doğum kontrol hapı ve hamile kalma

inci0606

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
32
0
arkadaşlar ben korunmak için iki yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum şimdi çocuk düşünüyorum ama hap kullanmam hamile kalmamı geciktirir mi?
bir kaç kişiden böyle bir şeyler duydum bilgisi olan var mı acaba?

bunun hapla bir alakası olduğunu düşünmüyorum tamamen kişinin hormonel yapısı ile alakalı

ben hap kullandığı halde hamile kalanları biliyorum.

bende yasmin doğum kontrol hapını kullandım 1 sene.çocuk yapmaya karar verdiğimde bana da senin gibi hemen olmaz gibisinden konuştular.en az 1 sene olmaz dediler hatta.okadar uzman olmuşlarki zaman bile veriyorlar düşün.hapı bıraktıktan sonra 3. ay hamile kaldım.

ya içimi rahatlattın sağol

çok yakın bir arkadaşım var oda doğum kontrol hapı kullanıyordu ve hapı kullanırken hamile kaldı.doktorda zaten hiç bir korunma yöntemi %100 koruma sağlamaz demiş

daha ne desin yani.hapı kullanırken bile hamile kalma riskin varsa bırakınca elbette bir sorunun yoksa kalabilirsin.

ama başka sorunlar varsa.hormonel yavaşlık mesela ozaman sorun olabilir.hormonların gerektiği gibi çalışmıyorsa hapta bunu tetikleyerek dahada yavaşlatabilir.ozamanda tek sorumlusu hap değildir elbette.

bu konuyu bu yönde çok düşünüp kafaya takarsan etkilenebilirsin. rahat ol

ben hapı bıraktığımda ilk ay adetim gecikti sonraki ay düzenlendi zaten sonraki ay hamile kaldım.

hap normal olarak hormonel yapımızı tamamen değiştiriyor.tabiki bırakınca vücudun eski dengesini yeniden kazanabilmesi için biraz zamana ihtiyacı var.bu nedenle bir kaç ay birşey olmaması normal.vücut kendini toplayıp eski düzenine geleceği zamanı ayarlıyor.

tamda denk geldi
az önce discovery de bir program vardı.hamile olduğunu anlamayan kadınları anlatoyor

kadının biri 20 yaşında doğum kontrol hapına başlamış.20 yıl kullanmış :KK53: 40 yaşında bırakmış.artık menopoza girerim nasılsa diye.arada kanaması oluyormuş bazende olmuyormuş menopoza bağlamış.

9 ay sonra doğum yapmış.o arada hamile kalmış yani.ve o bunu hi. farketmemiş.(artık olmaz diye düşünmüş zaten hiç bir belirtiyi bebeğe yormamış üstünde durmamış)

yani olmasa onun olmazdı dimi 20 yıl dile kolay :KK61:

arkadaşlar ben korunmak için iki yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum şimdi çocuk düşünüyorum ama hap kullanmam hamile kalmamı geciktirir mi?

merhaba canım
bende 2 yıl doğum kontrol hapı kullandım.3 ay önce bıraktım bebek için.1 hafta önce de doktora gittim.dr yumurtalarımın ilacın etkisinden kurtulup normale döndüğünü söyledi.folik asit verdi ve 2-3 aya kadar hamile kalabileceğimi söyledi. bende senin gibi insanlardan birçok şey duydum. ama pek önemsemedim.
sonuçta herkesin bünyesi farklıdır.bu kişiden kişiye değişir.ilacı bırakıp bir an önce doktora gitmende fayda var canım

merhaba canım :80:
bende 2 yıl doğum kontrol hapı kullandım.3 ay önce bıraktım bebek için.1 hafta önce de doktora gittim.dr yumurtalarımın ilacın etkisinden kurtulup normale döndüğünü söyledi.folik asit verdi ve 2-3 aya kadar hamile kalabileceğimi söyledi. bende senin gibi insanlardan birçok şey duydum. ama pek önemsemedim.
sonuçta herkesin bünyesi farklıdır.bu kişiden kişiye değişir.ilacı bırakıp bir an önce doktora gitmende fayda var canım :114:

ben 14 yıl içtim hapları, 1,5 yıldır uğraşıyorum olmuyor işte....

X