Hangi sporlar yapılmalı?

merhaba cnm,
ben yaklaşık 8 ay kadar önce 90 kiloydum daha sonra diyet+spor la birlikte 60 kiloya indimm..ardından spor yapmayı bıraktım birazda yemeye başladım derken şuanda 68 kilo felan oldum ve çok üzülüyorum hemen tekrar kendime çeki düzen vermek istiyorum..ben spora başladığımda birden çok ağır sporlara başlamıştım güned nerdeyse 2 yada 2,5 saat spor yapıyordum yemek yiyordum ama asla tatlı bişeyler en ufak bir parça bile yemiyordum yeme durumları çok sıkıydı yanii..ama bunu yaptığıma şimdi üzlüyorum keşke daha bilinçli yapsaydımm..Allah korusun eski kiloma asla dönmek istemiyorum çok şükür vücudum sıkı..ben tekrar spora başlamak istiyorum daha önce yürüyüş+slim in 6 egzersizleri yaptım hergün...şimdi sporuda biraz daha hafif yapmak istiyorum plates e başladım yavaştan tam olarak emin olamıyorum bana tavsiyede bulunursan çok sevinirimmm...şimdiden teşekkürler bu arada yaşım 22 boyum 1,60 kilomda 68 felan...:KK43:

mehaba tatlım.süper kilolara inmişsin ve neden bunu devamlı kılmayalım dimi..zaten en önemli kısım kilomuzu korumak ...herşey kişinin azminde motivasyonun da biter..sende de o var..68 kilo eski kilona oranla süper ama sen 60 kiloyu görmüşsün ve seninle beraber bi 8 kilo daha vermemiz gerek..:)aerobik yapabilirsin,plateste..çok ağır sporlar yapma.çünkü başlangıç kilon fazla ve birden ağır sporlar allah göstermesin başına iş açabilirdi...madem 68 kilosın geri kalan kilonu da yavaş yavaş verelim...düzenli bir hayat elde et tatlım,kilo verdin die bünye güçsüz düşebilir uyku problemleri yaşayabilirsin,onun için uyku saatlerini düzene koy..sabah yürüyüşü (tempolu)eğer yapabilirsen harika olur..hem güne daha zinde daha enerjik başlarsın..farklı bi saate de aerobik koyduk mu,tamamdır:)
8 kilo için şunu bunu yap demeye bile gerek yok..gayet iyisin sen..yaptığın egzersizlerde yeteri kadar eform harcarsan istediğin kiloları görmen yakındır:) 45 dk egzersiz yapıyorsan bunu sakın aşağı çekme hergün 45dk kesin sporunu yap..yani 30 dk bırakma.1 gün yapıp 3 gün yapmamızlık yapma..azcıkta beslenmene dikkat ettin mi.ohhh misssssssssssssssss gibi oldun serpilcim....

Merhaba canım,

1.60 boyunda 49 kiloyum etim cok sıkı degildir ben daha zarif ve narin olmak istiyorum. Cok istahlı degilimdir bazen biraz kacırırım ölcüyü ama normalde sabittir hem az, hemde agır yerim. Lisedeyken 45-46 kiloydum aradan 5-6 sene gecti 49 olmusum. Ne kadar dogru bilmiyorum ama hemen kiloda almam aslında.

Benim yaptıgım hatalar cola'yı, tuzu, cips vb. yiyecekleri cok fazla tüketmemdi onlarıda kestim diyebilirim suan tek yapamadıgım su icmek!! Fitnes düsünüyorum sıkılasmak icin.

Bir tanıdıgım var 20'li yaslarında daha topluymus suan 34 yasında 3 cocuk annesi 48 kilo kendiside benim boylarımda simdi ise yiyor ama kilo almıyor spor falan da yapmaz en son hamileliginde bayagı almıs 70 kiloya cıkmıs ama gene hic birsey yapmadan vermis dogumdan sonra gördügüm de sok olmustum bana cok ilginc gelen bir konu bende böyle olmak istiyorum.:26:

