Saç Rengi ve Saç Boyama Natural Colors Organik Boya

NesNeBilimCi

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2007
115
8
hiç bu boyayı kullanan oldu mu çok merak ediyorum nasıl mennun kaldınız mı?çok duydum ama hiç deneyen birine rastlamadım
malum sac boyalarının zararları acaba bu da sozde organık mı yoksa gercekten cok zarar vermıyomu

ben mart ayında irish red istedim saçlarımı kuaföre gittim saçlarımı rezil etti.bunun sonucunda ben ertesi hafta kendim boyadım.önce schwarzkopf kullandım,hemen aktı.sonra loreal kullandım biraz daha iyi dayandı.hep kızıl tonlarını kullandım.en son hamile bir arkadaşım "natural colors" kullandğını söyledi.hiç akmamış hatta tam istediği ton olmadığı için kapatmak istemiş (normal boya ile)ton farkı oluşmuş.ben de bitkisel olduğu için denedim 2 renk kariştırdım ve çok memnun kaldım.akar gibi çok az renk akıyor banyoda. ama saçta belli olmuyor.rengin açılmıyor yani..özellikle kızılda bitkiselden şaşmayın ,kanserojen etkisi daha fazla imiş.sonuç olarak mis gibi kokan bir boya.yerimseniben

Bir kuaför söylemişti ki kendide organik boya kullanırdı ''hiçbir boya yüzde yüz doğal olamaz'' yani içinde mutlaka kimyasal bulunur.

ben bu boyayı en kısa zamanda kullanmayı düşünüyorum..ama renk seçiminde karar veremedim...
kendi doğal saçım koyu kestane (3.0) çok fazla açmak istemiyorum..ve hiçbirşekilde doreli veya küllü de olmasın istiyorum..nötr ton deniycem..

ama 5.0 mı yapsam 6.0 mı yapsam kararsızım...hafif açılsın istiyorum ama öyle güneşe çıkınca da keskin bir şekilde cart şekilde simli simli sarı parlamasından korkuyorum..çok belirgin yansıma bir saç boyasında en nefret ettiğim şey...özellikle lorealin recital prefference ı öyle...kafanızda ampul yanıyor sanki...

Ben bu markanın mahogani, arkadaşım da kızıl bakır rengini kullandı. Gerçekten hem çok doğal görünüyor, hem de saçı besliyor. (Konu açılalı baya olmuş ama ilgilenen olursa diye ben de fikrimi paylaşmak istedim.)

bu tarz boyalar doğal saça oluyor di mi bir de çabuk akıyormuş benim bildiğim de amonyak olmadığı içnide ve daha organik ama tabi ki kimyasal sonuçta ,dier boyalardan barizbir sağlık avantajı varsa aksa da kullanmak gerek kanaatindeyim:)

Boya servisinde Başarılı sonucun elde edilmesi için saç renginiz koyu ise daha açık bir ton seçilmelidir.Örneğin saç renginiz 3 tonunda koyu kestane ise ve saç renginizi 5 tonunda açık kestaneye dönüştürmek istiyorsanız, 6 tonundaki boyayı kullanın.

Eğer Renginiz çok açık ise koyulaştırmak istediğinizde istediğiniz tondan bir ton koyu renk seçin.Bu servis ile hem kalıcı hem de canlı parlak renkler elde edersiniz.

Saçınızda kızıllaşma istemiyorsanız C serisi olan küllü renklerden kullanmalısınız.

Saçınız sağlıklı olduğu zaman saçınıza uyguladığınız boya rengi daima daha canlı ve net olacaktır.Saçlarda yıpranma oldukça hem boya daha çabuk akacak hem de istediğiniz renklerde tam rengi elde etmeniz zorlaşacaktır.Bunun için haftada bir bakım yapılması saçınız ve renkler için çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Bir boyanın saçtaki kalıcılık ömrü 15 ila 20 gündür.Kullanmış olduğunuz çeşme suları,güneş ışınları,sık yaptırılan fönler ve yoğun kullanılan şekillendiriciler renklerin solmasını hızlandırır.Bundan dolayı boyanın 20 günde bir yapılması tavsiye edilir

Natural Colors içeriğinde amonyak ve türevlerini içermediği için renk pigmentlerinin saçın içerisine nüfuz etmesi ve rengin netleşmesi için ısı verilmesi gereklidir.Bu ısı kaynakları fön makinası,ısı verici ışıklar ve mizampli makinesi olarak sayılabilir.Isı dereceniz 40 ila 50 derece arasında olmalıdır.Eğer elinizde buna benzer ısı kaynakları yoksa saçınızı plastik bir bone ile kapatıp üzerine havlu sarın ve verilen sürelerden biraz daha uzun tutun

Isı kaynakları beyazı kapatırken ve rengi açarken kullanılmalıdır. Saç uçlarında veya saç boylarında daha önce işlem varsa bu bölümlere boya sürüldüğünde ısı verilmemelidir.Kendi halinde bekletilip yıkamaya alınmalıdır.Yıkamaya aldığınızda beyazların daha iyi kapatılabilmesi için saçın üzerine biraz su dökülüp 3-5 dakika masaj yapılmalıdır.Bu işlem hem boyanın saçtan rahat arınmasını sağlayacaktır hem de beyazın daha iyi kapanmasını sağlar.

