Bebek Beslenmesi 5 aylık bebek kaç saatte bir kaç cc mama yer?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
kızlar 5 aylık bir bebek kaç cc mama yer? doktorum 4 saatte bir yemesini söylemişti önceki ay. bu ay daha gidemedik doktora. şimdilik 3 saatte acıkıyor 4 saati bekleyemiyor. 3 saatte 180 cc yiyor. 4 saate çıkartıp mamayı mı arttırmam lazım acaba?

:) Kurban olam arkadaşım, bebeğin büyüdü artık. Ölçülerle uğraşma. Acıktı zaman ver.
Ölçülü - zamanla yemekleri, bebeğin 3 ayına genelde uygulanıyor. Düzenli beslenme ve düzenli kilo alımı sağlamak içindir.
Ama bebeğin büyüktür,hareket ediyor, harcadığı kalorilere göre yemek yemektedir.

Bence 2 saate 1, 120-150 cc ver.

Son düzenleme:
hay masallah bebelerinize,benim kizim tam 5 aylik gun icinde 3 saatte bir 120 cc yiyor toplam 6 ogun.Gece yemiyor.Doktora sut miktarini azaltti artik eskisi gibi yemiyor diye akil danisayim dedim,gunde 500 cc ihtiyaci var seninki fazla bile yiyor dedi.Bizim doktor mu cahil,benim kiz mi istahsiz,sizin bebekler mi cok istahli anlamadim ben :44: Ha bu arada ek gida da almiyor,bir iki defa deneyim dedim istemedi,sadece anne sutu ve formul sut.

bu arada 3 saatte bir 180 cc istahla yiyorsa ona yetmiyordur ve ek gida vermen gerek sut miktarini arttirman degil,kati gida da daha uzun sure tok tutacagindan kendiliginden 4 saatte bir acikmaya baslayacaktir.

benim kızım 7.5 aylık gündüzleri ek gıda alıyor.geceleri formül süt veriyorum (malesef emmiyor 4.5 ay emdi sadece)
ve geceleri 4-5 saat geçmesine ragmen 150 cc yi zor bitiriyor.sizin bebeklere maşallah
:nazar:

ek gıdaya yeni başlayacağız. önce birer öğün meyva sularından başlayacam. bir iki hafta sonra sebze çorbası.ozamana kadar mama yicek. meyva suyu onu tok tutmaz. doktorum 3,5 aylıkken 3 saatte bir mama ver demişti. sakın 2 saatte verme acıkıyosa mamayı arttır demişti. bir ay sonra 4 saate çıkacak demişti. oyüzden saatli veriyorum.anne sütü alsa her istediğinde verirdimde. zaten sağıp veriyorum 30-40 cc ancak çıkıyor.

canım benim bebeğim 3 saate bir 150 cc mama içiyor , bazen 180 içtiği de oluyor..gün içinde mutlaka ya meyve suyu veriyorum ya da meyve püresi..
bebeğim gece hiç uyanmıyor , ben de uyumadan 180 cc milupanın tahıllı gece mamasını veriyorum , kıvamı biraz daha koyu olduğundan sabaha kadar tok tutuyor..

canım benim bebeğim 3 saate bir 150 cc mama içiyor , bazen 180 içtiği de oluyor..gün içinde mutlaka ya meyve suyu veriyorum ya da meyve püresi..
bebeğim gece hiç uyanmıyor , ben de uyumadan 180 cc milupanın tahıllı gece mamasını veriyorum , kıvamı biraz daha koyu olduğundan sabaha kadar tok tutuyor..

kaç aylık bebeğiniz?

merhaba benim bebeğimde 5 aylık gündüz 3 saatte 150 cc yiyor bazen az bırakıyor dibinde ve gece de 1 kere kalkıp yiyor ben yavaş yavaş ek gıdaya başladım yalnız eren2010 acaba tahıllı ile kabızlık sorunu yaşıyormusunuz ben aptamil sütlü piirnçli verdim kabızlık sorunu oldu o yüzden kabız yapmayacak bir muhallebi arıyorum..
sevgiler..

bebeğim 4 ay 3 haftalık ,
tahıllı ile kabızlık sorunu yaşamıyorum , günde 1 kere kaka yapıyor oğlum..ama ben muhallebi kıvamında yapmıyorum , biberonda veriyorum..muhallebi ile normal mama arasında yapıyorum kıvamını.sabaha kadar acıkmıyor..

