne sabunu yeni saç çıakrtıyosa çok sevindim buna.

kizlar bu sorun bendede var daha 2 gün önce gittim doktora test yaptim kan verdim.. bugün aradim kanim normalmis sadece demir eksikligi oldugu icin saclarim dökülüyormus doktor öyle dedi hap verdi.. ama ben pek tatmin olamadim acikcasi...

KARANFIL falan yazmis bazi arkadaslar, karanfilmi yinilecek? veya sacami sürülecek nasil yapacam bunu .. lütfen yardim edin kel olacagim diye okadar cok korkuyorumki :KK43:((

sorun demir eksikliği ise tedavi bitiminde düzelir ozaman inş,bende böyle bi sorun da yok sadece stres var stresin bu kadar saç dökeceğine de ben inanmıyorum işte.

ben en iyisi linki paylasıyım,bakmak isteyen oraya baksın bi. http://www.kadinlarkulubu.com/sac-d...esini-onleme-sac-gurlestirme-kesin-sonuc.html

hiçbirşeyin faydası yok off minoxil sprey verdi doktor onu da kullanması çok zahmetli sabah akşam en az 4 ay,ondan sonuç alıp almayacağın bile şüpheli ki zaten dökülmeyi durdurmuyor yaa saçlarımı kestirmemek için direttim uçlarından falan aldırdım ama böyle olmayacak utanıyorum artk saçlarımı salmaya bi avuç saçım bile kalmadı en iyisi yarın gidip kestirmek bari biraz dolgun görünür :KK5: ya inanamıyorum,kaç ay dokunmadım ne fön ne düzleştirici kendi haline bıraktım ama değişen hiçbişey olmadı tekrar söndüler kaybedince anladım saç ne kadar önemliymiş meğer...

kızlar doktor size ne ilaçları verdi..bu aralar benim de saçlarım yaprak gibi dökülüyor.........

Öncelikle eğer doktorun normal dediyse kafana takma, taktıkça daha çok stres olursun ve stresten de dökülür saçlar.
Saçlar genellikle ilkbaharda ve sonbaharda dökülür mevsimsel olarak daha sonra durur, bu kafaya takılacak birşey değil.
İkincisi saçların dökülüyorsa biraz kestirirsen dökülmesi durur.
Ben de daha önce saç dökülmesi şikayeti ile gitmiştim doktora bana günde 100 telden fazla dökülüp dökülmediğini sordu, günde 100 tele kadar normalmiş.
Mesela benim de son zamanlarda dökülüyordu kuaföre gittim kestirdim ve şimdi dökülmüyor.
Ayrıca kadınların saçları döküldüğü zaman yerine yenisi çıkar ve daha sağlıklı olur.
Ben iyi bir şampuanla gün aşırı yıkamanı tavsiye ederim, saçın her zaman temiz olsun derisi nefes alsın.
Bu arada reklamlarda çıkan Bio... diye bir şampuan var eşim kullanıyor ben de saçlarım dökülürken kullanmıştım gerçekten yıkarken 1-2 tane dışında dökülmemişti onu da kullanabilirsin.

bende dökülme aslında hep vardı saçlarım döküle döküle artk eskisine göre çok daha az.ama 3 aydır falan çok fazla dökülüyor,demekki benim saçım önceden hiç dökülmüyormuş diyorum o derece dökülme var doktorum birşey demedi sadece minoxil sprey verdi o da bende başdönmesi falan yaptı artı kullanmaıs zahmetli gelidi bıraktım ilk ayda,fazla kestirmemiştim sadece uçlarından aldırabildim ama bu sefer kestircem galiba sen de kestirdim dökülme durdu dedin belki benim yıpranmışlıktan dökülüyor inş kestirince durur
bu arada bioxin kullandım ben saçlarıma iyi gelmedi o da.yanmış ot gibi oldular.bu sefer saçları kestirip iyibir bakımını yapmak lazım

şubat tatilinde kuzenimin nişanı var yaza da düğünümüz var benim saçlar yine kısa olacak en çok buna takılıyorum yaza kadar ne kadar uzayacakki ve yine sadece bi avuç saç :KK5:

X