Doğal saçlarda ilk defa uygulama yapılacak ise karışım öncelikle diplerden 2cm bırakarak uçlara sürülür.15 dakika bekledikten sonra dipler için yeniden karışım hazırlayıp diplere sürülür ve bone ile kapatılarak 20 dakika ısı ile birlikte bekletilir.Daha sonra 10 ila 20 dakikada bone çıkartılır ve kendi halinde bekletilir.

Rutin dip boyasında karışım diplere sürülülerek bone ile kapatılır.30 dakika ısı verildikten sonra bone çıkartılır ve yeni karışım hazırlanır.Hazırlanan yeni karışım uçlara uygulanır ve ısı verilmez.15 dakika da bu şekilde bekletilerek yıkamaya alınır.

Çok yıpranmış gözenekli ve permalı saçlarda Naturel Colors u uyguladığınızda ısı vermeyiniz.Bone kapatmadan kendi halinde işlem süresinde bekletiniz.

Boyayı arındırmada saçın üzerine biraz su döküp 3 ila 5 dakika masaj yapılmalıdır.Daha sonra temiz su akana kadar durulanmalıdır.Natural Colors un içerisinde bulunan nemlendiricili şampuan ile saçınızı şampuanlayıp arındırılmalı ve üzerine Natural Colors Bakım Kremini sürüp 5 ila 10 dakika bekletilmelidir.Sonrasında şekillendirme işleminize devam edebilirsiniz.
tabi ki alıntıdır:)

arkadaşlar gerçekten hem doğal hemde hiçbir şekilde saçı matlaştırmadı ben ilk deneyimimdi boyada ilk kez boya kullanacaktım saçlarımıda çok seviyorum zarar gelmesini istemedim ama dedim birkereye mahsus olmak üzere neden kullanmayayım dedim kullandım gerçekten çok güzel üstelik kokusuda diğer boyalara benzemiyor gerçekten kendi saç boyanız gibi duruyo inanın şu anda saçlarımı görseniz eskisinden bir farkı yok harika yine parlak yine canlı bence deneyin mesure arkadaşımızın dediği gibi hiçbir boya tam doğal değildir katılıyorum ama natural colors harika yani insanın içinde kimyasal olduğu gibi bir düşünceye kapılmıyo deneyin harika bir boya herkese hayırlı cumalar

ben ilk boyayı kendi saçımın renginde istedim yani bakalım üzerindeki rengi veriyorsa açarım yada koyulturum rengini dedim ve tam saçımın rengini verdi üzerindeki rengi veriyor yani deneyin derim

ben ilk boyayı kendi saçımın renginde istedim yani bakalım üzerindeki rengi veriyorsa açarım yada koyulturum rengini dedim ve tam saçımın rengini verdi üzerindeki rengi veriyor yani deneyin derim

canım kendi saç renginin aynısına boyadıysan nasıl anlayabıldın rengi iyi verdığını? nasıl bır fark oldu saçında?

ya boyanın üzerinde olan renklerden saçımın rengine yakın bir renk aldım üstündeki rengi verdi hatta bu sabah yengemin saçını boyadık oda çok hoş bir renk oldu onunkini kızıla boyadık dediğim gibi harika bir boya en önemlisi saçın doğallığını bozmuyo matlaştırmıyo sanki saçın kendi rengi oymuş gibi doğal gözüküyor kokusu diğer boyalar gibi berbat değil resmen bitki kokuyor

ya boyanın üzerinde olan renklerden saçımın rengine yakın bir renk aldım üstündeki rengi verdi hatta bu sabah yengemin saçını boyadık oda çok hoş bir renk oldu onunkini kızıla boyadık dediğim gibi harika bir boya en önemlisi saçın doğallığını bozmuyo matlaştırmıyo sanki saçın kendi rengi oymuş gibi doğal gözüküyor kokusu diğer boyalar gibi berbat değil resmen bitki kokuyor

teşekkürler canım. evet bende kullanmıştım ama köklu renk değişikliği için değil cila için . o yuzden ne kadar etkili bır boya hatırlamıyorum

X