merhaba smuwila:)
kilon gayet iyi.boyunla orantılı..sıkılaşmak istiyorsan fitness yapabilirsin.bi spor merkezine yazılırsan istediğin görünümü elde edersin:
su içemiyorsan bol bol leblebi ye..merak etme leblebinn karorisi diğer çerezlere göre çok düşüktür.. az miktarda yemende sakınca yok..zaten 1 avuç leblebi yemeden kişi susayabiliyor...en azından suu içme alışkanlığı kazanana kadar leblebi ye:)

tatlım bahsettiğin kişi spor yapmasa da günlük hayatta eminim çok aktif bir bayandır..evde iş yaparken hızlı haraket eder,hızlı düşünür....bahsettiğin bayan 3 çocuk annesi onlarla ilgilenirken bile spor yapıyor.yan gelip yatmıyor.tüm gün oturmuyordur..illa spor için aerobik.ftness yapmak gerekmiyo(istisnalar vardır)kişi dinç bir yapıdadır,farkında olmadan doğru beslenir..çok yiyorum dese bile herkese göre az yiyordur.spor yapmıyorum dese de enerjik bir yapısı vardır...kimisi de ırsı genetik olarak kilo problemi gözükmez..

merhaba smuwila:)
kilon gayet iyi.boyunla orantılı..sıkılaşmak istiyorsan fitness yapabilirsin.bi spor merkezine yazılırsan istediğin görünümü elde edersin:
su içemiyorsan bol bol leblebi ye..merak etme leblebinn karorisi diğer çerezlere göre çok düşüktür.. az miktarda yemende sakınca yok..zaten 1 avuç leblebi yemeden kişi susayabiliyor...en azından suu içme alışkanlığı kazanana kadar leblebi ye:)

tatlım bahsettiğin kişi spor yapmasa da günlük hayatta eminim çok aktif bir bayandır..evde iş yaparken hızlı haraket eder,hızlı düşünür....bahsettiğin bayan 3 çocuk annesi onlarla ilgilenirken bile spor yapıyor.yan gelip yatmıyor.tüm gün oturmuyordur..illa spor için aerobik.ftness yapmak gerekmiyo(istisnalar vardır)kişi dinç bir yapıdadır,farkında olmadan doğru beslenir..çok yiyorum dese bile herkese göre az yiyordur.spor yapmıyorum dese de enerjik bir yapısı vardır...kimisi de ırsı genetik olarak kilo problemi gözükmez..

Tesekkürler canım =))
Ben armut vücuda sahibim üst taraftan gören cok zayıf der bel, göbek, kalca masallah ama yüzümde zayıftır aynı zamanda.:KK34:
Evet o bahsettigim kisi hareketli bir insandır bende böyle düsünüyorum et sevmez genelde sebze agırlıklı beslenir öyle rokaydı, turptu pek sever yemegi. Hakikaten bir kere onu izliyordum yemek yerken herkese doldurur ye ye diye kendine bi kepcee..:KK51:
Seni cakaaaLLL birde yiyorum diyorsun bu ne böyle dedim.:KK52:
Güldü yiyorum kız falan dedi gecistirdikk..:KK53:
Bide bana yemiyor derdi.:KK9:

Son düzenleme:
ben 65 kiloyum 1.65 boyum var kalın kemikli olduğum için her zaman tartıda çok daha fazla kilolu dururum yani şu anki fiziğime bakan birisi en fazla 60 sın der ..fakat halimden memnun değilim kilo vermek özellikle de bacaklarımı inceltip popomu küçültüp karnımı dümdüz etmek istiyorum.öyle oramdan buramdan yağ sarkmıyor can simitlerim yok fakat kalınım :KK59: bana ne önerirsin canım 22 yaşındayım ve gündüzleri çalışıyorum eczanede akşamları ancak yapabilirim canım şimdiden çok teşekkürler
bu arada evde yapabilmem için bir alet aldım kendime hergün yapıyorum üzerindeki kalori çizelgesine bakılırsa 350 kalori yakıyorum her seferinde ama yanlışta bakıyor olabilirim çünkü kan ter içinde kalıyorum ve bacaklarım zonkluyor üstünden inince
50647400.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

sence kaç dakika ve ne kadar tempolu çalışmalıyım bu alette yada devam etmeli miyim sence bu alete faydası oluyor gibi kalçalarım dikleşti :KK1:

