Diyet Listem Lütfen okuyun

sazan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2010
432
6
benim boyum 170 kilom 62 kilolu değilim ama 57 kiloya düşmek istiyorum
diyetisyen 57 kilo sizin için ideal bir kilo dedi
buda aldığım diyet listem
diyetisyen günlük 1600 kalori dedi
1600 kalori ile ayda 3 kilo falan verirsin dedi. istediğim kiloya ulaşınca 1900-2000 kalori ilede formunu koruyabilirsin dedi. hiçbir zaman düşük kalorili diyet iyi olmaz dedi 1200 kalori ile zayıflayan bir kişi 1600 kalori formunu koruyabilirmiş
sabah kahvaltıda
yağlı peynir yediğim için bir kibrit kutusundan biraz daha az peynir
3 tane zeytin, 1 haşlanmış yumurta, istediğin kadar yeşillik
3 dilim ekmek, şekersiz çay veya bir bardak taze meyve suyu ben genelde portakal suyu içiyorum

ara öğün bir çay bardağı süt ile iki yemek kaşığı nesfit yiyorum, bir porsiyon meyve

öğlen ızgara et veya tavuk yiyorum sebze yemeği varsa sebze yiyorum üç dilim ekmek
bir bardak ayran, yağsız salata, salata yağlı olursa sebze yemeğinden kısmanız gerekiyor
birde her iki kepçe çorba, iki kaşık pilav, makarna v.s bunlar bir dilim ekmeğe eşdeğer
çorba, pilav olursa ekmeğimden kısıyorum

ara öğün bir porsiyon meyve ve bir ceviz
alternatif olarak bir kase yağsız yoğurt, 1,5 galeta olabilir

akşam öğlen sebze yediysem akşam et yemeye dikkat ediyorum
iki dilim ekmek, yağsız salata ama ben genelde az yağlı yiyorum sebze yemeğimden kısıyorum

yatmadan bir bardak süt
bu diyetle birlikte haftada üç gün günde 20 dk hareket olacak
biz 10.katta oturuyoruz diyetisyen hafta üç gün 10.kata inip çıksan yeter dedi
çok ağır spor önermiyoruz dedi

zayıflayana kadar tatlı, hamur işi yok
günde 7 8 tane tadlandırıcı olabilirmiş
yanlız tadlandırıcı olarak şu piyasada olanla değilde yurt dışından gelen bir marka var
isteyen olursa ismini özelden yazabilirim bizim burda hocamız kullanıyor kanser derneği tarafından desteklenen bir ürün.

canım bana özelden yazarsann cok sevınırım bende tatlandırıcı kullanıyorum o iyiyse onu alıyım

konunu okuyunca çok sevindim söşle ki durumumuz benziyor, sende kilolu değilsin 4-5 kg vermek istiyosun bende kg lu değilim 4-5 kg vermek istiyorum,listeni dikkatle inceledim ben biraz daha kısıtlayarak uygulamaya çalışıcam bu listeyi, herkesin metebolizması farklı biliyorum senin listeni aynen uygulamam saçma olur ama açıkcası diyetisyene gitmek istemiyorum pek, boy ve kg olarak senden 5 birim düşüğüm bu yüzden senin diyetn bana yol gösterici olur en azından diye düşündüm, ekmeği çok az tüketiyorum zaten,eğer şekeri abur cubur çikolata vs yi bırakabilirsem bende kg verebilirm diye umuyorum ,şu tatalandırıcının adını özelden msj olarak atabilirsen çok sevinirm, ayrıca diyetin nasıl gidiyor sonuç alabiliyormusun, görüşmek üzere tez zamanda fazlalıklarımız gider inşallah :)

tatlım ekmek miktarı 8 dilim günde bence çok olmuş nasıl bir şeyse anlamadım yani
benim kilom 60 ve boyum 1.69
66 kilo ile başladım ve 2 ay dolmadan 60 kiloya düştüm günde 2 dilim ekmek yiyerek
kilo vermem durdu ve şuan hiç ekmek yemiyorum
salataya vurdum kendimi eskiden salata yemezdim hiç
merak ettim sonuç ne olacak

aslında ekmek tüketimi çok değil diyetlerde yapılan en büyük yanlışlardan biri ekmeği bariz azaltmak oysa ekmek tüketimi ve protein çok önemli
birde diyet yaparken kaloriyi ne kadar düşük tutursan daha sonra o kiloyu korumak için düşük kalori ile devam etmek zorundasın
örnek 1200 kalori ile zayıflandıysan zayıflayınca kilonu korumak için 1500-1600 kaloriyi geçmemen gerekiyor çünkü ani olarak verdiğin kiloları geri alırsın
ama 1600 kalori ile zayıflarsan diyetin bitince kilonu korumak için 1900-2000 kalori yeterli olacaktır.
hep duyarız kilo verdim ama geri aldım
aslında sorun bundan kaynaklanıyor
ayrıca o tadlandırıcının adı muhtemelen splenda bende kullanıyorum biraz pahalı ama değer

Son düzenleme:
X