bebeğim 4 ay 3 haftalık ,
tahıllı ile kabızlık sorunu yaşamıyorum , günde 1 kere kaka yapıyor oğlum..ama ben muhallebi kıvamında yapmıyorum , biberonda veriyorum..muhallebi ile normal mama arasında yapıyorum kıvamını.sabaha kadar acıkmıyor..

onu nasıl ayarklıyorsun canım.nekadar su nekadar mama yani.annem bakacakta bebeğe denemiş annelerden tam tarif alıyorumda :)

onu nasıl ayarklıyorsun canım.nekadar su nekadar mama yani.annem bakacakta bebeğe denemiş annelerden tam tarif alıyorumda :)

canım mesela 180 cc yapacaksın diyelim , normal mamada 180'a 6 kasık koyuyorsun ya ben bu tahıllıdan 7,5-8 kasık koyuyorum bıraz kıvamlı oluyor , biberonun deliğinden gececek kadar yani.dediğim gibi muhallebi ve mama arası bir şey oluyor..ve baya da tok tutuyor.ben gece veriyorum bu sekilde.

benim de annem bakıyor bebeğime , gün içinde de muhallebi kıvamında da yedirmeye başladı artık.

bende dün muhallebi verdim. sulu yaptım ama bir bardak suyla yaptım. 6 ölçek mama koydum. ama herzamanki uyanma saatinden daha e rken uyandı :)) tok tutsun diye yapmıştım halbuki. dahamı kıvamlı yapmam lazım??

Selamlar konu eski tarihli ama yazayım dedim. benim 5buçuk aylık kızım var,3 saatte bir 120-150cc civarı mama yiyor aralarda da ek gıda veriyorum.Sırasıyla

-Bisküvi-peynir-su karışımı,
-açık kıvamlı yaptığım yoğurt,
-sebze çorbası,
-meyve püresi,
-yatmadan önce de aptamilin tahıllı muhallebisi

bunları hergün az miktarlarda yiyor ama sizce abartıyomuyum yaa,bunları verenler varmı:KK43:(

selam kızlar benmim de bebeğim 5.ayına giricek bu hafta ben hem emziriyorum hemde devam sütü veriyorum.. benim bebeğim 100-120 cc içiyo bunu da iki saatte bir bazen 3 saatte bir veriyorum aradaki zamanda da istedikçe emziriyorum.. canım sen maşallah epey bişeyler veriyosun bebişine yiyosa korkmana hiç gerek yok ben daha ek gıdaya başlamadım ama 5.ayının bitiminde düşünüyorum yoğurtu kendin mi yapıyosun buarada??

selam kızlar benmim de bebeğim 5.ayına giricek bu hafta ben hem emziriyorum hemde devam sütü veriyorum.. benim bebeğim 100-120 cc içiyo bunu da iki saatte bir bazen 3 saatte bir veriyorum aradaki zamanda da istedikçe emziriyorum.. canım sen maşallah epey bişeyler veriyosun bebişine yiyosa korkmana hiç gerek yok ben daha ek gıdaya başlamadım ama 5.ayının bitiminde düşünüyorum yoğurtu kendin mi yapıyosun buarada??

canım evet yiyor ama yoğurt ve meyve dışındakileri istemeye istemey yiyor,çok az yani. yoğurdu kendim yapıyorum paket sütle.aptamil mamaylada yapılıyormuş ama hiç denemedim. bu arada çok fazla kusma oluyor yaa siizde oluyormu:KK43:(

Merhaba.bnm oglumda 5 aylik ve cok kusuyor oyuzden mama veriyorum bir sma bide bebelac donusumlu olarak tavsiyede bulunmak isteyen varmi?

allahım evolvia kullanan birine rastladım sonunda :) memnun musunuz gerçekten ben aldım ve yarın başlamayı planlıyorum. bebeğim 3 aylık golden goat bebelac nutrikonfor ve aptamil pro nutra denedim ama üçünden de memnun kalmadık. evolvia dan çok ümitliyim

benim oğlumda 5 aylık 5 saate bi 250 ml mama yiyor saatlı belkide tam açıkmadıgı ıcın mamayı az yiyor olabilir biraz aç bırakman lazımki yemesi gereke mamayı yesin

X