yeni doğum izni yasası

_MaaVi_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2010
461
39
arkadaşlar buna göre bize 3 yeni hak veriliyor biliyorsunuz.Peki bu yasa yürürlüğe girdi mi ya da ne zaman girecek bilen var mı?Ben 33 haftalık hamıleyım,hala çalışıyorum 37'ye kadar da çalışmaya gayrey edicem.Yeni yasaya göre doğum 38'de oldu varsayalım 40'a kadar olan o 2 haftamız artık yanmayacak.Doğum sonrası izne eklenebilecek.
Ama bunun için doğumun yasa yürürlüğe girdikten sonra olması gerek kı bizi de kapsasın.Kimisi çıktı yasa diyor kımısı yılbaşından sonra diyor anlamadım ben bilen var mı?

Yasa çıksa haberimiz olurdu demek ki daha çıkmadı, eşime sordum ancak şubat mart gibi yürürlüğe girer dedi.

çıkmadı daha bende bekliyorum benim bildiğim ücretsiz doğum izni 2 seneye çıkıyor, bu 2 haftalık aktarma iyi olmuş yaNaMmış olurböylece 3. ne ?

1. ücretsız ıznın 2 yıla çıkması
2. kullanılmayan son 3 haftanın da artık yanmayacak doğum sonrası ızne eklenecek olması
3. babalara verilen doğum ıznının 3 gunden 10 gune çıkması

ama hepsi bu yasa yururluğe gırerse geçerli olucak yoksa şu an bunların hiçbiri yasalaşmadı:KK43:

inan canım bende bir iki haftadır bu sorunun cevabını arıyorum evet bu değişiklikler kesin onaylanacak ama yürürlüğe girmesi bize yetişirmi bilmiyorum ben de 33 haftalık hamileyim ve 37 den sonraki son 3 haftamın güme gitmesinde korkuyorum o yüzden oğluma 40 dan önce doğmak yok annecim diyorum:))inşaalah ocak 1 den itibaren yürürlüğe girer

inşallah cnm yaa çünkü kımse tam gununde doğum yapmıyor kı genelde önce gelıyr bebişler ve 2-3 hafta boşa gıdıyor...bn 10 ocakta izne ayrılıcam sanırım ızne ayrıldıktan sonra çıksa bu yasa kapsar mı kı benı,bebek doğmamış olcak sonuçta?

siz bu mesajları 2010 da yazmışsınız.. sene 2016.. doğum izinlerinin yanmaması ile ilgili yasa bugünlerde yürürlüğe girdi.. artık erken doğumlarda doğum izni yanmayacak arkadaşlar çok şükür..

X