Saç Rengi ve Saç Boyama evde oriel açıcı kullananlar

Eki Görüntüle 586684 $20121212_211719.jpg $20121215_230559 (2).jpg Eki Görüntüle 586687 Eki Görüntüle 586685 Eki Görüntüle 586686

siyahtan bakır sarıya doğru gitti sonunda :) sormak istedikleriniz varsa sorabilirsniz

tatlım ben kendi konumdada yazmıştım saçlarım eskiden bal köpüğüydü ben palette loreal gibi boyaların açıcı ile 1 yılda karamel sarısı gibi bir renk anca elde edebildim en son kuaför arkadaş boyadı yanımda hazırladı tabi boyayı.Ben size şimdi bu yapın asla demiyorum ilk önce ben yapayım sonra size haber vericem sonucu :KK15:
şimdi bu ilk kuaförde boyamıştım tarih 2009 yazıydı ;(kendi saçlarım koyu kumral gibi):KK53:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Kendim boyayarak geçen eylüle kadar bukadar açabildim en az 9-10 defa boyamışımdır herseferinde 2 kutu boya alarak :KK37:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Geçen eylül kuaförün boyaması ve sonucu :KK34: diplerimde yanma filan olmadı ama uçlarım felaket yıllardır kestirmiyorum :KK70:
http://img51.imageshack.us/img51/9168/fhncfghn.png
Canım ben saçlarımın uclarını acıcıyla acmak ıstıyorum yanı boya kullanmadan sarımsı bı renk elde edebılır mıyım sence

Canım sen saclarını acıcıyla acarak mı bu rengı elde ettın yoksa boya kullandın mı
açıcı ile bu rengi elde ettim ilk bir kaç kez açıcı ile açtım koyu olanlar açma sıraları sonrasında hafif turunculaşmaya başlayınca boyadım sarımsı olmadan onceki boyadıgım renk papatya sarısı palette ve altın karamel ve tarcın bakır karısımıydı ama koyu tuttu istedigim gibi degildi sonrasında ise sarıya yakın rengi ise palette 10.1 ve lorael 02 numaralı cok cok acık dore sarı ile karıştırdım istediğim renk oldu . lorael 02 numaralı boyası cok güzel bir boya hemen saçına giriyor

açıcı ile bu rengi elde ettim ilk bir kaç kez açıcı ile açtım koyu olanlar açma sıraları sonrasında hafif turunculaşmaya başlayınca boyadım sarımsı olmadan onceki boyadıgım renk papatya sarısı palette ve altın karamel ve tarcın bakır karısımıydı ama koyu tuttu istedigim gibi degildi sonrasında ise sarıya yakın rengi ise palette 10.1 ve lorael 02 numaralı cok cok acık dore sarı ile karıştırdım istediğim renk oldu . lorael 02 numaralı boyası cok güzel bir boya hemen saçına giriyor

canım güle güle kullan ...ara verdin mi hepsini aynı gün mü yaptın

aynı gün yapmadım bir kaç gün arayla yaptım saçımdaki yıpranma durumuna göre ara verdim benim söyle bir sorunum oldu dipleri kendi saçımdı uçları boya siyahtı biraz zorlandım ayrı ayrı uçlarını açtım sonra dibine sürdüm . açılmıyor degil açılıyor ama platin sarısı ulaşmak için hiç bir yöntem yok bir anda ama turunculaşma olunca cok kolay renk giriyor sen ne yapmak istiyorsun ki??

öncelikle yapılan yorumları okumadım ben bildiğimi kuaförun bana söylediğini paylaşıyım bildiğiniz mavi tozu alıyosunuz birde yanına uygun oksidasyonu alıyosunuz bne siyah saçlarımı açmak için yüzde 40 lık bir lt oksidasyon aldım 450 grlık kutu mavi toz aldım,ne miktarda katacağınız saçınıza bağlı benim sçaım uzunda 250 grm kadar mavi toza o tozu bal kıcamına getirecek kadar sıvı kattım iyice karıştırdım böyle katı bir kıvam olacak bal kadar katı ama ,şııpır şıpır akmıycak kadar katı bir kıvamı olcak,kuaförler oran oran kamtıyormuş göz kararı bal kıvamını yakalayıncaya kadar yapıyolarmış ben denedim oldu saçlarımda yıpranmadı ama saçlarınız ince tellive zayıfsa bence evde aman denemeyin kalın telli güçlüyse bir şey olmaz sürdükten sonra folyaya sarmayın sürekli ovuşturun tutamları bekleyin açılana kadar ısındığını hisseder hissetmez yıkayınv e sakın diplere sürmeyin dipleri o kadar açıyoki anlatamam doğgal saça her renk giriyo ne kadar doğal renk koyuda olsa o yüzden dibe saç derisine sürmeyin

Merhaba,
6 aydır platin gri tonlarda kullandığım saçımı en son toz pembe yapmak için kuaför 4 kez açarak yaktığı için (çünkü öyle bir pembe olduki saçım kullanılacak gibi değildi..) kendim açmaya karar verdim. Ha kuaför, ha ben yakmışım dedim.
Ama saçı beyaza kadar açmak çok yıpratıcı. Kendi başına yapmak da zor. Saçlarını açanların videolarına bakıp gaza gelmiştim...Saçlarım kısa olduğu için dipleri de çok görünüyor. Nevacolor 12.00 açıcı, pembe toz açıcı buldum (maviyle aynı muhtemelen) ve platte saç açıcı kullandım ve bu kadar açıldı. Kahküllerim koptu tabi. Kuaför gri şampuan dediği bir şeyle yıkıyordu ve saç sarı değil daha gri- dore renklere geliyordu. Kuaförün düzgün yaptığı saçımı da ekledim.
Nihayetinde saç diplerim limon sarı uçlar beyaz, diplere atmaya çalıştığım küllü kumralsa mor gri gibi görünüyor. Dip boyası olarak attığım renk saç diplerime yani limon sarı yerlere tutmadı. Saçın çok işlem görmüş byeaz kısımları boyayı alırken dipler yine kaldı. Rengarenk oldu saç. Yapmadan önce sabırlı bir arkadaşınızı bulun ve en etkili saç açıcıyı yeteri kadar bekleterek deneyin. Ben bir daha denemeyeceğim tabi... Saçlarım besleme gibi oldu, kırpık kırpıkne yazıkki...

