moralim çok bozuk bebeğimde bacak boyu kısalığı varmış :(

TozToprak

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2009
1.211
27
kızlar moralim çok bozuk 31+1 günlük hamileyim ve bebeğimin bacak boyları 3 hafta geriden geliyomuş haftaya gebelik ultrasonuna gireceğim radyolojide.daha önce böyle bişeyle karşılaştınızmı?

Benim başıma geldi, oğlumun bacak boyu (FL) 13. haftadan itibaren geriden gelmeye başlamıştı, önce 1 hafta derken sonraları 2.5 haftaya kadar çıktı fark. internette özellikle down sendromu ile ilgili bir sürü şey okuyup panikleyince 4-5 doktora gittim, kimi önemli değil dedi, kimi hemen amniyosentez dedi. Sonra tıbbi literatürü hatmettim, başka doktor arkadaşlarla görüştük ve en sonunda bir şey yapmamaya karar verdim. Oğlum gayet sağlıklı doğdu, genetik olarak babasına çekmiş, bacakları üst kısma göre hafif daha kısa :)

2li testlerinde falan bir şey çıkmadıysa hiç endişelenme, hiç.

önceki dr.bebeğimin 2 hafta geriden geldiğini söylüyodu komple vücudunun.3lü testi yaptırmıştım ondada temiz çıkmıştı.
dr.umu değiştirdiğimde bebeğim tam çıkıyo dedi sat a göre.
Ayrıntılı ultrasona girdim radyoloji dr.da bebeğin bacak boyu kısa dedi 3 hafta kadar geriden geliyo dedi.bugün kontrole gittiğimde söyledim dr.a yine aynı 3 hafta geriden geliyo dedi.haftaya cuma bi daha gireceğim.içime su serptin SUİ çok saol.

Hiç panikleme gerçekten. O fark 30lu haftalarda 3 haftaya çıkabilir, dediğim gibi testlerde sorun yoksa gayet normal. Bir de her doktorun ultrasonu farklı, kiminde daha türklere uygun istatistikler var, kimisinde tamamen amerikan istatistiği var, o da farkı fazla gösteriyor.

kimi insanın bacakları uzun yada kısa olabiliyor hafiften bedenine göre belki öledir umarım büyük bir problem çıkmaz canım

Benim 24. haftamda bebeğimin karın bölgesi 1 hafta geri çıktı. Önemsemedik. 27. haftada 2,5-3 haftaya kadar çıkınca perinatoloji uzmanına yönlendirildim. O bana genelde bu tip gerilikler 30. haftadan sonra çıkar, seninki çok erken başlamış dediğinde ürkmüştüm.Hatta daha da kötü şeyler söyledi ama ben hep iyi hissettiğim için kendimi hiç olumsuza şartlandırmadım. Sonuç itibariyle benim durumumun nedeni kendi böbreklerimdeki sorundu. Sen de içini ferah tut, umarım iyi olacak her şey.. Hepimize güzel hamilelikler ve doğumlar :)

kızlar moralim çok bozuk 31+1 günlük hamileyim ve bebeğimin bacak boyları 3 hafta geriden geliyomuş haftaya gebelik ultrasonuna gireceğim radyolojide.daha önce böyle bişeyle karşılaştınızmı?

hayrlı aksamlar aynı durumda suanda bende varım bacak boyu sureklı gerıden gelıyor sızın bebegınızde problem cıktımı sonradan sanırım suanda bes yasında falan herhangı bır skıntı varmı cevp yazabılırmısnız

Merhaba benim 2. Hamileligim 2li testim yapildi sonuclar normal cikti, prof recep hasa gittik ayrintili ultrasonda sorun cikmadi, ama hamileligimin 32. Haftasinda femur kisaligi cikti 1,5 hafta geriden geldigi söyleniyor ve cok moralim bozuk

Merhaba benim 2. Hamileligim 2li testim yapildi sonuclar normal cikti, prof recep hasa gittik ayrintili ultrasonda sorun cikmadi, ama hamileligimin 32. Haftasinda femur kisaligi cikti 1,5 hafta geriden geldigi söyleniyor ve cok moralim bozuk
Aynı sorun bende de var dün yapılan kontrolde 35+5 günlük hamilelik kolları 4 hafta geriden geliyor dedi 22 haFTA da peritonoji ye göndermiş ti gittik hiç bir sıkıntı problem yoktu şimdi böyle bir şey çık ti yarın tekrardan gidicem bakalım hayırlısı ne ise yok diye umut ediyorum Rabbim hayırlısı nd ise onu versin herseyin razıyım

Merhaba arkadaşlar, ben ikili ve üçlü testleri yaptırmadım, 30+3'de doktora gittim ve kol ve bacak boyunun bir hafta geri olduğunu söyledi, test yaptırmadığımı ve down sendromlu çocukların bilek boylarının kısa olabileceğini söyledi. çok korktum, daha sonra 32+2'de başka bi doktora gittim, o da kol ve bacak boyunun 1,5 hafta, kilosunun da 1 hafta kadar geri olduğunu söyledi. Hepimizin hakkında hayırlısı, Rabbim yavrularımızı sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Merhaba
Merhaba arkadaşlar, ben ikili ve üçlü testleri yaptırmadım, 30+3'de doktora gittim ve kol ve bacak boyunun bir hafta geri olduğunu söyledi, test yaptırmadığımı ve down sendromlu çocukların bilek boylarının kısa olabileceğini söyledi. çok korktum, daha sonra 32+2'de başka bi doktora gittim, o da kol ve bacak boyunun 1,5 hafta, kilosunun da 1 hafta kadar geri olduğunu söyledi. Hepimizin hakkında hayırlısı, Rabbim yavrularımızı sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Merhaba.benim de 3 haftalik gerilik cikiyor.Dogum yaptiniz mi acaba.Bebeginizin boyu kac cm ?

Aynı sorun bende de var dün yapılan kontrolde 35+5 günlük hamilelik kolları 4 hafta geriden geliyor dedi 22 haFTA da peritonoji ye göndermiş ti gittik hiç bir sıkıntı problem yoktu şimdi böyle bir şey çık ti yarın tekrardan gidicem bakalım hayırlısı ne ise yok diye umut ediyorum Rabbim hayırlısı nd ise onu versin herseyin razıyım
Merhaba.Ben de 3 haftalik bacak 2 haftalik kol kisaligi var.Perinatolog bir sıkıntı görmedi minyon olacaktir dedi.Siz dogum yapmissinizdir.Bir sıkıntı oldu mu acaba?Siz de de bacak kısaliği var miydi?Kac cm dogdu bebeginiz?

Doğumunuz olmuştur bizde de öyle problem çıktı acaba şu an ne durumdasınız

Merhaba.Ben de 3 haftalik bacak 2 haftalik kol kisaligi var.Perinatolog bir sıkıntı görmedi minyon olacaktir dedi.Siz dogum yapmissinizdir.Bir sıkıntı oldu mu acaba?Siz de de bacak kısaliği var miydi?Kac cm dogdu bebeginiz?
Merhabalar inşallah sağ salim doğumunuz olmuştur bizde de böyle bir problem çıktı şu an siz ne durumdasınız bir skntı yoktur umarım

X