Tesekkürler canım =))
Ben armut vücuda sahibim üst taraftan gören cok zayıf der bel, göbek, kalca masallah ama yüzümde zayıftır aynı zamanda.:KK34:
Evet o bahsettigim kisi hareketli bir insandır bende böyle düsünüyorum et sevmez genelde sebze agırlıklı beslenir öyle rokaydı, turptu pek sever yemegi. Hakikaten bir kere onu izliyordum yemek yerken herkese doldurur ye ye diye kendine bi kepcee..:KK51:
Seni cakaaaLLL birde yiyorum diyorsun bu ne böyle dedim.:KK52:
Güldü yiyorum kız falan dedi gecistirdikk..:KK53:
Bide bana yemiyor derdi.:KK9:

çakala bakkkkkkkkkkkkkkkkkkk sana ye ye diyor ama kendisine 1 kepçe yemek koyuyor heeeee....işte çok yiyorum deyipte zayıf kalanların ağız alışkanlığı bu..ona çok yiyormuş gibi geliyo,ama aslında az yiyor ve gayet enerjik....
türk kadının da genelde basen çok,
ama bu fark fazlaysa işte o can sıkıyor:KK43:(((((((..kalça egzersizleri yapcan canımm..bıkmadan usanmadan ..sabitleşmiş yağların olabilir..bunları birli harekete geçircen sonra kilo vermeye başlıcan..göbek içinde egzersiz dışında tavsiye edeceğim.otururken karnını sürekli sıkıp bırak alışkanlık haline getir..göbeğine masaj yap..işe yarıcaktır:)))

ben 65 kiloyum 1.65 boyum var kalın kemikli olduğum için her zaman tartıda çok daha fazla kilolu dururum yani şu anki fiziğime bakan birisi en fazla 60 sın der ..fakat halimden memnun değilim kilo vermek özellikle de bacaklarımı inceltip popomu küçültüp karnımı dümdüz etmek istiyorum.öyle oramdan buramdan yağ sarkmıyor can simitlerim yok fakat kalınım :KK59: bana ne önerirsin canım 22 yaşındayım ve gündüzleri çalışıyorum eczanede akşamları ancak yapabilirim canım şimdiden çok teşekkürler
bu arada evde yapabilmem için bir alet aldım kendime hergün yapıyorum üzerindeki kalori çizelgesine bakılırsa 350 kalori yakıyorum her seferinde ama yanlışta bakıyor olabilirim çünkü kan ter içinde kalıyorum ve bacaklarım zonkluyor üstünden inince
50647400.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

sence kaç dakika ve ne kadar tempolu çalışmalıyım bu alette yada devam etmeli miyim sence bu alete faydası oluyor gibi kalçalarım dikleşti :KK1:

merhaba tatlım...
ya 1.65 boy 65 kilo ama 60 gibi gösterip neden kilo vermek istiyon.gayet iyisin...sanırım sıkılaşmak daha zinde olmak istiyon:)))))))dimi bebemmmmm...aldığın alet iyiymiş..hareketi doğru yaptığında kalça bacak kısımlarında yanma görceksin...çalışan kısımlar sana tepki vercek:)))eğer spora yeni başlıyorsan 45dk önceliğin olsun..en azından 1 hafta bu tempoya alışana kadar sürede oynama yapma.normalde 2 haftadır alışma süresi ama sen tek alet kullanacağın için 1 haftaya indirelim..
karnın için yarım mekeik..tam mekik iyi değil..bunu sakın denemeyin..özellikle bayanlar....bacakların için bisiklet sürebilirsin....aaa sen eczanede çalışcan dimiiii...ne yap biliyon mu ,,,,du resim ekliyorum:))))))))))

absexercis.gif

absexeere.gif

gobekeritm.gif

wallpushup.jpg

son resimdeki gibi duvara yaslanıp..bacağını belirlediğin tekrar sayısı kadar örneğin 30 tekrar arkaya doğru kaldır.dizden kırma yok..seri şekildedaha sonra 30 t.yana doğru yap tatlım ...

