sezeryan sonrası şiddetli dikiş ağrısı

__ecrin__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2010
287
12
Arkadaşlar merhaba. 10 gün önce sezeryanla doğum yaptım. Ancak halen dikişi bölgelerimde ilk günkü gibi ağrı var. dikişlerimin sağ tarafı hiç acımıyor ama sol tarafı özellikle yatıp kalkarken yarama tuz basılmış gibi şiddetli bir şekilde sızlıyor. Acısından ağlıyorum çoğu zaman. bebeğimle yeterince ilgilenemiyorum bu yüzden. Benim durumumda olan var mı? Ne yapmam gerekir? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba. 10 gün önce sezeryanla doğum yaptım. Ancak halen dikişi bölgelerimde ilk günkü gibi ağrı var. dikişlerimin sağ tarafı hiç acımıyor ama sol tarafı özellikle yatıp kalkarken yarama tuz basılmış gibi şiddetli bir şekilde sızlıyor. Acısından ağlıyorum çoğu zaman. bebeğimle yeterince ilgilenemiyorum bu yüzden. Benim durumumda olan var mı? Ne yapmam gerekir? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

geçmiş olsun arkadaşım.bebeğini güle güle büyüt inşallah:KK71: ben doğum yapalı 7 ayı geçti bende ağrılardan çok ağladım çoğu geceyi uykusuz sabahladım bebeğime bakamadım ama hepsi geçti herşey normale dönüyo moralini yüksek tut:KK66: ama dikiş yerini doktoruna yada en azından sağlık ocağına gidip göster için rahat etsin. bebeğine ve sana mutluluklar:KK34:

canım geçmiş olsun ve gözün aydın bebeğini güle güle büyüt.benim sezeryanım çok rahat geçmişti ve ben buna istinaden 6 saat sonra kalkıp tek başıma yürümüştüm hemşireler bile çok şaşırmıştı ( ki canım çok tatlı derim hep) eve gelincede hiç yatmadım hep ayaktaydım tamam ağrım vardı ama bebeğimden başka gözüm hiç birşey görmüyordu ve yapı gereği hareketli bir insanım hamilelğimde bile hiç yatmadım koşuyordum yolda resmen neyse uzatmayayım daha sonra ağrım şiddetlendi ve 10. günkü doktor kontolümde dikişlerim kanama yapmış ve ödem oluşmuş bunu öğrendim.doktorum kızdı ve sen hiç yatmadın mı kendini iyi hissetsende dinlenmen lazım dikişlerin kaynayana kadar öyle çok ayakta durmayacaksın ve yavaş hareket edeceksin dedi.dedi ama ben yaptım mı sorarsan hayır ama en azından oturup kalkarken dikkat ettim ve doktorun verdiği ilacı kullandım beni 10 gün sonrası tekrar kontrole çağırdı ve iyileşme var dedi.sana tavsiyem eğer sende benim gibi isen biraz hareketlerine kısıtlama getir canım ve bepantene krem sür dikiş bölgene günde 3 kez bana bunu doktorum sezeryan sonrası önerdi iyileşmeye yardımcı oluyor ve hiç bir zararı yok.tekrardan bebeğin hayırlı olsun.

Son düzenleme:
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. doktoruma sordum ama normal geçer falan diyor. Yani bana baştan savıyor gibi geldi. Ama ben gerçekten çok acı çekiyorum. Gece yatıyorum bebeğimi beşiğine bile yatıramıyorum çünkü yatınca olduğum yerden bir daha doğrulamıyorum. Yanımda yatırıp, yatarak karnını doyuruyorum. bu durum da inanılmaz zoruma gidiyor. Ne yapacam gerçekten bilmiyorum.

güle güle büyüt bebeğini arkadaşım.benimde ağrılarım olmuştu hatta tamamen yatamayıp yatağımı yükseltip emzirme yastığını boynuma alarak oturur gibi uyumuştum ,peki doktorun doğum sonrası ağrın olursa şu ilaçları kullan demedi mi ? benim doktorum parol ve voltaren vermişti 6 saat arayla alabilirsin diye,emzirsende sakıncası yok...doktorun başından savdığını düşünüyorsan başka bir doktora da görün derim ben.çok geçmiş olsun

ben de o yaraya tuz basar gibi olan ağrılardan çok çektim,
normalmiş, dikişlerin bittiği taraf daha çok acırmış
merak etme bir kaç gün içinde daha da toparlıyor.12 günde falan ben kendim ayağa kalkabiliyordum
bebeğini güle güle büyüt

Canım benimki dikiş ağrısı mı bilmem ama doğumun 15. Gunü başladı 5 gündür vardı ama bugün resmen ayağa kalmamıyorum bebek var bi yandan 3 yaşında oğlum bi yandan eşim bakıyo r bize sağolsun böyle bi durum yaşayanlar ne olur yazın

X