Bu kuaför gri yapmayı başardığında...
$ilk.jpg .
Bu diplerimin geldigi zaman....
$acmadanonce.jpg
Bunlar da ben saçımı mahfettiğimde :)
$dedd.jpg $dedd3.jpg

Evde açıcı kullanmak bence tehlikeli bir şey. Ben nasıl becerdiysem saçımı yakmıştım. Aman dikkatli olun hanımlar. Saçınızdan olmayın.

Ben zor toparladım saçlarımı. Az kalsın kel kalacaktım resmen. Saçlarımın yarısı gitmişti yanıklar kesildiğinde.

$552030_10201069192278615_1261516409_n.jpg

Bu da en son hali tabii aksam oldugu için biraz koyu bir tık açık hali.. fotograflar o kadar yanıltıyor ki dikkatli olun yine de her gördüğünüzü yapmak isteyince aynı ton tutmayabilir.. papatya sarısı ile lorael 02 numarayı karıştırınca bu renk oluyor ..

Siyahtan açarken bile en az 4 kere açılması gerek..

Merhaba,
6 aydır platin gri tonlarda kullandığım saçımı en son toz pembe yapmak için kuaför 4 kez açarak yaktığı için (çünkü öyle bir pembe olduki saçım kullanılacak gibi değildi..) kendim açmaya karar verdim. Ha kuaför, ha ben yakmışım dedim.
Ama saçı beyaza kadar açmak çok yıpratıcı. Kendi başına yapmak da zor. Saçlarını açanların videolarına bakıp gaza gelmiştim...Saçlarım kısa olduğu için dipleri de çok görünüyor. Nevacolor 12.00 açıcı, pembe toz açıcı buldum (maviyle aynı muhtemelen) ve platte saç açıcı kullandım ve bu kadar açıldı. Kahküllerim koptu tabi. Kuaför gri şampuan dediği bir şeyle yıkıyordu ve saç sarı değil daha gri- dore renklere geliyordu. Kuaförün düzgün yaptığı saçımı da ekledim.
Nihayetinde saç diplerim limon sarı uçlar beyaz, diplere atmaya çalıştığım küllü kumralsa mor gri gibi görünüyor. Dip boyası olarak attığım renk saç diplerime yani limon sarı yerlere tutmadı. Saçın çok işlem görmüş byeaz kısımları boyayı alırken dipler yine kaldı. Rengarenk oldu saç. Yapmadan önce sabırlı bir arkadaşınızı bulun ve en etkili saç açıcıyı yeteri kadar bekleterek deneyin. Ben bir daha denemeyeceğim tabi... Saçlarım besleme gibi oldu, kırpık kırpıkne yazıkki...

Eki Görüntüle 660574 .
Eki Görüntüle 660586
Eki Görüntüle 660570 Eki Görüntüle 660571

bence sacımı mahfettiğim dediğin renkkk cok vamp olmus bayıldım!

aynı gün yapmadım bir kaç gün arayla yaptım saçımdaki yıpranma durumuna göre ara verdim benim söyle bir sorunum oldu dipleri kendi saçımdı uçları boya siyahtı biraz zorlandım ayrı ayrı uçlarını açtım sonra dibine sürdüm . açılmıyor degil açılıyor ama platin sarısı ulaşmak için hiç bir yöntem yok bir anda ama turunculaşma olunca cok kolay renk giriyor sen ne yapmak istiyorsun ki??
bende platine ulaşmak istiyorum da kuaförler saçlarımda hertürlü boya olduğundan hiç biri yanaşmadı senin bu yaptıklarını görünce gittim 1litre oryel bir kutu açıcı aldım ...saçlarım aynı seninki gibi oldu :18: tepem tam sarı oldu oysaki insanların en çok tepesi ısınırmış tepeye en son geçmek lazım mı biliyordum ama aceleyle yaptım zamanım yoktu ....ve iğrenç bir şey oldu hemen kamelle kumralı karıştırım boyadım 20/25 gündür öyle kullanıyorum güzel bir renk oldu ama şimdilerde biraz soldu şimdi tekrar açıp sonra çikolata rengine boyayıp aralara platin atmaya çalışacağım ...denem tahtası oldu saçlarım ama öyle kötü görünecek bir yıpranma olmadı ...çünkü ....
her uygulamada boya sonrası ....
1 kaşık pasta jölesi
1 kaşık saç kremini
sulandırıp ...
saçlarımın neredeyse her teline röfle yapar gibi yedirip 2 saat bekletip yıkıyorum eski canlı saç tekrar geliyor sık boyayanlar röfleden yıprananlar sarı saçlılar denesin çok dua ederler :KK16:

Merhaba,

Eki Görüntüle 660574 .
Eki Görüntüle 660586
Eki Görüntüle 660570 Eki Görüntüle 660571

ama ben senin yapmış olduğuna bayıldım :KK23:

X