Hırslıyımdır ,ama milletin galeyanına geliyorum sanırım.Fitsin yeterince diyorlar.Eskiden bale ile uğraştığım için sanırım,Bir de yağ oranı vücudumda yok denecek kadar az.Nasıl devam edeceğim bilmiyorum pilatese yorgun oluyorum akşam da gitmek gelmiyor içimden hele kışın...:KK14:

absexercis.gif

absexeere.gif

gobekeritm.gif

wallpushup.jpg

son resimdeki gibi duvara yaslanıp..bacağını belirlediğin tekrar sayısı kadar örneğin 30 tekrar arkaya doğru kaldır.dizden kırma yok..seri şekildedaha sonra 30 t.yana doğru yap tatlım ...

ayy canım hemen başlıyorum çok teşekkürler sana bildiririm neler başardığımı ne kadar etki gördüğümü çok fit olcam çokkk askerim gelesiye kadar deli sıkılaşcam ama beni alıp kucağına kaldırınca kilo vermemişsin sen ya sevgilim derse eee aman napalım orasını o düşünsün ben sıkılaşayımda :):KK1::KK1::KK1:

Nazzcığım Selam, yine ben:)

Bu hafta tartıda 200 gr fazla çıktım:KK43: Birkaç gün içinde regl olacağım.Regl öncesi en az 1 kg fazla çıktığımı düşünerek kilo verdiğimi umuyorum.Ölçülerdede değişiklik yok ama vucut su topladığı için sanırım.Artık bu hafta sonu belli olur durumum.Önerdiğin egzersiz programına devam ediyorum. İnşallah vermişimdir birazcık tatlım ya.

Yazarım yine burdan.Kocaman öpüyorum muckkk:))

çakala bakkkkkkkkkkkkkkkkkkk sana ye ye diyor ama kendisine 1 kepçe yemek koyuyor heeeee....işte çok yiyorum deyipte zayıf kalanların ağız alışkanlığı bu..ona çok yiyormuş gibi geliyo,ama aslında az yiyor ve gayet enerjik....
türk kadının da genelde basen çok,
ama bu fark fazlaysa işte o can sıkıyor:KK43:(((((((..kalça egzersizleri yapcan canımm..bıkmadan usanmadan ..sabitleşmiş yağların olabilir..bunları birli harekete geçircen sonra kilo vermeye başlıcan..göbek içinde egzersiz dışında tavsiye edeceğim.otururken karnını sürekli sıkıp bırak alışkanlık haline getir..göbeğine masaj yap..işe yarıcaktır:)))

Evet canım ya aynen öyle yapıyor.
Bugüne kadar hic farkedememisim koyduklarını yemeye calısmaktan onun ne yedigine bakamadım bile. :KK1:
Sanırım o bahsettigin yaglar sabitlesti bende cünkü ben oldum olalı az yerim hatta sıan alttan derslerimi vermeye calısıyorum ve final haftası bir haftadır hem basit hem lezzetli diye neredeyse her ögünümde kfleks yiyorum belki de bir baskası olsa zayıflamıs olurdu.

Ama ben bunun dısında da zaten az yiyorum, hatta bazen günde bir ögün yedigim bile olur canım nasıl isterse yani belki de böyle yaptıgım icin dertliyim. 1 ay sonra fitnese baslayacagım bide istedigim sonucları elde edersem deymeyin keyfime.:KK66:

Evet canım ya aynen öyle yapıyor.
Bugüne kadar hic farkedememisim koyduklarını yemeye calısmaktan onun ne yedigine bakamadım bile. :KK1:
Sanırım o bahsettigin yaglar sabitlesti bende cünkü ben oldum olalı az yerim hatta sıan alttan derslerimi vermeye calısıyorum ve final haftası bir haftadır hem basit hem lezzetli diye neredeyse her ögünümde kfleks yiyorum belki de bir baskası olsa zayıflamıs olurdu.

