Master Chef Show Tv

Muzaffer Şef
Master Chef'in finali müthişti. Bir yemek yarışmasından ancak bu kadar dramatik bir final çıkabilirdi. Son sahnelerde gözyaşları sel oldu, mutfağın rutubeti tavan yaptı. Hele yarışmanın galibinin, stüdyoda ailesiyle buluştuğu sahne, değme dizilere taş çıkartacak cinstendi.
Hafta sonunda Ferhat ile Muzaffer arasında soluk kesen bir final maçı oynandı. Bizim hiçbir şeyi beğenmeyen müşkülpesent şef jüriler bile yarışmanın heyecanına kapılıp bu kez handikap yaratmak yerine finalistlere yardım etmek için seferber oldular.
Son oyun, tatlı yapımıydı. Daha önce tatlı konusunda uzman olan Ferhat'ın ipi rahatlıkla göğüsleyeceği sanılıyordu. Ama öyle olmadı. Muzaffer son virajda müthiş bir depara kalktı ve kıl payı farkla, sadece bir puan arayla 100 bin liralık ödülün sahibi olup, Türkiye'nin ilk Master Chef'i ünvanına erişti.
Finaldeki tatlı ise bugüne kadar gördüğüm en zor yemek tarifiydi.
Hele izomalt şekerden helezon yapmak, atomu moleküllerine ayırmaya denkti. 300 kişilik bir davette, şefin bu işlemi tam 300 kere tekrarladığını düşününce, aşçıbaşılara saygım bir kat daha arttı.
Bu arada yarışmanın en başından beri jenerikte yer alan bir yarışmacı, tenceredeki yemeğin tadına bakıyor, sonra aynı kaşığı bir kez daha tencereye daldırıyordu. Benzer bir hata yüzünden yarışmacının kaşığına elindeki çatalla vurup havada uçuran Batuhan Şef bu görüntüye haftalar boyunca nasıl göz yumdu, anlamış değilim!

yüksel aytuğ:nazar:

Tuğsan'la Burçe sevgiliymiş :KK36::KK36::KK36::63::63:

Burçe ' den oldum olası nefret ettim .Yapmacık hareketler , konuşmalar ...:KK47:

Konuşurken şekilden şekile soktuğu ağzına vurup susturmak geliyordu içimden .Penguen gibi konuşuyordu.

Tuğsan ' da aşırı sakin :KK4::KK4:

Puanlari bence finalde anlasmali verdiler. Ferhatada YINE haksizlik yapildi!! iyiki muzaffer bey kivrimli sekerleri iyi yapti. Amaaann yesinler. ama onemli olan bundan sonrasi. muzaffer turk mutfagindan baska birsey bilmiyor. Tatlida yapamiyor, corba sutlacini gorduk. Ferhattin bilmedigi yemek yok, onu daha acik gibi geliyor bana.

yarışmayı izlediysen eğer, başından beri muzaffer et yemeklerinde çok çok iyi
sanırım sadece finali seyrettin.... :KK68:
ferhatta tatlı da iyi
ee haksızlık nerede
muzaffer başından beri haketti
kimse mertaval okumasın şimdi, jüri selmayı ve ferhatı kayıra kayıra,bu duruma artık bir son vermeliydi:KK20::KK20:

bileğinin hakkıyla aldı çok sevindim...

yarışmayı izlediysen eğer, başından beri muzaffer et yemeklerinde çok çok iyi
sanırım sadece finali seyrettin.... :KK68:
ferhatta tatlı da iyi
ee haksızlık nerede
muzaffer başından beri haketti
kimse mertaval okumasın şimdi, jüri selmayı ve ferhatı kayıra kayıra,bu duruma artık bir son vermeliydi:KK20::KK20:

bileğinin hakkıyla aldı çok sevindim...

Ferhat basindan beri cok iyidi ve yaraticiydi. Adam birindi greyfurtle yemek yapti ve birinci olmustu. Birincilikleri ve birincilik adayligida coktu. En basindan beri izliyorum ben. Galiba izlemeyen sensin cunku o kadinin adi selma degil semraydi bi kere.

Tuğsan'la Burçe sevgiliymiş :KK36::KK36::KK36::63::63:

Burçe ' den oldum olası nefret ettim .Yapmacık hareketler , konuşmalar ...:KK47:

Konuşurken şekilden şekile soktuğu ağzına vurup susturmak geliyordu içimden .Penguen gibi konuşuyordu.

Tuğsan ' da aşırı sakin :KK4::KK4:

hadi ya ondan tuğsanın yanından ayrılmıyor demekki :KK57:
burçe gerçekten çok sinir bozucu o konuşma tarzı,mimikleri dediğin gibi
yapmacık yapmacık ,kimse sevmiyordu bu kızı tuğsandan sonra iyice nefret ediyorlardır.

X