Saç Uzatma Yöntemleri Sığır iliği ile kafamdan saç fışkırıyor kızlar...

begumgul

Guru
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
94
54
32
Kızlarrr...
O kadar mutluyum ki bu mutluluğumu sizlerle paylaşmadan edemiycem...
Saçlarım o kadar dökülmüştü ki artık böle diplerimde avuç içi kadar açıklıklar vardı ve saçlarımı açık bırakmaya utanıyordum. mecburen hep topluyordum ve çok sıkılmıştım. Daha sonra nette deli gibi dolaşıp bir formül bulmaya çalışırken gördüm. Ve ciddi anlamda hayatım değişti kendime güvenim geldi...
İlk gördüğümde çok iğrendim ve eminim sizde okuyunca ilk önce aynı tepkiyi vereceksiniz. Ama öyle bi canıma tak etti ki bigün gözümü karartıp denedm. Sonra baktım o kadarda iğrenç değilmiş :) vee sadece 2 hafta sonunda kafamın dibinde çıkmış 2 cm uzunluğunda bir sürü saç gördüm. Şu anda o açıldı dediğim yerler tamamen kapandı diyebilirm....
Gel gelelim formüleee:)
Sığır iliği:))
150 gram sığır iliği
50 gram saf zeytinyağı
50 gram lavanta yağı

Kasaba gidin ilik isteyince zaten direk saçına mı sürceksin diyorlar:)
Meğerse herkes bunu uyguluyormuş son duyan benmişim :)
150 gram iliği 1 çay bardağı suyun içinde iyice kaynatın. Zaten o kendiliğinden küçük küçük parçalara ayrılıyor. Sonra posası kalmasın diye blendırdan geçirin ve en son saçlarınızda kalıntı olmasın diye ince telli süzgeçten süzün. içine zeytinyağı ve lavanta yağını karıştırın. ılık bir şekilde saçınıza sürün ve streç filmle sarın. 1-2 saat bekletin ve yıkayın. kalan karışımı cam bir kavanoza koyun ve buzdolabında saklayın. Tekrar kullanacağınız zamanda sıcak suyun içine kavanozla birlikte koyup o şeklde ısıtın..
Sonuca inanamıycaksınızzzz:)))
Hayırlı olsun şimdiden :)

bu formülü çok duydum ben ama bir türlü anlayamamıştım.denemek istiyorum açıkçası.anlamadığım kısmı kaynatıp süzme kısmıydı.suyu mu kullanılıyor yağı mı bir türlü oturtamamıştım kafamda..
yalnız birşey rica edicem senden.bunu uyguladığın tarihleri tam olarak paylaşır mısın..
bunu kendi araştırmalarım için soruyorum..topiğimi görmüşsündür belki..uygulama günlerinin etkilerini araştırıyorum.yani zahmet olmazsa ve özelden yada buradan yazarsan çok sevinirim canım..

Son düzenleme:
sığır iliğinin fiyatı? Haftada 1 mi uyguladın? .) uzatmada etkisi var mı?

bu formülü çok duydum ben ama bir türlü anlayamamıştım.denemek istiyorum açıkçası.anlamadığım kısmı kaynatıp süzme kısmıydı.suyu mu kullanılıyor yağı mı bir türlü oturtamamıştım kafamda..
yalnız birşey rica edicem senden.bunu uyguladığın tarihleri tam olarak paylaşır mısın..
bunu kendi araştırmalarım için soruyorum..topiğimi görmüşsündür belki..uygulama günlerinin etkilerini araştırıyorum.yani zahmet olmazsa ve özelden yada buradan yazarsan çok sevinirim canım..

süzme yok canm. bir çay bardağı suyun içinde haşlıyorsun. sonra o suyla birlikte blendırdan geçiriosunkii haşlanırken eriyen vitaminler suyla gitmesin:))
tarih olarak net bişi söleyemem ama Eylül sonuydu sanırım çünkü okulların açıldığı haftaydıı. işte o hafta başladım sürmeye. haftada bi kere sürdm 2. sürmeden sonra annemfarkettii. 2 cm kadr saçlar wardı..

sığır iliğinin fiyatı? Haftada 1 mi uyguladın? .) uzatmada etkisi var mı?

ilik için para istemiyorlar :)
çünkü normalde kasaplarında işine yaramıyor. atılıyor onlar..
evet her hafta perşembe günleri uyguladım düzenli olsun diye..
ben hızlı uzattığını düşünüyorum. çünkü benim saçlarım normalde çok seyrektir ve 2 haftada 2 cm saç uzaması benim için bi mucize :)

ilk defa duydum bu formülü,denemekte fayda var ama sığır iliği diyince bilee içim bi hoş oldu benim:KK60:

ilk defa duydum bu formülü,denemekte fayda var ama sığır iliği diyince bilee içim bi hoş oldu benim:KK60:

yaa hiç öyle düşünme. ben ilk duydugumda dalga geçtim millet şaşırmış neler yapıyor diye:))
ama onu normal bi ilaç gibi gördüm daha sonrasında..
hem kokusu falanda olmuyor. çünkü lavanta alıyor onun kokusunu hatta çok hoş bi kokusu oluyor diyebilirm :)

keşke resim koysaydın cnm en azından resimlerle heveslenmiş olurduk şimdi tereddüttym azcık:18::18:

lavanta yağı sadece koku verme amaçlı mı yoksa saça bir yararı var mı?
ben saç parfümü niyetiyle menekşe yağı kullanıyorum daa acaba bu karışıma menekşe yağı koysam nasıl our?
ben sarımsak formülüne başlıcam onda bir şey göremezsem iliklenirim artık:KK60:

begümgül merhaba ben daha önce bu formümlü suna dumankayadan duydum sence erkekler için geçerli olurmu bu formül saçları daha dökülmedi ama seyreldi sence çıkartırmııııı merakla cevabını beklio olucam :KK52:

begümgül merhaba ben daha önce bu formümlü suna dumankayadan duydum sence erkekler için geçerli olurmu bu formül saçları daha dökülmedi ama seyreldi sence çıkartırmııııı merakla cevabını beklio olucam :KK52:

bizde bunu araştırdık..
tamamen dökülmüş yani 'kel' bölgede işe yaramıyormuş. saç hücreleri ölüyo çünkü o bölgelerde. ama yeni dökülmüş bölgelerde işe yarıyor. bi deneyin derim. zaten 2 hafta sonra görüyosun etkiyi :KK70:

X