Ama ben bunun dısında da zaten az yiyorum, hatta bazen günde bir ögün yedigim bile olur canım nasıl isterse yani belki de böyle yaptıgım icin dertliyim. 1 ay sonra fitnese baslayacagım bide istedigim sonucları elde edersem deymeyin keyfime.:KK66:

Bebeğim önemli olan az yemek değil.hatta sık sık yemek gerekiyor.öyle midemizi aç bırakarak isyanlara soktuk mu mideyi sonra mide isyanlardaaaaaaaaaaaaaaaa:KK52:ve ister istemez diyet bi şekilde patlak veriyo..mideyi aç bırakmıcaz,yağ yakıcı şekilde yicez ve spor yapcaz ki aldığımız besinler bize enerji versin o enerjiyle de bi gaza gelip spor yapalım.yemek yicez ki aldığımız besinler sporla hooooooooooop die yağlarla savaş yapsın...:KK53:..benzinsiz araba gitmeyeceği gibi aç insanda da bi ilerleme olmaz..diyetisyen değilim ama şunu da unutma öğün atlamıcan,yemek tabağı küçülcek salata tabağı büyücek..kimi 1 sa.spor yapar ona yeter kmi 2 sa.yapar ter atamaz:KK28:..her bünye farkı..herkesi aynı kalıba koyup onların beslendiği yada yaptığı aktiviteleri yaptık mı belki de yarar die zarar yapmış oluruz...
ve sanırım mısır gevreği ,kokopops tarzında besinler alıyorsun:) ben kilo almak için ekstradan yiyorum desem:KK43:((((((((((((((( içinde bol miktarda vitamin var tatlım..kahvaltı için iyi olabilir ama herşeyin bi ölçüsü var bunu aşmamk gerek(diyetiysen olmadığımdan bişey diyemiyecem,günde ne kadar yenmeli ne kadarı zarar die araştır tatlım)

unutma sık sık yemelisin ki yağları yakcak besinler olsun..sen günlerce aç kal istersen yinede zayıflayamazsın..tamam bitanem,aç kalmadan düzenli bir hayat.düzenli beslenme:KK34:

Nazzcığım Selam, yine ben:)

Bu hafta tartıda 200 gr fazla çıktım:KK43: Birkaç gün içinde regl olacağım.Regl öncesi en az 1 kg fazla çıktığımı düşünerek kilo verdiğimi umuyorum.Ölçülerdede değişiklik yok ama vucut su topladığı için sanırım.Artık bu hafta sonu belli olur durumum.Önerdiğin egzersiz programına devam ediyorum. İnşallah vermişimdir birazcık tatlım ya.

Yazarım yine burdan.Kocaman öpüyorum muckkk:))

slm tatlım..canım çok acele etme..kişi her hafta her zaman aynı derecede kilo veremez ki,bu arada sana neler önermiştim.nasıl gidiyor..aksatma yapıyormusun..ne kadar zamandır aynı aktiviteleri yapıyorsun..belki değiştirmek gerekir..

canım bu o duvara yaslanarak yapılan hareket için değil mi

bebeğim yaaa askerin gelince evet kaldırdığında kız sen kilo mu aldın derse sakın kızarma...yağlar kasa dönünce ister istemez bi ağırlık olur:)))abartılı değillll altını çizerek diorumm.önemli olan görünüş.sıkı bir vücut,kalkıp bir popo ..daha ne olsun..bu arada burdan bütün arkadaşlara sesleniyorum..lütfen bayanlar dik duralım..başaramıyorsak plates yapalım..

Hırslıyımdır ,ama milletin galeyanına geliyorum sanırım.Fitsin yeterince diyorlar.Eskiden bale ile uğraştığım için sanırım,Bir de yağ oranı vücudumda yok denecek kadar az.Nasıl devam edeceğim bilmiyorum pilatese yorgun oluyorum akşam da gitmek gelmiyor içimden hele kışın...:KK14:

anladım bitanem benim de yağ oranım%3 ..çok düşük...gerekli vitaminleri alırsan sorun olmaz,tabi spor yapmak istiyorsan...kış akşamları 45dk düzenli yapabilirsin..kendine bi kaç hareket bul.mesela ilersinde oluşabilecek selülitler için kalça harketi.kol göbek vb.en azından kendini daha zinde hisseder daha rahat uyursun:))))))

bu arada arkadaşlar yeni başlayan arkadaşlar başlangıç olarak hepinize 45dk.spor verdim.burdan bana gelişimleri yazarsanız saatlerde .tekrar ve setlerde değişim yapabiliriz..

X